Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Другарчета мили, живеем на планетата Земя. На тази планета всеки един организъм по един или друг начин защитава територията си и/или женските си и децата. Човекът е животно. Ако се изживявате като нещо повече - със здраве. Като всяко едно животно и на човека му е заложено да защитава същите две изконни неща - някаква територия и/или жени и деца. Дето се вика - the circle of life. Да вървиш срещу природата е меко казано тъпо. Доказано е исторически и се вижда и до днес, че всякакви кумбая шитни не водят до нищо хубаво, освен разбира се комунизъма в Северна Корея... В смисъл идва по-силното животно и завзема територията, изпонаебава жените и изтрепва децата. Де що има животни по тая планета Земя са на тоя принцип. А кумбая чукундурите обикновено осъзнават колко са заблудени, когато усетят обратен напън откъм ануса. И респективно съгласно природните закони са малцинство. Никога не забравяйте, че сме просто животни и не се правете на нещо, което не сте. Тия лафове, че никой не е пожелал Ролса на богатия, не е искал да изчука красивата манекенка или пък дори не е мечтал да не работи и да си гледа кефа (винаги е за сметка на останалите) ги приказвайте другаде. Хора сме! Животни сме! Нормално е! Такава е нашата природа. Всички останали кумбая тъпотии у лево. Може да просъществуват на някоя друга планета, където няма животни от нашата. Но се съмнявам. Който иска нека са качва на жълтата подводница или на шарения автобус. Аз в тия глупости не вярвам, защото са ден до пладне. Защото познавам животните. Защото знам и аз какво животно съм. И защото всички хора са едни животни - на каквото и да се преструват. И ако не осъзнавате това и не го признавате - не публично - в банята, докато го лашкате или пък жените (да не ги дискриминираме), дето НИКОГА не мастурбират, то нещо сериозно е сбъркано в програмата. Но дори и така да е - пак сте си животни, като всички останали. 

 

ЕДИТ: Браво, Коста!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Защото знам и аз какво животно съм.

 

Ти си направо жу'отно бе! Аз аз даже не съм и жуотно...всъщност съм бил, но доста отдавна, понеже фосилите са най-големите жуотни! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мултикултуризма - така поднесен както ни го поднасят масовите медии - е едно голямо НИЩО.

 

Отиването на чуждо място, за да се изсереш показно там и да го превърнеш в същата дупка, като в тази от която си дошЕл е едно никакво постижение. Това, да не можеш да вникнеш в културата в която се опитваш да се натресеш, а само да налагаш приматските си претенции за уникалност, не можейки дори за секунда да допринесеш с нещо за създаването на нещо ново, нещо ценно за културната среда в която си се натресъл сам ... е това е трагично и заслужаващо да не бъде отразявано, да не бъде защитавано и т.н.

 

Колкото до патриотизма, той много лесно може да бъде разбран от моя гледна точка, в моя патриотизъм има само няколко степенувания - свобода, самоличност, семейство, собственост, национално самоопределение. 

 

Хора които НЯМАТ някое от тези си качества - особено наблягам на национално самоопределение (какво е нацията се знае) - НЕ ме интересуват, НЕ ги желая около себе си, НЕ искам да бъдат около мен, ЗАЩОТО те НЕ притежават ценностна система, която да им позволи, при заплаха да защитят нещо повече собствения си, безпредметен за мен живот. Това са масата от хора в България в момента, масата от хора мигриращи в момента. Но това е положението.

Нямам против някой да се самоопределя като сириец, китаец, българин или турчин и т.н. Имам против, когато той дойде тук, иска пенсия, иска права, иска, иска, иска ... и утре някой лайньо ми анексира града, да НЕ си вземе куфарите и тръгне към следващата дестинция, а да остане и да направи нещо, като всички други хора, за които тва са чужди агресивни действия спрямо държавата им. 

 

Но тези хора - огромна част от тях млади, здрави мъже - нямат държава, нямат националност, те са турсити, които искат да си обикалят, да си "искат" и да им се дава.

 

Всеки дошъл за да твори, работи и да бъде един от нас, гражданите на Европа, гражданите на България, готово да даде от собствената си култура и да приеме нашата е добре дошъл и ще бъде обичан колкото всеки друг. 

 

това е моята 1 стотинка по въпроса.

Тихо ся!

По-горе ти се цитира един велик писарушка, дето ти казва, че щом си патриот, значи нямаш акъл и следователно не можеш да се изразяваш по този начин и като цяло позицията ти е нелепа и незащитима!

