Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

последно расизъм или дискриминация? питам, понеже не съм много в час с материята.

Link to comment
Share on other sites

Расизъм не е само на расова основа. Расизма е всякакъв вид разделение, независимо от раса, пол, вярвания и т.н.

 

Аре поне расизмът да е дискриминация на расова основа. Другите видове разделение ги остави за други думички, като сексизъм например или просто като дискриминация  :)

Link to comment
Share on other sites

Коста, да. Защо? Вас за какво ви дискриминирам?

 

Не, ве... само питам. Щото у БГ хората са уникални в тва отношение... просто е донкихотовска мисия тва което почваш.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не искам да започвам. Пешо също е атеист, но не върви налево надесно да разправя колко прости са хората, които вярват в някакво Божество, нали?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Това е начин да утвърдиш собственото си вярване пред самия себе си, защото не си на 100% убеден, че си прав и ти трябва някакво потвърждение.

Същото е и при всяка друга такава напълно ненужна обида на чуждото.

Link to comment
Share on other sites

Според мен пък дискриминацията е обоснована при "интелигентните хора". Интелекта е да можеш да попълваш картинката с минимално налична информация. Та значи, един човек например вижда непознат циганин Х. Преди него е имал вземане-даване с 10 други, 8 са били "лоши", 2 са били "добри". Естествено, че претегляйки нещата, ще прецени дали си заслужава риска 4:1, за да "даде шанс" на Х (също така трябва да се прецени колко представителна е извадката). Например в тъмна уличка посред нощ, едва ли би рискувал да се запознават и по-скоро би го отбягнал. Същата дискриминация би възникнала и когато си избираш брокер да осъществи сделка за милиони...надали ще предпочетеш "малко познат циганин" пред "малко познат евреин". Мозъка на човека е изправен постоянно пред претегляне на информация и правене на избор/дискриминация. Това, че някои хора се опитват да го прикриват, или други да го "крещят" не прави едните по-добри от другите.

Link to comment
Share on other sites

Расизъм не е само на расова основа. Расизма е всякакъв вид разделение, независимо от раса, пол, вярвания и т.н.

Нямам проблем на земното кълбо да няма негри и рязани чифтета :D

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, Иване, не го правя и по друга причина - не смятам, че са прости. Баща ми е силно религиозен, а е всичко друго, но не и прост. Дори уважавам вярващите хора. Но силно осъждам, или по скоро презирам хората, които се опитват да налагат своето виждане, като единственото вярно. И дават различни определения и да обиждат несъгласните с тях хора. Уви, сякаш нашето общество изобилства от такива примери...
ФорОма ни има и отличник в тази категория...

Link to comment
Share on other sites

Телефона не ми е за игрички. Най-често ми е за достъп до определени файлове и нанасяне на маркери по гугъл ърт. И процесите не ми пречат, просто ме дразнят.

Link to comment
Share on other sites

Тая тема вече направила 4000 страници...баси и спамърите... :online2long:

Айде честито. Още 4000 пъти по толкова :D

Ся - от кой пиенето, от кой куввите?

Link to comment
Share on other sites

Да бе я е затворете и направете нова тема, да не се товари сървъра с такива големи теми.

Link to comment
Share on other sites

Да бе я е затворете и направете нова тема, да не се товари сървъра с такива големи теми.

 

И ти ли бе Миро?

 

Пфу за малко ме изпревари бат'Пламен...

Дедо, мини за лоджитека ;) почистен ;) чака тестинг

Тъй като гледам до сряда можеш да го тестваш ти :) И ако не забравя че е в теб може четвъртък да мина... или в сряда... или идната седмица ако се наложи да ходя до едно място по-надалечко... изобщо си е**о капаците един вид... Или да хвана някой да мине да я вземе...

Link to comment
Share on other sites

... или идната седмица ако се наложи да ходя до едно място по-надалечко...

 

Я преди да си заминал да те питам пазиш ли още ония адаптери с тънката букса, че да идвам да пием каквото ще пием...пък и за жена ти искам да поговорим :evil ...чисто професионално де, да не вземеш да си помислиш нещо.  :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

Пазя ги разбира се

 

-------------

 

 

Рекламата на лайкамобайл е мега малоумна. Кой ги намери тези 2мата нещастници или са нечии роднини? Че да го пускат и по телевизията толкова тъп клип... нямам думи

Link to comment
Share on other sites

Толкова време я търсих. Казва се:"От нашите пътища се боят даже нашите танкове"

 

1_20.jpg

Link to comment
Share on other sites

Шибаните руснаци и още по-шибаните гърци правят дъмпинг на цените на наш немски клиент и след това ми предлагат същите проекти на нас на една трета цена. Днес ще е забавен ден с интересни скандали, заплахи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...