Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Да махнат всички ненужни знаци "забранено паркирането на ЕДНОПОСОЧНИТЕ улички около ТУ. И да няма синя зона. За това само не си бяхме плащали....

 

Другото за паркингите бива. Те хората в белите страни от 100 години сигурно ги имат :rolleyes:

Резултатът се знае предварително - всеки паркира по улиците, а паркингите стоят празни :lol:

За мен е по-разумно забранено паркирането на улицата, и "народни" цени в паркинга, заради увеличеното им потребление....

Това което го искаш, не знам да го има в белите страни B)

Разбирам те напълно, че не искаш да плащаш за нещо което до вчера е било безплатно, но трябва да осъзнаеш, че това е невъзможно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Решението е:

 

Въвеждане на такса за влизане в центъра с автомобил, като таксата за автомобили в които пътува само шофьора и/или един пътник е по-висока от тази за автомобили в които има 2+ човека.

 

Обърни внимание в час пик в задръстването - 95% от колите са празни! един човек заема място за четирима... ако от четири коли събереш хората в една, това ще свали 3 коли от пътя. Смятай нататък...

 

Също така данъка на колите не трябва да е на кубатура, мощност бла бла бла - трябва да е на изминати километри за година.

 

сините зони и многоетажните паркинги няма да намалят трафика и броя на колите по пътищата... изобщо. следователно не са решение на проблема, а част то него.

 

Разбирам те напълно, че не искаш да плащаш за нещо което до вчера е било безплатно, но трябва да осъзнаеш, че това е невъзможно

 

И кое налага да плащаш за нещо, което до вчера е било безплатно? Въпросните "паркинги и гаражи" в София НИЩО не правят за парко местата които ти продават - освен да ти взимат таксата... Разбирам, ако поддържаха нещо... ако подобряваха инфраструктурата с парите от паркоместата. Но не.

Link to comment
Share on other sites

Овърмен - съглалсен съм с теб, но тук нещата опират повече до човешка култура, а такава такса (1 човек в автомобил) не ми е познато да има в някоя държава в света (с изключение на Щатите, но там си има отделно платно за тези с "еко" возила).

 

Едит: Това, че не се подържа инфраструктурата е отговорност на общината, а единствената причина тя да бъде подобрена - в частност паркоместата, е в случай, че те се използват масово и има смисъл да се почистват. Когато всеки гледа да мине "тънко", а тези(общината) при които отиват макар и малко пари ги крадат - решение на проблемът няма.... Същото е и с здравеопазването, социалното осигуряване и т.н.

 

Първоизточникът на проблемът ни е в "болното" общество... а за да се реши, първо трябва да се осъзнае като такъв....

Link to comment
Share on other sites

И кое налага да плащаш за нещо, което до вчера е било безплатно? Въпросните "паркинги и гаражи" в София НИЩО не правят за парко местата които ти продават - освен да ти взимат таксата... Разбирам, ако поддържаха нещо... ако подобряваха инфраструктурата с парите от паркоместата. Но не.

Наистина ли нищо не правят?

Link to comment
Share on other sites

Овърмен - съглалсен съм с теб, но тук нещата опират повече до човешка култура, а такава такса (1 човек в автомобил) не ми е познато да има в някоя държава в света (с изключение на Щатите, но там си има отделно платно за тези с "еко" возила).

 

Едит: Това, че не се подържа инфраструктурата е отговорност на общината, а единствената причина тя да бъде подобрена - в частност паркоместата, е в случай, че те се използват масово и има смисъл да се почистват. Когато всеки гледа да мине "тънко", а тези(общината) при които отиват макар и малко пари ги крадат - решение на проблемът няма.... Същото е и с здравеопазването, социалното осигуряване и т.н.

 

Първоизточникът на проблемът ни е в "болното" общество... а за да се реши, първо трябва да се осъзнае като такъв....

 

 

Не опира до кулутра, а до удобство. След като ми е по-комфортно да се возя сам в колата си, ще се возя сам. От друга страна, ако знам, че този комфорт ще ми струва 50 лева - ще се се замисля, ще претегля нещата в светлината на тия 50 лева и ще размисля...

 

Такса за влизане в центъра на града има на много места по света. Всички знаем за Лондон. За бройката на пътниците също има такси, совен спийд лейни по широките западни пътища.

 

Това, че не се подържа инфраструктурата е отговорност на общината, а единствената причина тя да бъде подобрена - в частност паркоместата, е в случай, че те се използват масово и има смисъл да се почистват.

