Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз нямам познати да живеят в София и по желание да си остават там в почивни дни, празници и т.н. Само ако е наложително, нещо заради деца и т.н. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Карай, важното е тука да има лъскави гей-паради... да сме в крак с модата на запад.

 

Гей и веган паради, войски не! Аз въобще не се бъзиках, като твърдях, че която и да е от съседните страни да ни нападне ще ни размаже! Единствено срещу Македония имаме шанс...

Ко каза? Ко?

 

 

Аз си мечтая да съм в зона с НУЛА човешко население. НУЛА! Проблем?

 

 

Ами отивай! Да те светна, че има не едно и две обезлюдени села, в които може да си купиш имоти за жълти стотинки! Там ще си в зона с НУЛА население! Проблем?

Link to comment
Share on other sites

Честит имен ден на всички празнуващи. Да сте живи и здрави и с гордост да носите името си. Наздраве.

Link to comment
Share on other sites

...Единствено срещу Македония имаме шанс...

 

Те ако не бяха препродали танковете, дето им ги подарихме преди време...и това беше под въпрос... ;)

Link to comment
Share on other sites

Те ако не бяха препродали танковете, дето им ги подарихме преди време...и това беше под въпрос... ;)

Там се краде и разпродава повече и от тук :)

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам познати да живеят в София и по желание да си остават там в почивни дни, празници и т.н. Само ако е наложително, нещо заради деца и т.н.

Преди да се запозная със сегашната си жена се прибирах веднъж на три-четири месеца. Но и аз уикендите повечето време го прекарвах по планините, не в града...

Аз нямам познати да живеят в София и по желание да си остават там в почивни дни, празници и т.н. Само ако е наложително, нещо заради деца и т.н.

Преди да се запозная със сегашната си жена се прибирах веднъж на три-четири месеца. Но и аз уикендите повечето време го прекарвах по планините, не в града...

 

Ред: От това, което чета по медиите за предстоящия двубой между Пулев и Чисора... учудващо Кубрат губи битката за по-голям простак... Дано спечели боксовата...

Link to comment
Share on other sites

Честит имен ден на всички празнуващи. Да сте живи и здрави и с гордост да носите името си. Наздраве.

Благодарим! Наздраве :)

Link to comment
Share on other sites

Е,и какво от това?Като се има пред вид,че вероятно ще съм на работа или прибирам от такава,където получавам повече пари и по-добра среда отколкото в Пловдив.

П.С.Да беше постнал и часа на заснемане,за да ти повярва човек.Щото и аз мога да снимам централния площад тука с 3-4 безделника и няколко шляещи се компании посред нощ.Честно,какъв ти е проблем да спориш така настървено като си личи,че нямаш чак толкова житейски опит като някои други.

 

Ти между 16 и 24 ли си? Кой говори за теб? Нека да припомня, че пак всеки почна да си пише това, дето си го е наумил без значение дали е свързано с твърдението ми или не. Ако искате да кажете нещо си го казвайте, но не цитирайте мен и не го използвайте като аргумент срещу моите твърдения. Аз твърдях и продължавам да твърдя 2 неща:

 

1. Всеки млад човек на даден етап от живота си търси по-сериозно забавление, купони и шумни компании. От одеве видях няколко човека, които го потвърдиха за себе си и след запетаята в същото изречение казаха, че не съм прав. Ем....?

 

Antares е единия. От 10 години не го влечало. Ми преди 10 години ли си се родил бре? До преди 10 години ако нямаше възможност да го правиш, дали нямаше да си наваксаш като ти се отдаде възможност при напускането на малкия град? Нямаш ли други социални дейности, които са били възможни заради по-големите градове, в които си живял? Други форми на ЗАБАВЛЕНИЕ? Като много по-голяма социална среда примерно? Която по-голяма социална среда води след себе си и други неща. Примерно приятелите ти от колеездачния клуб. Знам, че има и такива, които пътуват, но колко по-удобно ти е да сте всичките в София и Пловдив, вместо да пътуваш 150км, за да стигнеш до сбирката, за да се качите да карате в Родопите и другите като се прибират да си починат и да се приготвят за излизане вечерта, ти да се качваш на колата и да биеш час и половина или два път? Знам, че можеш да караш и сам, но ако беше толкова по-интересно да караш сам, нямаше да има клубове, които да ходят да обикалят заедно. Не е нужно да ми даваш конкретни примери. Говорим за общата ситуация на нещата.

