Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, w00x said:

Мекички са им високите. На предните ми колони бяха по-резки.

Центъра е само за филмите, да. Не слушам музика през него.

Събвуфера е и за музика. Тонколоните са само до 55Hz. Съба не пречи обаче, напротив. :) Допълва ги.

Честито, със здраве да си ги ползваш!

Иначе центъра освен за филмите е и за телевизията. На какво точно си ги закачил тия колони?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

Мекички са им високите. На предните ми колони бяха по-резки.

Центъра е само за филмите, да. Не слушам музика през него.

Събвуфера е и за музика. Тонколоните са само до 55Hz. Съба не пречи обаче, напротив. :) Допълва ги.

Не знам, с тея метални високи на мен ми идват по-.... метални :lol: Но е въпрос на възприятие....Аз лично предпочитам soft dome и хартиено-дървесни. Но иначе колоните са добри. Да си ги слушаш с кеф! 

Само трябва да си сменя ресивъра с някакъв  HiFi усилвател, но все още не мога да си харесам модел. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Честито, със здраве да си ги ползваш!

Иначе центъра освен за филмите е и за телевизията. На какво точно си ги закачил тия колони?


Телевизията идва в стерео. Аз я правя All channel stereo, за да се пуснат всичките говорители.

Освен за филмите е и за игрите на Плейстейшъна, където също е много яко. :)

 

Закачени са на един Denon X3500, който взех лятото.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:


Телевизията идва в стерео.

При мен не е така. Дори новините са многоканални и понякога от съраунда се чуват много яки ефекти. Това се води MTS - Multichannel Television Sound и е част от стандартния NTSC.

Иначе аз съм с Yamaha RX-V581.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

При мен не е така. Дори новините са многоканални и понякога от съраунда се чуват много яки ефекти. Това се води MTS - Multichannel Television Sound и е част от стандартния NTSC.

В България една от най - гледаните телевизии още се излъчва в SD, ти говориш за MTS... :lol:

За новатв става въпрос. Сега тепърва започват в HD се излъчват и искат пари за което. Не че стават за гледане, даже хич.

 

Понеже сме в темата за хвалбите. След 2 дена заминавам за 10 дена на яхна на Малдивите :shy::pirate

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

 

Само трябва да си сменя ресивъра с някакъв  HiFi усилвател, но все още не мога да си харесам модел. 

И аз минах на HiFi усилвател. Взех си един FineArts by Grundig и съм много доволен от звука. Имам и един Маранц PM54 който се води и повисок клас, но звукът на Грундг-а ме кефи повече.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

Понеже сме в темата за хвалбите. След 2 дена заминавам за 10 дена на яхна на Малдивите :shy::pirate


Ах, ти, мискинино! Стефчо пък се налива мащабно с текили в Мексико... Абе ей! :ninja:

=============================

 

В тоя ред на мисли какво е вашето мнение за старите усилватели? Аз си взех един Денон за 100-на лева, но вече втора година не съм го опънал като хората. Купих и един Онкио с някакъв дек за по 20-30 лева и за още 20 ги отремонтирах. Лично аз си мисля, че старите машини бяха много добри. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

 

В тоя ред на мисли какво е вашето мнение за старите усилватели? Аз си взех един Денон за 100-на лева, но вече втора година не съм го опънал като хората. Купих и един Онкио с някакъв дек за по 20-30 лева и за още 20 ги отремонтирах. Лично аз си мисля, че старите машини бяха много добри. 

Точно това обясних и на Магданозчото, че баш тоя 80-тарски и 90-тарски звук, за мен е уникален.

Link to comment
Share on other sites

Купих си най-накрая влагоуловител. Жената една година ме кара и накрая склоних. За 4 часа два литра вода събра това чудо. В къщи не се трае от влага и мухъл. Ако има потърпевши или интерес да вземем да направим една тема за тая раЛта, щот хич не е шега?

