Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес си подписах новото повишение в работата идващо с 10% отгоре към основната заплата и вдигащо годишния бонус на 20%. Нямаше как да не мина и да не взема един 15 годишен Гленливет за поливане на случката, както и един PlayStation 4 Pro + един Asus 28'' 4K MG28UQ гейминг монитор. В момента чакам всичко от стария плейстейшън да се прехвърли на новия, че съм захапал Red Dead Redemption II. Май съм почнал да се вдетинявам на стари години.  :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Днес си подписах новото повишение в работата идващо с 10% отгоре към основната заплата и вдигащо годишния бонус на 20%. Нямаше как да не мина и да не взема един 15 годишен Гленливет за поливане на случката, както и един PlayStation 4 Pro + един Asus 28'' 4K MG28UQ гейминг монитор. В момента чакам всичко от стария плейстейшън да се прехвърли на новия, че съм захапал Red Dead Redemption II. Май съм почнал да се вдетинявам на стари години.  :lol:

Чесито. Ако може и по - често, нали :).

 

Честито!

Момчетата не порастват, просто играчките им стават по-скъпи. Така че, наслаждавай се....

+1

Мен сега ме прихвана да направя нещо като ъпгрейд на една машинка която имам. Уж си я взех за сървър, но така и не я настроих както бях планувал. Сега я подготвям да ми е за десктоп. Малко обаче съм ограничен точно какво мога да променя. Все пак другият месец по някое време ще съм готов и ще бъде с 2 процесора 6 ядрени Xeon и 72gb ram :pirate.

Link to comment
Share on other sites

Интересно тая всичката мощ за какво ще я ползваш като десктоп?

Като основен десктоп когато съм вкъщи. Разни виртуални машини пускам, игри и т.н. Честно казано не ми струва много пари за да направя такъв ъпгрейд. Платката за втори процесор ми струва около 150 лева. Паметта горе долу е същата цена. Процесорите ми обещаха да ми ги подарят. Остава само видео карта да си харесам и монитор. Монитора май го харесах, но още не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Честито!

Момчетата не порастват, просто играчките им стават по-скъпи. Така че, наслаждавай се....

Чесито. Ако може и по - често, нали :).

Благодаря! Де да можеше и по-често да става номера, макар и всяка година да ги индексират ама никога не е толкова, с колкото му се иска на човек. :lol:

 

 

Остава само видео карта да си харесам и монитор.

Ванка, вземи си този дзвер! :) :punk

 

P_setting_000_1_90_end_500.png

 

Между другото, от години вече не ползвам десктоп машини. Мисля, че на този етап за начесване на гейминг крастата, конзолите са ми напълно достатъчни. PS4 Pro-то се представя отлично, особено в комбинация с добър 4K HDR TV (монитора, който взех не влиза в тази категория, както и десктопите по принцип, но това е друга тема). Затова си мисля, че не бих се хвърлил тепърва да сглобявам геймърски десктоп. Конзолата ми дойде $500 барабар с Red Dead Redemption II, кво му плащаш. Само 1/3 от цената на горната видеокарта. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Браво, браво :) Аз вече на тая тема не смея да се хваля, преди да мина изпитателния срок :lol:

Мерси:)))

Не съм имал проблеми до сега с изпитателните срокове :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

След седмица започвам да водя курс по мрежова сигурност този семестър. Програмата е нова и тепърва ще се оформят още нови курсове, но моята работа ще е все в областта на информационната сигурност и управление на риска.

Link to comment
Share on other sites

За много години, гадове.

От днес вече съм сертифициран за МикроТик. Още една хартийка за стената "Кой съм аз".

 

Link to comment
Share on other sites

Като за 10 годишна машина май добре съм се справил.  :punk

 

На какво дъно търкаляш този xeon и това трябва да е M2 на PCI? Дано имам време тези дни да бодна и моя (5675) и да го изправя VS 3770 ;)

 

P.S. Тези xeon-и за по $30-$40 отвяват процесори от по $120+ само да успееш да си намериш дъно за тях.

Link to comment
Share on other sites

На какво дъно търкаляш този xeon и това трябва да е M2 на PCI? Дано имам време тези дни да бодна и моя (5675) и да го изправя VS 3770 ;)

 

P.S. Тези xeon-и за по $30-$40 отвяват процесори от по $120+ само да успееш да си намериш дъно за тях.

Dell T5500 е машинката. Преди доста време я взех за без пари буквално. Процесорите които сложих са X5650. Искаше ми се да сложа 5670, но тези ги получих като подарък. Рамта е ecc registered и като цена е по - ниска от нормалната. И нея обаче получих като подарък(72гб). Разходите ми бяха да си купя riser карта на която се слага вторият процесор. Излезе ми около 70$. NVMe диска го сложих на pci-e порт. В момента 512gb е 70$ и цените всяка седмица вървят надолу. Видео карта също трябваше да сложа аз(RX580). Като сглобихме машинката, пуснах най - новият Tomb Raider. На 2К резолюция върви без грам забавяне. Просто не си струва човек да си взима нова машина. Следващият път мисля да направя пак нещо такова. Взимам машина със сървърно дъно(Dell, HP) и ъпгрейдвам.

 

Малко е особено когато машината ти няма UEFI и трябва да буутнеш от pci-e nvme. Прави се една флашка с която става цялата работа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...