Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Дедо,имам по-голяма нужда от някой с умения и добронамереност да сади истински и вкусни зеленчуци без химикали наблизо отколкото некой си програмист талант...

Аз познавам един такъв човек - купи си няколко декара земя, направи си там къща и си нае и хора да я обработват. Може да последваш неговия пример. До момента той ми се е оплаквал единствено от намирането на кадърни техници и програмисти, но не и от нискоквалифициран персонал, а той дава добри заплати. Верно има навика да овиква хората, но то идеални хора няма.

 

Дедо, не искам да се заяждам, обаче ми се струва че гледаш обидно опростенчески на нещата извън твоята област на компетентност. Само ще маркирам една фраза (не мога да цитирам в момента, май беше на Ейбрахам Линкълн), нещо от рода на "Белите няма да разберат черните, нито черните - белите, докато едните не станат черни, а другите - бели".

Принципно е така, но как да реагирам, когато някой изтърси подобна глупост като онази горе. Да дойдел доматите да му сади, ама такива заплати нямало. Ми сигурно няма, щом той не е чувал.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Глупоста я написа ти, както стана ясно от хората след това.. Човек ти си адски ограничен честно, това че разбираш някав софтуерен език не те прави корифей, и аз знам един два езика и с това си вадя хляба, обаче да са ми толкова затворени очите, като твоите...Със каква дирекция ти е автомобила, гума сменял ли си САМ? Не може всичко да се върти около твоя ГОЛЯМ талант, да речем че спираш със писането, с какво друго можеш да си вадиш хляба? Защото аз преди бачках в галванично, след това бях 10г. кипаджия, като през това време правих и сайтове, а сега съм SEO специалист. А, да и имам 3 декара праскови, ще ви донеса лятоска :)

Link to comment
Share on other sites

Аз познавам един такъв човек - купи си няколко декара земя, направи си там къща и си нае и хора да я обработват. Може да последваш неговия пример. До момента той ми се е оплаквал единствено от намирането на кадърни техници и програмисти, но не и от нискоквалифициран персонал, а той дава добри заплати.

Реколтата ли програмират тия програмисти в земеделието? :)

Link to comment
Share on other sites

Аз познавам един такъв човек - купи си няколко декара земя, направи си там къща и си нае и хора да я обработват. Може да последваш неговия пример. До момента той ми се е оплаквал единствено от намирането на кадърни техници и програмисти, но не и от нискоквалифициран персонал, а той дава добри заплати. Верно има навика да овиква хората, но то идеални хора няма.

Ще извиняваш ама аз и близките ми консумираме храна в едно нормално количество така че не ми се налага да правя подобни планове и изпълнения.По-простичко и разбираемо е да намеря някой за тази работа и от него да купувам.Не е необходимо да носиш от девет кладенеца вода за доказване на някаква си незначителна теза.Това,което искам също да кажа,когато в подобни случаи почнете да развявате висшето си,че то изобщо не ме впечатлява по начина,който очаквате.

Link to comment
Share on other sites

Недей така! Дядо разбира от климат, дядо разбира от оръжия, дядо разбира от междунарнодното положение, той е всестранно надарен талант :)

Link to comment
Share on other sites

Недей така! Дядо разбира от климат, дядо разбира от оръжия, дядо разбира от междунарнодното положение, той е всестранно надарен талант :)

 

Забрави да добавиш "само както на него му харесва" :grin: 

 

Аз го подозирам, че в по-голямата чзаст от времето се инати умишлено.  

 

Хъммм...Не ми се е запазил последния пост. Пешо, не бъркай дядо с Виден.

 

:FU:

 

=====================

 

Какво се промени след този maintenance? Ако наистина е имало такъв де...  

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно бъгав беше - пробвах го с FF и с IE с еднакъв резултат, даже не успях да пусна и пост, а липсата на възможност да премахна пиннатите анонси почти ме докара до лудост. Сега вече съм по-спокоен... :))

Link to comment
Share on other sites

Ами беше различен. С различни шрифтове и различна функционалност. Явно по-нова версия, но аз не можех да пусна пост през него.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно съм консервативен, но в онзи вид форума изобщо не ми допадна. И да, наистина анонсите бяха влудяващи.

 

То само анонсите да бяха...примерно разбра ли откъде да си смениш друг скин? Аз не... :P

Според мене "ако нещо работи - не го барай" ; сменяй нещо само ако имаш пряка нужда от нова функционалност или пък евентуално ако 'нещото' ти е писнало до втръсване.

Link to comment
Share on other sites

Psihara ми написа да напиша, че от на gado монетата щели да поникнат златни дървета, които само Стефчо щял да брули и щяло да пада злато от тях.

 

......

......

......

 

Не питайте.

Link to comment
Share on other sites

Глупоста я написа ти, както стана ясно от хората след това.. Човек ти си адски ограничен честно, това че разбираш някав софтуерен език не те прави корифей, и аз знам един два езика и с това си вадя хляба, обаче да са ми толкова затворени очите, като твоите...Със каква дирекция ти е автомобила, гума сменял ли си САМ? Не може всичко да се върти около твоя ГОЛЯМ талант, да речем че спираш със писането, с какво друго можеш да си вадиш хляба? Защото аз преди бачках в галванично, след това бях 10г. кипаджия, като през това време правих и сайтове, а сега съм SEO специалист. А, да и имам 3 декара праскови, ще ви донеса лятоска :)

 

Всъщност глупостта ти я написа като отговор на netrootbg, не на мен. Нека те цитирам: "И да дойде да ми насади 8 декара домати, като има топки, да го еба в гмуркача смел... Давам му координти."

