Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Бащата е пуснат в безсрочна неплатена отпуска, заедно с целия персонал на фирмата, в която работи! Чукни! :mellow:

 

Не са хубави тия работи. И при баща ми нещата са на кантар....Дано потръгнат нещата ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Бащата е пуснат в безсрочна неплатена отпуска, заедно с целия персонал на фирмата, в която работи! Чукни! :mellow:

Ако знаеш на шефа на баща ти пък какво му е :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Вместо това обсъждай солипсизма си с мен! :D

Еее..., бива ли такива приказки..., 'ми мЪжЕ сме бре - за едната чест живеем! А, солипсизма е една такава суха тема която (как да кажа), за да се разчепка трябва преди това да бъде накисната в солидно количество бира (Рр'вийш ли?)

 

 

Подозирам, че е скътал настрана мъъъничко по-голяма сума да ти кажа...

 

Повярвай ми, този който си е скътал настрана би предпочел да си запази хората - вместо да ги освобождава! Това ти го казвам от личен опит...., в смисъл, че съм работодател а проблемът с читавите кадри е много наболял...

Link to comment
Share on other sites

Нааа перото - бълха, бълха, а на бълхата - планктон!!!

 

Доъв вечир гуведа, буфери, смърфове и прочие гнас.Сите сте ми калпазани, воглаве с чалгарите, дет и за ора не стаат...Фана да са напия кат кучи таа вечир, че поне да знам за кво ма боли главата утре.

Link to comment
Share on other sites

Поздравите набират скорост.

Който му сложи уарн ще си има работа с мен!

Кой ще ме подкрепи за свободата на поздравите?

:D

Link to comment
Share on other sites

Седя,

и ми е тъжно. Стана ми уж от въздуха, но като се замислих се сетих защо.

 

Преди доста години, като съм бил на около 4 или 5, с баба ми бяхме в руската книжарница под кино Балкан. И аз ужасно много си харесах едно списание, дори не съм сигурен вече какво беше, но го харесах ужасно много и я помолих да ми го вземе. Но на нея не й стигаха около 20 стотинки да го купи и вместо него ми взе една друга детска книжка. Книжката беше хубава и всичко. Но въпреки това ми стана ужасно тъжно, просто защото баба ми нямаше 20 стотинки за това списание.

 

След няколко дни имам имен ден и сега говорех по телефона с приятелката ми. И в крайна сметка решихме, че както и аз съм на променливи количества работа на месец и както баща ми е в неплатен и както скоро ще имаме да обзавеждаме апартамент... просто няма да се правят събирания с много приятели на заведение, а нещо много камерно и скромно вкъщи. И въпреки че на пръв поглед това е съвсем рационално решение, а аз съм силно рационален човек и определено не съм някакъв див купонджия и не-ходенето на заведение не ми бърка много в настроението... въпреки всичко се почувствах точно както се чувствах като бях на 4 годинки в руската книжарница и на баба ми не й достигаха 20-те стотинки. И пак ми стана тъжно по точно същия начин... :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Нещо те избиват носталгично-тъжни и радостни спомени куре, мен за това от малък ме възпитаваха че не мога да имам всичко, щото три деца бяхме, да угаждаш на всички е много трудно, даже почти невъзможно в някои случаи.

Впрочем, запомнил си един типично български момент в съзнанието си.

Баба с детенце в книжарница, хлапето иска книжката която му е влезнала в акълчето, а бабата притеснено брои парите.

Ако можеш да рисувам от това можеше да стане доста добра картина.

:)

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм се тръшкал за разни неща и покупки, в случая не ставаше въпрос за тръшкане, просто ми стана ужасно тъжно. Не ядосано, не дори гадно, а едно такова плоско, равнодушно и примирено тъжно. И досега колкото пъти има някакъв паричен проблем, винаги ми става същото. Явно ми се е запечатало доста силно да ми държи толкова време.

 

Но, както казват в англия, такъв е the human condition. Това който ми го преведе на български ще му свалям шапка по три пъти на ден :)

Link to comment
Share on other sites

А другата картинка що не я нарисуваш и тя е трогателна.Баба на опашка с внуче на ръцете да стиска купони за кисело мляко, а в магазина да има точно за 1/4 от опашката докарано мляко, олио или каквото си харесате?!

 

Честито на всички комунисти - със социалистите нямам проблеми.

 

___________________________________

 

Колкото до "The Human Condition", това не е ли самовъзприятието на "АЗ"-а през собствените му предположения, очаквания и нагласи - наслоени върху реални действия и случки?

Link to comment
Share on other sites

Не, идеята ми беше да се преведе с една до три думи, не толкова обяснително. Лошото на понятието е че е прекалено всеобхватно и ако човек пробва обяснително става ужас.

