Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
 

В събота такова пътуване София-Пловдив направих..

Тръгване в 9:00, пристигане в 12:00.

Имаше поне 10 катастрофи, на две станах пряк свидетел. Над 100 коли закъсали в аварийната, не знам какво са правили после тея хора...

Вдигнах два левъла на шоферлъка, че бях с летните гуми и не знаех дали въобще ще стигна. Признах Аудито, де, рови здраво!

 

За сметка на това, вчера като се връщах пътят беше перфектен. Карах си 120-140, вече със зимните гуми, разбира се!

 

 

В Събота направихме едно леко пътуване такова...Пловдив - Шейново - Гурково - Стара Загора - София - Плевен - Самоков. Накратко - 700км. 

 

Бая чудесии видях, включително и какво е положението под Шипка. Беше страшно...буквално. Вятърът сигурно беше над 80км/ч и такива навявания правеше, че не си виждх предния капак, какво остава за пътя. И цялата промяна става точно за 3 км. В Дунавци - дъжд и лек ветрец, а точно след Шейново - ебаси стихията. И на всичкото отгоре, няма никой, който да ти каже, че пътя е затворен. Караш си докато сам не се наденеш в играта и да се чудиш къде да обърнеш. Полицайчетата - пият кафенце в близката кръчмичка и си го барат. Докато се връщах - 2 тира, 1 автобус и към 3-4 коли заминаха нататъка. Мигам, святкам с фаровете, махам - никой не ми обръща внимание, хората си карат нагоре и просто не подозират какво ги чака.

 

Как да е, смъкнахме се до Дунавци и там звъня по телефоните на приятели да разбера какво става по другите проходи. Агенция Пътна Инфраструктура казва на сайта си - Всички проходи са отворени (като информацията е от преди половин час). Звъня на 112 - никой не ми дига. Звъня на телефона на Агенцията - нямат оператор. Ясна работата, няма да стане, палим към Гурково - там пристигаме и пише на табелата "Отворен". Леко обнадеждени, продължаваме напред, където виждаме полицаи да отбиват движението. Спирам, отивам при тях и ги питам - някой отворен проход? Отговорът - Ми тука ще го отворим след 4 часа. Шипка, Върбишки и Твърдица са затворени. Друго не знам, звънни на 112 да ги питаш...

 

Как да е, звъня пак на 112 - никой не вдига WTF? Приятели ми звънят и разправят, че по новините в София е паднала атомна бомба, която е унищожила всички пътища и столицата е блокирана. Магистралата - също някви катаклизми. Викам си - не вярвам на тая история, давай към София, че тука и след 6 часа няма да стане. И от Гурково, през Стара Загора се забихме на магистралата за София. Сняг имаше от качването към тунелите нататък. Пътят към 15:00 беше изчистен и само тук там имаше по някой затрупан автомобил. Вярно, бая си беше понаваляло, но пък нямаше никакви проблеми с минаването. Изпреварих поне 5 камиона на пътна помощ, натоварени с коли, като 2 от тях даже се бяха обръщали. Само на едно място имаше малко натрупана киша, но нищо притеснително, тъй като тъкмо бях изпреварил снегорините. Живи, здрави, добутахме до Софето и хванахме към Витиня.

 

Там пътят отново беше изчистен вече, но като наближихме прохода, имаше към 3-4км опашка от тирове в аварийна лента. И добре, че ги бяха спрели, да можем да минем спокойно и ние. Магистралата беше изчистена и обработена, но само на 1 място движението се извършваше в едната лента, та това позатрудняваше малко, но нищо особено. По пътя нагоре имаше поне 10 коли изоставени. Кога щяха да си ги вземат - не знам.

 

Mинахме в другата България и веднага си пролича. Там имаше осезаемо по-сериозни навалявания и много затворени пътища. След Ябланица, главният път за Ловеч и Търново беше затворен, както и разни други второстепенни  - също. Важното беше, че за Луковит и Плевен положението е чисто. И си откарахме по главното шосе без проблем, докато не завихме на Българане за Свищов. Там пак имаше опити за чистене до първото паднало дърво. От двете страни на пътя, всички дървета бяха станали плачещи върби. 30км ги карах в еднолентов път, отъпкан от минали вече коли. Всеки път, когато се разминавахме с някой, трябваше единият да отбива и да спира, за да можем да се разминем.

 

В крайна сметка, след 11 часа път и много инат, се добрахме до Свищов и седнахме в кръчмата на мохабет :lol:

 
Link to comment
Share on other sites

Ако някой знае майстор да свирка, че имам проблем в къща с една площадка на стълбище ... малък но много кофти проблем (плоча е, тече през ръба с другата стена ).

 

И при нас го имаше този проблем, какви ли не замазки правеха, и от там все протичаше и точно над ел. таблото на блока където са електромерите, Най-накрая решихме проблема, и не излезе скъпо.

