Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Повече слушалки не ща...имам много, а не ги слушам ; виж ако имаш някой и друг монитор за продаване...примерно от NS-10M Studio дори и един да е ще го взема, за резерва. :D

 

Btw от прехвалените Sennheiser също имам - един от най-евтините им модели и един малко по-скъп. Първият съм го взел само заради един клиент и само той записва с тях, защото корпусът им е съвсем безшумен. Той е актьор и често записва пасажи шепнешком, а при всички останали дето имам все се чува по някое леко пукане от пластмасата или сглобките от време на време като си завърти главата. За втория модел уж пишат, че е добър и хората са доволни как "свири", но всъщност не са нищо особено...имам други по-евтини, които свирят доста по-добре от тия HD 558. ;)

Смятах да взимам монитори преди 2 години (даже точно същите), но се отказах, а сега след като купих настолните колони и пренаредих стаята - нямам нужда от тях.

 

Имаш ли усилвател за слушалки случайно?

Имаш ли идея дали има разлика между включването на слушалките в усилвател/ресивер и включването им в усилвател за слушалки? В ресиверите все пак не се набляга толкова на изхода за слушалките. Или поне в тия под 2000лв.

 

Ще ми се да чуя реална разлика, преди да дам 200лв за слушалков усилвател.

 

Едит: Аз исках да ги чуя тия HD 558, защото се чудех за HD598, но нямаше къде. Като пристигнат AKG-то, може да дойда да си прослушваме за 30-40 минути ако имаш време. :)

 

@sasshko: 7.1 в слушалки само ако са с отделни говорители. Иначе е пунтаджийска история с тия виртуални съраунди. Виж и на ASUS предложенията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

 

 

Ама какъв номер ви извъртяха, а? Подхвърлиха ви Вазов, Ботев, турското робство, и забравихте за правосъдието, прокуратурата, цацара, евродоклади и така нататък. Псувай Тодор Танев! Той Е виновен. А въпроса дали Вазов ще се дъвче от 1 до 11 или само от 7 до 11 клас е НАЙ-ВАЖНИЯ въпрос. От него зависи бъдещето на децата! А не от някакви си там съдебни системи, прокуратури... Много сте лесни.
Link to comment
Share on other sites

Аз пък си взех механична клавиатура и съм много, много доволен. Трака-трак-трака-трак! :)

Когато дойде един прекрасен ден, в който комютъра няма да е в стаята, в която се спи... Ще си взема на секундата механичка...

Link to comment
Share on other sites

 

Ама какъв номер ви извъртяха, а? Подхвърлиха ви Вазов, Ботев, турското робство, и забравихте за правосъдието, прокуратурата, цацара, евродоклади и така нататък. Псувай Тодор Танев! Той Е виновен. А въпроса дали Вазов ще се дъвче от 1 до 11 или само от 7 до 11 клас е НАЙ-ВАЖНИЯ въпрос. От него зависи бъдещето на децата! А не от някакви си там съдебни системи, прокуратури... Много сте лесни.

 

Дедо, подобни аргументи нямат властта да накарат масата надъхани патрЕоти да започнат да мислят с онова нещо между ушите си. Щото там нещата са изтървани безвъзвратно.

Link to comment
Share on other sites

Нищо, аз ще пусна още едно подобно мнение, а пък току-виж някой го прочете и се замисли. Един единствен човек да е пак ще е от полза:

 

 


