Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Преди около месец някой беше дал линк към един китайски сайт с разни интересни стоки. Някаква идвя какъв беше? Ако не се лъжа Godfather също си поръча някакви възглавници от там.

Хаха, възглавници не съм, но си поръчах един 10 метров HDMI кабел за без пари от въпросния Banggood. Освен добрата цена ми направи впечатление и доста бързата доставка. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Доста плоско звучи, най-вече защото всичко което се чува е от синтезатор...но като за такова, бива...въпреки, че 'акустиката' си е съвсем различно нещо. 'Рондо Венециано' по принцип би трябвало да включва повече акустични инструменти, ама в този случай не е така...

Е ти на youtube какво искаш. Иначе този състав (Rondo Veneziano) имат доста добри неща, а са камерен състав. Май вече не са, но имат 10тина CD-та с доста приятна музика.

 

Пак почвате с глупостите и споровете за цвят, вкус, мирис, музика, тинтири минтири. Виден-е- горното "правило" е 100% приложимо и срещу теб, спрямо неговата гледна точка. Така, че е безсмислено - даже го махни. Твоето мнение е умно, неговото глупаво но от твоята камбанария. От на друг е друго, и те така.

 

Само където казваш, че мнението му е глупаво, просто защото не съвпада неговия вкус към музика с твоя. Което е глупаво.

А! Кажи му го. Аз като го бъзикам него, че спори от позиция "аз съм прав, а останалите не са" и върху тази аксиома гради доказателството на теоремата си той не вярва.

Link to comment
Share on other sites

Пример за мъжки чорапи... На Ангел бяха в лилаво и жълто...

 

7948009p.jpg

Link to comment
Share on other sites

Е ти на youtube какво искаш.

 

Дедо, това за което говоря не се дължи на тубата, пък ако ще и да компресира 20 към 1....проблемът е съвсем другаде и в случая музиката няма нищо общо с него. ;)

Link to comment
Share on other sites

Пример за мъжки чорапи... На Ангел бяха в лилаво и жълто...

 

7948009p.jpg

Ъхъм... emoticon-0144-nod.gif

И после пак ревете, че не останали вече мъже, ами само гей... опс - метросексуални......

Link to comment
Share on other sites

Хаха, възглавници не съм, но си поръчах един 10 метров HDMI кабел за без пари от въпросния Banggood. Освен добрата цена ми направи впечатление и доста бързата доставка. :)

 

Ти мани, че аз си харесах един тон неща... Сега ме подсети и ХДМИ сплитер да видя как се харчи... 

Link to comment
Share on other sites

Чуй това и сравни с другото. И ела да ми кажеш че е какафония

 

Ами аз не мога да намеря разликата между това, което си пуснал и транс музиката. Ако сложа един бийт под тая мелодия - става транс парче.

 

Този тук е направил ремикс, но не в стил от електронната музика, който не харесвам.

 

 

Аз имах предвид реални какафонии. Не такива простички произведения като това, което си пуснал. Цели симфонични оркестри, в които всеки инструмент сякаш свири произведение на различен композитор.

 

Скоро бях свалил някаква компилация и попаднах на редица такива...

 

Мидекс ако може да ми помогне малко....

 

Верно ли бе професоре?

 

Защо да го казвам иначе?

 

Пример за мъжки чорапи... На Ангел бяха в лилаво и жълто...

 

Ми мъжки са ми. Аз и такива като на снимката имам.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано не ми е ясно - нещо ми светиш като пазарувам онлайн ли, що ли? Все едно аз да коментирам твоето пазаруване на чорапи и китки за ревера... 

Link to comment
Share on other sites

Пример за мъжки чорапи... На Ангел бяха в лилаво и жълто...

 

7948009p.jpg

У-у-у-жас.А като си помисля някои производители на гащи какви работи вадят... :grin:

П.С.Да уточня-на мъжки гащи :))

Порадвайте им се:

VIP012-005.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз имах предвид реални какафонии. Не такива простички произведения като това, което си пуснал. Цели симфонични оркестри, в които всеки инструмент сякаш свири произведение на различен композитор.

 

Скоро бях свалил някаква компилация и попаднах на редица такива...

 

Мидекс ако може да ми помогне малко....

 

Това става ли...не е много хард, но като за сравнителен пример върши работа (хора със слаби сърца и бременни да не го слушат :lol: ).

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RQ1HFjJxkbY

 

А подобни ремикси, като оня дето го беше дал, съм правил още в началото на 90-те. Сега е много лесно да направиш каквото и да е, защото компютрите са мощни, има всякакви програми, в които се иска само да натискаш копченцата и останалото го прави софтуерът. Преди 25 години обаче не беше така и всичко трябваше да си го изсвириш сам - от-до....и пак ставаха яки неща, ако и да нямаше мощни компютри и синтезатори...беше достатъчно само мерак и желание за много работа. :))

Link to comment
Share on other sites

Честно казано не ми е ясно - нещо ми светиш като пазарувам онлайн ли, що ли? Все едно аз да коментирам твоето пазаруване на чорапи и китки за ревера... 

Ти пък много докачлив си станал бе?

 

@Midex: Ми става. Аз някакви по-динамични бях слушал, които имаха някакъв ритъм, а не бяха само съчетание от звуци, та бяха по-зле, но и това става.

 

djadomraz, нещо да кажеш за това, което Мидекс постна? Дали можеш да го изтърпиш цялото? Едва 2 минути е.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък много докачлив си станал бе?

