Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Точно за кръводаряване става въпрос. За мой близък,който вчера катастрофира. Ще съм благодарен, ако някой се отзове.

 

http://news.plovdiv24.bg/520824.html За този случай ли иде реч? А+ съм, за съжаление. Мисля. Пък като се замисля не съм давал кръв до сега. Толкова ли са редки А-, цял форум - никой?

 

Как се е натресал така този твой роднина, нищо не пише за самия инцидент?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ми пуснете им повечко ток по тия кабели и те да си купуват през месец нови ел.уреди, пък в един момент може да вземе да им идва нанагорно. То явно с такиав говеда трябва на принципа "око за две, зъб за чейне." По културния начин се видя, че всички са безсилни/мързи ги да вземат отношение.

Link to comment
Share on other sites

Ее Чефо що реши да се завърнеш ? 

 

Щото ми писна на оная работа. Искам рестарт и аз.

 

Какво оплеска бе майна?

 

А нищо...само една сватба. Отлага се за друг път и с друга :)

Link to comment
Share on other sites

Наемател ли е, или е собственик? Не помня какво беше. Ако е наемател, тогава е лесно - само с решение на домоуправителя може да го изгоните, без сложни процедури. Ако е собственик обаче е сложно и дълго. И трябва да се консултирате с адвокат, как точно да направите протоколите и т.н. за да са изрядни и минат в съда. Понеже там първо се вика събрание и се прави предупреждение да спре. Ако продължи, се прави събрание да го изгодните, като трябва да са 75% от останалите собственици на общи части.

Но трябва да имате прилежно написани протоколи - за това кога си сложил съобщение за общото събрание, в съобщението да има като точка обсъждане на този проблем. После хубав протокол от общото събрание - с всичките му хави. За второто събрание пак така. Въобще много сложно са го направили и има много места, по които може да ви намерят кусур на документацията в съда и да не уважат иска.

Ако е намател е лесно.


Иначе ако му горят случайно уреди за по 3-4К не знам дали няма да му писне. Хладилник, печка, тв, уредба, като почне да сменя. Вместо за ток, ще ги дава в пъти за уреди.

Link to comment
Share on other sites

@Godfather-e тоа рутър е 400лв бе.....бах го в животното......повече от 100-150лв не ми се дават

 

И аз така с един ТП-Линк за малко да ми побелее косата. После открих open-wrt префлашнах го и не можах да го позная. Спира само когато му спра тока. Не забива, не прекъсва, не дропи...

 

 

Ползвам open-wrt за едно tplink-че към което са ми вързани биткойн копачките..... но нямах идея че има такова чудо и за нормални рутъри ? Какво точно ще се подобри ? 

Link to comment
Share on other sites

Точно обратното:

 

Almost everyone has a microwave in their house. Some of them emit some of the radiation used to warm up your pizza outside of the unit. No, it’s not supposed to do that, but some do, especially as they get older and components start to break down. In addition to being harmful to your health, there “spurious emissions” cause bursts of noise around the 2.4GHz spectrum that can severely interfere with your wireless signal. If you find that you’re in this situation, you might want to consider replacing your microwave oven!

Написано от абсолютен лаЙк. Чул е профанът, че магнитроните на микровълновите генерират и лъчат на около 2,5 Гхц и юруш да се прави на умен и осведомен....

Link to comment
Share on other sites

Няма такива уреди той. Има бойлер, пералня /вижда се пране по терасата/ лампи и уредба, с която подлудява всички. Синове са на собственичка са. Май е с кредит, някакви такива хави. Не съм разпитвал подробно. Процедурата горе-долу ми е ясна, но сам няма как да направя всичко. Докато другите не се организират, аз какво и да правя, нищо няма да стане. Да се спасяват. Все пак те ползват този асансьор и те живеят в този вход. Обясних им нещата, някои се съгласиха /за пред другите, естествено/, други директно казаха, че няма да подпишат нищо, щото не знам си какво и така. Насила хубост не става. Накрая ще продам апартамента и ще купя друг, че и без това ме дразнят панелите.

Link to comment
Share on other sites

Написано от абсолютен лаЙк. Чул е профанът, че магнитроните на микровълновите генерират и лъчат на около 2,5 Гхц и юруш да се прави на умен и осведомен....

А каква е истината?

Link to comment
Share on other sites

@Godfather-e тоа рутър е 400лв бе.....бах го в животното......повече от 100-150лв не ми се дават

Че той колко е епълския? 389 в iabalka, a пък тайм капсулата е 584 (но пък имаш и 2тб диск освен рутера) 

 

Ползвам open-wrt за едно tplink-че към което са ми вързани биткойн копачките..... но нямах идея че има такова чудо и за нормални рутъри ? Какво точно ще се подобри ?

 

Виж онзи червения МикроТик тогава - той беше към 180 май.

 

Щото ми писна на оная работа. Искам рестарт и аз.

