Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Чета темата за iPhone и си мисля:

Събраха достатъчно пръстови отпечатъци, събират сега достатъчно лицеви снимки, следващият модел иска по капка кръв всеки път за да се  отключи и воала вече могат напълно да ви клонират. То така или иначе данните като име, карти, номера и прочие са лесни вече за манипулиране. 

Да залагаме ли кога ще пуснат модел, който ще иска капка кръв за да съберът достатъчно днк материал?

Ами като за начало ще е добре да съберат поне 1 пръстов отпечатък. Технологията при мобилните устройства работи на съвсем различен принцип. Даже не ти прави снимка на пръста... След като имат пръстовият ти отпечатък, на базата не него се генерира цифров код. Именно той се пази в телефона и при отключване се сравнява дали този който държи телефона е същият човек който е записан в паметта. Тази информация е локална в телефона и не се изпраща до сървърите на компанията. Отделно дори и да се изпрати, са някакви генерирани математически цифри, а не снимка. Ето как точно е реализирано:

 

The chip in your device includes an advanced security architecture called the Secure Enclave, which was developed to protect your passcode and fingerprint data. Touch ID doesn't store any images of your fingerprint, and instead relies only on a mathematical representation. It isn't possible for someone to reverse engineer your actual fingerprint image from this stored data.

Your fingerprint data is encrypted, stored on device, and protected with a key available only to the Secure Enclave. Your fingerprint data is used only by the Secure Enclave to verify that your fingerprint matches the enrolled fingerprint data. It can’t be accessed by the OS on your device or by any applications running on it. It's never stored on Apple servers, it's never backed up to iCloud or anywhere else, and it can't be used to match against other fingerprint databases.

Предполагам и новият сензор за лицево разпознаване ще е на същият принип.

 

 

 

Не знам дали недоразуменията с андроид работят на същият принцип.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Все си мисля, че apple не откриват топлата вода и че някои андроиди я имат тази функционалност. И да не кажете, че съм пристрастен iOS 11 е супер зле...

 

http://www.samsung.com/bg/smartphones/galaxy-s8/security/

 

Не е същото изобщо.

iPhone X прави 3D модел на лицето.

Телефоните с Андроид, които имат тази функция, просто сравняват данните като image search и могат да се заблудят със снимка.

И нека не забравяме, че при Андроид, това не е част от операционната система, а нещо, което всеки производител си имплементира сам.

Link to comment
Share on other sites

„Университетите трябва да се заключват вечер, защото ще влезе някое куче и ще завърши“ - проф. Иво Христов

Link to comment
Share on other sites

Не е същото изобщо.

iPhone X прави 3D модел на лицето.

Телефоните с Андроид, които имат тази функция, просто сравняват данните като image search и могат да се заблудят със снимка.

И нека не забравяме, че при Андроид, това не е част от операционната система, а нещо, което всеки производител си имплементира сам.

 

Но все пак догодине и те ще направят това (всички работят в тази насока) :) Ще стане същото, както с аудио жака. Беше голяма новина, че apple го махат и тази година новите pixels ще са без него. Но вече няма проблем :)

Link to comment
Share on other sites

Има проблем. Хората не пропуснаха да споменат, че Гугъл са се подигравали миналата година, че имат 3.5 жак, а тази година и те го махат.

Аз не бих си взел телефон без 3.5 жак, въпреки че го използвам само в колата и ако пътувам някъде с друг транспорт (самолет).

Ако го ползвах всеки ден, като повечето хора, изобщо нямаше да им обръщам внимание на тия без жаковете. Нелепо е просто. Липсата на жак има точно 0 преимущества пред наличието му.

Link to comment
Share on other sites

Липсата на жак има точно 0 преимущества пред наличието му.

 

След някоя година пак ще решат да им сменят аудиоизхода с обяснението, че новото било по-яко и реално се губи съвместимост с "обикновените" аудио апаратури. Като дойде някой в студиото с телефон без аудио жак и не си носи кабела, а иска да пусне нещо от телефона в апаратурата, винаги трябва да разполагам с всякакви преходници под ръка. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз също няма да си взема телефон без аудио жак. На мен телефона ми е единственото устройство за слушане на музика в движение.

Link to comment
Share on other sites

Аз също няма да си взема телефон без аудио жак. На мен телефона ми е единственото устройство за слушане на музика в движение.

