Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Юни :) Избрах си лятното слънцестоене. Без да си спомням, датата на сватбата ни се оказа на същата дата, на която коленичих. Ние се запознахме на 27ми декември, ама малко повече почаках преди да се загаджим на един 13ти Петък :)

Да сте живи и здрави, поне нещо хубаво е излезнало от тоя форОм :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Хахаха, абсолютно! :)

Да сме живи и здрави всички, да сме щастливо и обичани! :)

Отсърди ли се вече ;)

Link to comment
Share on other sites

Когато някой ден успея да направя шибания ремонт на апартамента, твърдо съм решил единия балкон да заприлича на някой от тези. Тъй като аз съм пушач и за да не преча на семейството си, пуша само на терасата. Просто искам да си направя едно такова уютно местенце, дет да си е само мое.

Link to comment
Share on other sites

Първо си представи, че имаш гледка като тази от терасата или прозореца...

 

13652660-gazeta-net-spb-balkon-001-650-1

 

Защото от моята виждам една полу-порутена къща отсреща... А апартамент с подходяща гледка и гараж в Пловдив ако изобщо може да се намери ще е на една такава "интересна" 6 цифрена сума в евро...

Link to comment
Share on other sites

Не го слушай дедо - той напоследък е настроен опортюнистично и мисли само за хеликоптери. :lol:

В интерес на истината едното ми жилище е с гараж, от него имам прекрасна панорамна гледка към целия Пловдив и далеч не струва 6-цифрена сума. :)

Освен това преди доста години живеех в кючука и на едната тераса си бях обособил кът, подобен на онзи от третата снимка от линка (с часовника и плочата), само дето не беше с ъглова мебел, а с дървена, градински тип. Вярно...там гледката не беше много за гледане, въпреки че пак беше панорамна (с Родопите в далечината) по причина, че винаги съм предпочитал последен етаж където и да съм бил, но пък близката гледка в радиус стотина метра издишаше по всички параметри. ;)

Link to comment
Share on other sites

Дедо, способен си да ебеш мамата на всеки ентусиазъм. Ми аз ще си направя терасата, пък гледката ще си я представям.  :)

 

Туряй от онези шарените стъкла да не се вижда мизерията отсреща :)

 

Аз така бях сложил едни борчета на терасата, ама жена ми мрънкА, мрънкА че й пречат и че не ги харесва и накрая ги умори някак (или те просто се предадаха) и сега си имаме бръшлян, който тя редовно си го "подстригва", че да не тръгне по изолацията.

Не го слушай дедо - той напоследък е настроен доста опортюнистично и мисли само за хеликоптери. :lol:

В интерес на истината едното ми жилище е с гараж и от него имам прекрасна панорамна гледка към целия Пловдив и далеч не струва 6-цифрена сума. ;)

... В евро, но пък първата цифра почва с 8 поне :) 

 

 

Освен това преди доста години живеех в кючука и на едната тераса си бях обособил кът, подобен на онзи от третата снимка от линка (с часовника и плочата), само дето не беше с ъглова мебел, а с дървена, градински тип.

 

А това от третата снимка кефи много ама иска голяма тераса. Нашата едната е около 1м широка. Друго си е 2.50х2.50 тераса... сега си го представи това с изглед към реката или към тепетата... егати кефа

Link to comment
Share on other sites

В кючука терасите бяха доста просторни - щом бях успял да поместя широка маса и 2 пейки от двете й страни. Даже ако не ме домързи мога да се кача по някое време на тавана (сегашния), където все още в един от ъглите стои захвърлена от години същата тази градинска мебел и като я измеря, мога да ти кажа точните размери на терасите там. Само дето както споменах, въпреки че срещу терасата нямаше никаква висока сграда, там не се чувствах добре заради близката и средна гледка, която доминираше и разваляше удоволствието от панорамната в далечината. И обкръжението много не ми допадаше, но това е друга тема... ;)

Link to comment
Share on other sites

Туряй от онези шарените стъкла да не се вижда мизерията отсреща :)

 

Аз така бях сложил едни борчета на терасата, ама жена ми мрънкА, мрънкА че й пречат и че не ги харесва и накрая ги умори някак (или те просто се предадаха) и сега си имаме бръшлян, който тя редовно си го "подстригва", че да не тръгне по изолацията.

