Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

На тема "глобалното затопляне":

 

http://www.climatedepot.com/2015/01/26/blizzard-blamed-on-global-warming-warmist-bill-mckibben-blizzards-are-climate-change-at-work/

 

"The same morons who blamed the lack of snow in December on global warming, will soon blame the heavy snow in January on global warming"

 

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

В интерес на истината някои журналисти доста се изхвърлят с цел да направят новината си по-атрактивна. Ето примерно от днес - БТВ новините:

 

От утре в България настъпва ледена епоха .Сибирски студ сковава страната. Температурите падат рязко и утре на места в Северна България, термометрите ще стигнат до минус 20 градуса.

 

Че е студено и още ще е - хубаво, ама пък чак "ледена епоха"...освен това - "щяло да има сибирски студ с -20 градуса"...знаят те що е сибирски студ, дето като плюнеш и плюнката ти замръзва още преди да е стигнала земята. ;)

 

P.S. Дедо, оня цитат в поста ти, дето със сигурност не е адресиран към никого тука, значи ли че би трябвало да води до някакъв извод от рода на "ххххх = moron"? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Онова е цитат от статията. Не е адресиран към никого. Ако някой се е припознал това е негов проблем :)

 

 

Иначе за цялата паника с климата са изцяло виновни журналистите. Както някой беше споменал - преди 70те години времето си беше съвсем наред и просто на моменти беше "по-капризно", а откакто започна това глобално затопляне/захлаждане и т.н. вече нищо не му е наред.

Link to comment
Share on other sites

В Англия правеха изследвания относно тия глобални затопляния и се оказа, че пари не дават за изследване с име "Развитие и хабитата на катериците" но пари се дават ако е с име "Развитие и хабитата на катериците след влияние на глобалното затопляне" Та общо взето, това глобално затопляне според нашия мироглед е един вид европейска програма с която се точат милиарди пари.

Link to comment
Share on other sites

В Англия правеха изследвания относно тия глобални затопляния и се оказа, че пари не дават за изследване с име "Развитие и хабитата на катериците" но пари се дават ако е с име "Развитие и хабитата на катериците след влияние на глобалното затопляне" Та общо взето, това глобално затопляне според нашия мироглед е един вид европейска програма с която се точат милиарди пари.

Аз нали това говоря!

Link to comment
Share on other sites

Обаче явно наистина е хладничко навън. Съдя по това, че в помещението обикновено поддържам около 30 градуса и когато вън примерно е +5, а в стаята вече е достигната температурата - климатикът ми се включва за 5 минутки на всеки час, колкото да компенсира излизанията и влизанията ми от и във стаята. Днес обаче гледам, че за да задържи 30-те градуса вече му се налага да се включва двойно по-често...примерно по 3-4 минути на всеки 25-30 минути, но всъщност в Пловдив май не е чак толкова студено в сравнение с Кнежа например, където сутринта било -21.5С.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера ся. Има ли глобално затопляне или няма? Защото рекордната най-висока температура на днешния ден е 15 градуса през 2007. Рекордната най-ниска е -7 през 1995.

 

Та:

1995 - -7

2007 - 15

2015 - -7

 

Аз нещо не мога да я схвана тая концепция.

Link to comment
Share on other sites

А колко трябва да се гледат?

Средна най-висока температура: 6

Средна най-ниска температура: -2

Температура днес:

0

-7

Link to comment
Share on other sites

А колко трябва да се гледат?

 

Глей' сега Ангеле...цялата тая хава с глобалното затопляне е много неясна, затова взимаш една монета и кръщаваш двете й страни съответно "Виден" и "Дедо"...хвърляш я и каквото покаже. :grin:

Link to comment
Share on other sites

За любители метеоролози тук. Има тонове информация от преди 70-80 години...Няма голяма разлика с времето навън.

 

Няма нужда от статистика - аз все още помня...достатъчно е мене да питат. :lol:

 

Обаче явно наистина е хладничко навън....Днес обаче гледам, че за да задържи 30-те градуса вече му се налага да се включва двойно по-често...примерно по 3-4 минути на всеки 25-30 минути

 

А що се отнася до отоплението като цяло - понеже не ми допада честото включване и изключване на климатика, в момента съм го намалил на 28С и вече 2 часа не се е обадил, а до мен съм си сложил един гъвкав IR панел. Пиша за да дам отзив за панела, който ползвам вече втора година. Като цяло е доста икономичен (~400W), но върши работа единствено ако помещението е добре изолирано и температурата в него се задържа, а не излита през дограмата или тавана. В момента много приятно ме нагрява, но съм го тествал и в един друг апартамент, който е много зле относно саниране и уплътнения - там да разчиташ да те сгрее забрави...докато не "натрупаш" в помещението поне 20С от други отоплители, панелът просто няма нужното КПД, защото самият той се охлажда от околната температура. Иначе за нормално изолирани помещения е доста практичен, защото може за секунди да го преместиш и окачиш на друго удобно за тебе място.

