Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Никак не лоша идея. Никоя фирма няма да ти предложи техните социални придобивки....изключваме варианта да си начело на бизнес за милиони.

Имах предвид, че бачкаш само за да спонсорираш полицаите там с глобите, дето ти ги жулят.

 

Като се замисля от как си там, сигурно си имал повече вземана-даване с полицията, отколкото активно пишещите тук за последната година.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

http://vbox7.com/play:5343c4832a

 

На къде върви света...

 Накъде? Към парите естествено...а и хората са го казали отдавна - пари при пари отиват. Нали си наясно на каква площ се разполага Казахстан и респ. какво изкарват от тая площ? Имат си практически всичко най-важно за печелене - нефт, газ, въглища, злато, че и даже уран в изобилие (ако не се лъжа бяха на едни от първите места в света по залежи). Така че се дават някакви си 100к за копие на Бугати за децата на някой богат чичко там е като за тебе да си купиш нов телефон за рождения ден. ;)

Link to comment
Share on other sites

А аз най-сетне ще взема да си посегна, щот вече не мога да се трая. Изобретих нова смеска от подправки за мръвки, която жив човек в гроба вкарва, а в не редки (според мен) случаи ще може и мъртвите да съживява. И отново ми се получи ЖЕСТОКО!

Дали да не взема да отворя едно фирме за бутикови мерудии... :unsure:

Без консумация - не вярвам :) :) ;)
Link to comment
Share on other sites

Имах предвид, че бачкаш само за да спонсорираш полицаите там с глобите, дето ти ги жулят.

 

Като се замисля от как си там, сигурно си имал повече вземана-даване с полицията, отколкото активно пишещите тук за последната година.

Аз имам повече написани глоби тука от колкото за 7 години в БГ са ме спирали изобщо. Имам 3 глоби и една отменена....сам си направи сметката. ;)

 

Само, че за 7 години имах не повече от 20 000 навъртяни километра. А сега за 1 година имам около 30 000 навъртяни МИЛИ(градско).

Link to comment
Share on other sites

Днес четох за това. От около 2 години бил проблема. Казват, че сега са го засекли, ама дали някой не го е ползвал преди това тихомълком не е яно :)

Като ги е страх, че ще ги подслушат, вместо SSL да не ползват криптиране и няма да има проблем. Няма да се чудят дали и кой ги слуша, а само кой :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ми не е малък проблема. Излиза, че транзакциите, които си правил с кредитни карти спокойно може да си ги логва грешния човек. Журналята, че ще го изкарат киберапокалипсис е ясно. Това, че протокола е хипер-усложнен и съответно шанса да има и друга подобна простотия не е малък, въпроса е кой първи ще се сети

Link to comment
Share on other sites

Днес четох за това. От около 2 години бил проблема. Казват, че сега са го засекли, ама дали някой не го е ползвал преди това тихомълком не е яно :)

Като ги е страх, че ще ги подслушат, вместо SSL да не ползват криптиране и няма да има проблем. Няма да се чудят дали и кой ги слуша, а само кой :laughing: :laughing:

 

Уязвимостта не е никак лесна за експлоатиране, защото с един хартбийт можеш да получиш максимум 64К фрагмент от паметта на сървъра, но пък можеш да изпрашаш хиляди такива заявки, получавайки по-голяма част от съдържанието на паметта, което обаче след това трябва да сглобяваш - нещо доста по-трудно от пъзелите на Чефо. :lol:

Въпреки това бъга е много сериозен, защото OpenSSL библиотеките се позлват масово, особено в разни мрежови устройства, които понякога са трудни за ъпдейтване. Журналята при нас днес хвърлиха всички в паника, защото сървърите на данъчните бяха недостъпни, заради масовите ъпдейти на OpenSSL библиотеките, при което те започнаха да раздуват какви ли не апокалиптични сценарии на изтичане на информация, а както е известно възможно най-критичната лична информация на цялото население се държи в сървърите им. От друга страна пък прекомерната паника е добра в смисъл, че всички се стряскат, сядат си на задниците и почват да кърпят масово, което не би се случило нормално. :)

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, предполагам, че са ви отворили бая работа :) По спомени май беше точно в сферата на сигурността?

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, предполагам, че са ви отворили бая работа :) По спомени май беше точно в сферата на сигурността?

Да, но работата е за ИТ шерпите. Моята задача е само да ги спичам и да ги гоня до дупка, докато не закърпят нещата. За щастие, всичко що е с външен достъп няма проблеми. Има една камара сървъри, които трябва да се закърпят, но са във вътрешната корпоративна мрежа. :)

Link to comment
Share on other sites

Антарес, помниш ли ония хубавци с кредитните карти. Главатаря днеска вече беше на свобода, представи си пионките дали изобщо ще лежат. Не знам дали е под гаранция или не, обаче това е честа практика на българите тук. Смятай за кво иде реч.

Link to comment
Share on other sites

Антарес, помниш ли ония хубавци с кредитните карти. Главатаря днеска вече беше на свобода, представи си пионките дали изобщо ще лежат. Не знам дали е под гаранция или не, обаче това е честа практика на българите тук. Смятай за кво иде реч.