Поредното активно мероприятие на мръсната ченгесарска мафия, окупирала се във всяка една институция.
Пореден екип от "специалисти" който разсмърдява историята и то по начин такъв, че съгласувано се разсмърдява и ескалира чрез медиите, за да се отвлича вниманието на хората от истинските проблеми.
Да попитам същите комунистически гниди защо не пипнат в учебниците по история периода след 1944 г.?!
Не, че няма нужда от пренаписване на фалшифицираната ни история, която изцяло обслужва идеологемите на руския империализъм.
Но защо тогава същите комунистически уроди упорито отказват да вкарат в учебниците по история секретните договори на Русия от 1876 г., сключени с Австро-Унгарската империя, с които предварително обричат на разпокъсване българските земи и залагат основите на Берлинския договор?!
Защо същите уроди не напишат истината - че единствената цел на Русия е завоюване и присъединяване на поредната губерния към империята?!
Защо същите уроди не направят аналог и със съвременнта ни история, та да видим кое е робство, кое е присъствие, защото по времето на комунистическия режим българинът нямаше право да напуска свободно държавата, да пътува, нямаше право да праща децата си в престижни университети.
Българинът нямаше право да притежава цехче, завод, мандричка, нивичка дори. Българинът нямаше право да издава вестници, нямаше право да избира.
Следяха те да не ходиш на църква. На Великден учители звъняха в 24 ч. вечерта, за да проверяват дали учениците им са си вкъщи, а не на църква.
На границата застрелваха в гръб при опит за бягство.
За виц вкарваха в затвор или те пребиваха в милицията.
Робство ли е това, питам ви?!
Робство ли е или присъствие?!
Защото през 1944 г. България беше окупирана от 300 000 окупационен корпус на Червената армия за три години, чиято издръжка е по-голяма от бюджета на държавата ни, че са разкостени и занесени в Русия над 100 фабрики като военна плячка, включително и трите ни самолетостроителни фабрики, че се налага лично Георги Димитров да моли Сталин да се разпореди да спрат грабежите, изнасилванията и убийствата над българското население от страна на войници от Червената армия, че в България е насадено марионетно правителство, което със съдействието на руските другари само за 3 месеца избива без съд и присъда 30 000 българи.
Защо същия екип не напише, че по време на Априлското въстание са убити 20 свещеника, а след 1944 - 2000 !!!???
Ето за такива уроди иде реч. Целта е да се всяват поредните раздори, вражда, манипулации, а министърът, вместо да уволни целият екип, си подава оставка.
Активно мероприятие, та дрънка. 
Такива "историци", назначени от Кремъл - с лопата да ги ринеш. Безродни уроди.
И нека не забравяме, че промяната в пренаписването на най-новата ни история и вярното отразяване на периода след 1944 г. беше спряно в парламента и то с активното съучастие на депутати от управляващата коалиция.
Ясно е защо.

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, тази вечер гледах на спокойствие отново двата епизода на X-Files и чак сега забелязах, че във втория са използвали за снимки началното училище на сина ми в махалата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

a бруталните отражения в 1ви епизод от очилата на Мълдър и това как се виждаше ЦЕЛИЯ снимачен екип ... дали е било на базик или просто 1ва серия е била за загрявка и никой не си е давал зор?

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, ти придобил ли си пословичната канадска свръх-любезност и склонността да се извиняваш за всичко? :)

Ба ли му лелята, сигурно съм се трансформирал до някаква степен. :lol:

Иначе училището в спомените на Скъли е Queen Mary Elementary.

Link to comment
Share on other sites

 

Ама какъв номер ви извъртяха, а? Подхвърлиха ви Вазов, Ботев, турското робство, и забравихте за правосъдието, прокуратурата, цацара, евродоклади и така нататък. Псувай Тодор Танев! Той Е виновен. А въпроса дали Вазов ще се дъвче от 1 до 11 или само от 7 до 11 клас е НАЙ-ВАЖНИЯ въпрос. От него зависи бъдещето на децата! А не от някакви си там съдебни системи, прокуратури... Много сте лесни.

 

 

 

Нищо, аз ще пусна още едно подобно мнение, а пък току-виж някой го прочете и се замисли. Един единствен човек да е пак ще е от полза:

 

 

И аз съм на абсолютно същото мнение, че просто се запали лесния фишек с национализма за да се отклони вниманието от важните за момента неща. И всеки разбира се чел недочел какви са всъщност гласените промени реши, че едва ли не ще махат Паисий, Вазов и компания и ще се учи Корана. Онзи петел Хекимян и той подскочи и край така е и точка. И като го подхванаха всички медии и стана като оная история от преди седмица с това че ЕС ни забранил да си кръщаваме децата. А то всъщност в програмата е записано, че децата трябва да дадат примери за съвместно съжителство между различните етноси и религии в Османската империя - споделяне на празници и т.н. Че то това и сега го има... Ама нищо де, важното е да защитим Паисий да е в VI клас, а не в IX и огромната ни любов към това да се наричам роби, която простете ама не разбрам. Не отричам зверствата извършвани от Османската империя срещу християнското население на империята, ама тая мания да се тупа в гърдите и да се вика "Роб съм роб съм...". Да не говорим, че един по-задълбочен прочит и веднага се разбира що е робство, иго, владичесто, присъствие и прочее. 

Link to comment
Share on other sites

А някой ще повдигне ли въпроса 20+ години не стигат ли за да може в учебниците да се опишат зверствата на комунистическия режим? В средното образование? Че и в доста дисциплини на висшето?