 

П.п. Само дето господа дораслите за виШата мъдрост явно не схващат разликата между шовинизъм и патриотизъм...

 

П.п.2 На Бърнард също леко му убягва тази подробност. Явно това е често срещано заболяване сред т.н. мултикултурасти.....

 

П.п.3 А, да... Прекаленият хипарлък води единствено до повишена консумация на сок от круши и троскот, както и до тежко усещане за чуждо тяло, проникващо през аналния сфинктер.

Link to comment
Share on other sites

П.п. Само дето господа дораслите за виШата мъдрост явно не схващат разликата между шовинизъм и патриотизъм...

Такъв процент от самоопределящите се за патриоти хора не правят същата тази разлика, че и значението на самия термин е започнало да се изражда...

Link to comment
Share on other sites

Такъв процент от самоопределящите се за патриоти хора не правят същата тази разлика, че и значението на самия термин е започнало да се изражда...

Чай ся!

Ти от кои ще да дойдеш? От къде ония умните или от къде нас тъпите?

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че нито от нас, нито от вас, просто от тъпите :)

Може и аз да не ползвам правилните термини. Може и аз да бъркам. Но аз лично под мултикултуризъм виждам това, да си склонен да виждаш хубавото у другите народи. Не да определяш "нашето" за най-най просто защото е наше. Не да твърдиш, че сме най-великите и да се мъчиш да вадиш от девет кладенеца вода, само и само да видиш как сме по-добри от ония там, само щото са ония там. И като Македонците да избивам комплекси, мъчейки се да доказвам, как ние сме измислили всичко и че Чък Норис и Айнщайн са българи.  И няма да ям пица, щото раз'ийши е италианска гадост, ше си ям баницата, щото си е наша. Вън Сушито, Уискито, Пинк Флойд и въобще, всичко що не е българско, щото не е българско.

Има страшно много неща в България и българина, които харесвам, както и страшно много неща у българина и България които не харесвам. Не се стремя да се дистанцирам от не-българите, не отричам всичко чуждо, не гледам на чужденците с недоверие и нериязън. 

Оф, до ся дремах и ме мързи да пиша повече... ако темата не е отишла другаде довечера може и да се вместя в повече :)

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че нито от нас, нито от вас, просто от тъпите :)

 

Може и аз да не ползвам правилните термини. Може и аз да бъркам. Но аз лично под мултикултуризъм виждам това, да си склонен да виждаш хубавото у другите народи. Не да определяш "нашето" за най-най просто защото е наше. Не да твърдиш, че сме най-великите и да се мъчиш да вадиш от девет кладенеца вода, само и само да видиш как сме по-добри от ония там, само щото са ония там. И като Македонците да избивам комплекси, мъчейки се да доказвам, как ние сме измислили всичко и че Чък Норис и Айнщайн са българи.  И няма да ям пица, щото раз'ийши е италианска гадост, ше си ям баницата, щото си е наша. Вън Сушито, Уискито, Пинк Флойд и въобще, всичко що не е българско, щото не е българско.

 

Има страшно много неща в България и българина, които харесвам, както и страшно много неща у българина и България които не харесвам. Не се стремя да се дистанцирам от не-българите, не отричам всичко чуждо, не гледам на чужденците с недоверие и нериязън. 

 

Оф, до ся дремах и ме мързи да пиша повече... ако темата не е отишла другаде довечера може и да се вместя в повече :)

В случая никой не отрича хубавото от другите нации и народи. Проблема на мултикултуризма е когато другите нации не зачитат бита и културата на твоя дом и се стремят всячески да го разрушат. В Германия, Англия и скандинавските държави примера е показателен. Аз самия нямам против никоя друга нация, която не се стреми да ми вкарва своите обичаи в моя дом.

Link to comment
Share on other sites

Баси колко забавно било троленето :)

 

Дядка, я ми дай ясна дефиниция на тролене. Това е човек чието мнение е различно от твоето, или просто човек който пише? 

Link to comment
Share on other sites

Дядка, я ми дай ясна дефиниция на тролене. Това е човек чието мнение е различно от твоето, или просто човек който пише? 

 

Тролене е подхвърляне на провокативни изказвания с цел пораждане на някакво напрежение, без този, който се е изказал първоначално, да има каквото и да било намерение да участва в породилата се дискусия.

Link to comment
Share on other sites

Пък, като гледам кво пишете, никой не си е направил труда да отвори линка, дето пуснах....

