Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Къде е циганското лято????????? Замислям се да си вадя зимните дрехи за терасата.

Ти ако знаеш отвъд Шипка как е... но пък какъв чист въздух имат там...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

УНИКАТ!!! Тази година само вднъж пуснах голямата машина да изчистя малката и местата, които тя не може да стигне. Компютърът отвътре, върховете на первазите, върху гардеробите и т.н. ВЗИМАЙ!!!

Ти кой модел имаш? Чудя се дали си струва пари за 700 серията или да се спра на 600? Също така и дали да си я взимам от Бг или от вънка да поръчвам.

Link to comment
Share on other sites

Къде е циганското лято????????? Замислям се да си вадя зимните дрехи за терасата.

Досега бях на открит бар... Времето е страхотно, но бърза обиколка показа, че в закритите барове няма никой...

Link to comment
Share on other sites

Ти кой модел имаш? Чудя се дали си струва пари за 700 серията или да се спра на 600? Също така и дали да си я взимам от Бг или от вънка да поръчвам.

 

Като те знам може да се жертваш и за Скуба, но ти прецени подовете си. Моята е Румба а.к.а Румборак, PET SERIES, но коя точно сега не мога да видя, че фамилията спи. Едно е сигурно - секви излишни екстри не ти трябват. Ще ти кажа от челен опит защо. 

 

А ние с Цвети пихме допреди минутка. Нека кудкудякането започне сега...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Като те знам може да се жертваш и за Скуба, но ти прецени подовете си. Моята е Румба а.к.а Румборак, PET SERIES, но коя точно сега не мога да видя, че фамилията спи. Едно е сигурно - секви излишни екстри не ти трябват. Ще ти кажа от челен опит защо

Ми кажи де, не ни мъчи :)

Link to comment
Share on other sites

Защото всички тия "екстри" са на 90% безсмислица. Аз например не ползвам и разделителите, дето са в комплекта. То е като кученце/котенце с реална полезна функция... Пускаш го да вършее в зона, пиеш си питието, местиш го в друга зона (това значи да отвориш вратата) и така. Никакъв смисъл от оскъпяващи екстри, вервай ми.  

Link to comment
Share on other sites

Съквартиранта е купил такова Джамо, че съседите от другите къщи викат полиция. Бъхте мъжката и бас и всичко. Нямам много база за сравнение, но звука лично на мен много ми допада, няма кривене, а от баса падат разни неща из къщата :).

Link to comment
Share on other sites

Като те знам може да се жертваш и за Скуба, но ти прецени подовете си. Моята е Румба а.к.а Румборак, PET SERIES, но коя точно сега не мога да видя, че фамилията спи. Едно е сигурно - секви излишни екстри не ти трябват. Ще ти кажа от челен опит защо. 

 

На мед подовете в квартирата са ми точно за Румба. Основно паркет и 1-2 килима. Скубата ми върши работа единствено за банята. Това за моделите и аз си го мислих. Даже има един който в България е на поносима цена, че да не се занимавам с доставката. А има ли смисъл от тези хепа филтри? Моделът който съм харесал ги няма. Но тя и сегашната прахосмукачка ги няма :). Отделно аз мисля да го настроя да се пуска когато ме няма.

Link to comment
Share on other sites

А има ли смисъл от тези хепа филтри?

Смисълът на HEPA флтъра е основно да улавя алергените и е полезен ако имаш някакви алергии. Според HEPA стандарта, филтъра трябва да улавя 99.97% от частиците с размер 0.3 микрона. Повечето алергени (основно полени и пр.) са с размери над няколко микрона. ;)

Link to comment
Share on other sites

А ние с Цвети пихме допреди минутка. Нека кудкудякането започне сега...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Жалко, че чак есента открих хубавините на прословутия ти покрив... Наистина впечатляваща гледка!