Link to comment
Share on other sites

Аз това лято задължително ще си направя един голям панел тип CANSOLAIR на James Meaney и ако се получи това, което се коментира от потребителите, мисля да оборудвам цялата къща на село, както и вилата с такива. 

Link to comment
Share on other sites

 

А що се отнася до отоплението като цяло - понеже не ми допада честото включване и изключване на климатика, в момента съм го намалил на 28С и вече 2 часа не се е обадил, а до мен съм си сложил един гъвкав IR панел. Пиша за да дам отзив за панела, който ползвам вече втора година. Като цяло е доста икономичен (~400W), но върши работа единствено ако помещението е добре изолирано и температурата в него се задържа, а не излита през дограмата или тавана. В момента много приятно ме нагрява, но съм го тествал и в един друг апартамент, който е много зле относно саниране и уплътнения - там да разчиташ да те сгрее забрави...докато не "натрупаш" в помещението поне 20С от други отоплители, панелът просто няма нужното КПД, защото самият той се охлажда от околната температура. Иначе за нормално изолирани помещения е доста практичен, защото може за секунди да го преместиш и окачиш на друго удобно за тебе място.

 

Всъщност усещането за топлинен комфорт се дължи именно на инфрачервеното излъчване. Ако дадено помещение не е било отоплявано и е с температура 12 °C, като включиш духалка или климатик и температурата на въздуха стане 25 °C, пак ти е някак студено. Като се затоплят и стените (след ден, да кажем), температурата пак е 25 °C, ама го усещаме по-топло заради излъчването от стените.

Link to comment
Share on other sites

Сашо, след малко ще ти пусна ЛС-то, а междувременно виж дали не може да му дадеш някаква информация на този, понеже знам, че покрай работата ти се занимаваш с измервания на какво ли не. :grin:

Link to comment
Share on other sites

След няколко дни под сняг колата запали без проблем, което е добре. Отриването обаче ми отне почти час, като все още имам да руша "канавки", за да изляза. А за капак накрая си счупих стъргалото още при първото натискане.  :santa:

Link to comment
Share on other sites

Че то снегът я пази като кожух, Невяно... Много по-добре от сухия студ. 

 

Аз пък си купих от Лидл зарядно за акумулатор и тестер и веднага установих, че както и предполагах, видеорегистраторът ми е стопил наполовина новия акумулатор. Идиотът бе снимал цяла вечер в гаража без да спре... 

Link to comment
Share on other sites

Само не ми казвай, че се е самовключил, че тоя път наистина няма да ти повярвам...щото там на него има едно копченце за изключване...пък вътре си има и разни настройки... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Аз това лято задължително ще си направя един голям панел тип CANSOLAIR на James Meaney и ако се получи това, което се коментира от потребителите, мисля да оборудвам цялата къща на село, както и вилата с такива. 

Ако си решил да инвестираш в подобни решения, сега е момента с този нисък канадски долар. Друг е въпроса какво става с цената, докато стигне българския пазар, но принципно едва ли би имало по-добър момент.

Link to comment
Share on other sites

Само не ми казвай, че се е самовключил, че тоя път наистина няма да ти повярвам.

 

Изобщо не ме интересува дали ще ми вярваш. Забравих да го изключа ръчно, което е единствения сигурен начин, автоматичното спиране ЕСТЕСТВЕНО не е сработило и цяла нощ е записвал (и при включен моушън сензор). Иначе на светофар като спреш и прекъсва, но нали... 

 

Ако си решил да инвестираш в подобни решения, сега е момента с този нисък канадски долар. Друг е въпроса какво става с цената, докато стигне българския пазар, но принципно едва ли би имало по-добър момент.

 

Никакви инвестиции в близко време... Просто се действа ръчно като с китайски боклук и толкоз... Никакво разчитане на китайска "автоматика" със собствено мислене.    

Link to comment
Share on other sites

Аз това лято задължително ще си направя един голям панел тип CANSOLAIR на James Meaney и ако се получи това, което се коментира от потребителите, мисля да оборудвам цялата къща на село, както и вилата с такива. 

Офффф......

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...