Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Няма да ни се размине, ама размерът на бурята дано е по-малък...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Миналата година в София имаше опустошителна градушка, тази година е ваш ред :) Шегата настрана, надявам се да няма много щети и наранявания.

Link to comment
Share on other sites

Миналата година в София имаше опустошителна градушка, тази година е ваш ред :) Шегата настрана, надявам се да няма много щети и наранявания.

Това малко прозвуча като: Миналият месец имаше атака в Истанбул, сега е наш ред...

 

Дано няма пострадали, макар че щетите по колите не са за пренебрегване.

Доверените сервизи пак ще са заети следващата 1/2 година...

Link to comment
Share on other sites

Баси и късмета...да реша точно преди потопа да отида до пощата да си взема едни пакети...обаче ме свари, когато вече бях стигнал. И друг път ме е сварвала градушка (пак бях в пощата...имам чувството, че ме дебне кога ще съм там), обаче предишни пъти...повали, повали градушка и силен дъжд, пък спре след 10 минути. Сега - плътно половин час градушка с големина на орех или повече, редуваща се с потоп, дето чакаш само кога ще се появи Ной с ковчега отнякъде. Реално в тоя непрекъснат половин час имаше 20 минути градушка + 10 пороен дъжд, обаче въпреки силната и продължителна градушка, късовете не бяха силно замразени, бяха сравнително меки и се пръскаха лесно на земята, та не нанесоха повреди по колите. Обаче в сградата на пощата какво наводнение направиха вътре....направо си течеше...после половин час пък на главната докато се изтече цялата тая вода - народът цапаше бос до глезените. Накрая минавам през Билата (халите), слизам по ескалатора и долу пазачът ме посреща с думите "Няма смисъл, магазинът не работи - има наводнение навсякъде и всички машини са изключени...". Довечера определено ще влезем в новините..сега ще видя в по БТВ в 17 какво ще покажат.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма да ми се размине, ама размерът дано е по-малък...

Галче, казват, че размерът нямал значение! :moon:

 

Майтапът настрана, брутално беше това. После трябва добре да си огледам колата, въпреки че се бях каширал под дърво...

Link to comment
Share on other sites

Галче, казват, че размерът нямал значение! :moon:

 

Лъжат, за всички жени има значение :D
Link to comment
Share on other sites

Явно и била здрава буря. Двама приятели си пуснаха снимки с потрошени коли:

Първия точно влезнал в колата и клона паднал...

post-2392-0-61451500-1468600835.jpg

Link to comment
Share on other sites

Явно и била здрава буря. Двама приятели си пуснаха снимки с потрошени коли:

Първия точно влезнал в колата и клона паднал...

40 минути валя градушка в/у колата.Ама в сравнение с твоя приятел... няма да се оплаквам,само половин броня и номер, кората под двигатела я отвисвам завинаги.

Link to comment
Share on other sites

Аз кората не съм я проверил. Трябва да видя, че и без това беше малко виснала.

Без кората:

Капак

Таван

Багажник

Два предни калника

1 Врата

1 Заден калник

 

Към 2-3000лв ги смятам аз ако се свалят, изчукват и пребоядисват целите детайли. Ако имат друга технология - може и доста по-малко, че дупките са плитки.

Link to comment
Share on other sites

Ще я оправяш ли? Аз отдавна си ходя с кратерчета навсякъде от една по-кратка, но доста по-люта градушка преди 3-4 години. Дори си бях взел комплект за реконструкция точно от градушка, но така и не хванах да го използвам...даже вече не ме дразнят чак толкова, само ме е яд, че над 200 малко ми развалят аеродинамиката. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ще я оправяш ли? Аз отдавна си ходя с кратерчета навсякъде от една по-кратка, но доста по-люта градушка преди 3-4 години. Дори си бях взел комплект за реконструкция точно от градушка, но така и не хванах да го използвам...даже вече не ме дразнят чак толкова, само ме е яд, че над 200 малко ми развалят аеродинамиката. :lol:

 

 

Ако имаш каско, проблемът не е твой. Ако няма - лошо.

 

Да. Така е много дразнещо като се гледа от страни. Застрахована е. Тъкмо с агентката ми обсъждахме другата седмица да я карам, за да завеждам чуквания по вратата от други коли, но то какво стана... :)

 

Добре, че не съм на Лев Инс вече, че щеше да ми се разкаже играта. В Пловдив имат 1 доверен сервиз. ДЗИ имат над 20.

 

Смятам на Стефанов с. Ягодово да я карам. Надявам се да се справят добре. Не знам как оправят подобни поражения.

 

Капака беше с нарушен лак още като я купих и много ме дразнеше. Тавана също беше с нарушена боя половината от капало дърво като я купих. Сега ще си ги оправят и ще станат като новички.

