Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Бъркаш се, всичко се променя. Просто си участник и не ти прави такова впечатление както на хората които са в страни.

 

Може би си прав, да, но тенденциите, мисленето и начина на живот, поне за мен, не са мръднали и на йота за година и половина.

 

С тая разлика, че доста хора вече избегАха. Някои искат да се връщат, но повечето са миячи на чинии също като в клипчето на Lucky в другата тема... Реални примери мога да давам с такива хора. Мило им е да си се върнат, да си поживеят малко, но не биха се върнали за постоянно или поне - не веднага, а след няколко години.

 

А аз седя и се чудя дали да зарежа всичко тук и да ида да работя същата работа като сега в Англия за 3-4 години... Ей така, да си пооправя живота...уж...

 

 

А говорейки за манталитет - вчера имах един много малоумен разговор, в който един тип обясняваше как не си плащал осигуровките, щото не искал да взима пенсия. Сега не работи, а е в почивка, щото ходи в Англия на бригади, лятото. Ама дори и тука да си останел да работи, пак ще си търси работа, с която да не си плаща осигуровки. И не му трябвало да се пенсионира - нямало смисъл за 200 лева на месец да си седи вкъщи, щото толкова била пенсията на баба му. Иди му обясни, че точно заради неговото мислене и даването на пари на черно, положението с пенсиите е такова... 

Link to comment
Share on other sites

Тоя пич изглежда си мисли,че като стане на 70 години парите ще падат от небето...Или ще може да бачка до последно-ако има кой да го наеме.

Link to comment
Share on other sites

Винаги е имало и "така" мислещи хора, и "иначе". Въпроса е в пропорциите и географското разпределение.

Link to comment
Share on other sites

В грешка си... За година и половина НИЩО не се е променило ;) Просто леко си позабравил какво е.

 

Така си е. 

 

Бъркаш се, всичко се променя. Просто си участник и не ти прави такова впечатление както на хората които са в страни.

 

Нищо тук не се е променило. Просто Стефчо видя какво е от другата страна и това, което довчера му беше ежедневие, вече му се струва странно и му прави впечатление.

 

Аз от десет години не съм се прибирал. Какъв ли шок ще изпитам, ако го направя? :lol:

 

Чефо, временно или за постоянно?

 

Ще получиш адски тежък шок. Не си видял и половината от истината...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Наско, все повече и повече ме налягат мисли за смяна на държава и гражданство. Но никак няма да е лесно, защото вече не съм само аз, имам и семейство, а съпругата ми не е нито толкова адаптивна, нито има специалност/професия, с която да може да прокопса в чужбина (или поне така мисли). А и отделно, държавата, в която бих отишъл е Канада, а студа там едва ли ще ѝ понесе...

Link to comment
Share on other sites

Вчера прибирайки се си купих 2 бутилки Пиринско... Тъкмо се пооправих за почивка, нагласих се с мезета, допих си последната чаша от предишната бутилка и като си налях от новата, останах силно изненадан - нищо общо с предишната. Поглеждам етикета - бирата е идеално прясна... Помислих, че може да е "екстра" в точно тази бутилка, но не би. Сега си сипвам и от втората една чаша - същата работа. Което ще рече, че нещата са явно в цяла партида... И предвид, че тази "нова екстра" хич не ми е на мен по вкуса, ако продължи така ще да се върна на вълна Шуменско... Туй напролет де, защото вече се минава на винце...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Принципно пия една от двете най-добри бири в класа си в момента. И вече не обръщам внимание на лайкове в това отношение, всеки да се спасява. Но именно подобни промени (отрицателни от моя гледна точка) са ме карали да сменям бирата през годините. А зимата бира се пие доста по-рядко. За зимата си има вино.  

Link to comment
Share on other sites

Знаех си, че не трябва да прекрачвам прага на Steam. Сега само зяпам и си маркирам още неща за купуване. Не знам как стана, но изведнъж нямам против да дам пари за нещо, което мога да си сваля безплатно.

 

What kind of sorcery is this, Gabe??? :D

Link to comment
Share on other sites

Аз това се чудя на такива като теб и Пешо. Има още едно българско семейство тука, мъжа е ИТ специалист с роботика, корпоративни мрежи и прочие... По собствените му думи за 3 години е постигнал това, за което в Бг е могъл само да мечтае. Дори и аз сериозно се замислям да се позанимая.