 

Прочети го това изречение пак... Ами да де. Използват се масово и има смисъл да се поддържат. Но не се. И въпреки това ще те накарат да плащаш за това, че не се поддържат, но се използват масово.

 

Освен това плащайки данък за колата си ти вече веднъж си платил за правото си да ползваш пътищата. Защо трябва да плащаш два пъти?

 

Официално идеята на синята зона не е да се съберат пари за поддръжка, а да се "накажат" паркиращите в центъра и съответно да се намали броят им - но е просто очеизвадно, че не действа тази схема... Неофициално идеята на синята зона е - още една пътечка за изцоцване на пари от хората... за това и в София например от въвеждането й до момента е нарастнала сигурно пет пъти... и продължава да расте - скоро цялата София ще е синя зона. Никой не мисли за решение на проблема с паркирането и трафика - мисли се само как да се направят пари от проблема.

Link to comment
Share on other sites

Резултатът се знае предварително - всеки паркира по улиците, а паркингите стоят празни :lol:

За мен е по-разумно забранено паркирането на улицата, и "народни" цени в паркинга, заради увеличеното им потребление....

Това което го искаш, не знам да го има в белите страни B)

Разбирам те напълно, че не искаш да плащаш за нещо което до вчера е било безплатно, но трябва да осъзнаеш, че това е невъзможно :)

 

Че улиците така и така са еднопосочни. Аз като стоя между 4 и 6 часа в УНИ-то..... И къде според теб има място за такива паркинги. КоИ сгради ще бутнем :rolleyes:

 

Наистина не ми се дават пари за глупости. И ще видиш, че с тая синя зона колите ПРОСТО ще се изтеглят на страни.

 

Значи ти си съгласен да плащаш за глупости, а пътищата ни са толкова хубави, че нямам думи.

Link to comment
Share on other sites

Че улиците така и така са еднопосочни. Аз като стоя между 4 и 6 часа в УНИ-то..... И къде според теб има място за такива паркинги. КоИ сгради ще бутнем :rolleyes:

 

Наистина не ми се дават пари за глупости. И ще видиш, че с тая синя зона колите ПРОСТО ще се изтеглят на страни.

 

Значи ти си съгласен да плащаш за глупости, а пътищата ни са толкова хубави, че нямам думи.

@DON_CHEFO - Казах ти, че те разбирам че не искаш да плащаш...

За паркингите - прочети линка, който ти дадох....

@Overman - идейно говорим за едно и също...

Link to comment
Share on other sites

Да махнат всички ненужни знаци "забранено паркирането на ЕДНОПОСОЧНИТЕ улички около ТУ. И да няма синя зона. За това само не си бяхме плащали....

 

A те мислех за по-умен... там трябва не да вдигат за кофти паркиране а да минават с булдозер който да отнася половината от ламарините.... и не само там всъщност...

 

 

Че улиците така и така са еднопосочни. Аз като стоя между 4 и 6 часа в УНИ-то..... И къде според теб има място за такива паркинги. КоИ сгради ще бутнем :rolleyes:

 

ЗА ТАКИВА КАТО ТЕБ ИМА АВТОБУСИ!!! А за преподавателите университета е длъжен да осигури паркинг, което пък е друга тема че няма такива... но си представи сега всеки ученик на 18 години и всеки един студент как си паркира колата където му свари в непосредствена близост до вратата на учебното заведение. Колко хиляди автомобила предполагаш да могат да се паркират в непосредствена близост до университета?

 

 

 

Наистина не ми се дават пари за глупости. И ще видиш, че с тая синя зона колите ПРОСТО ще се изтеглят на страни.

 

СУПЕР! И ако може да назначат поне още 10 човека да пишат глоби специално за тарикатите дето си мислят че ще минат метър ще е идеално. В центъра като искам да паркирам и за 5 мин за да си свърша някаква работа примерно в някоя от банките там губя средно по 10 мин... ако въпросните 10 мин ми ги спестят бедна ти е фантазията колко ще съм щастлив. Защото 10 мин тук, 10 там, айде още 20 в задръстването и аз съм загубил 1 час за да свърша 5 елементарни неща които няма как да ги свърша без да ми видят очите...

Link to comment
Share on other sites

A те мислех за по-умен... там трябва не да вдигат за кофти паркиране а да минават с булдозер който да отнася половината от ламарините.... и не само там всъщност...

