Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Това не е вярно, "Черния Жиб" е с предимство или "Аз съм с Москвич, аз съм с предимство" .  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Поздравявам всички русофили с това парче на Чингиз Хан от зората на немското диско. :tongue

 

С лека поправка за името - Чингис Хан...не че нещо, ама понеже го познавах лично, мога да го твърдя със сигурност. :laughing1:

 

Това не е вярно, "Черния Жиб" е с предимство или "Аз съм с Москвич, аз съм с предимство" . :grin:

Нищо подобно - всеки един ТИР би трябвало да е с предимство пред изброените. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Това закъде - да нямаш някой познат на МКС? :P

Само там нямам все още...спътников телефон на кораб.Честитих рожденния ден на един приятел морски капитан...

Link to comment
Share on other sites

12 лв за минута разговор платих...баси мамата :-/

 

Аз вчера за 1 минута платих 7лв и си мислих, че е много. Явно може и да е по - зле :D

Link to comment
Share on other sites

Ще прозвучи малко като откриване на топлата вода, но да си губиш времето, след като си свършил работа, е много по-приятно, отколкото да си губиш времето, преди да си свършил работа :)

Link to comment
Share on other sites

Ще прозвучи малко като откриване на топлата вода, но да си губиш времето, след като си свършил работа, е много по-приятно, отколкото да си губиш времето, преди да си свършил работа :)

 

И аз имам подобно съждение - няма много логика, но е факт...по-неприятно е да работиш продукт, който вече са ти го платили предварително, отколкото когато ще ти го платят в момента на предаването. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз вчера за 1 минута платих 7лв и си мислих, че е много. Явно може и да е по - зле :D

А винаги може,особено при роуминг в някоя екзотична държава...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че в България в началото на 90-те се нароиха доста богати хора, ама няма пак да зачеквам темата, че ще трябва да си прехвърлям поста в "политическата" тема. ;)

 

Става дума, че още миналата година прочетох как българин си купил новото Бугати Широн, нищо че струва 2.4 милиона евра без да броим такси, ддс-та и други натоварвания....и нищо, че тоя пич освен Бугатито си има и Авентадор, както и два от най-скъпите Ролс Ройса. Думата ми обаче е за друго - знаех, че разходът на Вейрон или Широн е доста голям, предвид колосалните им двигатели, но все пак останах леко изненадан, когато разбрах, че Широн харчи 35 литра градско, а на максимална скорост резервоарът му от 100 литра стига само за 9 минути. ;)

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че в България в началото на 90-те се нароиха доста богати хора, ама няма пак да зачеквам темата, че ще трябва да си прехвърлям поста в "политическата" тема. ;)

 

Става дума, че още миналата година прочетох как българин си купил новото Бугати Широн, нищо че струва 2.4 милиона евра без да броим такси, ддс-та и други натоварвания....и нищо, че тоя пич освен Бугатито си има и Авентадор, както и два от най-скъпите Ролс Ройса. Думата ми обаче е за друго - знаех, че разходът на Вейрон или Широн е доста голям, предвид колосалните им двигатели, но все пак останах леко изненадан, когато разбрах, че Широн харчи 35 литра градско, а на максимална скорост резервоарът му от 100 литра стига само за 9 минути. ;)

 

Приятно изненадан ? :)

С това W16 и 8 литра, има почти двоен на двигателя на моето прасенце, което по книжка гори 19 в града :D

Въздуха от турботата все трябва и да се смесва с нещо, та много си му е хубав разхода, за това което е. :))

Link to comment
Share on other sites

че Широн харчи 35 литра градско, а на максимална скорост резервоарът му от 100 литра стига само за 9 минути. ;)

Ама пък колко километра изминава за тия 9 минути  :lol:

А пък тия 35л градско... ми така е, с тези скорости от 50км/час. Друго си е да хвърчиш с 400. След 9 минути я в някое дърво, я горивото свърши, я полицията те настигнала  :punk

Link to comment
Share on other sites

Думата ми обаче е за друго - знаех, че разходът на Вейрон или Широн е доста голям, предвид колосалните им двигатели, но все пак останах леко изненадан, когато разбрах, че Широн харчи 35 литра градско, а на максимална скорост резервоарът му от 100 литра стига само за 9 минути. ;)

Ще зареждат на Марешки  :lol:  :lol:  :lol: 

 

Аз се замислих сериозно какъв бензин зареждат ? Все пак знаем качеството на горивата в България.

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо много хора си мислят, че ако "сбием" триъгълника и стопа, триъгълникът ще победи. ;) А реално значението и на двата знака е еднакво. И при двата трябва да осигуриш предимство на този по главния път, като на стопа просто би трябвало да спреш и да се огледаш, а на триъгълника - само да се огледаш или да спреш само ако някой минава в момента по пътя с предимство. Което логично води до извода, че когато някой със знак стоп върви направо, а друг срещу него завива наляво и има триъгълник - първо минава тоя дето кара направо. Тоя със стопа спира, оглежда се за идващ по главния път и минава, а тоя с триъгълника просто спира и го чака, защото когато правиш ляв завой винаги си последен...елементарно, Уотсън. :)

 

Друга интересна комбинация е 4 еднакви знака или Б2 и Б3 един под друг. Последното може да се тълкува и като: спри и дай предимство на другия  :bowdown:

 

какъв бензин зареждат ?