Link to comment
Share on other sites

Аз си купих миналата година. Влагата в стаята падна от 65% на 43% (в момента).

Проблема е, че ако е в помещение, където се спи, вечерно време шумът е проблем. Повечето са доста шумни. Най-тихия, който намерих, пада до 34db.

Link to comment
Share on other sites

Частите за новия звяр започнаха да пристигат една по една. До момента получих следното:

  • Asus TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi)
  • AMD Ryzen 7 2700X
  • G.Skill Trident Z RGB Series 16GB DDR4 3600MHz CL19 Dual Channel Kit (2x 8GB)
  • WD Black SN750 NVMe SSD M.2 PCI-E x4, 1TB
  • Thermaltake Toughpower RGB Gold Modular Power Supply, 750W

Сега остава гоУемата дилема за видеото. Ще се чака май боксинг дей за интересни далавери, че нещо цените в момента хич не ми харесват, но иначе на този етап нещата клонят към енВдивия RTX 2070 Super нещо-си. :lol:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Antares said:

Честито! Фактът, че и други хора почнаха да им викат "енВдивия" ме радва :lol:

Благодаря. Ти мани, ама нещо почнах да се чудя дали не е по-добре да закова една 5700 XT вместо енВдивията. При игрите почти няма да има видима разлика, а енВдивията е само с леко предимство при видео рендването, с което няма да се занимавам толкова. Разликата в цената обаче при надутите модели може да достигне почти до $200. Та сега една яка дилема ме е налегнала и ако не излезе скоро някаква интересна прИмоция на 2070 Супер, мога и да тегля майните на енВдивия. :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2019 at 9:08 PM, Godfather said:

Благодаря. Ти мани, ама нещо почнах да се чудя дали не е по-добре да закова една 5700 XT вместо енВдивията. При игрите почти няма да има видима разлика, а енВдивията е само с леко предимство при видео рендването, с което няма да се занимавам толкова. Разликата в цената обаче при надутите модели може да достигне почти до $200. Та сега една яка дилема ме е налегнала и ако не излезе скоро някаква интересна прИмоция на 2070 Супер, мога и да тегля майните на енВдивия. :lol:


Ама ти винаги си бил мисир! Интел и еНвидия завинаги хахахаха
Ташака настрана, не го казвам случайно.
И понеже знам, че съм изостанал в харда от доста време - познайте защо не ми се налага да следя и сменям - отново призовавам саркастично (че Ангел няма да вдене) да видим дали няма да пръжна едно яйце на котлона :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:


Ама ти винаги си бил мисир! Интел и еНвидия завинаги хахахаха
Ташака настрана, не го казвам случайно.
И понеже юнам, че съм изостанал в харда от доста време - познайте защо не ми се налага да следя и сменям - отново призовавам саркастично (че Ангел няма да вдене) да видим дали няма да пръжна едно яйце на котлона :laughing1:

Мисир гоУем си, верно е. :lol:

Между другото, през последните години яйца основно пека на мИнтел-ски машини (най-вече мобилни такива, демек лаптопи) и вече взе да ми писва.

Днес нахвърлях набързо чаркалъците за да пусна първите тестове. За съжаление М.2 диска още не ми е пристигнал и се наложи да изкопавам някакъв стар лаптопски SATA 750GB диск. А най-големият майтап е, че всичко тръгна с една изсмукана от небитието и твърде архивна енВдивия GeForce 210. Повече от впечатлен съм от процесора - леко набузен на 4000 MHz (стандартната му честота е 3700, демек 100 базова х множител 37) на всичките 8 ядра, поддържа стабилно температура от 65 градуса, това със стандартния си радиатор и вентилатор за въздушно охлаждане. Cinebench CPU теста с тези параметри вади 1762, което издухва 12-ядрен процесор като Xeon X5650 с жалките 1279 (да не говорим за една камара i7). Обаче светлинните ефекти са врЪХта. :lol::punk

build1.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Godfather said:

12-ядрен процесор като Xeon X5650

 

Само 6 са, не са 12 :lol:

Едва ли е най-удачно да се сравняват постиженията с тези на процесор от 2010-а, базова честота с повече от Ghz по-малко, 12MB срещу 16MB L3 и т.н 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Godfather said:

Мисир гоУем си, верно е. :lol:

Между другото, през последните години яйца основно пека на мИнтел-ски машини (най-вече мобилни такива, демек лаптопи) и вече взе да ми писва.