Чефо, явно някой там от българската агитка в Чикаго ти пълни яко главата с глупости и е време да се замислиш. Онова, дето ченгетата нямали право да ти пипат колата без прокурорска заповед е майтапа на годината. Автомобилите НИКОГА не са били обект на защита от конституцията, най-малкото, защото се движат по обществени пътища и правната норма няма нищо общо със защитата на частния имот. Ченгето може да ти обезкости автомобила на място без да се замисля и няма да можеш да кажеш и гък дори, защото при всеки опит да се направиш на интересен ще бъдеш повален на земята и добре опакован. Не знам откъде се навиваш на подобни истории, но колкото по-бързо избягаш от източника на тази дезинформация, толкова по-добре за теб. И забрави за джамърите, ако не искаш да изпиташ някои по-силни усещания. Както и дедо ти каза, засичането на скоростта с таблото на полицейския автомобил, движещ се зад нарушителя е МАСОВА практика на този континент и не знам как можеш да се хващаш на подобни глупости.

Link to comment
Share on other sites

То друг начин да го направиш с движещ се автомобил не се сещам. Радара, поне доколкото ми е известно трябва да си спрял за да го използваш - измерва колко си се преместил за единица време. Ако се движиш зад автомобил с неговата скорост, радара трябва да покаже 0 или нещо близко поради почти равните скорости. Та и заради това според мен не е хванало радар, понеже не е стрелян с такъв.

Link to comment
Share on other sites

То друг начин да го направиш с движещ се автомобил не се сещам. Радара, поне доколкото ми е известно трябва да си спрял за да го използваш - измерва колко си се преместил за единица време. Ако се движиш зад автомобил с неговата скорост, радара трябва да покаже 0 или нещо близко поради почти равните скорости. Та и заради това според мен не е хванало радар, понеже не е стрелян с такъв.

Хехе... Радарите отдавна излязоха от каменната ера и в момента могат да те засичат и от движещ се автомобил. Синхронизира се с бордовия компютър с непрекъсната обратна връзка в реално време, останалото е лесно.

Link to comment
Share on other sites

Затова писах, до колкото ми е известно ;) Не им следя развитието. Мен за 15 години шофиране са ме спрели 4 пъти, от който само 1 път имаше за какво - по пътя за Бургас бях влязъл с голяма скорост в едно село и вместо с 50 бях със 70. Та не се занимавам да ги следя какво правят :) Чефо да му мисли.

Link to comment
Share on other sites

Защо двупосочен билет  София - Пунта Кана струва 2 пъти повече от 7 нощувки в 5 звезден хотел на същото място? Не ми излиза математиката. Аз ще напърдявам онова легло разбираш ли цяла седмица, ще се сменят едни чаршафи, едно чудо и пак по-малко пари от шибания билет.

 

http://www.profitravel.bg/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%BF%D1%83%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0/dreams-palm-beach-punta-cana-%D0%BF%D1%83%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0.html  - ей го е сайта. Не ми е ясно и туй то.

Link to comment
Share on other sites

http://vbox7.com/play:afdaffb5f9

 

Тия руснаци пак показаха колко не ги слушат главите... Т'ва не адреналин ми... гъзелин може да те хване :D

 

@Godfather Има къде, къде по страшни неща от тоя Heartbleed.След като е публик и има пач, проблема е никъв.Страшните неща :) , почти никога не стават публик, освен ако вече не са безполезни.

 

П.С. Толкова българи точат карти в щатите, че им е бедна фантастиката за к'ви размери иде реч.Тея хванатите са някви лакоми скамъри - "хакери", като онзи Исса Ахмед.

От поне 10г се доят :D хамериканските крави и не се знае колко още ще се.Ама като им е калпава системата, к'во им е виновен космоса.

Link to comment
Share on other sites

@Godfather Има къде, къде по страшни неща от тоя Heartbleed.След като е публик и има пач, проблема е никъв.Страшните неща :) , почти никога не стават публик, освен ако вече не са безполезни.

Ко речи? Най-обичам гръмки лафове на "спецове", които да ми обясняват как да си върша работата. Ти изобщо прочете ли какво написах и за какво става въпрос? А иначе ти лично с колко такива непублични уязвимости си се сблъсквал?  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Всички дребни душици днес  тролват здраво Барселона тц тц тц.....  :wtf:

Размера на душата ти се определя от това, дали си фен на Барса или не?
Link to comment
Share on other sites

Ко речи? Най-обичам гръмки лафове на "спецове", които да ми обясняват как да си върша работата. Ти изобщо прочете ли какво написах и за какво става въпрос? А иначе ти лично с колко такива непублични уязвимости си се сблъсквал?  :lol:

Въпреки това бъга е много сериозен, защото OpenSSL библиотеките се позлват масово...

Да, що ти?Аз не виждам да съм писал нещо по повод на твоята работа.Цитирай ме, ако греша.

В ерата на IRC с много, що?Искаш да ме спечеш ли? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да, що ти?Аз не виждам да съм писал нещо по повод на твоята работа.Цитирай ме, ако греша.

В ерата на IRC с много, що?Искаш да ме спечеш ли? :lol:

:Facepalm: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...