Link to comment
Share on other sites

На мед подовете в квартирата са ми точно за Румба. Основно паркет и 1-2 килима. Скубата ми върши работа единствено за банята. Това за моделите и аз си го мислих. Даже има един който в България е на поносима цена, че да не се занимавам с доставката. А има ли смисъл от тези хепа филтри? Моделът който съм харесал ги няма. Но тя и сегашната прахосмукачка ги няма :). Отделно аз мисля да го настроя да се пуска когато ме няма.

 

С нищо няма да ти помогне, предвид общия обем на филтрация. Нито ще го усетиш, нито ще разбереш за какво иде реч от "ефектите" му. И голямата ми машина е с хепа филтър - само фучи повече... 

 

Ето точно моята Румба: 

 

irobot-roomba-595-pet-series.jpg

 

Жалко, че чак есента открих хубавините на прословутия ти покрив... Наистина впечатляваща гледка!

 

Цвете, нищо особено не е, ако няма приятна компания :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

На мед подовете в квартирата са ми точно за Румба. Основно паркет и 1-2 килима. Скубата ми върши работа единствено за банята. Това за моделите и аз си го мислих. Даже има един който в България е на поносима цена, че да не се занимавам с доставката. А има ли смисъл от тези хепа филтри? Моделът който съм харесал ги няма. Но тя и сегашната прахосмукачка ги няма :). Отделно аз мисля да го настроя да се пуска когато ме няма.

До тука всички прахосмукачки с хепа филтри само проблеми са правили. Задръстват се и спират да смучат. Трябва да се чисти доста по-начесто, чистенето е трудно и неприятно...

Link to comment
Share on other sites

ХЕПА филтър не може да се чисти! Само се сменя. И именно като се затръти тоя филтър, прахосмукачката почва да фучи и да се мъчи... Реално погледнато, съгласно личния ми опит, трябва да имаш торба с такива филтри под ръка, така щото да ги сменяш на 2-3 чистения... 

Link to comment
Share on other sites

Х.именно... Дефакто тоя филтър е досущ като въздушния на колата на външен вид. В български условия тъкмо на третото чистене е аут... 

Link to comment
Share on other sites

баба ви цял живот с хепа филтър е чистела.....  :wtf:

Тя и интернет е нямала ...

ХЕПА филтър не може да се чисти! Само се сменя. И именно като се затръти тоя филтър, прахосмукачката почва да фучи и да се мъчи... Реално погледнато, съгласно личния ми опит, трябва да имаш торба с такива филтри под ръка, така щото да ги сменяш на 2-3 чистения...

Бях взел една прахосмукачка - трябваше буквално след всяко чистене да се разглобява, една история да се мие на чешмата иначе просто не смучеше. Изхвърлихме я на втория месец, сега сме с една обикновенна bosh с торбички и си работи прекрасно.

Link to comment
Share on other sites

Ский са, туй дето сте го чистили НЕ Е хепа филтъра. Аз имам Зелмер, перящ и т.н., но бидейки с вода и три гилтърни системи, няма начин да не разглобяваш и да не чистиш, брат... С тая торба - прахосмукачка нямате - имате диспенсер за прах, аз всички мои подобни ги отсвирих... 

Link to comment
Share on other sites

Току що ми го натресоха голям, дебел и четвъртит. С вълнен презерватив. И с талк за лубрикант.

 

От 3 лежерни проекта - 3 шибани плюс три умерено шибани... Ще имам щастието да работя с бангали, иракчани, кувейтци, лао...

Link to comment
Share on other sites

Ский са, туй дето сте го чистили НЕ Е хепа филтъра.  

 

Нещо такова беше: http://www.technomarket.bg/products/09108967/daewoo-rcc-820

 

Така пише - HEPA филтър. Може пък да не е хепа ами нера - балимааму - и чеп за бъчва не става от въпросното лайно.

 

А другата прахосмукачка си е класическа такава без излишни екстри и работи перфектно. Т.е. преди да обираш по пода има боклуци. След като обереш ги няма. Аз толкова разбирам. А такива сложни системи като твоите може само някой ентусиаст да се занимава с тях. Аз ако ще се занимавам повече да чистя прахосмукачката отколкото съм обирал с нея отиде та се не видя. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...