Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Тъкмо се чудих дали да си поръчам един техен рипийтър.....

Иначе и аз съм така, десктопа ми е на wifi, грозно и невъзможно ми е за мрежов кабел. Два асуса - мастър и рипийтър. Мрежата е доволна, само където блурея ми насича на тв-то... :lol: Трудна работа по въздуха....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тъкмо се чудих дали да си поръчам един техен рипийтър.....

Иначе и аз съм така, десктопа ми е на wifi, грозно и невъзможно ми е за мрежов кабел. Два асуса - мастър и рипийтър. Мрежата е доволна, само където блурея ми насича на тв-то... :lol: Трудна работа по въздуха....

Просто провери дали не можеш да му смениш firmware-а. Иначе като машинка изглежда приятно, но това със заявките ме дразнеше. 99.9% от потребителите не ги интересува това. Да не кажа и по - висок процент.
Link to comment
Share on other sites

Само аз ли не съм доволен от самобръсначките/ ножчетата на БГ пазара. Не мога да се избръсна като хората освен под душа. Всичко модели на пазара съм пробвал и не съм доволен. Някой правил ли е сравнение с други марки или ножчета от чужбина? И  в тази индустрия ли пращат само боклуците към БГ

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли не съм доволен от самобръсначките/ ножчетата на БГ пазара. Не мога да се избръсна като хората освен под душа. Всичко модели на пазара съм пробвал и не съм доволен. Някой правил ли е сравнение с други марки или ножчета от чужбина? И  в тази индустрия ли пращат само боклуците към БГ

Дълга тема е. Всички горе долу продават боклуци. А по - големи боклуци от жилет няма. От много години вече съм минал на "бръснарски ножчета". Какви ли не съм ползвал и пак жилет са най - големите боклуци. От тези които съм ползвал най - доволен съм Feather. Японски са, но не се намират много много на българският пазар. Аз си ги поръчвам през ebay. Последният път си викнах 100 ножчета(10 кутии) и ми излезнаха 20 лева мисля. Може и 30 да са били, беше отдавна. Другият момент е с гадните пяни които продават. Ако искаш наистина хубаво бръснене си взимаш хубав крем или сапун и четка + самобръсначка с бръснарско ножче. Ако те интересува мога да ти препоръчам от всичките продукти. Доста хора покрай мен успях да навия и не знам един който да се е върнал към употреба на пяна и подобни гадости. Има и още една изгъзица. Бръснене с бръснач, но там трябва повече опит и лично аз го намирам за по - бавен процес от това с бръснарските ножчета. Трябва и да си много внимателен и под напрежение, което не ме кефи много. Това всичкото го казвам като човек който е доста мързелив и бръсненето го намирам за доста досадно нещо.

 

edit:

Ако трябва си взимам нещо от Бг пазара, се спирам на продуктите на Bic. Най - доволен съм от техните. Не са изобщо за подценяване.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, я дайте малко идея за стрийминг на 4К филми, че се оказаха голяма лъжица за лаптопа ми, дори качени на неговия хард. От настолния ми компютър вървят без проблем, но трябва да го мъкна до телевизора, за да го свържа и не е много удобно :). Мислех да ги качвам на флашка и директно да ръгам в телевизора, но ще се радвам, ако споделите идеи как ви е setup-а вкъщи :).

Link to comment
Share on other sites

PC с филмите ------ LAN ----- > Android Box с LibreELEC > TV

Всичко си работи перфектно. Ако си вземеш по-хубава кутийка, може и по Wi-Fi да ги свържеш. Просто Wi-Fi модула на моята е тотален боклук и затова е свързана с кабел.

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли не съм доволен от самобръсначките/ ножчетата на БГ пазара. Не мога да се избръсна като хората освен под душа. Всичко модели на пазара съм пробвал и не съм доволен. Някой правил ли е сравнение с други марки или ножчета от чужбина? И  в тази индустрия ли пращат само боклуците към БГ

Аз определено вече не мисля да използвам Жилет заради тази реклама.