Днес нахвърлях набързо чаркалъците за да пусна първите тестове. За съжаление М.2 диска още не ми е пристигнал и се наложи да изкопавам някакъв стар лаптопски SATA 750GB диск. А най-големият майтап е, че всичко тръгна с една изсмукана от небитието и твърде архивна енВдивия GeForce 210. Повече от впечатлен съм от процесора - леко набузен на 4000 MHz (стандартната му честота е 3700, демек 100 базова х множител 37) на всичките 8 ядра, поддържа стабилно температура от 65 градуса, това със стандартния си радиатор и вентилатор за въздушно охлаждане. Cinebench CPU теста с тези параметри вади 1762, което издухва 12-ядрен процесор като Xeon X5650 с жалките 1279 (да не говорим за една камара i7). Обаче светлинните ефекти са врЪХта. :lol::punk

build1.jpg

 

Едно водно ще и ходи много :)

Със здраве да си я пържиш и да служи вярно. Не знам колко игри играеш и рендваш, но GTX 1080 втора ръка са сравнително евтини вече. То пък по вашите ширини няма втора ръка предполагам.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, plameni said:

 

Само 6 са, не са 12 :lol:

Едва ли е най-удачно да се сравняват постиженията с тези на процесор от 2010-а, базова честота с повече от Ghz по-малко, 12MB срещу 16MB L3 и т.н 

Cinebench-a ги дава толкова, то и моя Райзен няма истиски 8 ядра, ако трябва да сме точни. Добре, сега попаднах на тази обновена класация и там виждам не по-различни резултати. За 2700Х са дали 1783, съвсем малко над моето постижение, което е разбираемо, защото още не съм се заел с фините настройки на БИОС-а. Та нека да вземем наистина подобен екземпляр на мИнтел, например i7-9700KF (този даже е с една година по-нов), който не само вади 1542, ами струва майка си и баща си - $469 срещу $209 за моя (това в канадски долари), демек повече от двойно по-скъп. Еми де е Киро на кирия, да не съм луд да пълня джобовете на мИнтел заради старата им слава. :lol:

 

Just now, dvdrw said:

 

Едно водно ще и ходи много :)

Със здраве да си я пържиш и да служи вярно. Не знам колко игри играеш и рендваш, но GTX 1080 втора ръка са сравнително евтини вече. То пък по вашите ширини няма втора ръка предполагам.

Благодаря! На този етап не ми се занимава с втора ръка чаркалъци, че там трябва да си отваряш очите на четири (мошеници колкото искаш), а аз съм свикнал ако нещо се прецака или даже не ми хареса, директно да го върна и изобщо да не се занимавам с глупости. Ще видим какво ще излезе от големите намаления и тогава ще реша. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Еми де е Киро на кирия, да не съм луд да пълня джобовете на мИнтел заради старата им слава. :lol:

 

Забравяш и това, че Intel си сменят чипсета/сокета за всяко ново поколение, което прави ъпгрейда задължително обвързан със смяна на дънна платка. Мега голяма мизерия...

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Забравяш и това, че Intel си сменят чипсета/сокета за всяко ново поколение, което прави ъпгрейда задължително обвързан със смяна на дънна платка. Мега голяма мизерия...

А, то ако трябва да споменаваме всички мИнтелски простотии, две страници няма да ни стигнат. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...