Ами моето положение не е баш като да съм на заплата, пък и една камара хора зависят от мен за да мога да си вдигна чуковете, отделно жена ми не иска, малкия ще е шок да отиде в друга държава да учи на друг език и изобщо... ама щом все по-често се замислям....

 

А говорейки за манталитет - вчера имах един много малоумен разговор, в който един тип обясняваше как не си плащал осигуровките, щото не искал да взима пенсия. Сега не работи, а е в почивка, щото ходи в Англия на бригади, лятото. Ама дори и тука да си останел да работи, пак ще си търси работа, с която да не си плаща осигуровки. И не му трябвало да се пенсионира - нямало смисъл за 200 лева на месец да си седи вкъщи, щото толкова била пенсията на баба му. Иди му обясни, че точно заради неговото мислене и даването на пари на черно, положението с пенсиите е такова... 

Аз си ги плащам, защото нямам накъде да ида. И на хората плащаме на цялата заплата осигуровки, но това не прави моето нежелание да ги плащам по-малко. Нито факта, че пенсията не просто не стига ами не стига да си платиш и режийните даже. Отделно че аз смятам всички социални помощи и прочее за вредни и че трябва да престане да се взима от едни за да се подарява на други. За мен е прав човека - иска каквото изработи да си е за него а не половината близо да отива за издръжка на бюрокрацията и разни пиявици от малцинствата. 

 

Наско, все повече и повече ме налягат мисли за смяна на държава и гражданство. Но никак няма да е лесно, защото вече не съм само аз, имам и семейство, а съпругата ми не е нито толкова адаптивна, нито има специалност/професия, с която да може да прокопса в чужбина (или поне така мисли). А и отделно, държавата, в която бих отишъл е Канада, а студа там едва ли ще ѝ понесе...

Че на нея няма да й се наложи да бачка - ей това е хубавото. Може да се занимава с каквото си иска, но няма да е наложително за да свързвате "двата края". Освен това климата във Ванкувър е прекрасен. Не е толкова топличко като в Калифорния, но изобщо не е студено. 

Link to comment
Share on other sites

Знаех си, че не трябва да прекрачвам прага на Steam. Сега само зяпам и си маркирам още неща за купуване. Не знам как стана, но изведнъж нямам против да дам пари за нещо, което мога да си сваля безплатно.

 

What kind of sorcery is this, Gabe??? :D

 

Welcome to the world of "DRAINING YOUR CREDIT CARD"! :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Че на нея няма да й се наложи да бачка - ей това е хубавото. Може да се занимава с каквото си иска, но няма да е наложително за да свързвате "двата края". Освен това климата във Ванкувър е прекрасен. Не е толкова топличко като в Калифорния, но изобщо не е студено. 

Дедо, точно във Ванкувър ще е трудничко да се осъществи подобен розов сценарий, поради изключително високия стандарт на живот и безумни цени на основни неща като жилища да речем, но на други по-непретенциозни места е принципно възможно, най-вече на юг от 49-тия паралел. И какво точно не ти харесва на топличкото в Калифорния? :)

Link to comment
Share on other sites

Дедо, точно във Ванкувър ще е трудничко да се осъществи подобен розов сценарий, поради изключително високия стандарт на живот и безумни цени на основни неща като жилища да речем, но на други по-непретенциозни места е принципно възможно, най-вече на юг от 49-тия паралел. И какво точно не ти харесва на топличкото в Калифорния? :)

На мен ми харесва. Ама Пешо викаше че искал в Канада...

Link to comment
Share on other sites

Стефчо

Аз от десет години не съм се прибирал. Какъв ли шок ще изпитам, ако го направя? :lol:

 

Чефо, временно или за постоянно?

За сега е временно.
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the world of "DRAINING YOUR CREDIT CARD"! :laughing:  

 

Какво по-хубаво от това, да подкрепиш любима игра?Вече има такива оферти, че заглавия на по 1г, могат да се вземат за по 2-3 кутии цигари. Аз от как почнах преди няма и 1г, в момента имам над 30 игри в Steam.

 

П.С. Точно за Канада, няма как да стане сметката: един работи - другите айлясват.

П.С2. За УК имам инфо от хора и от обяви за работа, че заплатата в ИТ бранша няма много общо с тази в стройтелството. Разбира се, там говорим за работа на открито, в това "леко" влажно време целогодишно.

Link to comment
Share on other sites

П.С. Точно за Канада, няма как да стане сметката: един работи - другите айлясват.