Link to comment
Share on other sites

А някой ще повдигне ли въпроса 20+ години не стигат ли за да може в учебниците да се опишат зверствата на комунистическия режим? В средното образование? Че и в доста дисциплини на висшето?

 

Направиха го. И веднага пияницата от БСП скочи, че не било трябвало.

 

ПС: Специално за Виден - не мога да пропусна да го бъзна: :)

 

12647402_10153927996549421_7571133082887

Link to comment
Share on other sites

Изключително тъпо, Ники... Изключително тъпо... 

 

================

 

След няма и две седмици ужасна, арктическа зима, си пия питието на Покрива по блузка... Не ме занимавайте с малоумщини... 

Link to comment
Share on other sites

 

След няма и две седмици ужасна, арктическа зима, си пия питието на Покрива по блузка... Не ме занимавайте с малоумщини... 

 

Ти си се повредил нещо. Аз тука съм пуснал климатика на 30 защото нещо парното го намалиха гадовете.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си повреден, спокойно... Прекрасна безветрена нощ на около 40 метра височина... Как да не й се насладиш под небосклона @Raptor's Lair... Не съм прекарал ток още горе, иначе нещо щях да си поработвам...

Link to comment
Share on other sites

Ти си се повредил нещо. Аз тука съм пуснал климатика на 30 защото нещо парното го намалиха гадовете.

Ти си нечовек, вее... Признал съм те още от времето, когато аз бях на косъм да получа едновременно топлинен удар, дехидратация, напукани пети и тежка форма на еректилна дисфункция в следствие на адската жега, а ти ми се шматкаше па фланелка с ризка и пуловерче (без ръкав) върху нея и леко зънзъникаше от студ....

Link to comment
Share on other sites

След няма и две седмици ужасна, арктическа зима, си пия питието на Покрива по блузка... Не ме занимавайте с малоумщини... 

 

Аз от няколко дни излизам по тениска. А днес особено какво слънце напече, почти не остана сняг пред блока. 

Link to comment
Share on other sites

Аз от няколко дни излизам по тениска. А днес особено какво слънце напече, почти не остана сняг пред блока. 

 

Оскъдните леко студени дни с минусови температури ми напомниха за времето, когато имахме начислени поне два чифта грейки и апрески за елементарно стигане до училище. За времето, когато не правехме снежни човеци за по 24 часа, а цели снежни крепости, които със седмици превземахме. Когато имаше ЗИМА поне два месеца. Сега мога само да се присмивам на хашлашки лигавщини на тема няма и педя сняг...  

 

ЕДИТ: Галицин - не бе, ние сме повредени... Направо увредени...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Галицин - не бе, ние сме повредени... Направо увредени...  :grin:

 

Значи и аз съм от "нормалните" щото и при мен е 30С...и така хубаво ме грее IR панела...:))

Link to comment
Share on other sites

Виден Иванов Иванов Няколко вметвания на тема фишеци:

1. Когато Цв.Цв. си оплакна очите имаше ли проблем с историята?

2. Когато малоумници като Бареков и Баракова "влезнаха" имаше ли проблем с историята?

3. Когато Биволъ разкри схемата с каките, имаше ли проблем с историята?

4, Когато ПАК Биволъ разкри схемата с кражбата на парите за бедните в Румъния, където има вече осъдени, а тук се правят на пръднали и финансират банката-крадец с парите на раята? Имаше ли проблем с историята? 

5. Когато никой не задава нито един адекватен въпрос на тема ХИМКО ВРАЦА, с материални активи, надвишаващи цял град. Има ли проблем с историята? 

6. Когато цъфва истината за цената на горивата. Има ли проблем с историята? 

7. Булгартабак. Лафка. Точка. Има ли проблем с историята?

8. Кремиковци за един лев вчера, за милиард днес... Има ли проблем с историята?

9. БАЛКАН - има ли проблем с историята? 

10. НЕФТОХИМ - има ли проблем с историята? 

11. ПЛАМА - единствената в света фалирала петролна рафинерия - има ли проблем с историята?

12. АЕЦ Козлодуй - има ли проблем с историята? 

13. МАРИЦА ИЗТОК - има ли проблем с историята? 

14. ДЪНДИ - има ли проблем с историята?

 

 

Специално за наблюдателните

Link to comment
Share on other sites

Специално за наблюдателните

 

Абе хвана ме онзи ден в настроение :) Но си отбелязвам :)

 

 

 

PS: Галине - ето една моя снимка от предните 9 живота:

 

418732_354291914595733_1776284391_n.jpg?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...