ЗА ТАКИВА КАТО ТЕБ ИМА АВТОБУСИ!!! А за преподавателите университета е длъжен да осигури паркинг, което пък е друга тема че няма такива... но си представи сега всеки ученик на 18 години и всеки един студент как си паркира колата където му свари в непосредствена близост до вратата на учебното заведение. Колко хиляди автомобила предполагаш да могат да се паркират в непосредствена близост до университета?

СУПЕР! И ако може да назначат поне още 10 човека да пишат глоби специално за тарикатите дето си мислят че ще минат метър ще е идеално. В центъра като искам да паркирам и за 5 мин за да си свърша някаква работа примерно в някоя от банките там губя средно по 10 мин... ако въпросните 10 мин ми ги спестят бедна ти е фантазията колко ще съм щастлив. Защото 10 мин тук, 10 там, айде още 20 в задръстването и аз съм загубил 1 час за да свърша 5 елементарни неща които няма как да ги свърша без да ми видят очите...

 

И къде ще паркираш. На главата ми отгоре ли? Паркинга за преподавателите е толкова малък, че няма на къде. И да аз искам да паркирам на близо. Не ми се ходи с рейс. Може кола за 500 лева да имам, но предпочитам с нея от колкото с въшливия рейс.

 

Място за паркиране трябва да има. Ако не си забелязал там и хора живеят. Те къде ще паркират? В Тракия?

Link to comment
Share on other sites

Може кола за 500 лева да имам, но предпочитам с нея от колкото с въшливия рейс.

 

От такова мислене нямаш място за паркираке никъде :)

Link to comment
Share on other sites

СУПЕР! И ако може да назначат поне още 10 човека да пишат глоби специално за тарикатите дето си мислят че ще минат метър ще е идеално. В центъра като искам да паркирам и за 5 мин за да си свърша някаква работа примерно в някоя от банките там губя средно по 10 мин... ако въпросните 10 мин ми ги спестят бедна ти е фантазията колко ще съм щастлив. Защото 10 мин тук, 10 там, айде още 20 в задръстването и аз съм загубил 1 час за да свърша 5 елементарни неща които няма как да ги свърша без да ми видят очите...

 

Само дето това е на теория... На практика пак ще губиш същото време, докато намериш място за паркиране. Защото синя зона, зелена зона, пенбена ако щеш зона - хората си паркират, плащат си и си седят. Това че паркирането ще стане платено ИЗОБЩО не означава, че ще се изнамерят изведнъж от някъде места за пракиране. Защото няма от къде. Местата за паркиране ще са си 1000 и когато не плащаш и когато плащаш за тях. И за тия 1000 места ще се редят 1800 коли независимо дали са платени или не. Това е практиката. Въвеждането на синя зона няма магически да осигури ОЩЕ 1000 места за паркиране. Няма такъв филм. Ето за това става дума. И тук в София много добре го знаят хората, щото го виждат всеки ден.

 

Така че синята зона не е решение на проблема. А още един начин да се правят пари от въздуха. От който ти лично няма да видиш никаква полза. Напротив. Положението ще остане същото, само дето ще си плащаш и ще рискуваш като те забавят в някоя институция бюрократите повече от колкото си си платил паркинга, да не намериш колата си там където си я оставил. Факт.

 

И да аз искам да паркирам на близо. Не ми се ходи с рейс. Може кола за 500 лева да имам, но предпочитам с нея от колкото с въшливия рейс.

 

Ако ти сложат 10 лева на влизане в Централната градска част, като си отделиш 200-300 лева на месец за кефа да ходиш с колата си до университета, ще си помислиш пак... И ще се освободят изведнъж места за паркиране, като си оставите колите у вас...

Link to comment
Share on other sites

Противоречиш си ! Също както хората си плащат за синя зона, също така ще си плащат и за влизането в централна част !!
Link to comment
Share on other sites

зависи само от размера на таксата за центъра. синята зона е на час - левче да речем... ако си правя сметката, че ще стоя два часа и ще ми струва 2 лева е едно, да знам че само влизането в центъра ще ми струва 10, а що не и 15 лева - е друго... ще си помисля за работа за два часа дават ли ми се 10/15 лева. Или достатъчно голям гъзар ли съм, за да дам 15 лева да ида да пия кафе на Главната с голфчето...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм съгласен с овърмен. Ако, например хората, работещи в една фирма започнат да си делят финансите за пътуване и се въртят на групички да пътуват с коли по 4-5ма, а не по един "тежкар", трафика ще спадне адски много.Но пуста дупария, пуст манталитет - мое да висна 3 часа в задръстване, ама треа да ида от "Съединение" до ПУ с кулътъ, та да ма виат путкити в "Коневръза" и да пийм къфе с кулегити.... След година-две смога в Пловдив ще е същия като в София.Щото хората не мислят.