 

2. Никъде не съм твърдял, че забавленията са само кафета, барове и дискотеки. Виден ми го набута между думите това твърдение. Като говоря аз за забавления ми визирате баровете, а вие като говорите за забавления ми обяснявате как не били само дискотеките???? Някой логиката ще ми я обясни ли или така е по-удобно?

 

Твърдя, че в Пловдив има повече от всичко, което може да се брои за забавление. Затова и не споменавам дискотеки, а използвам обобщаваща дума. Защото не всеки обича шумните заведения (има и по-тихи за тези, които не ги харесват). Боулинг, картинг, модерни кино салони, модерни заведения за ВСЯКА прослойка на обществото, стотици галерии и музеи, и не знам още какво. Както знаем, всяко нещо писва. Колкото повече избор има - толкова по-добре. За младите хора, това е добре дошло.

 

Тая снимка не е моя. Дори не знам на кой е. Беше в страницата на едно от заведенията, които показа одеве. Някакво момче с турско име. Качил я е в Събота в 3 след обед, което означава, че е правена Петък вечер от бар Панорама. Ти му знаеш работното време, знаеш от кога и до кога работи. Предполагам, че е правена между 23:00 и 01:00.

 

Това за житейския опит не знам как да го коментирам...

 

Да попитам: Ако аз съм на 25 години, срещнал съм се и съм общувал с хиляди различни хора от различни националности и съм изпадал в хиляди различни ситуации, и добри, и лоши, повече или по-малко житейски опит имам от човек на 60 години, който е прекарал детството си без много приятели в малък град, оженил си е на 22 за първата жена в живота му, работи посредствена работа, която не харесва през последните 30 години,  и се прибира при жена, която не понася, за да гледа телевизия, да плюе правителството, околните и всеки, който е попаднал пред погледа му за деня? *двата персонажа са хипотетични и силно хиперболизирани, а въпроса, надявам се, е почти реторичен*.

 

Ти като не ме познаваш (и аз не познавам теб), а не познаваш и голяма част от хората, с които водя дискусията, как по-точно прецени колко и какъв житейски опит имам аз?

 

Има хора, които не обичат данданиите и големите градове, и аз съм един от тях. Служел съм в Казанлък, не че го знам града на 100% но и тогава беше доста спретнат.

 

Никога ли не си се забавлявал по нощни заведения поне няколко пъти седмично? Никога, през целият си живот, си нямал такъв етап?

А какво правиш за забавление? Или не се забавляваш извън дома си?

 

Както казах, не съм бил в Казанлък, но не е меката на нощния живот, за да е нужно да ида там и да видя с очите си. Бил съм в други градове, като ще предположа, че в Казанлък е подобна ситуацията.

 

Бил съм във Велико Търново, който ще налучкам е МНОГО по-добре от Казанлък за един млад човек. Има университети, има млади хора, а с тия млади хора се правят и заведения. Въпреки това, нощния живот беше зле. Имаше 2 вървежни дискотеки в които да има някакъв народ. След 3 часа през нощта дискотеките се празнят почти напълно.

 

Коментар на младо момиче от Видин "Какво да правя в тоя Видин, знаеш ли какво е тъпо?"

Коментар на младо момиче от Кърджали "Аз като се прибера в Кърджали не излизам вечер, то няма къде да се ходи."

Коментар на момче от Чирпан "То има едно заведение, ние ходехме до Стара Загора, иначе нямаше къде"

 

Общо взето, от всичките, които ми обясняват как не съм прав и как не знам как бил нощния живот в Казанлък, щото не съм ходил. Колко от вас са израснали в малък град и могат да твърдят, че за един млад човек забавленията и нощният живот като цяло в Казанлък са на нивото на тези в Пловдив, Варна или София? Защото в момента точно това твърдите.

Link to comment
Share on other sites

Гледам екскрементите пак са ударили вентилатора докато съм спял. :lol:

 

Както виждаш са ударили и най-големия  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Коментар на младо момиче от Видин "Какво да правя в тоя Видин, знаеш ли какво е тъпо?"

Коментар на младо момиче от Кърджали "Аз като се прибера в Кърджали не излизам вечер, то няма къде да се ходи."