 

Я кажи сега как от гмуркането в тежководолазен костюм стигна до саденето на домати? Нещо смелост ли се иска да садиш доматите? Много страшно ли хапят?

 

Моя коментар беше като отговор на "Това със заплатата, дори и в холивуд го няма, кво вадат Титаник", защото отново сравняваш нещо със садене на домати и обясняваш врели некипели.

 

Реколтата ли програмират тия програмисти в земеделието? :)

 

Как стигна до извода, че онзи човек е програмист и изобщо каква връзка направи между двете? Я вземи да прочетеш отново какво съм написал.

 

Ще извиняваш ама аз и близките ми консумираме храна в едно нормално количество така че не ми се налага да правя подобни планове и изпълнения.По-простичко и разбираемо е да намеря някой за тази работа и от него да купувам.Не е необходимо да носиш от девет кладенеца вода за доказване на някаква си незначителна теза.Това,което искам също да кажа,когато в подобни случаи почнете да развявате висшето си,че то изобщо не ме впечатлява по начина,който очаквате.

 

Ами добре. Успех в намирането. Аз ти предложих вариант, който работи. Ти си този, който се оплакваше, че не можеш да си намериш това и онова. 

 

А момента с висшето нещо ми се губи. Кой си го развява? 

 

Недей така! Дядо разбира от климат, дядо разбира от оръжия, дядо разбира от междунарнодното положение, той е всестранно надарен талант :)

 

А не. От много неща не разбирам - бъркаш ме с някой друг. Ей виж примерно за прекарване на кабели търся други хора :) И в правописа никак ме няма - там разни препинателни знаци примерно и определителни членове ги карам както ми дойде. 

 

От оръжия не разбирам, но си имам мнение относно забраните за притежание. Всъщност за всички забрани и изкуствени ограничения.

Забрави да добавиш "само както на него му харесва" :grin:

 

Аз го подозирам, че в по-голямата чзаст от времето се инати умишлено.  

 

Правилно подозираш. Една част от нещата ги пиша специално за теб и Пешо :)

Link to comment
Share on other sites

ОлИлей....Казах и затретвам, че е безмислено да се пускат подобни снимки. В тоя ред на мисли, миньорите предполагам имат гоооолеми топки, пилотите...общо взето всички редом до тях е и отрудения селски човечец, на когото дължим много...

Link to comment
Share on other sites

ОлИлей....Казах и затретвам, че е безмислено да се пускат подобни снимки. В тоя ред на мисли, миньорите предполагам имат гоооолеми топки, пилотите...общо взето всички редом до тях е и отрудения селски човечец, на когото дължим много...

 

Снимката беше шега и не съм я пускал аз. Сравняването на това със саденето на домати обаче сцепи мрака просто. 

Link to comment
Share on other sites

Ти как успя да го видиш?!?!?  :grin:

 

Явно Вено ъпдейтва... 

То и аз го видях... Много смахнато седеше, не можеше да се пускат постове, нямаше опция за смяна на скин, аватарите бяха едни такива, кръглички... Абе, не ставаше.

 

Абсолютно бъгав беше - пробвах го с FF и с IE с еднакъв резултат, даже не успях да пусна и пост, а липсата на възможност да премахна пиннатите анонси почти ме докара до лудост. Сега вече съм по-спокоен... :))

Ти пък що мрънкаш, ве!?

Твоите писаници в търгашкия раздел изскачаха във всичките си сочни подробности където и да влезе човек, че още и от заглавната страница.

 

Psihara ми написа да напиша, че от на gado монетата щели да поникнат златни дървета, които само Стефчо щял да брули и щяло да пада злато от тях.

 

......

......

......

 

Не питайте.

Предай му на психарчо, че ми дължи едни пеесе процента от тия златни дървеса. Пък ако не го кефи, следващия път да си носи с'тинки!

 

П.п. Стига с тия топки вече, бе!

И топките ми са като уьовете ми. Имам три и всяка една е по-голяма от другите! Аре ся, цакайте с малоумни снимки и статуси.

Link to comment
Share on other sites

Дано след ъпдейта не излиза по идиотския начин, по който беше за около час. Отврат е! На мен в тоя вид ми е перфектен.

От друга страна, при всяка смяна мрънкаме, в това число и аз  :grin:, а после свикваме...

Ба ли го :laughing:

@gado - Галицин, оня климатик още работи. Как и защо - не знам. От тогава, само още веднъж ми се наложи да му сменям режимите, щото пак имало токов удар. Бахти бангията :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

От друга страна, при всяка смяна мрънкаме, в това число и аз  :grin:, а после свикваме...

 

С онова няма свикване...доста гадно беше.

Link to comment
Share on other sites

И на мен така ми се стори, даже си помислих, че ъпдейтът все още не е приключил напълно и затова някои функции просто не работят.

Link to comment
Share on other sites

Psihara ми написа да напиша, че от на gado монетата щели да поникнат златни дървета, които само Стефчо щял да брули и щяло да пада злато от тях.

 

Не питайте.

 

Не можа да не питаме - това трябва да се преведе на български. 

 

То и аз го видях... Много смахнато седеше, не можеше да се пускат постове, нямаше опция за смяна на скин, аватарите бяха едни такива, кръглички... Абе, не ставаше.

 

Явно се е появило за малко каквото се е появило и съм го пропуснал. Като гледам така и по-добре...  

Link to comment
Share on other sites

господе... защо въобще YouTube ми показа това >

 

трябваше да го скрие от мен да си живея в невежество (знаех за него от преди това, чаках ревю)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...