Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Волен feat. Преслава поздрав за всички бавноразвиващи, които са гласували за него!

Ъъъ... А ти... Техно, тоест европейска чалгица или рапец, тоест, негърска чалгица ручаш, миличък? Щото и двете са същия шит, като изврясканото от Вреслава  :)

 

П.п. Не, че ми е важно да знам, ама се чудя, ей така....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ъъъ... А ти... Техно, тоест европейска чалгица или рапец, тоест, негърска чалгица ручаш, миличък? Щото и двете са същия шит, като изврясканото от Вреслава  :)

 

П.п. Не, че ми е важно да знам, ама се чудя, ей така....

Ти да не си от гласувалите за него, че да се обиди миличък? :D Горе-долу успя да напипаш какво слушам да и черна чалгица и хаус чалгица ручам! Че даже и неща като Disturbed, Limp Bizkit - американска чалгица ручам   :lol: Каквото и да ручам такъв прост селянин като тоя няма да съм! А ти каква специална чалгица ручаш, че осъди всички останали?

 

Внимавай да не се натровиш със Зайо Байо :lol:

Link to comment
Share on other sites

Волен feat. Преслава поздрав за всички бавноразвиващи, които са гласували за него!

 

Тоя "има" чувство за ритъм... :grin: Вероятно е погълнал толко бело, че в главата му е Star Wars, ама...

Link to comment
Share on other sites

Ами по-скоро като се има предвид плачевната обстановка и липсата на перспектива просто последен преглед на вакантните места в града.Казвам последен понеже все повече има предлагане на позиции в Западна Европа та дори и в Чехия с пъти по-висока заплата.

Link to comment
Share on other sites

Последно като гледах обява за Чехия в Jobs.bg, заплатата беше 800 - 1000 евро.

С цена на квадратен метър на апартамент в големите градове около 2500евро... :)

Link to comment
Share on other sites

Кой е казал,че иска да купува недвижим имот точно там?Отива се да се правят пари.А тука примерно с 500 евро месечно какво може да направиш?

Едни момче с видеоканал  в youtube,което последните години пребиваваше в Германия  преди 2-3 месеца беше направил сравнение относно поддръжката и всички финансови задължения в годишен план свързани с ползването на кола втора употреба там и тук-оказа се,че при нас е в пъти по-голяма тежестта.А там се вадят в пъти по-добри заплати.

П.С.Да не забравяме ГОЛЯМАТА си наша особеност властимащите-тук се включва и бизнеса като цяло,да не се съобразяват с правила еле пък закони.От най-големите та до кварталния кръчмар.Това Закон за движение за пътищата,Кодекс на труда...всеки ги пренаписва както си ще.И моля ви не ми опонирайте-вече бях в Германия и видях със собствените си очи разликата.

Link to comment
Share on other sites

Е, то и наема е също съезмеримо по-висок. Няма да те убеждавам къде е по-добре и по-зле - всичко зависи с какви умения си и с какво можеш да допринесеш за бизнеса на твоя работодател.

Link to comment
Share on other sites

Кой е казал,че иска да купува недвижим имот точно там?Отива се да се правят пари.А тука примерно с 500 евро месечно какво може да направиш?

Едни момче с видеоканал  в youtube,което последните години пребиваваше в Германия  преди 2-3 месеца беше направил сравнение относно поддръжката и всички финансови задължения в годишен план свързани с ползването на кола втора употреба там и тук-оказа се,че при нас е в пъти по-голяма тежестта.А там се вадят в пъти по-добри заплати.

П.С.Да не забравяме ГОЛЯМАТА си наша особеност властимащите-тук се включва и бизнеса като цяло,да не се съобразяват с правила еле пък закони.От най-големите та до кварталния кръчмар.Това Закон за движение за пътищата,Кодекс на труда...всеки ги пренаписва както си ще.И моля ви не ми опонирайте-вече бях в Германия и видях със собствените си очи разликата.

 

Не мисля, че някой ти опонира. Просто си споделяме мнението.

А това, че на теб ти е харесало в Германия не означава, че на всеки ще му хареса повече.

Според мен това е сигурно най-пенсионерската държава в Европа.

Link to comment
Share on other sites

Имаше един сайт с user submitted data по различни критерии за цената на живот в всички по-големи градове в България.

Link to comment
Share on other sites

Според мен това е сигурно най-пенсионерската държава в Европа.

Това едва ли пречи на някого.Докато това,че сме системно бедни въпреки положения труд пречи за нормално човешко съществуване.

Link to comment
Share on other sites

Това едва ли пречи на някого.Докато това,че сме системно бедни въпреки положения труд пречи за нормално човешко съществуване.

На мен лично ще ми пречи много! На теб явно също не ти е харесало особено, щом си се върнал и не си останал там! Ако целта ти е да съществуваш и да правиш пари има много по-добри места от България! Моята е да си живея живота по приятен за мен начин, успоредно с това да се опитам да правя пари, а не да съм робот - от работа вкъщи и това да е 95% от целият ми живот!

Link to comment
Share on other sites

Имаше един сайт с user submitted data по различни критерии за цената на живот в всички по-големи градове в България.

 

https://www.numbeo.com/cost-of-living/ ?

Май това беше. Полезно е да се види от емигриращите.
Link to comment
Share on other sites

На мен лично ще ми пречи много! На теб явно също не ти е харесало особено, щом си се върнал и не си останал там! Ако целта ти е да съществуваш и да правиш пари има много по-добри места от България! Моята е да си живея живота по приятен за мен начин, успоредно с това да се опитам да правя пари, а не да съм робот - от работа вкъщи и това да е 95% от целият ми живот!

Аз като съм в България не значи ,че там не ми е харесало.Имам ангажименти и задачи за вършене тука.

За какви 95 % говориш говориш като и там се работи не повече от 5 дни в седмицата по 8 часа ,а през останалото времо можеш да водиш какъвто искаш социален живот и занимания.Не е като да са пусти и улиците-лятото в по-големия град през уикенда откриваш сцена с музиканти и жива музика и прочие...

Link to comment
Share on other sites

То ако си опрял да се местиш в чужбина това ли ще ти е проблема в НАЧАЛОТО?

Ама Tomorrowland и подобните събития ще са ти по-близко,нали? :))

Link to comment
Share on other sites

Кой говори за началото само? По-близо ще са ама то не е като всяка година да ходя там. :) Освен това са 1 път годишно.

А и самолетен билет ще ми е на същата цена най-вероятно, та е все тая.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...