Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Трябва ми голяма спринцовка - 30-40-50мл но отпред да не е с игла а с нещо по-дебело , някви идеи от къде да намеря ? 

 

 

Също ако някой знае ветеринарна аптека в Пловдив ще е добре.... там най вероятно има.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Нагряваш до 65 градуса (на водна баня!) и ферментацията спира (Луи Пастьор го е изнамерил тоя процес). После обаче задължително държиш в хладилника!

А щом все още ги държиш заедно, значи ще си правиш Шира (имало е и такова питие от леко ферментирал гроздов сок). Захар обаче не слагай в никакъв случай!  Майната му на количеството. Тази година гроздето и без това си е с чудесна захарност.

Благодаря !

Link to comment
Share on other sites

Също ако някой знае ветеринарна аптека в Пловдив ще е добре.... там най вероятно има.

http://goo.gl/maps/UwyBO

Преди време имаха и доста сериозно заредена аптека към клиниката. Вероятно все още е така.

Link to comment
Share on other sites

Някой от разбиращите по тамата за виното да ми даде съвет ако му е удобно.

Отделил съм си една кофа към 12л само зърна които намачках хубаво

Каква е от тук процедурата да прекъсна ферментацията ?Колко захар и вода да добавя?

Целта е да имам гроздов сок за пиене.

 

 

Водата и захарта за количество :)

А до кога да седи сока с джибрите в кофата ?

Няма ли някаква химия да спре ферментацията без варене ?

Гроздето бяло ли е или червено? Ако е бяло не ти трябват повече от 4-часа, за червеното е по твоя преценка докато ти хареса цвета и имаш възможност да го държиш. До 5-6 дена в зависомост от сорта няма никакви проблеми да седи с ципите и семките. За химия може да ползваш калиев сорбат като консервант, но ако имаш възможност да го разпределиш в бутилки и да го замръзиш, ще е най-добре.ю

 

 

Оф, Младежо....

ЗаЙби ги тия студентски, лабораторни глупости, щъ замола! Позволи ми да съм се моткал из доста повече "винарски" изби от тебе и също така да знам, че във всяка една от тях има т.н. Вино (танк) за Шефа, авери и прочее вътрешни хора, както и такова, дето е от онова - За бутилиране, пакетиране и така, нататък ;)  Толкова за трепането ви с колегите! Баре ще знаете как (стига на някой да му остане нещо в главата, де) да си правите читаво винце за себе си.  А колкото за онези ти лафове за рийш ли, най-яките ракии се правят във винпромите, щот вийш`и, дестилирали спирт с много висока чистота... Тва ако го повториш още един път и щи са смеят не само гаргите, ами и кварталните кучки ще пометнат от неистовия хилеж!

 

Аз ти говоря за реално производство, ама ти четеш по вентилаторният метод. Явно само си се моткал по "винарски" изби и никога не си виждал производство на вино, не си присъствал на гроздоберна кампания, но въпреки това продължаваш да твърдиш, че виното се бърка от сирт и химия. Може да дойдеш да, те разведа из една винарска изба и ти да ми кажеш къде точно ги бъркаме, даже ще викна и главният ни технолог и на него да ги обясниш тея неща, дето тук ги пишеш, за да можем и с него ти се посмеем на глупостите. Аман от псевдо разбирачи, които си мислят, че в тях бидона се прави най-хубавото вино,

Link to comment
Share on other sites

Аз ти говоря за реално производство, ама ти четеш по вентилаторният метод. Явно само си се моткал по "винарски" изби и никога не си виждал производство на вино, не си присъствал на гроздоберна кампания, но въпреки това продължаваш да твърдиш, че виното се бърка от сирт и химия. Може да дойдеш да, те разведа из една винарска изба и ти да ми кажеш къде точно ги бъркаме, даже ще викна и главният ни технолог и на него да ги обясниш тея неща, дето тук ги пишеш, за да можем и с него ти се посмеем на глупостите. Аман от псевдо разбирачи, които си мислят, че в тях бидона се прави най-хубавото вино,

ай да кажеш коя е тая изба и щом си толко навътре що не покажеш складов опис от минала година колко тона грозде е влязло и колко тона вино произведено?

само така за бърза справка.

щото и ние можем да кажем аман от псевдотехнолози, които промиват джибрите със знайни и незнайни киселини, па им сипват ГМОта за да втасат по-пълноценно и разни други неща.... ама не го казваме. траем си и кротичко си пием домашно вино, след което нямаме махмурлуци или проблеми с черни дроби или бъбреци.

Link to comment
Share on other sites

ай да кажеш коя е тая изба и щом си толко навътре що не покажеш складов опис от минала година колко тона грозде е влязло и колко тона вино произведено?

само така за бърза справка.

щото и ние можем да кажем аман от псевдотехнолози, които промиват джибрите със знайни и незнайни киселини, па им сипват ГМОта за да втасат по-пълноценно и разни други неща.... ама не го казваме. траем си и кротичко си пием домашно вино, след което нямаме махмурлуци или проблеми с черни дроби или бъбреци.

 

Като са ви толкова хубави, колко точно награди сте взели с тях?

Link to comment
Share on other sites

Едно време Микроинвест за великото си недоразумение (складова програма) взеха златен медал на Пловдивския панаир. Същите, които я продаваха за 20лв (или 40 не помня) и хората ми цитираха, че можели да си вземат такава и защо да се занимават с мен, след това идваха пак при мен и се навиваха на 2ни цени спрямо предната оферта, след като им обяснявах, че аз съм се хванал с друго. 

