Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Минава ми през главата,че цяла сутрин се гмуркам в егейско море,страшно зарибяващо е да гледам разни шарени рибоци покрай мен...Водата е кристално чиста,поне 26-28 градуса...За обед бейби калмари с узо...Като споменах узо,носи ми го една симпатична русокоска с татуировки на дупето ☺ Улавям се че поръчвам много често,май ще пропусна следобедните гмуркания...Наздраве ☺

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тъй като много харесвам такива 'задачки' реших да споделя една, която е доста известна. Който не е пробвал да види за колко минути ще успее. Условието долу :rulez:

 

Идеята е

 

Subjects are given a candle, a box of thumbtacks, and a box of matches, and asked to fix the lit candle to the wall so that it will not drip wax onto the table below.

 

 

 

NeQqTqQ.png

Link to comment
Share on other sites

Дай някоя по-нестандартна - тая я има дори в уикипедията. :bgrin:

 

----------------------------------------

 

Това човешката лакомия няма граници - току що в OLX засякох 2 продукта, всеки от които аз лично съм си го купувал от Китай и всеки от тях ми костваше под 2 лева, вкл. с доставката до нас, а в OLX ги продават за по 12лв. всеки, без доставката на Еконт. То бива да искаш да печелиш, ама пък чак 6 пъти печалба малко нахално изглежда...барем да беше писал с безплатна доставка, ама не...

Link to comment
Share on other sites

То всичките ще ги има някъде. Твое е решението дали да търсиш отговорите или ще се опиташ да я решиш така. :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм ги търсил...срещал съм я преди време...като силен почитател на уикипедията, в която често пиша и аз самият. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

И прехвърляш гигабайти... между телефони... редовно... ми добре.

Викаш може и да е неизползваемо ама те топли факта, че можеш.

 

Явно зависи какво гледаш, но аз особена разлика в качеството на 720р и 1080р не намирам. Не отричам, че има, просто не намирам кой знае каква и определено не е толкова "замазано" като стандартното 480р (или колкото беше). 3D също не ми е тръпка.

 

Ако на теб този звук ти идва тих (който според мен е ужасно силен) няма да е зле да идеш на лекар...

 

Не, просто прехвърлям нещо тогава, когато поискам, а не тогава, когато имам възможност да го прехвърля. Схващаш ли разликата?

 

Има разлика при всякакви филми. Особено в дълбочината на цветовете. Не е само резолюцията.

 

Нямам нужда от лекар. Слуха ми е чудесен. Просто звука в Синема Сити е по-тих отколкото трябва, така да го кажем. Като цяло не е тих, но трябва да е по-силен. Аз на последните филми на които ходих, съраунд просто не чух. Все едно нямаше. А бяха филми с ефекти, та трябва да има съраунд в изобилие.

Link to comment
Share on other sites

Ами то и аз прехвърлям когато и каквото ми трябва и не ми дреме особено дали съм на wifi или на mobile data, ама ти тръгна с гигабайтите та не мога да пропусна да те бъзикна :)

 

За филмите - от както Tedy ми го спомена това се загледах - верно не виждам особена разлика в качеството на 720 и 1080 при мен. Сигурно има - не споря ама не ми прави впечатление като да гледам стандартен PAL примерно. 

 

За звука в Синема Сити - на мен ми идва силен. Кой е правия не мога да преценя. Сигурно си ти, щото аз на кино съм ходил 2-3 пъти само за последните 5 години, но после ми бучаха ушите. На дискотека бях веднъж и излезнах след 1 час издразнен и с болки в ушите - не мисля идните 20 да пробвам пак. 

Link to comment
Share on other sites

Да де ама ти не си прехвърляш сам. Ами ако ония отсреща няма мегабайти останали трафик? Или няма много по принцип. 500Мб клипче не са малко изобщо, за да се плаща за прехвърлянето им при положение, че получателя физически е до теб.

 

Замисли се къде е разликата в размера. РИП-а е 5ГБ, Блу Рей-я е 30ГБ. Звука е 10. Как да е компресиран тоя филм, че да не виждаш 15ГБ липсваща информация? :)

 

Аз искам като съм на кино да се тресе стола, а не бойните сцени да са със силата на звука на диалозите. Поне в къщи е така. Настеойвам звука по диалозите и после оставям останалото да си идва от филма. Диалозите се чуват нормално, а бойните сцвни тресат стаята. На дискотека звука не само е по-силен, а е и по-небалансиран. И на мен ми пищят ушите.

Link to comment
Share on other sites

Синема сити има най-ужасния звук в кино което съм посещавал. Супер некачествен и от там идва впечатлението за силния гаден звук. Последно преди доста години гледах Рамбо в това кино на 6 септември, забравих му името, звука беше кристал, много канален - имаше сцени с дъжд, капките падаха зад мен, от ляво, от дясно в краката ми течеше вода, уникален звук.

Link to comment
Share on other sites

Слушайте Ангел какво ви говори за звук. Човека системата ми сглоби....е, аз се направих на чипар и не взех едни колони, а взех други ама нищо де.

Link to comment
Share on other sites

Бил съм точно 2 пъти в Синемата, след първия, изобщо не исках да стъпвам повече там.После, дадох втори шанс, но никога вече няма да си дам парите за това нещо....Картината е с ужасно качество, а за звука изобщо не ми се коментира...абсолютна повърня.

Най-хубавото кино в Пловдив, в което съм бил е бившето Фламинго синема и още по-бившето Кочо Честеменски (на бул.6-ти септември)....

Брутален звук и страхотна картина...

Link to comment
Share on other sites

Едно време като питах в кое кино да ходя да гледам 3D-тата, всички в един глас казахте "Не ходи в Кочо Чистеменски, много е тъпо, отивай в Синемата...", сега нещо обърнахте полюсите... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Само първа зала става за нещо, но и там е размазана картината.

В киното на Данаил Николаев, екрана не е позициониран правилно и това много дразни.

 

Ей сега като пуснат IMAX-а и ще ги утрепят тия тъпаци в Cinema City. Ще трябва да се бръкнат доволно пари, за да си подобрят техниката. Прожекционни апарати, звук. Най-вероятно ще добавят Dolby Atmos, за да са конкуренто способни. Или ще направят и те IMAX.

Link to comment
Share on other sites

Е аз говоря за преди 10 години, даже 12...Имаше една много голяма зала, с големи и широки кресла, много удобни....Беше супер...Тогава имаше май само 3 зали или 4...

Link to comment
Share on other sites

Мисля че не.Тук, в района на митницата и ОМВ,на Кукленско шосе (а може би и в близките околности), паднаха 100-тина големи камъка (орех и нагоре)...тук-там...и само дъжд...

Link to comment
Share on other sites

В Хисар пече силно като преди дъжд, духа от два часа, но не вали още. Предполагам, че скоро ситуацията ще е идентична с пловдивската... Жоро тръгна да мие колата. Аз му казах само отвътре да чисти, то смисъл за отвън няма. Но добре, че не сме били в Пловдив в това време.

Link to comment
Share on other sites

В Хисар пече силно като пред дъжд, духа от два часа, но не вали оше. Предполагам, че скоро ситуацията ще е идентична с пловдивската... Жоро тръгна да мие колата. Аз му казах само отвътре, то смисъл няма. Но добре, че не сме били в Пловдив в това време.

 

Няма. То отиде към Родопите.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...