Коментар на момче от Чирпан "То има едно заведение, ние ходехме до Стара Загора, иначе нямаше къде"

 

Само да вметна...за Видин и Чирпан не знам, но в Кърджали отдавна има къде да се ходи не само вечер. ;)

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна...за Видин и Чирпан не знам, но в Кърджали отдавна има къде да се ходи не само вечер. ;)

 

Преди месец бях на сватба. Беше Събота. Заведенията бяха почти празни и пълни с Турци.

Link to comment
Share on other sites

Преди месец бях на сватба. Беше Събота. Заведенията бяха почти празни и пълни с Турци.

 

Защо ги пишеш с главна буква? :P

 

А и хем "почти празни", хем "пълни с турци" - последно...празни или пълни са били?

Link to comment
Share on other sites

Знаех си, че ще се захванеш за това. :D

Заведенията бяха на 1/3 от капацитета си, но тая 1/3 беше запълнена предимно с турци.

 

Ама то може да се очаква де, все пак градът е такъв. На улицата на 3 пъти ме заговориха на Турски, а сервитьорката на сватбата ми сервира свинско и тъй като не го ядях 20 минути, дойде до мен да ме пита "Ти не ядеш ли такова?"

Link to comment
Share on other sites

Защо ги пишеш с главна буква? :P

Забравил е българския. В английския народи/нации/езици се изписват с главна буква и така някои пренасят английската граматика директно в българския език, подменяйки българската такава. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Знаех си, че ще се захванеш за това. :D

Заведенията бяха на 1/3 от капацитета си, но тая 1/3 беше запълнена предимно с турци.

 

Ама то може да се очаква де, все пак градът е такъв. На улицата на 3 пъти ме заговориха на Турски, а сервитьорката на сватбата ми сервира свинско и тъй като не го ядях 20 минути, дойде до мен да ме пита "Ти не ядеш ли такова?"

 

Идеята на по-предишния пост беше, че в Кърджали вече има доста нелоши заведения, неотстъпващи по нищо на пловдивските. Това, че в тях влизат и турци не е необичайно, но в града все пак са останали и доста българи, които се движат в приятелски кръгове и също посещават тия заведения. Така че който иска да се забавлява има къде да го направи, а който казва, че му е тъпо и си седи у тях...вероятно просто няма с кого да го направи.

 

Преди години не беше точно така...нещата там се движеха бавно, заведенията бяха малко, хипермаркетите почти ги нямаше и незнайно защо дълго време не искаха да идват, големият квартал "Възрожденци" от другата страна на реката (аналога на тукашната "Тракия") изобщо не беше разработен като инфраструктура и в дадени моменти наистина си беше тъпо, въпреки че градът като цяло е хубав и е с 2-3 пъти повече зелени площи и дървета, отколкото Пловдив.

 

-----------------------------

 

Мамка му...за втори път вече успявам да се порежа по невнимание с керамичен нож - докато го усетиш и е стигнал до костта почти като макетно ножче, само дето е по-дебел от него. :sick

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм казал, че заведенията са по-лоши. Просто казах, че Пловдив за нощен живот е по-добре от малките градове. А заведенията може и да са хубави, но нощния живот не е само заведения, а и култура. Ако се празнят в 3 часа тия заведения - какво да правиш в тях? :)

Също така, както горе обсъдихме, забавлението не е само заведения. В Кърджали едно кино няма на тоя етап. Имало е кина преди, но са ги затваряли след не дълго съществуване.

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм казал, че заведенията са по-лоши. Просто казах, че Пловдив за нощен живот е по-добре от малките градове. А заведенията може и да са хубави, но нощния живот не е само заведения, а и култура. Ако се празнят в 3 часа тия заведения - какво да правиш в тях? :)

 

Също така, както горе обсъдихме, забавлението не е само заведения. В Кърджали едно кино няма на тоя етап. Имало е кина преди, но са ги затваряли след не дълго съществуване.

Ти всеки път ли се прибираш в 6 сутринта. Аз нямам сили, а и желание за такива неща. Като си тръгна в 3 прилично пиян пак ми е кофти цял ден после ☺☺
Link to comment
Share on other sites

Почти. Като се напия не ми се прибира, а ако се прибера пиян ми е много гадно на следващия ден. Иначе съм само изморен.

Link to comment
Share on other sites

Ми не Ангеле, никога не съм бил на бар няколко пъти седмично, дори рядко съм бил два пъти месечно, при все че роднина винаги е притежавал някой бар/дискотека при всички мои етапи на растеж, и при все че винагил в джоба ми седят разните вип карти за тия заведения. Предпочитахме да ходим на вили из балкана, да се събираме в къщите и на кино и тн. Не казвам че не сме ходили по барове, но някак си приоритети са ни били други.

