Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

На Су-то му дават 5500 ама с външни резервори, иначе 4300

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Сега разбирам, че резервоарите не са метални, а изработени от каучукова материя за по голяма гъвкавост. Гледам един клип на бомбандировача B2, при все, че е толкова плосък, се чудя как успяват да му съберат всички бомби, ракети и гориво в корпуса. А според уикипедия, този самолет може да лети 11 100 км. без презареждане.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=90&v=s8_Zg93BgTs

NORTHROP_B-2.png

Link to comment
Share on other sites

9 май 2018...манифестацията на Червения площад - Великата червена армия опитва да превози танка "Бесстрашный"...и накрая даже успява, макар и с мръсна газ...следват бурни овации. :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=EuLQ5UcMBmM&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Очаквах някой русофил като теб или Асен да ми направи забележка за нещо съвсем очевидно, което дори си има и написано име на купола. :P ...а за протокола - тъй като и аз симпатизирам на руснаците, спокойно може да ме сложите в същата група...без това да ми пречи понякога да им се усмихна иронично, когато има защо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес правихме разходка със семейството из стария Пловдив, крепоста, антика, римския стадион и някак си ми се наби на очи реакцията на няколко групи туристи. Гледаха с възхищение и удивление красотите, дори се заговорих с едни руснаци, които казаха, че това им е любимия град. И в този ред на мисли се замислих за факта, че ние живеем буквално с историята, катерим се на римски останки и го имаме за даденост и едва ли не с досада, а в очите на другите хора е съкровище.

Link to comment
Share on other sites

Танк на 70 и кусур години....

Не, забележка щеше да е, ако ти бях описал за танк 34, стоящ на бойно дежурство в Луганск и водещ бойни действия против украинските части.

Link to comment
Share on other sites

На клипа се вижда един човек дето не може да кара танк, самото качване може би се случва след смяна на водача...

Link to comment
Share on other sites

Днес правихме разходка със семейството из стария Пловдив, крепоста, антика, римския стадион и някак си ми се наби на учи реакцията на няколко групи туристи. Гледаха с възхищение и удивление красотите, дори се заговорих с едни руснаци, които казаха, че това им е любимия град. И в този ред на мисли се замислих за факта, че ние живеем буквално с историята, катерим се на римски останки и го имаме за даденост и едва ли не с досада, а в очите на другите хора е съкровище.

 

Това одебеленото нарочно ли е написано така :D 

Link to comment
Share on other sites

Днес правихме разходка със семейството из стария Пловдив, крепоста, антика, римския стадион и някак си ми се наби на очи реакцията на няколко групи туристи. Гледаха с възхищение и удивление красотите, дори се заговорих с едни руснаци, които казаха, че това им е любимия град. И в този ред на мисли се замислих за факта, че ние живеем буквално с историята, катерим се на римски останки и го имаме за даденост и едва ли не с досада, а в очите на другите хора е съкровище.

Факт. Добри са тези проекти за още повече разкриване и разкопки. Няма друго място на което да се чувствам толкова добре колкото в Пловдив.

 

 

WTF?

Орхам Мурад май смени стила...

Link to comment
Share on other sites

Асене, онова за самолетчетата като обсег важи само при определена скорост и височина на полета. Тоест е съвсем теоретично в реални действия. Идея си нямаш как едни четири тона и половина гориво си заминават само за двадесетина минути в дадени условия.

И, да. Резервоарите им са във вид на полимерни торби, но не за друго, а за да бъдат самозапечатващи се при пробив и при спадане нивото на горивото да свиват обема си. Понеже обем запълнен с лесно запалими пари при бойни действия е точно толкова нужен, колкото и здрава диария в скафандър. Освен това си имат и собствени системи за охлаждане на горивото в определени условия, така че максимално да се намали отделянето на изпарения. Колкото до това къде успяват да ги натъпчат. Тъпчат ги във всяка възможна кухина, през която не преминават кабели, хидравлики, боеприпасни конвейери или въздуховоди.

Link to comment
Share on other sites

...е точно толкова нужен, колкото и здрава диария в скафандър...

БАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХААХАХ

Т'ва си го представих, при това доста картинно. Не достатъчно, за да мога да го нарисувам, но все пак... :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Арогантно не бих го нарекъл, но определено е безинтересно и доста unimaginative (не съм сигурен каква е думата на Български).

Link to comment
Share on other sites

Абе, м.....ка му работа.....и на мен ми идва малко вповече, при все, че и идеята на лафа се изтърка, ама гледам да не обръщам внимание....

.

Link to comment
Share on other sites

 (не съм сигурен каква е думата на Български).

Тогава мълчи и си трайкай, Илитерат с илитератът ти... Има си и точния български термин, ама няма да те открехна  ;)

Link to comment
Share on other sites

Арогантно не бих го нарекъл, но определено е безинтересно и доста unimaginative (не съм сигурен каква е думата на Български).

Прозаично, банално?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...