А86, другият е много скъп а колата харчи много.

В краен случай Авио модификацията на Йемко. Тя е точно за изтребители :)

 

Now is this true does the Bugatti Veyron only take 100 Octane Fuel or can I put any gas from any regular gas station????

Да дойде в БГ да го светнем, че има и метан!, че и теглич може да му сложим, и булана на таблото!
Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че в България в началото на 90-те се нароиха доста богати хора, ама няма пак да зачеквам темата, че ще трябва да си прехвърлям поста в "политическата" тема. ;)

 

Става дума, че още миналата година прочетох как българин си купил новото Бугати Широн, нищо че струва 2.4 милиона евра без да броим такси, ддс-та и други натоварвания....и нищо, че тоя пич освен Бугатито си има и Авентадор, както и два от най-скъпите Ролс Ройса. Думата ми обаче е за друго - знаех, че разходът на Вейрон или Широн е доста голям, предвид колосалните им двигатели, но все пак останах леко изненадан, когато разбрах, че Широн харчи 35 литра градско, а на максимална скорост резервоарът му от 100 литра стига само за 9 минути. ;)

който е имал топки началото на 90те, сега бере, че и децата му. Други бачкаме по 1, 2 работи, за да идем в шибаната Калифорния за няколко дни :(
Link to comment
Share on other sites

Не е топки, Чефо, а наследство - в началото на 90-те "соц-наследство" му викаха...я баща-партиец, от когото да наследиш връзките, я познат от средите, дето да те уреди с някой фалирал завод, който да продадеш за скрап...ей такива работи...мога да говоря с часове на тая тема...и с имена...

Link to comment
Share on other sites

Не е топки, Чефо, а наследство - в началото на 90-те "соц-наследство" му викаха...я баща-партиец, от когото да наследиш връзките, я познат от средите, дето да те уреди с някой фалирал завод, който да продадеш за скрап...ей такива работи...мога да говоря с часове на тая тема...и с имена...

Както и да го наричат... Сега са богати

Link to comment
Share on other sites

Не е топки, Чефо, а наследство - в началото на 90-те "соц-наследство" му викаха...я баща-партиец, от когото да наследиш връзките, я познат от средите, дето да те уреди с някой фалирал завод, който да продадеш за скрап...ей такива работи...мога да говоря с часове на тая тема...и с имена...

На много хора им раздаваха, ама малко от тях не ги пропиляха, а съвсем малко пък успяха да ги умножат и да оцелеят и до днес. Дори в отлични условия пак си трябват качества за някои работи. А тези, на които нито им дадоха, нито успяха да се ориентират да закачат нещо, си го карат цял живот на оправдания.

Link to comment
Share on other sites

който е имал топки началото на 90те, сега бере, че и децата му. Други бачкаме по 1, 2 работи, за да идем в шибаната Калифорния за няколко дни :(

Ха-ха, брат, аз и на три работи се случвало да работя, ама още не мога да събера пари за една Европа, ти за Калифорния ми говориш....Не че се оплаквам де...ей така, споделям си между другото.За това реших, повече от две работи, да не захващам.По-добре да имам време да си почивам, отколкото да се счупя от работа и пак да не стигат....

Link to comment
Share on other sites

Ако нямаше дете, две работи щяха да ти стигат за обиколки из Европа. И време щеше да имаш. :)

За това говорех в Йегерхоф, когато казах, че според мен има възрасти, на които е "прекалено рано" да се става родител.

Link to comment
Share on other sites

Ако човек гледа кога му е дошло времето да стане родител, все нещо ще намери да му пречи... Или ще е млад, или възрастен, няма пари, няма работа, няма жена, няма жилище и т.н.

 

Ако от 1 работа не стига, се сменя тя, от 2 3 сметка няма.... Ако се налага сменяш попрището...

 

Link to comment
Share on other sites

Интересно.
Значи нямаш нищо против вашето дете да стане родител на 19 години? Ще бъдеш страшно щастлив и съгласен с решението ѝ?

Link to comment
Share on other sites

Не на 19, ама на 22-23 години бих желал. Живота не спира като станеш родител, напротив. Плюс това, на тази възраст няма кой да те пита искаш ли не искаш ли...

Link to comment
Share on other sites

Интересно.

Значи нямаш нищо против вашето дете да стане родител на 19 години? Ще бъдеш страшно щастлив и съгласен с решението ѝ?

 

Както казва Румбата на 19-не, ама на 22-23 ако наистина го желае тогава, що да не. На 42-3 детето ти е достатъчно голямо, а ти не си прекалено възрастен да си гледаш кефа и да не ти викат, че си му дядо, а не баща.

 

Аз станах на 29 баща и мислих, че съм готов. Е когато станах, разбрах че това изобщо не е било така и никога не си готов. Като ти се случи обаче, намираш начини и продължаваш напред. А както каза Румбата, някой така го изкарват, че като имаш дете и си умрял......

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...