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че нито от нас, нито от вас, просто от тъпите :)

 

Може и аз да не ползвам правилните термини. Може и аз да бъркам. Но аз лично под мултикултуризъм виждам това, да си склонен да виждаш хубавото у другите народи. Не да определяш "нашето" за най-най просто защото е наше. Не да твърдиш, че сме най-великите и да се мъчиш да вадиш от девет кладенеца вода, само и само да видиш как сме по-добри от ония там, само щото са ония там. И като Македонците да избивам комплекси, мъчейки се да доказвам, как ние сме измислили всичко и че Чък Норис и Айнщайн са българи.  И няма да ям пица, щото раз'ийши е италианска гадост, ше си ям баницата, щото си е наша. Вън Сушито, Уискито, Пинк Флойд и въобще, всичко що не е българско, щото не е българско.

 

Има страшно много неща в България и българина, които харесвам, както и страшно много неща у българина и България които не харесвам. Не се стремя да се дистанцирам от не-българите, не отричам всичко чуждо, не гледам на чужденците с недоверие и нериязън. 

 

Оф, до ся дремах и ме мързи да пиша повече... ако темата не е отишла другаде довечера може и да се вместя в повече :)

Ще се сетиш и ти от къде извира нафтата!

И наистина яко ги бъркаш щатите ;) Шовинизмът и патриотизмът имат почти нищо общо по между си.

 

П.п. Оттатък океана има една гигантска Македония. Просто давам пример за - Не бъдете като тях.

 

Баси колко забавно било троленето :)

Ти си гъба!

....не съм ли ти го казвал до сега! :))

 

Пък, като гледам кво пишете, никой не си е направил труда да отвори линка, дето пуснах....

Аз си го направих, Танасе.

И наистина не разбирам какво се опита да кажеш, освен, че водата е мокра.

Link to comment
Share on other sites

Откога на Космоса му викат океан?

Егати.... Ти за Ристе Колумбовски не си ли чувал?

Link to comment
Share on other sites

Ти си гъба!

....не съм ли ти го казвал до сега! :))

 

Пешо почна пръв във фейса :-P

 

А аз не съм гъба. Те виреят на значително по-студени места.

 

 

ПС: Новата песен на Адел си струва да се слуша, само за да чуеш как жена казва "извинявай"

Дядка, я ми дай ясна дефиниция на тролене. Това е човек чието мнение е различно от твоето, или просто човек който пише?

Пускаш нещо провокативно за бъзик и гледаш сеир после.

Link to comment
Share on other sites

 

И наистина не разбирам какво се опита да кажеш, освен, че водата е мокра.

Подпичкосах ги, че за толкоз години българина грам не се е променил, ма те с някви цитати на служители на ДС ми излизат...

Link to comment
Share on other sites

Подпичкосах ги, че за толкоз години българина грам не се е променил, ма те с някви цитати на служители на ДС ми излизат...

И по-назад да се върнем ще е същото

Link to comment
Share on other sites

Аз ви казах, че изобщо не сте дорасли за мъдростта на Георги Марков. Какви мултикултурализми, какви индианци, какви пет лева... Мноооого студено, както се казва. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ама най-мразя когато чуя някоя реклама по телевизията от рода на "Кашкавал от краве мляко" или "Кренвирши с месо" - а ако не са от мляко и месо, от какво по дяволите трябва са? :woot

Баси...докъде стигнахме - да си правиш реклама на най-обикновени продукти, все едно че превъзхождаш останалите с нещо, което всъщност е съвсем нормално да бъде произведено така. :wtf:

 

P.S. Това по повод на една 'кашвавалска' реклама, която току що мина по БТВ....държах да го уточня, понеже малко рандъм дойде. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз ви казах, че изобщо не сте дорасли за мъдростта на Георги Марков. Какви мултикултурализми, какви индианци, какви пет лева... Мноооого студено, както се казва. :lol:

 

Принципно точно такива черно-бели коментари очаквах, както и разсъждения тип "който не е патриот ще го изнасилват бежанци" и не останах разочарован.

 

Принципно не са много лишени от смисъл подобни разсъждения, както и другите междувпрочем, просто говорим за двете крайности, а истината винаги е по средата. 

 

Ето примерно следваща тема за разискване: "Връщането на военните отчети е важна стъпка в стимулирането на емиграцията. Нали всички сме наясно, че България има крещяща нужда от повече емиграция?"

 

И една интересна идея - връщането на казармата да бъде не само за мъже, ами и за жени - всички вътре като в Израел. С тази разлика, че няма да разделяме спалните помещения на мъжки и женски. Така от раз ще решим и демографския проблем :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...