 

А нищо...само една сватба. Отлага се за друг път и с друга :)

И кво сега - идваш да си отпочине оная ти работа и да не се налага да се жениш? :D

Link to comment
Share on other sites

Няма такива уреди той. Има бойлер, пералня /вижда се пране по терасата/ лампи и уредба, с която подлудява всички. Синове са на собственичка са. Май е с кредит, някакви такива хави. Не съм разпитвал подробно. Процедурата горе-долу ми е ясна, но сам няма как да направя всичко. Докато другите не се организират, аз какво и да правя, нищо няма да стане. Да се спасяват. Все пак те ползват този асансьор и те живеят в този вход. Обясних им нещата, някои се съгласиха /за пред другите, естествено/, други директно казаха, че няма да подпишат нищо, щото не знам си какво и така. Насила хубост не става. Накрая ще продам апартамента и ще купя друг, че и без това ме дразнят панелите.

Егати толкова е лесно - спрете асансьора за 1 седмица. Верно гадно е ама той цяла седмица без ток не може да стои

Link to comment
Share on other sites

Да, но ако е отворил гофрите в средния апартамент, може на всеки от останалите 4 апартамента да се закачи. Просто наглостта е безкрайна, но и тъпотията на комшиите също. Затова преди време им казах, че каквото решат, имат съгласието и подписа ми. Че краде от асансьора - от там е. Но не е от кабината горе, а от другаде. Предвид, че кабелът, който му осигурява захранване виси от средния апартамент на седми етаж и отива в неговия на осми. Единственото място, където може да се е закачил е в гофрите. А не виждам как другите боклуци от седмия, ще отворят, за да се види откъде се взима ток. Те твърдяли, че му давали ток от тяхната фаза, което няма как да е вярно, защото на техния електромер на ден имало консумация по 2-3 киловата /трябва да е за двата апартамента, ако е така/, а на асансьорния трифазен има на ден по 25-30 киловата, при нормално около 30 на седмица.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах платените разговори на Вайбър....20-на минути разговор с Япония при цена 0.04ст/мин с брилянтно качество без каквото и да е забавяне или накъсване.Впечатлен съм...

Link to comment
Share on other sites

Че той колко е епълския? 389 в iabalka, a пък тайм капсулата е 584 (но пък имаш и 2тб диск освен рутера) 

 

 

Виж онзи червения МикроТик тогава - той беше към 180 май.

 

 

И кво сега - идваш да си отпочине оная ти работа и да не се налага да се жениш? :D

 

За разлика от много други...аз ИСКАХ и все още ИСКАМ да съм женен мъж ;). Малко ми е болна тема това сега, щото не говорим за поредната фуста. В Америка обаче(подписвам се зад думите си с всички крайници) и нормални взаимноотношения няма...особено между човек с и без документи. 3 седмици на са кой знае колко ама поне е нещо.

Link to comment
Share on other sites

Ами то бойлер и пералнатя + уредбата и хладилник, щото яде най-вероятно са си цифра :) Пералня/хладилник и уредба - 2000+ лв :) Ама вие си знаете де. Но така като гледам по нормален път няма да се оправите.

Link to comment
Share on other sites

Аз даже да не живеех в такъв вход, досега такъв да съм го бутнал по стълбите и да съм му скочил на главата, щото съм се "спънал". Ако даваш апартамента под наем, нали се сещаш, че става кофти репутацията на входа и после що нямало наематели...

Link to comment
Share on other sites

А каква е истината?

Да речем, че е... доста далеч от написаното.

Вътрешната структура на микровелето оформя фарадеев кафез. ;) Толкова от мен по темата, щот ще започне да става преподаване на занаят, а това вече не е безплатно :D

Link to comment
Share on other sites

Няма такива уреди той. Има бойлер, пералня /вижда се пране по терасата/ лампи и уредба, с която подлудява всички. Синове са на собственичка са. Май е с кредит, някакви такива хави. Не съм разпитвал подробно. Процедурата горе-долу ми е ясна, но сам няма как да направя всичко. Докато другите не се организират, аз какво и да правя, нищо няма да стане. Да се спасяват. Все пак те ползват този асансьор и те живеят в този вход. Обясних им нещата, някои се съгласиха /за пред другите, естествено/, други директно казаха, че няма да подпишат нищо, щото не знам си какво и така. Насила хубост не става. Накрая ще продам апартамента и ще купя друг, че и без това ме дразнят панелите.

Виж сега... Ако ти се занимава... и имаш познат, светнат токаджия..., намерете къде точно се е вързало към асансьора говедото и му прекарайте фазата през един по-мощничък диод. Поне с уредбата ще спре да ви подлудява, а с огромна вероятност ще се лиши и от телевизора и пералната си (ако е от по-новите) :))

Има и други, доста по-големи гадости, които могат да му се спретнат на пиратстващия, ама те изискват малко повечко познания. Във всеки случай обаче, след подобен курс на лечение електричеството вече няма да му е нужно, понеже няма да има за какво да го използва :lol:

 

 

П.п. И те, така со кротце, со благо се решават подобни, клисави проблеми.....

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...