Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ще оставя това тук.

"Пловдив е чудесен град. Ако четете Ню Йорк Таймс, Индепендънт, Гардиън, CNN ще разберете, че трябва задължително да го посетите. И ще изкарате прекрасно в Пловдив.

Ако четете българи във фейсбук, ще помислите, че ви пращат в Мордор.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Българина, в частност Га-Ньо е най-невероятното, мрънкащо, необразовано, алчно и вечно търсещо далаверата същество на тоя свят.. Винаги му е криво, че пътя бил затворен и има задръстване, но не се качва на автобус /щот' да не е прост/, мръсно му е, но си хвърля боклуците през прозореца, ниска му е заплатата, но е завършил 8-ми клас с мъка и му е трудно да напише 2 изречения без грешки и т.н. и т.н.

За всички хейтъри, специален поздрав от мамин Тотю и тези, които бяхме там и ни хареса :)

Link to comment
Share on other sites

За съжаление на това събитие се видя селенията на мнозинството.

Умишлено бутане, псуване като минеш покрай тях, миришат, физиономиите им едни такива измъчени и сърдити, само оплаквания.

По бая големи събития съм бил, че и доста по-големи от това, но такова нещо не съм видял. Винаги ги има лошите семки, но тук насищането беше прекалено.

 

Хората трябва да си променят нагласата и поведението, иначе до никъде няма да стигнем.

Link to comment
Share on other sites

В тая връзка euro news и cnn ни хвалят. Доста. На първа страница. Само ние плюем неспирно. Къде видели, къде - не, омразата обединява най-бързо. Като в обедната почивка се съберем на обяд с колеги всички плюят тези, които ги няма. Щото е по-лесно.

Link to comment
Share on other sites

Сега като го изгледах цялото, се оказа, че съм хванал най-кофтият момент:
 
От видеото 1:06:00ч. добре започна, но след 3-4мин избруталяха (1:10:00) и спрях ТВ-то. Каква беше тази музика и толкова ли неуспяха да измислят нещо българско с етно/фолклорни елементи за фон?
 
Иначе определено сцената беше добре, актьори, хореография и т.н. 
После хвърлих едно око и на видеото от миналата година на откриването на Европейска столица 2018 и е доста постно в сравнение с нашето ;)

 

P.S. По повод на Schiller, нещо мн добро - Schiller Sonne 2013

Link to comment
Share on other sites

После хвърлих едно око и на видеото от миналата година на откриването на Европейска столица 2018 и е доста постно в сравнение с нашето ;)

Какво е това видео от 8 и повече часа???Гледай тука какво става:

Link to comment
Share on other sites

Имаше бая хора, имаше атмосфера, светлини, музика, и туй то.

Имаше даже прекалено много хора :).

А и паркирането не беше много лесно, аз едвам успях да намеря място до Capital City Center.

Иначе - да, добре беше, ако не беше и толкова гаден кучи сух студ, щеше да е супер, ама квот-такоа. :)

Link to comment
Share on other sites

За съжаление на това събитие се видя селенията на мнозинството.

Умишлено бутане, псуване като минеш покрай тях, миришат, физиономиите им едни такива измъчени и сърдити, само оплаквания.

По бая големи събития съм бил, че и доста по-големи от това, но такова нещо не съм видял. Винаги ги има лошите семки, но тук насищането беше прекалено.

 

Хората трябва да си променят нагласата и поведението, иначе до никъде няма да стигнем.

Не е правилно да обвиняваш само хората за техните настроения и поведение.Човек се формира от характер и СРЕДА.Ти живееш само в една част от спектъра.Около теб е окей и ти си окей.Нещо обаче не се получават нещата,когато човек е окей,а околните са счупени хорица.

Много се злоупотребява с власт и положение при нас.Или един успял в  професията ще е надменен и арогантен,или друг упражняващ власт ще я използва не по предназначение :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък се изкефих на зарята.... Хем си седях удома и с питие в ръка :)

Три точковото изстрелване беше наистина впечатляваща гледка от височината на 16ти етаж. Такова нещо, тук в Пловдив не съм виждал от поне 40 години. Ама наистина не знам какво от нея и дали изобщо са видели онези хорица, сбутани около грубо скованата сцена (предвид липсата на добра гледка). Заради, която изринаха мантинелите и бордюрите по булеварда. И пак заради която, имам едно особено натрапчиво чувство, че в следващите месеци булевардът ще остане затворен...

Link to comment
Share on other sites

Писа иците са за богата програма със събития. Брошурката е за 12 и 13.01 като част от събитията са изложби до март месец. Явно ще разчитат на самоинициативите в Капана...

Link to comment
Share on other sites

Българина, в частност Га-Ньо е най-невероятното, мрънкащо, необразовано, алчно и вечно търсещо далаверата същество на тоя свят.. Винаги му е криво, че пътя бил затворен и има задръстване, но не се качва на автобус /щот' да не е прост/, мръсно му е, но си хвърля боклуците през прозореца, ниска му е заплатата, но е завършил 8-ми клас с мъка и му е трудно да напише 2 изречения без грешки и т.н. и т.н.

