Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

...

Малко е особено когато машината ти няма UEFI и трябва да буутнеш от pci-e nvme. Прави се една флашка с която става цялата работа.

 

На HP Z600 става и без флашка

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Стандартен.

Моделът е Mushkin Scorpion Deluxe PCIe 240GB

Има забавяне при стартиране заради BIOS-а на LSI, но няма нужда от други "хватки".

Някои по - стари модели на самсунг също имаха такъв биос. Новите модели нямат. От другите производители също няма. Не съм виждал обаче на живо как се получава.
Link to comment
Share on other sites

Dell T5500 е машинката. Преди доста време я взех за без пари буквално. Процесорите които сложих са X5650. Искаше ми се да сложа 5670, но тези ги получих като подарък. Рамта е ecc registered и като цена е по - ниска от нормалната. И нея обаче получих като подарък(72гб). Разходите ми бяха да си купя riser карта на която се слага вторият процесор. Излезе ми около 70$. NVMe диска го сложих на pci-e порт. В момента 512gb е 70$ и цените всяка седмица вървят надолу. Видео карта също трябваше да сложа аз(RX580). Като сглобихме машинката, пуснах най - новият Tomb Raider. На 2К резолюция върви без грам забавяне. Просто не си струва човек да си взима нова машина. Следващият път мисля да направя пак нещо такова. Взимам машина със сървърно дъно(Dell, HP) и ъпгрейдвам.

 

Малко е особено когато машината ти няма UEFI и трябва да буутнеш от pci-e nvme. Прави се една флашка с която става цялата работа.

 

Добра машинка и с тези подаръци си намазал доволно :) Честито.

 

П.С. С по-горен клас видео може да изцедиш още. Ще направя видео на Shadow of Tomb Raider като сменя и аз железата. Имам такова на сегашният харудер с Win7 vs Win10 (Directx11 vs Dircectx12).

Link to comment
Share on other sites

Някои по - стари модели на самсунг също имаха такъв биос. Новите модели нямат. От другите производители също няма. Не съм виждал обаче на живо как се получава.

 

Ясно. Значи конкретният модел ще тръгне на всичко,

 

https://www.youtube.com/watch?v=yVs0kx_VcUE

Link to comment
Share on other sites

 

По - горен клас е 1080. Не си струва обаче парите. Моделът който взех е Red Devil Rx580 - 8GB. Излезе ми 190 паунда чисто нов. 

 

 

Доста бавно е с този биос на картата. Явно затова са ги махнали. Да не говорим, че от колко години вече са с uefi. Ще направя утре видео как се получава с флашката.
Link to comment
Share on other sites

По - горен клас е 1080. Не си струва обаче парите. Моделът който взех е Red Devil Rx580 - 8GB. Излезе ми 190 паунда чисто нов. 

 

Доста бавно е с този биос на картата. Явно затова са ги махнали. Да не говорим, че от колко години вече са с uefi. Ще направя утре видео как се получава с флашката.

 

Говорих за 1070, при тези разпродажби на млади миньори с много гаранция си е грехота да не вземеш една за 1/2 цената на нова ;) Така направих за пореден път аз (R7 260-R9 290-RX580-GTX1070)

 

 

 

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ще направя утре видео как се получава с флашката.

Това е с ръчно избиране на какво да буутне. Може да се направи и автоматично да е.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Говорих за 1070, при тези разпродажби на млади миньори с много гаранция си е грехота да не вземеш една за 1/2 цената на нова ;) Така направих за пореден път аз (R7 260-R9 290-RX580-GTX1070)

И аз не се сдържах и преди 2-3 дни смених моята 980ti с 1080ti. Дори 2ра ръка не е много евтина, ама какво да се прави - кефът цена няма! :moon:

Link to comment
Share on other sites

Looney.Tunes.S01-S24.Golden.Collection.DVDRip.x264-JCH[rartv]

 

Courage.The.Cowardly.Dog.S01 - S04.WEB-DL.AAC2.0.H264

 

Dexter's Lab

 

Cow and Chicken

 

I Am Weasel - Seasons 1-5

 

Johnny Bravo

 

Sheep in the Big City - Seasons 1-2
 

South.Park.Uncensored.S01-S22

 

Мисля остава само HELLO NURSE!!!  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Аз все още не мога да проумея как прахосмукачка с толкова малка мощност може да засмуква достатъчно силно, за да върши реална работа върху килими, а не само върху гладки повърхности.

Link to comment
Share on other sites

То зависи какъв е килима, ама като цяло тези асистенти са за гладки повърхности. По-принцип не смучат, а с четките събират прахоляците и боклуците по пода.

 

hint: потърсите видеа с “roomba dog poop” :)

Link to comment
Share on other sites

Какъв е смисъла от по-мощните и скъпи прахосмукачки тогава? Защо хората купуват Dyson, вместо да вземат един робот, който дори да си чисти вместо тях?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Какъв е смисъла от по-мощните и скъпи прахосмукачки тогава? Защо хората купуват Dyson, вместо да вземат един робот, който дори да си чисти вместо тях?

Все едно да питаш защо има Тесла, Мерцедес, Дачия и Форд.... 

Пазар, въпрос на предлагане, на лично предпочитание и т.н.

Има хора, които си купуват професионални уреди за вкъщи.. Примерно Рейнбоу, Дайсън, Керхер и други подобни... А други пък имат прислуга. 

Аз съм доволен. Според мен върши идеална работа. Докато чисти и мие пода, аз бърша праха от мебелите или си лежа на дивана и си пия кафето... 

А в петък, ще тествам един робот за миене на прозорци... Да видим той как ще се справи.... 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Veno said:

пичове къде има оферти за евтини видео карти? също се интересувам от egpu enclosures, някой ако е напипал нещо на оферта?

Вени, наскоро се сблъсках с този проблем. Ако търсиш втора ръка, да знаеш, че с всички е копано дори и да твърдят, че не е така. След много търсне се оказа, че чрез американският амазон с директна доставка до Англия е най - евтино. Само трябва да хванеш и някаква промоция. Тук на помощ идват и трите камили. Аз така си взех моята. Чисто нова и с гаранция от Амазон, на цена малко над тези които са втора ръка. Даже излизаше по - евтино от част от обявите за втора ръка...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Аз все още не мога да проумея как прахосмукачка с толкова малка мощност може да засмуква достатъчно силно, за да върши реална работа върху килими, а не само върху гладки повърхности.

Странно че точно на гладък под-плочки не успя да събере всичко моята. На килим с нисък косъм си събира доста косми от котката.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Значи точно както и аз си го мислех. Само отбиват номера и чистят по-големи боклуци.

Не е точно така. Имаме някакво LG, дори модел не знам. Чисти идеално всичко - естествен паркет, гранитогрес и килимите на децата - някакви мемори не знам си какво. Като се качи на килим, минава турборежим и го изтупва почти. Правих си експеримент да посипя килима с някакви дребни боклучета - ми направо го изпра. Другото, което забелязвам е, че паркетът, след като е минал роботът, минавайки с чехлите ми, скърца от чистота, все едно е мит с препарат. Ефект, който не може да се постигне с обикновена прахосмукачка. Аз съм много доволен от тоя робот. Имам разлика в нивата на коридора и стаите, катери се и слиза без проблеми, нещо, което беше рисково при покупката, защото до определена височина се оправял, но тоя си е ок.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле въпрос с повишена трудност, колко пъти седмично чистиш в хола ти ? Примерно тая прахосмукачка можеш да й кажеш да чисти всеки ден в 16:30. Реално върши доста добра работа. Сестра ми имат miele, да смуче мега добре, но не я пускат всеки ден :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...