 

Просто ми е чудно откъде накъде реши така категорично да коментираш моето онлайн пазаруване, особено след като нямаш никаква представа за него... 

 

======================================

 

Пусто ХДМИ сплитерите още са скъпи, но поне не са по близо 200 кожи като преди 2-3 години... Дали може да им се има доверие като качество се чудя.... 

Link to comment
Share on other sites

@Midex: Ми става. Аз някакви по-динамични бях слушал, които имаха някакъв ритъм, а не бяха само съчетание от звуци, та бяха по-зле, но и това става.

 

Абе ти добави към Шонберг малко глас, пусни клипчето от втората минута нататък...и хич няма да ти трябва никаква динамика...след 5-тата минута слушане ще ти се иска да избягаш панически от стаята с тонколоните. :laughing1:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=oWx2OoINlD4&feature=player_detailpage#t=111

Link to comment
Share on other sites

Просто ми е чудно откъде накъде реши така категорично да коментираш моето онлайн пазаруване, особено след като нямаш никаква представа за него... 

 

======================================

 

Пусто ХДМИ сплитерите още са скъпи, но поне не са по близо 200 кожи като преди 2-3 години... Дали може да им се има доверие като качество се чудя.... 

 

Имам някаква представа. Лично поне 3 пъти съм виждал из други теми да казваш на някой друг да ти поръча нещо от някой сайт. ;)

 

============

 

За какво ти е тоя сплитер? Имаш 2 устройства и един вход ли? За мен лично си е доста хамалогия това със сплитера. Бях си взел оптичен. Вършеше работа, но ми артиса като купих ресивер.

Link to comment
Share on other sites

Имам някаква представа. Лично поне 3 пъти съм виждал из други теми да казваш на някой друг да ти поръча нещо от някой сайт. ;)

 

============

 

За какво ти е тоя сплитер? Имаш 2 устройства и един вход ли? За мен лично си е доста хамалогия това със сплитера. Бях си взел оптичен. Вършеше работа, но ми артиса като купих ресивер.

 

Поръчвам на приятели неща, с които са добре запознати и са наясно, а не защото не мога да си ги викна аз. Мразя да давам пари на сляпо и после да се ядосвам като видя някой боклук. А в тия китайските сайтове опит нямам и умишлено стоя настрана, защото ми е много бърз пръста... За няма и час в момента съм харесал неща за около 150 евро... 

 

Сплитерът ми трябва, за да може компютъра ми да праща ХДМИ сигнал до всичките ми телевизори. 

Link to comment
Share on other sites

Да де ама е от 20ти век. Не е баш класика.

 

Не че майка ми не е свирила едни изродщини май на Иван Спасов, където един нормално изсвирен звук нямаше - то не бяха удряния с лъка по корпуса, то не беше пицикато (с контрабас) то не беше някакви скрибуцания по нетрадиционни места на контрабаса. Мани ами събираше и публика (а аз бях задължен да присъствам също така). Мразех го (И.С.)

Link to comment
Share on other sites

А ти какво разбираш под класика? Бах, Бетовен и Моцарт само ли? Тогава как се наричат всички композитори, творили в същото време...Стравински, Малер, Веберн и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

А ти какво разбираш под класика? Бах, Бетовен и Моцарт само ли? Тогава как се наричат всички композитори, творили в същото време...Стравински, Малер, Веберн и т.н.?

Максимум до средата на 19ти век.

 

Но си прав като се замисля.

Link to comment
Share on other sites

Това ти наричаш класика???

Да, естествено. Че то си Е!

 

Класическа музика е музика, композирана от класическите композитори и често изпълнявана от симфоничен оркестър. Ти на какво викаш "класическа музика"? На тези твоите, които от 1980 година (да, направих си справка) свирят класически произведения и от време на време композират? Не казвам, че им е лоша музиката на хората. Дори напротив - много си е хубава.

 

Ама май бъркаш класическа музика с оркестрална музика.

Link to comment
Share on other sites

Като каза, че си направил справка...сега реших да видя какво казва уикипедията за класическите композитори - предлагам дедо да се съсредоточи на лявата колонка дето има цифрата "2". Всичко това е класика, друг е въпросът на кой какво му харесва и кое колко е стойностно...

Link to comment
Share on other sites

Така е, съгласих се. Просто казах какво имам предвид като кажа класика - до към средата на 19ти век. А в случая с онзи "състав" знам че са от 80та и са започнали с разни стари класики, които са джазирали леко после той е продължил и е започнал да композира, но добре му се е получило.

 

Иначе че сте прави - прави сте. Има и смотана класика - не го отричам. А всичко почна от другаде. Ама не ми се обяснява повече като ученичка.

Link to comment
Share on other sites

Наречи я ако щеш - модерна класика. По онова време просто е било модерно да композираш такива неща...по същия начин както и навлизането на новите стилове във всяко друго изкуство (предполагам си разглеждал някои творби на Пикасо пак от онези години). А между другото и в "твоята класика" отпреди средата на 19-ти век, наред с шедьоврите има и бая плява...много от композиторите са работили основно по поръчки - било на свободна практика, било на заплата като придворни музиканти при даден монарх. Някои даже са обърнали композирането на чиста манифактура - за пример мога да ти дам Хайдн, който докато е работел за Естерхази е написал колосално количество произведения, тъй като всяка седмица трябвало да пише по нещо ново като наближи време за ежеседмичния концерт...традиции, к'во да ги правиш. :))

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...