Реално и на мен, ама преминах на блутут слушалки и в момента не ме бърка :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Не знам до кога ще прикриват нещата. Съвсем скоро лайняния гейзер ще се активира.

 

Не знам къв гейзер ще се активира ама това видео показва доста неща.Препоръчително за гледане от колкото може повече хора.

Link to comment
Share on other sites

Плащаме им тока и водата, помощи и кви ли не облаги, а те ни крадат на всичко отгоре. Има и изключения но са толкова малко на общия фон, че не знам дали имат значение.

Link to comment
Share on other sites

Това едно на ръка,всички го знаем.По-интересното е какво е ставало преди близо четвърт век.Къв е тоя та да му идват на рожден ден хора на ръководни постове и то точно такива ,които трябва да го спрат?Че и служебната кола на Иван Костов дори.Става ясно,че този е тровил,за да може да акумулира и насочва пари нанякъде,най-вероятно партийни каси.

Link to comment
Share on other sites

По-интересното е какво е ставало преди близо четвърт век.

 

Който не е живял съзнателно в посоченото време, само може да се учудва. ;) А като казвам "съзнателно", имам предвид, че не е работа да си бил на 5 годинки, а да си бил поне на 20...както и между другото същото важи и за социализма - не си ли живял директно в него поне 10 години и то вече пораснал, иди че чети после какво е било...само може да добиеш някаква откъслечна представа. Та така с 90-те и цар Киро...и само той да беше - такива лайна бяха ежедневно и отвсякъде, че по един кафяв роман можеше да се изпише за всеки месец. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Като чета проруската и проамериканската пропагандна война и си представям нещо ей такова се случва и от двете страни:
1*4_3N0cEOp866ZwFERFiDiw.jpeg

Link to comment
Share on other sites

 

 


Давай ги...и като ти ги върна, официално ти разрешавам да ме прекръстиш на Великия манипулатор...или фалшификатор (по избор). :lol:

Абе... то срещам и един проблем - как да си запиша гласа, без да накарам съседите да емигрират, жена ми да ме напусне, или да ме уволнят :lol:
Link to comment
Share on other sites

Тъй като миналата седмица затворихме официално летния сезон, реших да мина през сервизите на велосипеда и на автомобила. 

За мое учудване се оказа, че работочас в сервиза на Giant струва повече от този на Porshe. Добре, че поне сервизните части на колата са по-скъпи, че велосипедната подръжка щеше да ми излезе по-висока от автомобилната.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вероятно не става дума за тукашен сервиз.

 

-------------------

 

P.S. Магданозе, Магданозе...и да си сменяш името, няма как да се скриеш, понеже форумът помни... :laugh:

 

b25547e18123e506.jpg

Link to comment
Share on other sites

Къде е този сервиз на Giant? Питам за всеки случай, понеже имам колело Giant.

 

Май няма да можеш да ползваш същия сервиз :). Ако толкова държиш да ти оправят велосипеда при Giant, по-добре си избери държавата тук https://www.giant-bicycles.com/int/about-us/office и там ще намериш оторизираните сервизи. 

 

Та като стана дума за Giant на скоро се засяках с тази мацка от нежната част на Giant тим-а: 

 

 

fuQmtra.png

 

Ако някой се интересува от нея, в нийния инстаграм има още доста снимки: https://www.instagram.com/syla_przybylska/?hl=en

Link to comment
Share on other sites

Тази бая километри трябва да навърти човек та да я стигне :grin:

Иначе и аз бих си взел байк от този производител,но много рядко се среща у нас.

П.С.А този сайт на българския им сервиз и вероятно търговец не се отваря www.xtmsports.com.

Link to comment
Share on other sites

Някой ден, когато стана социално дебел - ще си взема Giant Reign. Или еквивалента му, когато дойде този момент. Но преди това ще си купя джип, апартамент и висше образУвание.

Link to comment
Share on other sites

 

Та като стана дума за Giant на скоро се засяках с тази мацка от нежната част на Giant тим-а: 

 

 

fuQmtra.png

 

Ако някой се интересува от нея, в нийния инстаграм има още доста снимки: https://www.instagram.com/syla_przybylska/?hl=en

Мацката е яка, пък и гледам си харесва биричка (която не е Пиринско)! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...