 

Само сега като се разписах, ще взема да си погледна полицата за каското, че имах нещо, което беше писано щета. Май единия праг и огледалото. Дано не е някой от тия елементи, че спокойствието, което изпитвам в момента около ситуацията, ще се наруши драстично. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не се оплаквам. Покрай ТЕТА в Смирненски нито дърво падна, нито дупки имам въпреки, че предния прозорец има една дребна дупцича запълвана преди бурята.

След като на старата кола плащах каско 1год и не ползвах нищо се отказах. Идва и другия момент карам по-стара, масова кошница. За 50лв до 150лв мога да намеря елемент същия масов цвят, който само ще иска смяна. 

В такива моменти се замислям каква да е следващата кошница. Цветът е решен светло сив металик.

Link to comment
Share on other sites

Дори и да имаш описан детайл, другото ще ти мине по застраховката, като за това ще доплатиш лев на сервиза. Моята май цялата отива на боя. Не видях по предна дясна врата само поражения, другото личи. Дребно, малко, но личи. Аз ще ида края на другата седмица, ще има удължен срок, защото ще са доста щетите. Има такива с пукнати стъкла и не мисля в понеделник да ходя. С агента се разбрахме той да иде, щото като почакам повече от 30 минути, нещо ми става и започвам да се карам  :grin:

Няма доверен сервиз и от тея дето завеждат щетите, с който да не съм се карал заради мотане. Затова не ходя аз, щото като ме видят - хем искат по-бързо да свършат, да не буча, хем не ме харесват и в крайна сметка се стига до преломния момент с 30-те минути...

Link to comment
Share on other sites

Дори и да имаш описан детайл, другото ще ти мине по застраховката, като за това ще доплатиш лев на сервиза. Моята май цялата отива на боя. Не видях по предна дясна врата само поражения, другото личи. Дребно, малко, но личи. Аз ще ида края на другата седмица, ще има удължен срок, защото ще са доста щетите. Има такива с пукнати стъкла и не мисля в понеделник да ходя. С агента се разбрахме той да иде, щото като почакам повече от 30 минути, нещо ми става и започвам да се карам  :grin:

Няма доверен сервиз и от тея дето завеждат щетите, с който да не съм се карал заради мотане. Затова не ходя аз, щото като ме видят - хем искат по-бързо да свършат, да не буча, хем не ме харесват и в крайна сметка се стига до преломния момент с 30-те минути...

 

ДЗИ ги пишат тотална щета и нищо не покриват. Лев Инс ми покриха част от щетите преди 2 години на детайл, който си беше повреден при застраховането.

 

И моите са дребни, но дразнят. Сега цяло лято с надупчена кола ще се разхождам...

Ти към коя компания си?

Link to comment
Share on other sites

ДЗИ.

Аз имам писана предна броня, която си е със забележки и претенции няма, но другото отива на боя или ремонт - не знам.

Има едни машинки, с които изправят дребни такива истории, но къде има в Пловдив, убий ме, не знам. А може и да няма...

Link to comment
Share on other sites

Какво се случва в Турция, хеликоптери кражат, военните били поели държавата под контрол?

Link to comment
Share on other sites

Аз кората не съм я проверил. Трябва да видя, че и без това беше малко виснала.

 

Без кората:

 

Капак

Таван

Багажник

Два предни калника

1 Врата

1 Заден калник

 

Към 2-3000лв ги смятам аз ако се свалят, изчукват и пребоядисват целите детайли. Ако имат друга технология - може и доста по-малко, че дупките са плитки.

За това тука веднага си тотализиран. Един приятел прави страшни пари от тия градушки щото оправя колите без нужда от боя(стриже между 80 и 125 долара на дент). Миналата година за 40 дни последователна работа изкара половин апартамент. По сегашния курс на долара се падат 10 години брутната ми заплата в бг. Честито ☺️

Link to comment
Share on other sites

vinyl_master, on 15 Jul 2016 - 23:35, said:
Какво се случва в Турция, хеликоптери кражат, военните били поели държавата под контрол?

 

Радини вълнения, буря в чаша с вода, както искаш го наречи...

Link to comment
Share on other sites

ДЗИ.

Аз имам писана предна броня, която си е със забележки и претенции няма, но другото отива на боя или ремонт - не знам.

Има едни машинки, с които изправят дребни такива истории, но къде има в Пловдив, убий ме, не знам. А може и да няма...

Ами, ще разберем какво и къде има. :)

Link to comment
Share on other sites

vinyl_master, on 15 Jul 2016 - 23:35, said:

Какво се случва в Турция, хеликоптери кражат, военните били поели държавата под контрол?

 

Радини вълнения, буря в чаша с вода, както искаш го наречи...

 

Така като гледам не ще да е само в чаша...до ден-два ще се разбере...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...