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа каквото и да кажеш, ако включва драмата, противоречията и трягедията на човешкия живот и преживяванията и емоциите, които човек може да изпита, все си в десятката :D

Link to comment
Share on other sites

Сутринта се прибирам Мортал Комбат от 1 приятел. (Мортал Комбат = ранен хеликоптер = ПИЯН) И за да изтрезнея докато се прибера реших да повървя. Къде да ходим, къде да ходим, реших да изпратя 1 приятел до тях. Но в съседния нему блок живее 1 девойка, дет искам да я даря с мноооого любов! И отпредзе, и отзадзе, и от всекадзе. Ама е на 4тия етаж! Не мога да хвърля камък чак до там, щото в ръцете съм като Пинокио. А и като опре до подобни спортове съм от клуба "Ръцете ми пречат". И си викам "Край... Ша прайм серенада!". И понеже съм селско момче и запях "НЕЕЕЕ СЪМ УМРЯЛ ША ЗНАЙЙЙЙЙЙЙЙШ! ЗА ТВОЙТА СЛИВА МИРИЗЛИВА ША ЗНАЙШ!" (в 4 часа и 22 минути) Който ме познава знае, че имам много специфичен глас. Писклив като на деЦки гъз и не мога да казвам "Р". Девойката ме позна от раз! Изядох няколко мощни псувни от пияницата, който събудих на пейката до входа. Глътнах 2 лукчета, щото съм пич и я зачаках. И тя слезна! Тегли ми майните, но аз я налазих. :P Много съм щастлив! Тук има доста по - възрастни хора, които предполагам са правили не по - малки простотии, но за мен това си е цяло постижение! :lol:

Link to comment
Share on other sites

PSYCHOSIS къде паркираш в центъра новата кола? На п-д Журналист и после с трамвая до долу? Или не ходиш на работа с нея?

Link to comment
Share on other sites

По принцип работя вкъщи, но когато ходя до офиса, оставям колата до парк хотел Москва и оттам трамвай 18 ме сваля точно пред входната врата. Веднъж реших да пробвам да ида до там с колата и да се шмугна в някоя от уличките до Графа, но след 30 мин обикаляне се изнервих и се прибрах :)

Link to comment
Share on other sites

е добре си си ти... и аз си търся работа в къщи, но за сега без успех... тоест допълнителната дето си я намерих мога да си я работя отдалечено за 99% от задачките, но основната за съжаление не мога - трябва да съм в офиса... :(

 

С кола в центъра е хабсурд... имах един колега дето идваше в 6 на работа, защото имало зад ЦУМ някъде две места извън синята зона. Но ако закъснееш - заети са :) Пред магазина на Мейсънс до офиса ни имаше също едно такова място - между знака "еднопосочна улица" и табелата на синята зона - точно да влезе една кола, ама идиотите от Мейсънс праснаха саксии на бордюра, за да не може да се паркира. До Митрополията на "Калоян" също има една такава "дупка в системата", но и там трябва да си много ранобуден :) Иначе повечето ми колеги паркират като тебе около Семинарията или Журналист и после слизат с трамвая надолу...

 

Сега като чувам, че и в Пловдив мислят да въвеждат синя зона... жална им майка на шофьорите... до сега им е било трудно да паркират, сега няма да им стане по-лесно, но пък ще си плащат за кефа да си късат нервите :) Тая синя зона е тотална измишльотина, не върши работа...

Link to comment
Share on other sites

А, Ванка, тва със серенадата е култово изпълнение, мисля, че нема мъж, който да не го е правил/пиян/ :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Сега като чувам, че и в Пловдив мислят да въвеждат синя зона... жална им майка на шофьорите...

Не е така - в момента се гласуваха и започва работа в изграждането на многоетажни паркинги в центъра:

http://www.plovdiv-online.com/plowdiw/stro...na-plowdiw.html

със съчетанието със синя зона ми се струва, че нещата ще се нормализират :)

Link to comment
Share on other sites

Не е така - в момента се гласуваха и започва работа в изграждането на многоетажни паркинги в центъра:

http://www.plovdiv-online.com/plowdiw/stro...na-plowdiw.html

със съчетанието със синя зона ми се струва, че нещата ще се нормализират :)

 

нищо няма да се нормализира. просто някои ще станат още по-богати ще цоцат повече кинти

Link to comment
Share on other sites

нищо няма да се нормализира. просто някои ще станат още по-богати ще цоцат повече кинти

А ти какво по-ефективно решение предлагаш? :blink:

Link to comment
Share on other sites

А ти какво по-ефективно решение предлагаш? :blink:

 

Да махнат всички ненужни знаци "забранено паркирането на ЕДНОПОСОЧНИТЕ улички около ТУ. И да няма синя зона. За това само не си бяхме плащали....

 

Другото за паркингите бива. Те хората в белите страни от 100 години сигурно ги имат :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...