Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

При проблеми в грамажа винаги скандализирам. Имат си кантар отзад и теглят веднага.

 

 

Аха. И "скандализирам" е много меко казано. 

Link to comment
Share on other sites

За грешките съм съгласен. Като например готвачът да забрави подправките за един казан супа(случай от вчера). Но за умишленото цакане няма прошка. 

Link to comment
Share on other sites

Не ходете в Central Park. Аз за последно бях там преди година някъде и вчера се подлъгахме да седнем с приятели, защото заведението е реновирано, а и нямах лоши спомени от мястото, но явно сега управата е нова (може би), готвачът също е сменен на 100%. Първо - много време чакахме, докато ни вземат поръчката, после много време се бавеха, докато я донесат. Накрая ми идва някаква храна, която така естетически беше направена, все едно ще се явява на конкурс, но грамажът естествено 1/3 от това, което пише. Дори питах сервитьорката - дебела, пъпчива свиня, на която й беше крив света, дали готвачът е французин, при което ме изгледа като теле и се завъртя на другата страна. Та така, кракът ми няма да стъпи повече там.

Обедното им меню е ужасно. На мен никога не ми е харесвала храната там.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък напоследък имам проблем с храната в почти всички заведения били те "елитни" или обикновени квартални кръчми. Вече никъде не готвят с масло и всичко, което трябва да го съдържа го правят с някакво нещо, дето на вкус ми прилича на машинно масло.

Link to comment
Share on other sites

След впечатленията ми от Бангладеш, и тези от родните заведения - мисля си, че местните ресторантьори и хотелиери има доста какво да научат като обслужване и качество на храната от колегите си в държавата от третия свят...

Link to comment
Share on other sites

След впечатленията ми от Бангладеш, и тези от родните заведения - мисля си, че местните ресторантьори и хотелиери има доста какво да научат като обслужване и качество на храната от колегите си в държавата от третия свят...

То да беше само за страните от третия свят... В много неща сме толкова назад.
Link to comment
Share on other sites

След впечатленията ми от Бангладеш, и тези от родните заведения - мисля си, че местните ресторантьори и хотелиери има доста какво да научат като обслужване и качество на храната от колегите си в държавата от третия свят...

За съжаление те се учат от държави от първия свят а там нещата са още по-зле от тука.

 

Не помня кой го беше казал това, но е вярно: "съвременната наука и прогрес всячески се опитват да промят вкусовете на всички храни да заприличат на картон".

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега - той казва, че там са доста по-добре от тук. И като обслужване и като качество на храната. Не казва, че са зле.

Link to comment
Share on other sites

Точно това казвам, че в Бангладеш обслужването и качеството на храната са в пъти, ама в пъти по-добри от тези в родните хотели, ресторанти, кафенета...

Link to comment
Share on other sites

Aз съм навит. Колко холядарки ще ми даде този Тиесто, за да му слушам стъргалките :D

 

Ми незнам. Иди в Hakkasan в Las Vegas и го питай. Хората му дадоха резидентство там тая година и лицето му е из цял Las Vegas.

Ще го намериш.

Link to comment
Share on other sites

Не ходете в Central Park. Аз за последно бях там преди година някъде и вчера се подлъгахме да седнем с приятели, защото заведението е реновирано, а и нямах лоши спомени от мястото, но явно сега управата е нова (може би), готвачът също е сменен на 100%. Първо - много време чакахме, докато ни вземат поръчката, после много време се бавеха, докато я донесат. Накрая ми идва някаква храна, която така естетически беше направена, все едно ще се явява на конкурс, но грамажът естествено 1/3 от това, което пише. Дори питах сервитьорката - дебела, пъпчива свиня, на която й беше крив света, дали готвачът е французин, при което ме изгледа като теле и се завъртя на другата страна. Та така, кракът ми няма да стъпи повече там.

Зависи и от персонала, който е на смяна. Пресен пример са ми Тонитата (2000) в Тракия - храната е от една и съща кухня, но в единия ресторант порцията е с 1/3 по-малка, киселото мляко е топло и не дават лъжичка. За сметка на това пък филийките са препечени докато в другия не :grin:

Link to comment
Share on other sites

"Не по-малко противоречиви са схващанията и на генетика Уилям Шокли, който бил убеден, че неговите собствени деца представляват „забележителна еволюционна регресия“ в интелектуално отношение в сравнение с баща си.

Къде тогава е сбъркал? При избора на съпруга, естествено — ученият я обвинявал, че всичко се дължи на нея, защото нямала никакво академично образование."

Link to comment
Share on other sites

Кое е престъплението не виждам нещо...

 

Та защо нямало ток оттатък рЯката? Аз се чудя що е толкоз тихо тука ...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако се беше вгледал, щеше да видиш тоя мискинин как пресича булеварда точно пред пича с буса и за малко да бъде блъснат...Което човекът явно реши да коригира.

Link to comment
Share on other sites

Кое е престъплението не виждам нещо...

 

Та защо нямало ток оттатък рЯката? Аз се чудя що е толкоз тихо тука ...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Не е смешно, а незнам си какво,  4-5 часа без ток снощи,свещи във всяка стая, коридор, баня... ако не беше детето у дома щях да имам второ по нова година  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Някой за Тиесто?

 

7 Юни на Летище София.

Преди 2 години бяхме на Loud Festival на летищито и беше едно от най-кошмарните ми преживявания. Звукът е отвратителен, а и сцената се пада в една низина и духа отвратителен вятър. Дано на Tiesto нещата да са по нормални.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...