Link to comment
Share on other sites

Заведенията бяха почти празни и пълни с Турци.

 

То па си знае неговото - заведенията... Това, че в тоя момент стотици, може дори хиляди, празнуват по мохабети и прочее събирания не се брои. Скапаните заведения са важни.

 

Просто казах, че Пловдив за нощен живот е по-добре от малките градове.

 

Нощният живот в Пловдив е толкова селташки и селяндурски, така щото е горе долу на нивото на Първомай... Ама който обикаля по чалгите е ясно какво ще каже. Аз в такова нещо НЕ влизам - няма как да стане. Респективно ако изобщо тръгна да излизам в Пловдив, трябва да ида или на пиано бар или в нещо тип Найлона. Затова и ВИНАГИ (не от години, а ВИНАГИ) предпочитам да се събирам с хора на мохабет - дали в къща, дали на хижа, дали на палатки и прочее. Защото е много по-стойностно да сме 6-8-10 заедно, да се чуваме какво си говорим, да слушаме каквото поискаме и т.н., отколкото да излезна с примерно двама, да се изпонапием в някоя дандания, където не можем се чу, зяпайки и закачайки коври под често изпулени селташки погледи на пияни чукундури с неясни намерения... Примерно.

 

А ако искам наистина нещо стойностно - трябва да излезна в София, на места, дето 20-30 лева са едно добро начало с аперитиви...  

 

Ми не Ангеле, никога не съм бил на бар няколко пъти седмично, дори рядко съм бил два пъти месечно, при все че роднина винаги е притежавал някой бар/дискотека при всички мои етапи на растеж, и при все че винагил в джоба ми седят разните вип карти за тия заведения. Предпочитахме да ходим на вили из балкана, да се събираме в къщите и на кино и тн. Не казвам че не сме ходили по барове, но някак си приоритети са ни били други.

 

Няма как да го вдене това човекът с червеното сако! Ти представяш ли си го Ангел в Балкана на палатки?   :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Примерно приятелите ти от колеездачния клуб. Знам, че има и такива, които пътуват, но колко по-удобно ти е да сте всичките в София и Пловдив, вместо да пътуваш 150км, за да стигнеш до сбирката, за да се качите да карате в Родопите и другите като се прибират да си починат и да се приготвят за излизане вечерта, ти да се качваш на колата и да биеш час и половина или два път? Знам, че можеш да караш и сам, но ако беше толкова по-интересно да караш сам, нямаше да има клубове, които да ходят да обикалят заедно.

Ангеле, моля те, не говори по теми, по които не си подготвен :) Знаеш ли, много по-често се случва да пътуваме до някое затънтено място, където да срещнем няколко от местните момчета и момичета и да караме с тях. Миналата година така ходиме в околностите на Казанлък и карахме с местни младежи.

 

Да не говорим, че за мен най-прекрасното социализиране е да се качим компания на някоя високопланинска хижа или на палатки. Да не говорим, че там няма да срещнеш тъпите селски пръчки, с които се сбутваш по нощните заведения в града, човешката среда там е съвсем различна. И за такова прекарване да живееш в град като Карлово, Калофер, Казанлък си е предимство.

 

Ми не Ангеле, никога не съм бил на бар няколко пъти седмично, дори рядко съм бил два пъти месечно, при все че роднина винаги е притежавал някой бар/дискотека при всички мои етапи на растеж, и при все че винагил в джоба ми седят разните вип карти за тия заведения. Предпочитахме да ходим на вили из балкана, да се събираме в къщите и на кино и тн. Не казвам че не сме ходили по барове, но някак си приоритети са ни били други.

Като чета на Ангел разсъжденията и ми се струва, че за него не съществува светът извън неговите възприятия преживявания. За останалото разчита на гугъл и смята, че информацията получена от там е достатъчна...

Ти представяш ли си го Ангел в Балкана на палатки?   :laughing:

Буахахахаха
Link to comment
Share on other sites

Нищо :)

И аз обичам да има WC и баня, но от друга страна не ми пречи да се моткам по анцуг на Широка поляна примерно.

Много обичам природата и да обикаляме България с Жоро, вече и с Ваня :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...