 

А ако вземат да върнат ония саксии пред ТУ, дето едно време блокираха улицата, ще ги питам пичлеметата къде ще паркират.

 

И за да не зейне веднага някой помияр, ще кажа:Да, аз се вра по въшливите автобуси.Ползвам градски транспорт.А когато ми се налага да ползвам кола, гледам да се съберем повече хора.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм съгласен с овърмен. Ако, например хората, работещи в една фирма започнат да си делят финансите за пътуване и се въртят на групички да пътуват с коли по 4-5ма, а не по един "тежкар", трафика ще спадне адски много.Но пуста дупария, пуст манталитет - мое да висна 3 часа в задръстване, ама треа да ида от "Съединение" до ПУ с кулътъ, та да ма виат путкити в "Коневръза" и да пийм къфе с кулегити.... След година-две смога в Пловдив ще е същия като в София.Щото хората не мислят.

 

Чукни, Джабур! Е тва е приказка на място. Гледам и приятелите мои - карат коли не защото реално имат нужда от тях, а просто щото има и е по-лесно да мръднем гъза от А до Б с колата, защото ако минем 2 км пеша може да се случи нещо ужасно.

Link to comment
Share on other sites

Вий не сте на ред ;). Тия коли за какво са. Да ми седи пред блока за красУта ли? Много по европейски я карате. Само дето заплтата ми не е 2000 евро все още.

 

Аз място си намирам. Може да е на 100-тина метра - все тая. Просто синята зона е глупост.

 

То и градксия ни транспорт един хубав и метрото......опа ама ние нямахме такова... :wacko:

 

Аз съм съгласен с овърмен. Ако, например хората, работещи в една фирма започнат да си делят финансите за пътуване и се въртят на групички да пътуват с коли по 4-5ма, а не по един "тежкар", трафика ще спадне адски много.Но пуста дупария, пуст манталитет - мое да висна 3 часа в задръстване, ама треа да ида от "Съединение" до ПУ с кулътъ, та да ма виат путкити в "Коневръза" и да пийм къфе с кулегити.... След година-две смога в Пловдив ще е същия като в София.Щото хората не мислят.

 

А ако вземат да върнат ония саксии пред ТУ, дето едно време блокираха улицата, ще ги питам пичлеметата къде ще паркират.

 

И за да не зейне веднага някой помияр, ще кажа:Да, аз се вра по въшливите автобуси.Ползвам градски транспорт.А когато ми се налага да ползвам кола, гледам да се съберем повече хора.

 

3 часа...... 25 30 минути от Христо Чернопеев до Детски свят ;). И то без да се правиш на рацер.

 

Чукни, Джабур! Е тва е приказка на място. Гледам и приятелите мои - карат коли не защото реално имат нужда от тях, а просто щото има и е по-лесно да мръднем гъза от А до Б с колата, защото ако минем 2 км пеша може да се случи нещо ужасно.

 

Ходи ти пеша в зимата или като духа вятър. Щом ти се ходи ;).

Link to comment
Share on other sites

Чефо, специално за тебе.

 

Последните две седмици всеки ден ходя от "Младост" до "Подуяне". Да обясня - рано сутринта няма трафик, сменям автобус и тролей, стигам за 35мин + чакането. Вечер, в пиковия час - близо 2 часа, по същия маршрут.

 

Ходенето пеша помага на мъжката потентност. Съвсем сериозно го казвам. Вечер, ако времето е хубаво, се прибирам от "Плиска" до "Младост" 3 пеша. Прави удоволствие. А винаги съм предпочитал да ходя пеша. Дори когато е лошо времето, пак ходя пеша. А иначе от дъжд се плашат само лайно и захар...Сещай се какво се опитвам да ти кажа ;)

Link to comment
Share on other sites

Че съм сладък? :D

 

Майтапа настрана, това че има коли не значи, че трябва да ги използваме винаги и навсякъде. После сочим американците и се смеем...