Link to comment
Share on other sites

Като са ви толкова хубави, колко точно награди сте взели с тях?

ми не са ми трябвали - не съм си купил.

а и тези награди на твое име ли са или на предприятието?

 

и не отговори на въпроса. и при вас ли има перпетуум мобиле или Х-кратна реферментация?

 

наскоро за пръв път от години попаднах на купешко бутилирано вино с цвят и вкус като на истинско. може да сте били вие, ама кат не казваш кои сте.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми голяма спринцовка - 30-40-50мл но отпред да не е с игла а с нещо по-дебело , някви идеи от къде да намеря ? 

 

 

Също ако някой знае ветеринарна аптека в Пловдив ще е добре.... там най вероятно има.

Във всяка аптека имат педесет кубикови спринцовки. Редовно си купувам, щот често ми трябват.

 

Аз ти говоря за реално производство, ама ти четеш по вентилаторният метод. Явно само си се моткал по "винарски" изби и никога не си виждал производство на вино, не си присъствал на гроздоберна кампания, но въпреки това продължаваш да твърдиш, че виното се бърка от сирт и химия. Може да дойдеш да, те разведа из една винарска изба и ти да ми кажеш къде точно ги бъркаме, даже ще викна и главният ни технолог и на него да ги обясниш тея неща, дето тук ги пишеш, за да можем и с него ти се посмеем на глупостите. Аман от псевдо разбирачи, които си мислят, че в тях бидона се прави най-хубавото вино,

Начи ти пак си знаеш твоето и изобщо не четеш какво ти пиша :) Та кой викаш четял по вентилаторния метод?

И не, никъде не съм казал, че виното се бърка от спирт! Просто цитирах едни твои, предишни глупости и изцепки на тема ракия :lol:

А вино се произвежда както си трябва, да. Проблемът е, че на всеки произведени двадесетина тона, във всичките по-големи изби се падат по около 60-80 тона продадени ;)

А за главния ви технолог не ми приказвай, щот със сигурност е алхимик от такъв калибър, че дори и Парацелз би го слушал смирено и би си водил записки. Знаем ги тези "естествени" екстракти,  вуду ритуали и микрофилтрации с които се правят тия "качествени вина" от които сабаля човек дриска лайно с цвят и консистенция като на зифт, а между стомаха и главата му се води нещо като трета световна....

Освен това... Някак хич не ти върви да говориш изобщо за вино, щот още не съм забравил как се опитваше да ни убеждаваш, че онова пакетираното в торбичка "вино" за пет лева трите литра (барабар с опаковката), било мноо качествено и готино. И тва само щот по време на някаква практика си гледал как се прави "майката". Не, че нещо, ама някак несериозно седи тази твоя убеденост :)

Link to comment
Share on other sites

Много ме сърбят ръцете и ще го кажа майна :D. Направете форОмната среща в найлона или някоя друга смрадлива дуБка. Няма да има чалгийка, която да нарани нежния ви слух и всичко ще бъде чук. Ебати, пари давам, за да ида пак в Даяната, Тони 2000 и т.н. Тука има 2 БГ кръчми и в едната пускат рок, RnB, но не и чалга :(. А другите места, които са много хубави като цяло с обстановка дето ще ви изпълни критериите не са за прошляци като нас(айде мен, че да няма обидени).

Link to comment
Share on other sites

Като са ви толкова хубави, колко точно награди сте взели с тях?

Не съм чувал по подобни форуми да участват хора с домашен алкохол.

 

Иначе от домашната кайсиева ракия на Нахи по-хубав алкохол не съм вкусвал. А болния ми черен дроб е прекрасен тестер за качеството на алкохола. Знам, че не ме боля глава, не пожълтях и си спах като къпан после. Което не може да се каже за гнусните спиртове, които бълват спиртоварните под какви ли не луксозни имена.

 

И не, грам не разбирам от технологии, начини, тънкости на производство и всичките мурафети. Просто знам кога след пиене на умерени количества алкохол ще получа чернодробна криза и кога не.

Link to comment
Share on other sites

Понеделник. Както си тичаме тая сутрин със Стасьо и една девойка беше забравила да се облече горката, като отиваше към училище. Сигурно много ѝ се спеше и за това е забравила... Помня и че ние имахме разни девойки, които се носеха оскъдно облечени, но не съм сигурен дали е имало чак такова нещо. Аз се почувствах как влизам в затвора, само докато я гледам...

Link to comment
Share on other sites

Няк'ва 15 годинша девойка, която беше по без нищо, ама наистина по без нищо, седеше и чакаше рейсчето с букетче, по което имаше повече опаковка, отколкото по нея самата.

Link to comment
Share on other sites

Няк'ва 15 годинша девойка, която беше по без нищо, ама наистина по без нищо, седеше и чакаше рейсчето с букетче, по което имаше повече опаковка, отколкото по нея самата.

Тоест ГОЛА в пълния смисъл на думата...WTF???????????REALLY?

Link to comment
Share on other sites

Ъ-ъ,вече съм имал възможност да видя нещо подобно.На главната при множество хора понеже беше лято струва ми се преди доста години.Съществото имаше връхна дреха,но НЕВЕРОЯТНО скромни гащета та понеже бях зад него се виждаха достатъчно ясно ...сещате се кое.Неудобството беше за мене понеже бях в компанията на момиче и то роднина.Що за съзнание трябва да има такова същество,че да демонстрира публично сексуалния си орган?!?!?!Не на съответното място разбира се.

П.С.Между другото въобще не беше с привлекателна външност.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...