Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

На доста кофти дисплей гледам (лаптоп) ... кви са реаните цветове?

Сивкаво-синкаво и лайняно в нюанса - Детско пролетно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Вярно, че нета е луднал по това, чак сега видях. Че и новинарски сайтове и какво ли не. Очевидно и най-голямата простотия за броени часове може да залее нета...

 

и btw Аз си го виждам по еднакакъв начин навсякъде, a цветоусещането, че на всеки е различно не е от вчера..

Link to comment
Share on other sites

Черно и синьо е. Намериха се други снимки на роклята. Оптическа илюзия - сивото на бял фон изглежда черно, а на тъмен - бяло.Понеже се намира прекалено близко, не може да се види ясно околната светлина и мозъкът се напъва да доизкусури цветовете. И за това всеки го вижда различно. Ето обяснението. Може ли вече да се върнем на казармата, колите и другите обичайни теми?

Link to comment
Share on other sites

Роклята е обявена официално за черно и синьо от самата й дизайнерка. Аз и много други хиляди хора я виждат бежово и бяло. Снимката не е обработвана. Снимката от обявата в интернет я виждам черно и синьо. Коментира се някакъв overexposure, особено след публикацията на един пич, който си е играл с настройката във Фотошоп. Така и до момента няма твърдо обяснение защо едно и също нещо го виждаме в различни цветове. Досега на мен лично никога не ми се е случвало подобно нещо - аз да видя бяло, друг синьо и т.н.   

Link to comment
Share on other sites

Абе вий у ред ли сте?? Сега пък бяло...всичко е до експозиция на снимката, до монитора на който се гледа, до настройката на контраста, гамата и осветлението на екрана и накрая до очите на тоя дето гледа.

 

Ето ви върху роклята от неправилната снимка истинско черно и истинско бяло - нищо общо!

 

e9cd5882514fd3dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

И аз това виждам.

 

Къде го виждат хората това черно - синьо?

И ние трима виждаме ено и също, светло-кафяво лайняно бебешко и светло синьо.

Link to comment
Share on other sites

Начи, от много време се каня да препоръчам една малка фирмичка...Ама днес ще го направя - Евромес - Батак. Пробвах им бабека днеска, няма друга такава фабрична благина. Различава се от тоя, който прави дядо, само по повечкото кимион. Досега им бях абсолютно доволен от карначетата и надениците, петроханката им също е мноо барната, ама тоя бабек....

Link to comment
Share on other sites

Ето, всичко е до мозъкааааа, вижте тази снимка и закрийте с пръст по средата.

 

790458.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ееее, това си е класическа цветова оптическа измама - такива има десетки. Онова с роклята е заради друго....но е факт, че окото лесно може да го излъжеш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Половината свят вижда черно и синьо - другата половина бежово (златно) и бяло! 

 

Тук в момента сме в скуиз, тъй като една проста телефонна снимка без никакви ефекти и шашми побърква хората. Аз виждам бежово и бяло/сатен, колегата до мен гледа СЪЩОТО нещо, на СЪЩИЯ монитор и се кълне, че вижда черно и синьо.... 

 

КАЗУСЪТ

 

Аз във ФБ я видях синя, сега лайняна. На моя си комп. По случая пих 3 уискита и си гледах Фамилията :D

 

Ееее, това си е класическа цветова оптическа измама - такива има десетки. Онова с роклята е заради друго....но е факт, че окото лесно може да го излъжеш. ;)

 

Правилно...с цици например :D

Link to comment
Share on other sites

Начи, от много време се каня да препоръчам една малка фирмичка...Ама днес ще го направя - Евромес - Батак. Пробвах им бабека днеска, няма друга такава фабрична благина. Различава се от тоя, който прави дядо, само по повечкото кимион. Досега им бях абсолютно доволен от карначетата и надениците, петроханката им също е мноо барната, ама тоя бабек....

Къде може да им се намерят продуктите?
Link to comment
Share on other sites

Майната му на плащането, ще го мислиш след това... Важното е живи да излизат хората от болница. Че до там е стигнало положението, че и да платиш и пътека да си вземат... Си те трепят, ей тъй... и грам не им пука - за съжаление знам от опит

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...