За всички хейтъри, специален поздрав от мамин Тотю и тези, които бяхме там и ни хареса :)

Поздрав за всички Ганьовци, защитници на мамин Тотю които сте доволни от него! Доста добре разбирате културата - 2 часа откриване и целия град и леш! Докато има такива късогледи ганьовци да се радват на шаренко ще е такова положението! Хубаво помпозно откриване, ама на кое точно???! Добре дошли на строителната площадка?

Link to comment
Share on other sites

Дай сега като не е готово всичко да не правят откриване. :)

Хората отговорни за откриването си направиха всичко в срок. Не го е правел Тотев все пак.

Хората, които са отговорни за строителната площадка - да си носят последиците. Церемонията по откриването няма нищо общо.

Link to comment
Share on other sites

Дай сега като не е готово всичко да не правят откриване. :)

Хората отговорни за откриването си направиха всичко в срок. Не го е правел Тотев все пак.

Хората, които са отговорни за строителната площадка - да си носят последиците. Церемонията по откриването няма нищо общо.

И какви последици ще си носят по точно, като както виждаме Ганьо се радва на тумба лумба, ако направят и някоя почерпка ядене и пиене на центъра и ще се почувства много културен и доволен от бавноразвиващия мамин тъпунгер! 

 

Банов коментира още, че 20-те милиона, които държавата даде за събитието, са отишли за инфраструктурни проекти. С първия транш от 4 млн. лв., които държавата е превела на Пловдив още през 2015 година, общината е ремонтирала явно най-важния "културен обект" - зоопарка край Гребната база, съобщава вестник "Марица". Той обаче е затворен и без животни, а и ремонтът все още продължава, съобщиха от управата му пред "Дневник".

С целевата субсидия трябваше да бъдат оправени освен концертната зала, площадът, кино "Космос", също и Тютюневият град и остров Адата на река Марица, както и да бъде построена галерията на Дружеството на пловдивските художници на ул. "Гладстон". Обаче нищо от изброеното не е започнато, а на галерията са само налети основите. А превръщането на бившия детски магазин "Снежанка" в галерия, което се очакваше да приключи в края на миналата година, още не е започнало.

Отлага се и остава с неясна съдба емблематичното за града кино "Космос", което трябваше да бъде ремонтирано и превърнато в концертна зала. Самата концертна зала, която е и единствената акустична зала за по-големи събития в града и която трябваше да бъде вече ремонтирана, остава потънала в разруха и не може да бъде ползвана.

 

Нищо обаче не изглежда по-тъжно, жалко и същевременно зловещо от Тютюневия град. Идеята беше горелите през 2016 година 4 тютюневи склада да бъдат ремонтирани, а паветата в квартала - пренаредени. Няколко месеца преди пожара инвеститор събори друг склад, представяйки в общината фалшив документ. Днес от външната страната на прозорците на горелите сгради може да се види небето, а улиците са студено неприветливи дори в слънчево време.

....

....

Което не променя факта, че градът съвсем не е готов за Европейска столица на културата най-малкото защото част от проектите, с които кандидатства, не са готови, а явно няма да са готови и до края на домакинството. "Всичко е част от голямата сцена", коментира пловдивският художник Ангел Хайтов. А на моя коментар "Голяма излагация" отговорът му през смях беше: "Излагация" е акцентът в програмата".

 

Чудно защо голяма част от творците, които бяха част от сдружението Пловдив 2019 се разочароваха от незипълнените обещания и напуснаха сдружението, а може би и те не разбират културата с няколко часа помпозна тумба лумба?!

Link to comment
Share on other sites

И кой идиот въобще даде на тези малки бели немски пишки да оправят една чисто българска церемония.

 

Е-е-е-й,то голямо превъзходство,голямо нещо... :lol: :rolleyes: :unhappy: :shy: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Много злобна и селска статия.

Пък за какъв интелигентен и ерудиран човек е написана, не е като едва да е избутал автото с 3.50...

Link to comment
Share on other sites

Без значение за кой е написана. Статията е писана от “журналист” и като такава, трябва да съдържа някаква доза обективност, а не само злоба и нищо друго.

Link to comment
Share on other sites

Видях всичко на всичко два-три броя одеала, носени от хора на събитието. Явно много тайно са ги раздавали (от страната на тунела). Верно, във фабрик-а бяхме през половината от времето, на топло, но все пак...

 

Зарята беше много добра там, гледана от градината. Иначе ми се видя много кратко всичко, мислех поне до дванайсе да има dj и който успее да устои на студа (не и аз) :)

Link to comment
Share on other sites

Смених наскоро квартирата и сега така си разположих pc-то, че ми е най - добре да го свързвам през wifi към домашната мрежа и интернет. Ще е пракелено грозно да пускам кабел. Имам доста рутери под ръка и реших да сложа едно Xiaomi Mini за целта. Просто да е клиент на wifi мрежата. В самата мрежа съм настроил едно raspberry с качено Pi-Hole на него. Целта на Pi-Hole е да блокира всякакви домейни от които да има реклами или следене на потребителите. Е не е истина само в рамките на 24 часа колко заявки имаше блокирани от въпросният рутер. То не бяха домейни на Xiaomi, на TaoBao и не знам си още какви... Днес го ъпгрейднах до OpenWRT и всичко заспа :). Пиша с цел, който има подобен рутер или друг продукт на марката да има едно на ум.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...