Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз лично не съм се сблъсквал с коли, каращи в насрещното и автомобили перманентно паркирали в кръгово движение. Не знам ти къде си срещал такива.

Първото е малко невъзможно в Пловдив, защото на големите булеварди между двете платна има колчета или мантинела. И аз не говоря за временно навлизане в насрещното. Аз говоря за КАРАНЕ в насрещното (лентата за ляв завой на насрещно движещите се) и спиране на светофара, докато са В НАСРЕЩНОТО, да си чакат за ляв завой, защото колоната в нормалната лента за левия завой е много дълга.

В толкова много еднопосочни улици, които направиха в града не си срещал хора каращи в насрещното?? Ти явно караш по два-три километра на ден иначе ми се струва невъзможно!!! Явно не осъзнаваш какво се опитваме да ти кажем, каква е разликата от адекватно нагло каране с нарушения и безцелно малоумно шляене из ленти без мигачи и без определена цел!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Честито на всички именници. Галя, честито и на малката, да ти е жива и здрава. Моя син Ивайло също е именник днес.

Разбрах аз ;) Да ви е здрав и много щастлив, и вие покрай него :)

Весел празник!

Link to comment
Share on other sites

В толкова много еднопосочни улици, които направиха в града не си срещал хора каращи в насрещното?? Ти явно караш по два-три километра на ден иначе ми се струва невъзможно!!! Явно не осъзнаваш какво се опитваме да ти кажем, каква е разликата от адекватно нагло каране с нарушения и безцелно малоумно шляене из ленти без мигачи и без определена цел!

 

Човече, за 3-ти път ще кажа, че не говоря за каращи в еднопосочна улица. Говоря как ти си караш по булеварда в лява лента с 50-60, защото искаш да завиваш след малко и срещу себе си виждаш един друг, който кара също с 50-60, защото иска да е тарикат и не му се чака в неговата лента за ляв завой.

 

Адекватното нагло каране с нарушения за мен е в пъти по-голям проблем от някой, който просто не умее.

Link to comment
Share on other sites

Човече, за 3-ти път ще кажа, че не говоря за каращи в еднопосочна улица. Говоря как ти си караш по булеварда в лява лента с 50-60, защото искаш да завиваш след малко и срещу себе си виждаш един друг, който кара също с 50-60, защото иска да е тарикат и не му се чака в неговата лента за ляв завой.

 

Адекватното нагло каране с нарушения за мен е в пъти по-голям проблем от някой, който просто не умее.

Ето това ти е най-голямата грешка! Хората, които карат неадекватно и не могат са най-големия проблем! Викаш доста по-голям проблем е някой да те пререди в колоната за наляво отколкото да премине знак стоп без да спре??? Два пъти пред очите ми са минавали хора с над 50-60 км/ч по Димитър Талев на кръстовището с Вапцаров късно вечер на спрян светофар, ама те хората не могат викаш извинени са?!?!

Link to comment
Share on other sites

Викам е доста по-голям проблем да кара някой с 50 срещу мен, докато аз също карам с 50!

 

И защо реши, че това, което описваш, не е нагло каране с нарушения, а неумеене?

Link to comment
Share on other sites

Викам е доста по-голям проблем да кара някой с 50 срещу мен, докато аз също карам с 50!

 

И защо реши, че това, което описваш, не е нагло каране с нарушения, а неумеене?

Защото да пресечеш един от най-главните булеварди на града на знак стоп с 70-80км/ч не е наглост, а очевидно си бавноразвиващ, който не може и не трябва да кара! Това не мога да го приема за наглост и някой който умее да кара, че би го направил! Там имаш 0 видимост и съответно 0 контрол над ситуацията какво може да стане, което човек умеещ да шофира никога не би го направил, колкото и да е нагъл!

Link to comment
Share on other sites

Значи просто предполагаш.

Аз съм виждал наглеци, които са минавали на червено при по-слабо движение. Например в 11 вечерта.

И защо изобщо делим хората, които рязко нарушават правилата за движение и поставят останалите участници под пряка опастност, на ТИП А и ТИП Б?

Link to comment
Share on other sites

Именно това е проблемът - критериите за допустими грешки са различни. Едни си казват "на жълто не се минава", а други си казват "то където жълто, там и първите 4 секунди червено"

Link to comment
Share on other sites

Значи просто предполагаш.

Аз съм виждал наглеци, които са минавали на червено при по-слабо движение. Например в 11 вечерта.

И защо изобщо делим хората, които рязко нарушават правилата за движение и поставят останалите участници под пряка опастност, на ТИП А и ТИП Б?

Не, не предполагам! Дали ще минеш на червено или знак стоп, на място на което нямаш никаква видимост си бавноразвиващ олигофрен, който не трябва да шофира и това не са предположения, а факти!

 

Само не ми се правете, че спирате на всички знаци стоп и никога не правите никакви нарушения, че звучите смешно!

Link to comment
Share on other sites

А, остави. В тоя форум само инструктори - светне жълто и скачат на спирачката, светне зелено - броят до 3 и тогава включват първа и тръгват  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Не, не предполагам! Дали ще минеш на червено или знак стоп, на място на което нямаш никаква видимост си бавноразвиващ олигофрен, който не трябва да шофира и това не са предположения, а факти!

