Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Абе, само на мен ли ми се струва или..., гледам това нещо "Гласът на България" и ми иде да се застрелям. Оставям настрана, че като цяло е абсолютно трагично и непрофесионално направено предаване, но мноооого ме дразни един от най-важните аспекти от "шоуто". Озвучаването, тея хора глухи ли са? Имат ли изобщо професионалисти, звуков инженер, звукорежисьор...някой с отпушени уши и разбиращ поне малко от музика...всичко е абсолютна трагедия.

Не знам как е в залата, но това което достига до нас е пълна шитня. Да не говорим изобщо и за избора на песни за горките участници. Тея са пълни малоумници, как не избраха песен, която поне малко да подхожда и да накара да изпъкнат качествата им. Кретени, цяла вечер разправят, че имало неточности. Ако звучи в залата същото което и аз чувам, всичко е една голяма неточност. Пълна повърня...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Абе, само на мен ли ми се струва или..., гледам това нещо "Гласът на България" и ми иде да се застрелям. 

Не го гледай. Колкото повече гледате дори и за 5мин такива лайна толкова повече ще ви ги предлагат. Рейтингите казват какво да се гледа. 

Link to comment
Share on other sites

Абе, само на мен ли ми се струва или..., гледам това нещо "Гласът на България" и ми иде да се застрелям. Оставям настрана, че като цяло е абсолютно трагично и непрофесионално направено предаване, но мноооого ме дразни един от най-важните аспекти от "шоуто". Озвучаването, тея хора глухи ли са? Имат ли изобщо професионалисти, звуков инженер, звукорежисьор...някой с отпушени уши и разбиращ поне малко от музика...всичко е абсолютна трагедия.

Не знам как е в залата, но това което достига до нас е пълна шитня. Да не говорим изобщо и за избора на песни за горките участници. Тея са пълни малоумници, как не избраха песен, която поне малко да подхожда и да накара да изпъкнат качествата им. Кретени, цяла вечер разправят, че имало неточности. Ако звучи в залата същото което и аз чувам, всичко е една голяма неточност. Пълна повърня...

Ами не ти се струва. Или поне не само на теб.

Този сезон е толкова ... ъъъ... нефелен, та чак е под нивото на продукция на регионална кабеларка. Ако не ме лъже паметта, предните сезони бяха продуцирани от "Седем осми". Колкото и да намирам Трифонов за простак, на него поне му се получаваше прилично.

П.П. Мдам, проверката показа, че сезони 1-3 са продуцирани от 7/8, а настоящия четвърти - от bTV studios.

Link to comment
Share on other sites

Заформи се притеснителен за мен спор във фейсбук, покрай едно казусче от листовките, та да го пусна и да проверя и тук :) Кажете реда на преминаване през кръстовището:

18664458_1635584849798604_83330147540703

Link to comment
Share on other sites

Аз доколкото виждам знака на жълтата е Б1 Пропусни движещите се по пътя с предимство, а на синята е знак Стоп. Затова се мисля, че трябва да са: червена, жълта и синя.

Link to comment
Share on other sites

Правилна е подредбата на Ангел щото аз STOP не виждам - нито като знак, нито нарисуван на асфалта. Разбира се...предполага се, че знакът на червената, който не се вижда, също е път с предимство.

 

 

Едит: Ааааа...има стоп - вижда се една частичка от него - червен знак на фона на червена кола...гадове такива! :woot

Link to comment
Share on other sites

Правилна е на Ангел подредбата щото аз STOP не виждам - нито като знак, нито нарисуван на асфалта.

Има STOP отдясно на синия автомобил, явно не се вижда добре на снимката (уточнявам) :)

Link to comment
Share on other sites

Като ми я показа, да, видях я. И?

Ако очакваш коментар от мен, ми... няма да го получиш. Нещото, което величаеш с названието "статия" е написано вероятно със стилистичния изказ на твоето аверче. Поради която причина и вероятно ти звучи и съвсем реалистично. Поради което, вероятно си убеден и в абсолютната му достоверност и актуалност. Тоест, никакъв смисъл да коментирам.

То ще е все едно да се опитам да обясня на един джатравартид от Вилтводл IV , че Великото Пришествие на Бялата Носна Кърпа няма как да се случи, поради това, че Великият Зелен Арклесезур съществува само и единствено в неговите представи....

При това, забележи, изобщо не ми и минава през главата да обвинявам този джатравартид в тъпота, понеже според историята, расата му е единствената, която е открила назалния спрей преди колелото...

То това може по-скоро за себе си да го отнесеш, защото явно според теб, слънчака е едно прекрасно място за работа с високи заплати и супер условия, ама всички останали са толкова тъпи, че не го виждат...

 

За задачата Woox-а е прав, за жалост повечето хора дават другия отговор, с преминаване на жълтата кола втора, не е учуващо защо има толкова катастрофи...

Link to comment
Share on other sites

То това може по-скоро за себе си да го отнесеш, защото явно според теб, слънчака е едно прекрасно място за работа с високи заплати и супер условия, ама всички останали са толкова тъпи, че не го виждат...

 

 

Че слънчакът е едно прекрасно място, никъде не съм го твърдял!

И не напразно направих алюзия с онзи цитат от Книгата, но явно с'тинката ти е прекалено над тия неща, та да си позволи да падне.

Нищо, де. Eби го квот' съм казал, щот и без тва не ми пука кво е било.... ;)

Link to comment
Share on other sites

...не е учуващо защо има толкова катастрофи...