Защо да не става? Имам близки роднини които са така и се справят чудесно.
Link to comment
Share on other sites

Защо да не става? Имам близки роднини които са така и се справят чудесно.

 

И аз имам близки, които се върнаха от там, защото края на месеца като теглят чертата и почти не им излиза сметката. Мъжа взимаше добри пари там, но както @Godfather каза, цените на имотите/наемите ти взимат тока ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз си ги плащам, защото нямам накъде да ида. И на хората плащаме на цялата заплата осигуровки, но това не прави моето нежелание да ги плащам по-малко. Нито факта, че пенсията не просто не стига ами не стига да си платиш и режийните даже. Отделно че аз смятам всички социални помощи и прочее за вредни и че трябва да престане да се взима от едни за да се подарява на други. За мен е прав човека - иска каквото изработи да си е за него а не половината близо да отива за издръжка на бюрокрацията и разни пиявици от малцинствата. 

 

 

Да, но така трябва да стане и с всички работодатели и хора на свободна практика - да си плащат осигуровките. Не ми се навлиза по-надълбоко в проблема, защото на всички ни е ясно. Но е крайно лицемерно да разправяш как не искаш да си плащаш данъците, а на баба ти пенсията е малка...  

 

И Дедо - в белите страни 'що плащат данъци, че са и по-големи от нашите?

 

За социалните помощи - да, съгласен съм, че са вредни, ако се раздават за щяло и нещяло. Просто се изисква засилен контрол и добре измислени начини за раздаване. Факт е, че прекаляването с тея помощи води до тотално сбъркана система. Но в крайна сметка тук говорим за пенсионно осигуряване.

Link to comment
Share on other sites

Да, но така трябва да стане и с всички работодатели и хора на свободна практика - да си плащат осигуровките. Не ми се навлиза по-надълбоко в проблема, защото на всички ни е ясно. Но е крайно лицемерно да разправяш как не искаш да си плащаш данъците, а на баба ти пенсията е малка...  

 

И Дедо - в белите страни 'що плащат данъци, че са и по-големи от нашите?

 

За социалните помощи - да, съгласен съм, че са вредни, ако се раздават за щяло и нещяло. Просто се изисква засилен контрол и добре измислени начини за раздаване. Факт е, че прекаляването с тея помощи води до тотално сбъркана система. Но в крайна сметка тук говорим за пенсионно осигуряване.

Няма как да има читаво пенсионно или здравно осигуряване, преди да се запълнят тези дупки с източването от мангустите, както и от болниците с клинични пътеки! Просто и повече пари да се дават - повече ще се точи и пак няма да има пари...

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли ми се струва че последните няколко месеца колите в града са станали още повече, навсякъде е задръстено, кичука около Македония е абсолютно непроходим ако нямаш свободни 30-40мин......дано да падне някъв сняг и да се прибират летните шофьори че ми се късат нервите вече, Пловдив е града с НАЙ ПРОТИВНОТО ДВИЖЕНИЕ, никва колегиалност, добавяме ДЕБИЛИТЕ които карат с 30км/ч на ОГРОМНИ булеварди, добавяме ДЕБИЛИТЕ които тръгват на 5-тата секунда на зелен сигнал, добавяме ДЕБИЛИТЕ които се водят "инструктори" и учат новите шофьори, добавяме и ДЕБИЛИТЕ които режат храсти на най-големите булеварди в най-пиковите часове и няк'си картинката се изяснява..... направо на моменти ми идва да си изям книжката да заеба колата на място напреки на пътя и да си хвана такси което в 90% от случаите пак е управлявано от ДЕБИЛ  :nugget:  :nugget:  :nugget:  :nugget:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък се чудя, дали Мамин Ваньо си е наел щатни гъзочесачи, предвид живият интерес, който предизвиква аналното му отверстие у няколкото хиляди шофьори. Дремещи от двете страни на онова странно кръговче до водната палата. Все се чудя какъв беше смисълът (освен финансов) да се изкендза онова нещо там. Днес обаче, един колега ме открехна каква била хавата - Това било паметник на, на майка му вулвата (в реален размер), на който да можем да се наслаждаваме от въздуха, понеже в скоро време ще стане невъзможно да се шофира в този град и ще трябва да си взимаме хеликоптери.

На мен лично ми прозвуча доста разумно това обяснение.....

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...