Взехме евтин гранитогрес за външно ползване да не мръзне налепихме го и с перваз чак до и на прозореца над козирката, фугирахме го и край вече 4 години не е мръднало, стана като под в баня. Монтирахме и две тръби в външния край за оттичане когато вали и се родихме. Та те това е най доброто решение и цялата галимация излезе под 100лв.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъъъ... умно.... Хич не си ги изтъркал значи?

е умно е като преди тва бях с 12 годишни всесезонни :D Но си имам спонсор,който ще ми купи чисто нови зимни :) 

Link to comment
Share on other sites

Аз за година съм минал около 8 хиляди километра и въобще не видях смисъл да сменям гумите... Та... решението да пътувам петък вечерта явно добре ми се е отплатило :D

Link to comment
Share on other sites

Решението е мембранна хидроизолация. На ръба се слага лента и се обмазва. Надвечер ще ти кажа точното име на продукта, че сега го забравих.

Това се прави, ако след това се полага няк'во керамично покритие, препоръчва се за хоризонтални и вертикални вътрешни и външни ъгли в бани , изби и пр. мокри помещения.

Link to comment
Share on other sites

 

Аз от мойте Ласа съм мега доволен, пак такива ще си взема.

 

 

Може да тестваш и Sava, ама там пък за какво са ти? :lol:

Link to comment
Share on other sites

За България говоря. Абе и тука не е много китка... Особено като има преспи от нападали листа по улиците....Тук нали няма цигани да ги метат. И кой попита за протестите бе, сутринта имаше 3-4... 

Link to comment
Share on other sites

Това се прави, ако след това се полага няк'во керамично покритие, препоръчва се за хоризонтални и вертикални вътрешни и външни ъгли в бани , изби и пр. мокри помещения.

Да, абсолютно си прав. 

 

Я провери, че и на мен ще ми трябва скоро. Искам максимална еластичност, като дамски чорапогащи...  :laughing:

 

Deitermann superflex1 (Май вече е WEBER, които купиха Deitermann преди няколко години). Обърни обаче внимание на горния цитат, че аз пропуснах да спомена тази МНОГО ВАЖНА подробност. 

Link to comment
Share on other sites

Евала бате. Това са си думи на място :bowdown:

Това това не е някво геройство. Има някъв извратен мачовизъм, че трябва да се спи с много жени. Отивам пак да надувам гайдата, че ми е кофти. Ииии за няколко дни много неща ми направиха впечатления, а ме е нямало само година и половина.
Link to comment
Share on other sites

Какви?

Лелката в НОИ ме изгони в милимундата, в която ми взе декларацията от ръката с начумерен тон. Нещо, което няма да ми се случи нито в негърски макдоналдс, нито в Белия дом. Спрях на кръговото на панаира да дам предимство на колоездач, който е на пешеходна пътека... Груба грешка, тоя в лявата лента щеше да го блъсне. Пред мен мина кола не спираща на стоп, а аз съм на пешеходна пътека и си вървях мъжката. Само за пари се говори, кръчмите са пълни със всякаква сган... А аз дори харесвам чалга. Редовното надписване и не даване на исканото уиски. Пуши се във всяко заведение и дори вече не се крие. Още със сядането ми сложиха чаша с вода. Хора с анцузи по нощни заведения. Палячовци гледащи лошо вместо да се забавляват.

 

Едит: и участниците в движението. И аз правих глупости, но куките ме научиха как да карам. Тука всеки си прави квото иска

Link to comment
Share on other sites

И аз правих глупости, но куките ме научиха как да карам. Тука всеки си прави квото иска

 

Добре дошЕл в рая. Ако си забравил, 20/50 книжни стимула ти решават проблема. Куки на нищо освен на пиене няма да те приучат. 

Link to comment
Share on other sites

Какво е мамнезия?

 

Забравянето е отличителен белег при бременността. Можете да забравите за какво сте влезли в магазина, къде сте оставили чантата си, дали сте изключили печката - и може би телефонния си номер.

Ебаси. Бременен съм! То и на форма го докарвам...

...

Добре дошъл в третия свят. Свиква се някак, но като дойдеш от белия свят и винаги прави впечатление селянията.

 

Защо аз все още съм тука не мога да си обясня...

Link to comment
Share on other sites

Аз това се чудя на такива като теб и Пешо. Има още едно българско семейство тука, мъжа е ИТ специалист с роботика, корпоративни мрежи и прочие... По собствените му думи за 3 години е постигнал това, за което в Бг е могъл само да мечтае. Дори и аз сериозно се замислям да се позанимая.

Link to comment
Share on other sites

 

 

В грешка си... За година и половина НИЩО не се е променило ;) Просто леко си позабравил какво е.

Link to comment
Share on other sites

В грешка си... За година и половина НИЩО не се е променило ;) Просто леко си позабравил какво е.

Бъркаш се, всичко се променя. Просто си участник и не ти прави такова впечатление както на хората които са в страни.
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...