Link to comment
Share on other sites

Е да ама аз съм в ПЛД. Пъти по-малък град от София. ;). Нашите задръствания.....си ги има, НО не могат да се сравнят със софийските. Мен пък не ми е кеф да ходя пеша. А и трябва да ме пере здраво тока да вървя 2 часа до бачкането. А най-мразя претъпкани рейсове и някой да ми се разхожда по маратонките. Освен това аз си ползвам колата не да си возя задника заради возенето, а си ходя на бачкане и до унито с нея.

 

Ако дойдат такива времена да ползвам рейс - ще го ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Адски неубедителен довод, да знаеш. Като живях в Русия, в град в пъти по-голям от София, не си виках такси, ами пак си ползвах градски транспорт. И пеша си ходех. 70% от хората в задръстванията тук, си ползват колите, за да ходят на работа. Овърмен ти го каза, казах го и аз, че и ще повторя - ако са по 4 души в кола, колите по пътищата ще намалеят, съответно задръстванията и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Адски неубедителен довод, да знаеш. Като живях в Русия, в град в пъти по-голям от София, не си виках такси, ами пак си ползвах градски транспорт. И пеша си ходех. 70% от хората в задръстванията тук, си ползват колите, за да ходят на работа. Овърмен ти го каза, казах го и аз, че и ще повторя - ако са по 4 души в кола, колите по пътищата ще намалеят, съответно задръстванията и т.н.
Абе чак по 4ма трудно - едва ли на някок ще му се занимава да взима и да оставя по 3ма човека всеки ден (и то без да чука нито един от тях :lol: :lol: ) ама поне по двама в кола е добре...
Link to comment
Share on other sites

Само дето това е на теория... На практика пак ще губиш същото време, докато намериш място за паркиране. Защото синя зона, зелена зона, пенбена ако щеш зона - хората си паркират, плащат си и си седят. Това че паркирането ще стане платено ИЗОБЩО не означава, че ще се изнамерят изведнъж от някъде места за пракиране.

 

Не е така. 1во защото ти вдигат колата ако киснеш повече от час-два и 2ро ако паркинга струва 2-3лв на час доста хора ще се замислят дали изобщо да паркират там или да походят малко пеш - ей ти го примера с DON_CHEFO: кеф му било да си кара колата и да ходи с нея на лекции. Я пробвай сега 12 кинта паркинг за кефа да видим дали ще повтори.. или да му вдигнат колата после да ходи да си я търси неясно къде че да плаща и глоби... крива хава, а? Голям смисъл си има синята зона.

 

Напоследък защо спирам все на паркинга на хотел Тримонциум - щото само там е свободно, нищо че имам работа около джумаята, въртя, обикалям - няма места и това е... Хубаво че живея наблизо и ако не съм ходил до другия край на града и трябва да идя примерно до джумаята - с двойката си отивам...

 

Между другото Grimjaur е много прав за потентността и изобщо не са празни приказки, ако някой иска може да пита и някой сериозен лекар - препоръчвам на незапознатите и любознателни да идат на уролог - прегледа е изключително "приятен" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не е така. 1во защото ти вдигат колата ако киснеш повече от час-два и 2ро ако паркинга струва 2-3лв на час доста хора ще се замислят дали изобщо да паркират там или да походят малко пеш - ей ти го примера с DON_CHEFO: кеф му било да си кара колата и да ходи с нея на лекции. Я пробвай сега 12 кинта паркинг за кефа да видим дали ще повтори.. или да му вдигнат колата после да ходи да си я търси неясно къде че да плаща и глоби... крива хава, а? Голям смисъл си има синята зона.

 

Напоследък защо спирам все на паркинга на хотел Тримонциум - щото само там е свободно, нищо че имам работа около джумаята, въртя, обикалям - няма места и това е... Хубаво че живея наблизо и ако не съм ходил до другия край на града и трябва да идя примерно до джумаята - с двойката си отивам...

 

Между другото Grimjaur е много прав за потентността и изобщо не са празни приказки, ако някой иска може да пита и някой сериозен лекар - препоръчвам на незапознатите и любознателни да идат на уролог - прегледа е изключително "приятен" :lol:

 

по-далече ще спра. колата съм си я купил не да ми краси паркинга пред блога и освен това не смятам, че да имаш барака за 3 иляди лева трябва да е лукс и да плащаш за щяло нещяло. а трябва да ти е УДОБСТВО.

 

Ти щом като искаш - ПЛАЩАЙ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Точно в момента ми минава през главата следната мисъл : "Нарекли са го ПМС, защото болестта луда крава вече е била известна!" :D

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...