Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Има си причина да работят само при затворени врати и стъклото да е с метал. Това за микровълновите.

Link to comment
Share on other sites

прекарайте фазата през един по-мощничък диод.

Това какъв ефект има? Питам сериозно. Сещам се да му пусне прав ток вместо променлив?

Link to comment
Share on other sites

Това какъв ефект има? Питам сериозно. Сещам се да му пусне прав ток вместо променлив?

Всъщност не е съвсем прав :)  Изправя се само единият полупериод и това е достатъчно за да доведе до доста главоболия с повечето от съществуващата техника в апартамента. Има и още една мизерия с подръчни материали, която води до подаване на около 500 - 700 волта за около минута. Сещаш се, че ефектът от това е - Печелившо на честитите, ама се изискват повечко познания и за лаик може да бъде доста опасно да го прави това. Та за това и не съм обяснил как се прави.

Link to comment
Share on other sites

Това за полупериода не го рабрах точно :) За импулсни захранвания - не им дреме въобще. За трансформатори - също не им дреме, за ел.двигатели - също не им дреме. Кой точно прибор ще се развали, ако му подадеш само единия полупериод? Не става въпрос за това, че трансформаторните и ел. двигателите ще работят на четвърт, става въпрос за трайни повреди?

Link to comment
Share on other sites

Колко време мислиш, че може да изкара едно импулсно, захранено на полупериод? Особено тези, които са с PFC (ако е от по-умните, то просто ще спре, а ако не е, тогава ще имаме една добре препечена повишаваща верига) :))   До тук отметнахме телевизорите и уредбата. Ако пералнята е ново поколение и е с електроника... и на нея жална и майка. И според теб, така... колко време ще държат пък двигателите на четвърт? Тези въпроси са чисто риторични и не те съветвам да търсиш отговорите им, експериментирайки със собствена техника. Единствените неща на които наистина не им дреме от такова лечение са обикновените крушки и реотаните.

 

П.п. Както казах, това е техника за докарване на ядове. Пък ако персоната ти е особено противна и искаш да му препечеш всичко, подаваш повишено напрежение и всичко е точно. Тогава всичко и без изключение (намиращо се под напрежение в момента) си заминава.

 

П.п.2 и за да не тръгнеш да ми се драчиш за варисторите които пазят повечето от съвремените захранвания... Вервам ти се е налагало да чистиш платка от сажди и метализации след гръмнал варистор ? И предполагам знаеш каква анална тръпка е това :))

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност електрониката, която има, домакинските уреди и т.н. няма да се трогнат от този диод. Импулсните захранвания започват с грец и кондензатор, какъв PFC те гони. Климатиците инверторните също. Те поне със сигурност ще спрат заради ниско напрежение. Посочи ми конкретно уред който ще гръмне заради диода. Не общи теории. 


Лично съм тормозил асинхронен двигател от Перла 05, през диод, през тиристор с пускане на съотношение периоди с цел намаляне на обороти, че спасявах едни дето бяха почнали да правят нещо дето не разбират - остиска си двигателя а имаше цяла топка билборд отгоре. 

Link to comment
Share on other sites

Дообре...

Значи освен сам да експериментираш, друго не остава :)) Навремето и аз задавах същите въпроси, когато ме светнаха на това (имах да връщам на един наглец). Обаче след истимарското връзване на диодец, останах доволен от постигнатите резултати.

 

И отново казвам - Това е техника за причиняване на ядове!! (чети бе, мамка му!) А за гърмежите се прилага високо напрежение! Дано най-сетне захапа :))

Link to comment
Share on other sites

Значи не е микровълнова, а обикновена фурна ;)

Микровълнова е ;) AEG Micromat combi 625 W e модела.

 

Имаме и едно иноксово аег на което вътре въртящата се част е метална.И то е с конвектомат.

Link to comment
Share on other sites

Нещо връзката микровълнова - реотан ми се губи. Ако е някакво комбо и превключва режимите на работа може. Но да вкараш метал при микровълново излъчване вътре е доста интересно. Ако слагаш метални работи и работи реотана/вентилатора - то тогава го ползваш точно като фурна. Но поне на мен ми е съмнително да работи микровълновата с метал.

Link to comment
Share on other sites

Оооо тук точно не позна точно инверторните ще загинат първи ;)

 

И кое точно ще им замине след като компресорите им са трифазни и нямат нищо общо с мрежата?  :) 

Link to comment
Share on other sites

За разлика от много други...аз ИСКАХ и все още ИСКАМ да съм женен мъж ;). Малко ми е болна тема това сега, щото не говорим за поредната фуста. В Америка обаче(подписвам се зад думите си с всички крайници) и нормални взаимноотношения няма...особено между човек с и без документи. 3 седмици на са кой знае колко ама поне е нещо.

Евала бате. Това са си думи на място  :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Аз даже да не живеех в такъв вход, досега такъв да съм го бутнал по стълбите и да съм му скочил на главата, щото съм се "спънал". Ако даваш апартамента под наем, нали се сещаш, че става кофти репутацията на входа и после що нямало наематели...

 

Точно под наем давам имота. На наемателите хич не им пречи това, така че и на мен не ми пречи. Още повече - няколко пъти съм водил разговори с почти всички от етажната собственост, но след като само 6-7 собственика са съгласни да направим нещо, а другите не иска - как да станат нещата. Да, тъпи са и да, все ми е тая. В тоя вход живеят още 21 семейства, освен наемателите ми, въпросните говеда и техните приятели от долния етаж. След като от тези 22, само 6 искат да направят нещо, а другите 16 ги спират, к'о да направя аз? То човек до едно време се опитва да помогне. После, като вижда, че нищо не става и стадото не вдява - спира, щото нали знаете за вятърните мелници...

 

Толкова по темата, дори Виден може да зачисти всичко тук по нея. Нямам против, дори по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Има едни стойки на които се слага тавата.Те са метални и си стоят постоянно вътре без да има никакъв проблем ;)

И това не е в режимите за грил/нагряване, а в режим на микровълнова?

Link to comment
Share on other sites

Дедооо, налазвай..Цък.

 

Не ме кефи

 

 

В моята микворълнова могат да се слагат метални работи.Ама тя е  с реотан и вентилатор :D

 

Ъхъ, докато не пускаш микровълните може

 

Има едни стойки на които се слага тавата.Те са метални и си стоят постоянно вътре без да има никакъв проблем ;)

 

Пробвай да сложиш вилица и се наслаждавай на пироефектите. 

 

Може да пробваш да си свариш и яйце :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...