 

На кръстовища ще има по-малко катастрофи при две положения: 1. Ако не се засилваш наказателно като джигит към някой, кой ти отнема предимството (тоя казус вече сме го дъвкали) и... 2. Ако в момент, в който не знаеш кой крив, кой прав просто спреш и със знаци или присвяткане пропуснеш тоя, за когото се чудиш дали случайно не е преди тебе. :)

 

П.П. А по въпроса дали е стоп или триъгълник - все тая...и на двата си без предимство, само дето на първия просто трябва и да спреш непременно ; по тая причина когато ги има и двата, минаваш на правилото за десния, правоминаващия и т.н., в зависимост къде са сложени в кръстовището. ;)

Link to comment
Share on other sites

На кръстовища ще има по-малко катастрофи при две положения: 1. Ако не се засилваш наказателно като джигит към някой, кой ти отнема предимството (тоя казус вече сме го дъвкали) и... 2. Ако в момент, в който не знаеш кой крив, кой прав просто спреш и със знаци или присвяткане пропуснеш тоя, за когото се чудиш дали случайно не е преди тебе. :)

 

П.П. А по въпроса дали е стоп или триъгълник - все тая...и на двата си без предимство, само дето на първия просто трябва и да спреш непременно ; по тая причина когато ги има и двата, минаваш на правилото за десния, правоминаващия и т.н., в зависимост къде са сложени в кръстовището. ;)

Абсолютно си прав, но под тази снимка във фейсбук десетки хора яростно твърдяха, че завиващия наляво е с предимство преди колата на Стоп, та може да си караш спокойно направо в такова кръстовище и някой от тия твърдо убеден да те натресе, защото не си го изчакал...

 

Благодаря за филма, който каза за Втората световна - доста е интересен, особено битките в Африка бяха отразени доста по-подробно от другите, които съм гледал :)

Link to comment
Share on other sites

Завиващия наляво винаги е последен. Това ми го е набил в главата моя инструктор, защото постоянно ми го повтаряше.

 

В случая и жълтата и синята са без предимство, а жълтия завива на ляво, затова е последен.

Link to comment
Share on other sites

Завиващия наляво винаги е последен. Това ми го е набил в главата моя инструктор, защото постоянно ми го повтаряше.

 

В случая и жълтата и синята са без предимство, а жълтия завива на ляво, затова е последен.

Това бях тръгнал да пиша 1:1. С и без стоп(няма значение). На телефона в началото не видях стопа. А при мен тая ситуация пък е невъзможна. Само стопове са. Първи кацаш, първи тръгваш.
Link to comment
Share on other sites

В случая синия има знак Стоп и трябва да чака всички :)

Иди на опреснителни...в случая жълтият може да мине преди него само с мръсна газ. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Иди на опреснителни...в случая жълтият може да мине преди него само с мръсна газ. :bgrin:

Сумати хора днес ми твърдят, че този на стопа бил последен, карам ги да се хванем на бас на пари, ама нещо насират :D 

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо много хора си мислят, че ако "сбием" триъгълника и стопа, триъгълникът ще победи. ;) А реално значението и на двата знака е еднакво. И при двата трябва да осигуриш предимство на този по главния път, като на стопа просто би трябвало да спреш и да се огледаш, а на триъгълника - само да се огледаш или да спреш само ако някой минава в момента по пътя с предимство. Което логично води до извода, че когато някой със знак стоп върви направо, а друг срещу него завива наляво и има триъгълник - първо минава тоя дето кара направо. Тоя със стопа спира, оглежда се за идващ по главния път и минава, а тоя с триъгълника просто спира и го чака, защото когато правиш ляв завой винаги си последен...елементарно, Уотсън. :)

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо много хора си мислят, че ако "сбием" триъгълника и стопа, триъгълникът ще победи. ;) А реално значението и на двата знака е еднакво. И при двата трябва да осигуриш предимство на този по главния път, като на стопа просто би трябвало да спреш и да се огледаш, а на триъгълника - само да се огледаш или да спреш само ако някой минава в момента по пътя с предимство. Което логично води до извода, че когато някой със знак стоп върви направо, а друг срещу него завива наляво и има триъгълник - първо минава тоя дето кара направо. Тоя със стопа спира, оглежда се за идващ по главния път и минава, а тоя с триъгълника просто спира и го чака, защото когато правиш ляв завой винаги си последен...елементарно, Уотсън. :)

Такова кръстовище е възможно, когато от страната с триъгълника има добра видимост към пътя с предимство, а от страната на стопа няма почти никаква. Явно не проумяват, че знак Б1, по никакъв начин не им дава предимство да навлизат в други ленти, предимство се дава от знак Б3, светофар или регулировчик, иначе важат правилата за дясностоящ и насрещно движещи се автомобили.

Link to comment
Share on other sites

Явно им е трудно на хората да проумеят, че има два типа път при кръстовищата. Път с предимство и път без предимство.

Няма "път по-без предимство".

Link to comment
Share on other sites

предимство се дава от знак Б3, светофар или регулировчик, иначе важат правилата за дясностоящ и насрещно движещи се автомобили.

 

Пропуснал си да добавиш броя на платната и вида на настилката.

Link to comment
Share on other sites

Явно им е трудно на хората да проумеят, че има два типа път при кръстовищата. Път с предимство и път без предимство.

Няма "път по-без предимство".

 

Aко трябва да сме абсолютно точни "път без предимство" НЯМА! Има път с предимство и пропусни движещите се по пътя с предимство. Иначе за поредността си прав.

 

Ето защо ставали катастрофите, повечето не знаят правилата и после се чудят, що им свириш като са в грешка.

Link to comment
Share on other sites

Ай стига с тия измислени правила бе, има само едно правило - предимството е винаги на страната на най-мощния и скъп звяр. :lol:

 

 

 

ПП. Поздравявам всички русофили с това парче на Чингиз Хан от зората на немското диско. :tongue

 

https://www.youtube.com/watch?v=NvS351QKFV4

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...