Link to comment
Share on other sites

Дълга тема е. Всички горе долу продават боклуци. А по - големи боклуци от жилет няма. От много години вече съм минал на "бръснарски ножчета". Какви ли не съм ползвал и пак жилет са най - големите боклуци. От тези които съм ползвал най - доволен съм Feather. Японски са, но не се намират много много на българският пазар. Аз си ги поръчвам през ebay. Последният път си викнах 100 ножчета(10 кутии) и ми излезнаха 20 лева мисля. Може и 30 да са били, беше отдавна. Другият момент е с гадните пяни които продават. Ако искаш наистина хубаво бръснене си взимаш хубав крем или сапун и четка + самобръсначка с бръснарско ножче. Ако те интересува мога да ти препоръчам от всичките продукти. Доста хора покрай мен успях да навия и не знам един който да се е върнал към употреба на пяна и подобни гадости. Има и още една изгъзица. Бръснене с бръснач, но там трябва повече опит и лично аз го намирам за по - бавен процес от това с бръснарските ножчета. Трябва и да си много внимателен и под напрежение, което не ме кефи много. Това всичкото го казвам като човек който е доста мързелив и бръсненето го намирам за доста досадно нещо.

 

edit:

Ако трябва си взимам нещо от Бг пазара, се спирам на продуктите на Bic. Най - доволен съм от техните. Не са изобщо за подценяване.

Ще се радвам, ако препоръчаш нещо - не ми е проблем да си поръчам всичко от ebay и ще се възползвам веднага от препоръката ти.Както за ножчета така и за крем за бръснене. До тук бях с пяната на Gillete и прескъпите им ножчета при пожоление, че не вършат работа за 20ст да искат 30лв. Да го д*хат.

 

Бях набелязал - OneBlade но ми се стори като американска тъпня. Просто предлагат продукт за около 55$, точно който ти спомена - остава да си купя само хубави бръснарски ножчета. 

Link to comment
Share on other sites

Кажете си сега и за сапунчетата за пишки  :)

Ма верно ли сте толкова спрели, та се не сещате, че за всеки тип кожа и окосмяване си има и  съответните прибори и консумативи!? Няма такова нещо, като най-бръснещото бръснене, валидно за всеки един мъж!

 

П.п. Бахти и Лигочите, МАЙНА! Само казарма за вас и стъргане до полуда с ледено студена вода и бръснарски сапун, дето не ще да се пени при такива температури! Ама стъргане, дето да направи бръсненето такова, че старшинката като прокара памучето срещу косъма... и да не се закача на нищо!!!

 

П.п. Отивам да чопля семки пред входа :D

Link to comment
Share on other sites

Ще се радвам, ако препоръчаш нещо - не ми е проблем да си поръчам всичко от ebay и ще се възползвам веднага от препоръката ти.Както за ножчета така и за крем за бръснене. До тук бях с пяната на Gillete и прескъпите им ножчета при пожоление, че не вършат работа за 20ст да искат 30лв. Да го д*хат.

 

Бях набелязал - OneBlade но ми се стори като американска тъпня. Просто предлагат продукт за около 55$, точно който ти спомена - остава да си купя само хубави бръснарски ножчета.

За крем ти препоръчвам тези двата:

https://www.amazon.co.uk/Taylor-Old-Bond-Street-Sandalwood/dp/B0007MW2ZW/ref=sr_1_1_a_it?ie=UTF8&qid=1547662873&sr=8-1&keywords=taylor+of+old+bond+street

https://www.amazon.co.uk/Old-Bond-Street-Collection-Sensitive/dp/B003VZPTAC/ref=sr_1_3_a_it?ie=UTF8&qid=1547662873&sr=8-3&keywords=taylor+of+old+bond+street

 

edit:

Виж коментарите под обявите ;).

 

Първият е възможно най - доброто. Миризмата обаче е типично на крем за бръснене. На някой хора(почти всички) им харесва на други не чак толкова. Затова съм ти дал и линк към вторият. Тази кутия стига за много, адски много време. Забравяш и всякакви дразнения на кожата. Трябва обаче да си приготвиш пяната преди това. Ще ти изпратя клипчета как става. Можеш или в ръката или в скедното нещо:

https://www.amazon.co.uk/Anself-Wooden-Shaving-Brush-Cream/dp/B01NH09Q5L/ref=sr_1_9_a_it?ie=UTF8&qid=1547663126&sr=8-9&keywords=wooden+shaving+mug

Това не ти е толкова задължително и можеш да си го поръчаш само ако ти хареса.