 

Само не ми се правете, че спирате на всички знаци стоп и никога не правите никакви нарушения, че звучите смешно!

Не, предполагаш, защото няма никакъв начин да знаем със сигурност защо някой е направил нещо. Нито ти, нито аз.

 

Аз на знаци стоп без видимост спирам винаги, защото си ценя живота. Дори ма кръстовища, в които свтофара мига жълто, а аз съм с предимство - намалям малко и се оглеждам дали някой не се е засилил да минава случайно.

Link to comment
Share on other sites

Дядо ми ми казваше, че на път с предимство винаги се спира, защото не се знае дали други знаят, че не са с предимство.

Link to comment
Share on other sites

Пловдив продължава да е най-пеераския град за шофиране.  По-зле е от Пазарджик, Хасково, Стара Загора, Кърджали, Бургас и Търново, взети заедно.

Link to comment
Share on other sites

Пловдив продължава да е най-пеераския град за шофиране.  По-зле е от Пазарджик, Хасково, Стара Загора, Кърджали, Бургас и Търново, взети заедно.

Палестина, Кауновград и Кърджалистан не мо'ем ги минем, ако ще и турско да стане...

Link to comment
Share on other sites

А, остави. В тоя форум само инструктори - светне жълто и скачат на спирачката, светне зелено - броят до 3 и тогава включват първа и тръгват  :grin:

Всеки ден ги псувам и им свиря на тия инструктори дето им трябват 4-5 секунди зелено за да тръгнат, защото си бъркат в носа, гъза, телефона или просто са бавноразвиващи! Като им е прекалено сложно да не карат просто!

 

Пловдив продължава да е най-пеераския град за шофиране.  По-зле е от Пазарджик, Хасково, Стара Загора, Кърджали, Бургас и Търново, взети заедно.

Така е! Не че там няма селяндури, ама няма достатъчно натовареност в трафика и достатъчно големи пътища и кръстовища за да се развихрят както трябва явно :D

 

Палестина, Кауновград и Кърджалистан не мо'ем ги минем, ако ще и турско да стане...

Не знам турско, китайско или азербайджанско стана, ама ги минахме! Карал съм във всичките изброени градове и никъде не ми вдигат кръвното толкова, колкото тук!

Link to comment
Share on other sites

49187795_10158141736959937_8301657331985

 

 

Някога една кула прецакала вавилонците! И при нас така - нашата кула е апотеоз на нищото: нямаме никакви проекти, но имаме откриване. Имаме разбит град, но за сметка на това затворен! Чалгари сме, но "културни". Къщите в стария град падат, но строим халтурка за 3 милиона и я разваляме след два дни. Бяхме в ЮНЕСКО, но вече не сме. Най-древният град в Европа, но дори и в съвремието - в руини! Публичният ефект от Пловдив 2019 щял "да бъде голям" - с неработещо летище, с липса на градски и междуселищен транспорт, нула позитивни туристически практики! Запитвали ли сте се как се чувства едни чуденец в Пловдив - ще отговоря, като слепец. Никой в публичния сектор не говори английски(в пощата, на гарата, на автогарата например), няма означения на туристическите обекти или градски транспорт(наименования на спирки - вътре, вън от транспортното средство), няма туристическа карта за тях дори, която да ти казва "къде си" във времето и пространството. А ако недай си боже е човек с увреждания(например сляп или инвалид, нуждаещ се от рампа за количка, от нормален тротоар без огромни прагове, без надигнати и изпочупени плочки), всичко приключва. Колчовци сме в 21 век! Моралната и духовна немотия е довела до това да се радваме на нещо шаренко! Е дадено е! Кулата е готова! Вавилон е тук. Ще ни завият с едни одеалца и ще сме "хепи". Старите хора са казали: луд на шаренко се радва! Радуйте ся и веселите ся.
Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че е Ивановден. Честит празник на всички именици и най-вече на netrootbg! :)  :drunk:

Честито на имениците. Много им здраве.

Ванка, жив и здрав...

Честито на имениците! :) Сега се сещам само за Нетруут, да си жив и здрав :)

И нашето русо чудо да е живо и здраво, че и тя именичка :love

Благодаря за пожеланията. Галя и на вас да ви е жива и здрава.

 

 

Тоя уикенд бях в София за малко.

Ако още някой ми каже как шофирането тук е по-зле от шофирането там - няма да му повярвам.

 

То буквално нямаше момент, в който някой да не прави някакво нарушение.

Напълно съм съгласен с Ангел. Такива изпълнения каквито има в София, не съм виждал никъде другаде из Европа. В Пловдив колкото и да се напъваме, не можем да ги стигнем в това отношение тези от София. А най - абсурдните изпълнения в чужбина са почти винаги пак със софийска регистрация.
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за пожеланията. Галя и на вас да ви е жива и здрава.

Много ти благодарим! :)

Link to comment
Share on other sites

Ххахаххахахаххахахаха много яка карикатура, само трябваше да направиш физиономията на мамин Тотьо по-крива и идиотска, че така изглежда прекалено нормален :D :lol: 

Link to comment
Share on other sites

На кое?

 

618x395.jpg

 

49281031-2237508499614069-17438821352210

 

Един от коментарите кърти:

Граждани снимат логото на Балкантон на фона на партийния дом.

1969-та година, оцветено

 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...