 

 

... В евро, но пък първата цифра почва с 8 поне :)

 

 

 

А това от третата снимка кефи много ама иска голяма тераса. Нашата едната е около 1м широка. Друго си е 2.50х2.50 тераса... сега си го представи това с изглед към реката или към тепетата... егати кефа

Дай да ти направим една къща. 250 долара на квадратен фут. Ти си баровец. Ще има и площадка за хеликоптер - бонус ☺️
Link to comment
Share on other sites

Дай да ти направим една къща. 250 долара на квадратен фут. Ти си баровец. Ще има и площадка за хеликоптер - бонус ☺️

 

Ще трябва да е извън града. Което поражда други камари проблеми...

Link to comment
Share on other sites

Да ви имам проблемите, значи! Аз имам един от най-уникалните изгледи, на който се наслаждавам вече 10 години (виж по-долу). Проблемът е, че тук законите са такива, че и да се нас***ш, не можеш да си остъклиш терасата на собствения апартамент, освен ако цялата страта (нещо като домсъвет) не се навие да го направи с официално решение, при това с един задължителен проект за всички, който трябва да се изпълни от избран лицензиран контрактор (който ествествено реже глави от кръста нагоре)! :lol:

mdv_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ми то и вие сте построили комунизма. Лицензиран контрактор нали се сещаш че е узаконен от държавата монопол. Или близко до него. Качеството може да е в някаква степен гарантирано, но цените са космически при всякакви такива лицензирани истории... 

Link to comment
Share on other sites

Ми то и вие сте построили комунизма. Лицензиран контрактор нали се сещаш че е узаконен от държавата монопол. Или близко до него. Качеството може да е в някаква степен гарантирано, но цените са космически при всякакви такива лицензирани истории... 

 

И в Норвегия е така, дори и за ремонтни дейности като ел. услуги.

Link to comment
Share on other sites

Ще трябва да е извън града. Което поражда други камари проблеми...

kato podpi6em dogovor ako iska6 polovinata 6te e v reka Marica ;)(ru6veti bol v na6ata strana). Ti pla6ta6, ti puska6 muzikata, az pribiram posle :D :D ;d

Link to comment
Share on other sites

Тази статия трябва да бъде задължително четиво в училищата. И да се преговаря всяка година:

 

http://www.memoriabg.com/2017/01/19/nai-netolerantnite-pobejdavat-dikatut-na-malcintvoto/

Е-е-е-й,сега остава да признаеш,че и ти си към тези:

Най-нетолерантните побеждават. Диктатът на малцинството

 

По един или друг начин :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Е-е-е-й,сега остава да признаеш,че и ти си към тези:

По един или друг начин :laughing:

Това обяснява защо гръмогласните SJW-та успяха да прекарат толкова простотии последните 20тина години. Само че всяко нещо си има граници. Ако малко по малко променяш нещата хората свикват. Когато обаче прекалиш ти отвъртат един як шамар и започват да оправят натворените поразии... справка: Тръмп, Брекзит и прочее. 

Link to comment
Share on other sites

SJW=Social justice warrior maybe :))

Че какво друго. Баш най-досадните комунисти. Те са първите дето трябва да ги качи Тръмп на хеликоптерите ама и на него не му стиска толкова.

Link to comment
Share on other sites

Дедо,кви са тези хеликоптери дет ги спрягаш вече 2-3- дни?

Пак плачеш за изтребление на инакомислещите.Бе ти яко катериш да се качиш отгоре на стълбицата и да се наредиш до такива видни личности като Сталин,Хитлер и прочие :lol:

П.С.Ваште жалби от данъците налагани от държавата са точно като робската зависимост на трудещия се от  капиталиста. :))

И пак да спомена-не съм против капитализма изобщо-просто не долюбвам англо-американската вариация,която за съжаление възприехме в България.И почна да си личи ,че изобщо не си вникнал в представеното от клиповете.Обаче нямам време за писане,трябва да чета разни неща на четеца щот нямам желание вечно да съм подвластен на този или онзи.

Link to comment
Share on other sites

И аз не разбирам мемето с хеликоптерите. Иначе диагнозата на Дедо е някое от следните:
* Приключен проект
* Неприключен шибан проект, който не иска да погледне
* Недоспиване
* Ходене до данъчното

* Някой му е сипал амфети в кафето
* Някой му е сипал кафе в амфетите
* Някой му е скрил брадвата
* Нещо друго
* Много други неща
* комбинация от няколко от гореизброените
* Комбинация от николко от гореизброените

Link to comment
Share on other sites

Не разбирате...защото не сте ходили на стадион в Чили...и не сте се возили в туристическия хеликоптер на Пиночет. :P

Обаче...въпреки, че споделям доста от вижданията на дедо, все пак искам да предупредя - никога не му давайте оръжие в ръцете по какъвто и да е повод! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...