 

Тази самобръсначка е евтина и доста добра. Има безкрайно много модели. Merkur се водят най - добрите, уж. Немски са, произведени в Солинген. Имаш модели и на Feather. Пробвай с този модел и ако ти хареса винаги можеш да си вземеш по - добра.

https://www.dx.com/p/Safety-Double-Edge-Razor-For-Men-Barber-Straight-Razor-Mens-Adjustable-Shaving-Face-Razor-Blades-Shaving-Machine-Silver-2072360

 

По отношение на ножчетата. Преди време на нашият пазар имаше PolSilver. Доста добри ножчета са. Ако искаш обаче най - доброто:

https://www.ebay.co.uk/itm/100-Feather-Shaving-Razor-Blades-Stainless-Double-Edge-Original-Japan-Made/322144856352?epid=678632352&hash=item4b01546920:g:XVAAAOSwnHZYmhAZ

Преди бяха малко по - евтини, но... Специално от този продавач съм поръчвал и са били оригинални. Има и ментета. Това са 100 бройки. С всяко ножче можеш минимум 4 пъти да се обръснеш. Това е ако ползваш от всяка страна по веднъж. Тук зависи много от брадата. Някой хора успяват по 4-5 пъти от всяка страна, общо 20. Много е относително. Аз лично ползвам по веднъж от страна. Не си струва за тази цена да се пестят.

 

Най - трудният момент е с избора на четка. Трябва да е от язовец: badger. Има обаче четири вида според качеството. Наистина не знам какво да ти препоръчам. Забравяш тези които ги продават в DM, Lilly и всякакви такива магазини. Те не са с естествен косъм, а с гадна четка не можеш да направиш добра пяна. Silvertip badger се водят най - добрите, но и като цена са... По - скоро си избери някоя която е pure или super badger:

Не мога да ти препоръчам понеже са наистина много видове. Разгледай в амазон и ebay. Недей да взимаш веднага нещо скъпо.

 

Това е което мога да ти препоръчам. Ще трябва малко пари да дадеш предварително, но само в рамките на няколко месеца ще си ги избиеш. Е като качество на бръсненето и после каква ти е кожата... Няма с какво да ти сравня. Самият крем е така направен, че ножчето се плъзга по него без да те дере и да опъва кожата. Няма и забиване подкожно на самото ножче.

 

Този YouTube канал е безценен на тази тема:

https://www.youtube.com/channel/UCpQ-N17WLGBLCR8oBRmlF9g?pbjreload=10

 

Разгледай го. Има съвети даже как можеш да си направиш пяната и без да използваш четка. Можеш да пробваш само с крема + сегашните ножчета и да видиш разликата и тогава да си поръчаш тези на Feather + самобръсначка.

Link to comment
Share on other sites

Разгледах няколко клипчета и мога да кажа, че това е истината safety razor. Веднага ще се насочвам натам преди това ще направя едно тестове бръснене. Баща ми има таква бръсначка от 25год поне. Ще пробвам с едно обикновенно ножче от магазина. Ако не се заколя ще си закупя гореизброените неща.

Link to comment
Share on other sites

В тая тема периодично стават дискусии, които са си за отделна тема. Било то казарма, музика, компютри, бръснене, гадо кълцащ сухожилия, липса на казарма и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Аре хорът на хипарските феи да сОпре каруцата, щото да се не разцирика като в менструални мъки...

 

П.п. Е т'ва е яко...

Link to comment
Share on other sites

Не вярвах,че ще гледам такова :))

Ама тоя както се споменава в коментарите доста нескопосано работи.пак от коментар научих за Dr. Sandra Lee (aka Dr. Pimple Popper).Ето това е хирург.

Link to comment
Share on other sites

Вчера получих уникален бан в клюкарника... За споделянето на клип на групата Black Therapy с коментар "The Italian monsters strike again". Поста е от преди две-три седмици...
Може би има общо това, че миналия ден, в страницата на ГРОБ отговорих с "Не" на въпроса "Доволни ли сте от министъра на правосъдието"...

Link to comment
Share on other sites

И защо получаваш бан за което и да е от двете? Може да са ти баннали карикатурите и от там да е заминал акаунтът.

Link to comment
Share on other sites

Ами фейса си има алгоритми, които видимо работят идиотски. Явно като са видели думите "black" и "monster" заедно са решили, че съм расист, което е смъртен грях, по либерастките им стандарти. Не знам в тази компания дали работи и един хуманоид (визирайки какъв робот ѝ е шефа).

Link to comment
Share on other sites

Ами не мисля, че алгоритъм ще засече това. Ако нарисувам картинка с черно чудовище на нея пак ли ще получа бан?

Аз смятам, че е възможно. Все пак AI им е доста доста развито и не бих се учудил да имат автоматизирано сваляне на постове и в зависимост от флаговете да се разглеждат от съпорта. 

 

Една дълга, но интересна статия:

https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA-%D0%B7%D1%83%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B3-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BC-facebook-%D0%BD-301986.html 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...