Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Абе едни шибани съседи са си пуснали козирка на тераската - абсолютно тяхно си творение - и ми пада сняг върху покрива на къщата (те са на последния етаж на поне 6 етажна кооперация)... към РДНСК ли трябва да се обърна или към някой друг? Щото вече 3-4 пъти чувам как праска в покрива ми тоя шибан сняг, лично видях 2 пъти как се хлъзга и пада директно върхо покрива. Питам, че да не трябва към някой друг освен строителния контрол да сигнализирам.

Link to comment
Share on other sites

При мен положението е подобно, но само при доста натрупан сняг - къщата ни е на калкан с друга, по-висока и когато там се натрупа достатъчно и започне "лавината", се чува един гръм, съчетан с леко "земетресение". :grin:  Всеки път изтръпвам дали няма да ми затрупа половината хол, понеже имам един голям светлинен прозорец на тавана, който се пада точно над холната ми маса...на самия покрив съм го направил от поликарбонат, но под него в таванското помещение има втори със същата големина, който вече е със стъкла...добре, че в последните години не натрупва много сняг, обаче тая вечер както не е спряло да вали...интересно до утре колко ще е натрупало.

Link to comment
Share on other sites

Що бре, ако е незаконен строеж, ще ги накарат да я махнат...

 

Това не е точно строеж... Трябва да се види, че да се прецени. Принципно вероятно Коста е прав, но това не значи, че има кой да му защити правата.

 

Ами козирката им излиза извън кооперацията и директно върху покрива ми пада скапания сняг.

 

Я го снимай да го видим де. Иначе под шипковия храст си приказваме.

 

===================================

 

Отвратителен и опасен мокър и тежък сняг... Ако някой е мераклия да прави снежен човек по класическия начин - сега е момента... 

Link to comment
Share on other sites

Отвратителен и опасен мокър и тежък сняг... Аконякой е мераклия да прави снежен човек по класическия начин - сега е момента... 

Току-що видях картина на живо - много сняг бе! Даже тока е спрял в някои квартали.

Link to comment
Share on other sites

Днес ме чака приключение :D

Първо - да изкарам колата от стръмна улица, второ - да прекося Марково по непочистени улици (кметя е заявил, че общ. Родопи не отпуснали пари и нямало да се чистят улиците, само главната) и трето - да прекося ски писта Тракия :D С кола със задно, без вериги и без знание дали са хубави зимните гуми, с които съм :)

Link to comment
Share on other sites

Днес ме чака приключение :D

Първо - да изкарам колата от стръмна улица, второ - да прекося Марково по непочистени улици (кметя е заявил, че общ. Родопи не отпуснали пари и нямало да се чистят улиците, само главната) и трето - да прекося ски писта Тракия :D С кола със задно, без вериги и без знание дали са хубави зимните гуми, с които съм :)

Сложи два бордюра в багажника,ей до сега се мъчихме да извадим окопалия се съсед пред съседния блок,чисто нова Е-класа с нови зимни гуми...А по Скопие мина един ентусиаст на...скутер :o

Link to comment
Share on other sites

Руми, поне имате сняг... Аз се надявахтук като наваля снощи да застудее и да го задържи една седмица, че да се порадва детето. А то още по обед стана чорба и сега след чорбата - пак чорба... Отврат... 

Link to comment
Share on other sites

Баси, толкова токови удари не е имало не знам от колко години. Направо махалата е като елха - светне, изгасне, светне, изгасне през секунда-две... :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Цял ден е дискотека... Няколко пъти рестартирам втората машина... Енермакса обаче е бетон - главната не усети нищо.

Link to comment
Share on other sites

Пак проспах целия екшън

 

Като ти се обадих в 12 часа, звучеше като току що изкаран от гроба, затова моля ти се пращай ми от време на време графика си на спането за предстоящата седмица, щото вече не знам кога да ти звъня...миналия път в 4 следобеда пак така звучеше. :ghost

 

Толкова сняг не съм чистил последните 5 години взети заедно.

 

Напротив, имаше една година с двойно повече, но ако имаш предвид, че просто си се престарал - тогава да. :). А и аз днес също изчистих бая квадратни метри...поне 50-60, ама хубаво се разгрях де...пък и хич не беше студено.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...