Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Над 5 градуса, ноу тенкс... предпочитам лятната гума.

То така, ама и 240 лева за 4 летни гуми не се ръсват толкова лесно наведнъж...

Link to comment
Share on other sites

Минах бокс аз и литнах направо. Тежки са си зимните за това време, отделно се съсипват....

То така, ама и 240 лева за 4 летни гуми не се ръсват толкова лесно наведнъж...

 

Ако караш кола за 300 лева - така си е.

Link to comment
Share on other sites

Минах бокс аз и литнах направо. Тежки са си зимните за това време, отделно се съсипват....

Ако караш кола за 300 лева - така си е.

Нещо намекваш ли? ;)

Просто - криза е и те така...

Link to comment
Share on other sites

Нещо намекваш ли? ;)

 

Намеква я....само гущерът му струва повече от 300 лв. :P

 

Едит: Всъщност аз така и не разбрах колко струва тоя дракон...:confused

Link to comment
Share on other sites

Намеква я....само гущерът му струва повече от 300 лв. :P

 

Едит: Всъщност аз така и не разбрах колко струва тоя дракон...:confused

 

Много ще ми тича черния скорпион на Абарт някъде по колата :D

Link to comment
Share on other sites

Намеква я....само гущерът му струва повече от 300 лв. :P

 

Едит: Всъщност аз така и не разбрах колко струва тоя дракон...:confused

Ейй, че сте ми баровци :laughing1: Голяма работа, че гущера му е повече от 300лв, тя и колата е повече от 300 :))

п.п За какъв гущер става въпрос, че вечно не съм в час...

п.п2 Коментара на това клипче кърти http://www.youtube.com/watch?v=N00XKtROddc&feature=related

18th Century Heavy Metal :D
Link to comment
Share on other sites

п.п2 Коментара на това клипче кърти...

 

Не е далеч от истината - Вивалди е бил доста хитов композитор за времето си. А се прави аналогия с метъл, понеже точно този откъс се поддава идеално на метъл-импровизация.

Link to comment
Share on other sites

...

Докато още съм на вълна Вивалди, ето ви да се насладите:

http://www.youtube.com/watch?v=hRRDCDFQj3s&feature=relmfu

Откъдето и да го погледнеш - наслада за ушите, за очите и изобщо за душата. Отлична продукция.

А изключително симпатичната Julia Fisher e като бонус на преден план :)

П.П. Вижте и другите части.

Link to comment
Share on other sites

Не е далеч от истината - Вивалди е бил доста хитов композитор за времето си. А се прави аналогия с метъл, понеже точно този откъс се поддава идеално на метъл-импровизация.

Вивалди и сега е хитов, поне за мен. :)) Лошото е, че много хора вече не оценяват този тип музика ...

А за останалото-да, прав си. Този откъс и специално началото ми харесват именно заради "бурността" си.

 

Докато още съм на вълна Вивалди, ето ви да се насладите:

Откъдето и да го погледнеш - наслада за ушите, за очите и изобщо за душата. Отлична продукция.

А изключително симпатичната Julia Fisher e като бонус на преден план :)

П.П. Вижте и другите части.

Хубаво е, но от 4-те сезона Зимата като че ли ми е най-любима..Както е и на практика при мен.

Link to comment
Share on other sites

Вивалди и сега е хитов, поне за мен. :)) Лошото е, че много хора вече не оценяват този тип музика ...

А за останалото-да, прав си. Този откъс и специално началото ми харесват именно заради "бурността" си.

 

Проблемът с Вивалди е, че 99% от хората, които слушат музика за удоволствие, са слушали само 'годишните времена', а той всъщност има много други също толкова хубави произведения....което всъщност се отнася и за всеки от другите класици. Напр. колко неща от Моцарт, Бетовен и Бах си чул - сигурно не повече от пръстите на едната си ръка (и то най-вероятно само части от тези произведения). Като кажеш 'Бетовен', аналогията е или Темата на съдбата, или Одата на радостта, а това са само 2 темички от 2 части на 2 негови симфонии. Ами Моцарт - кое е първото нещо, дето се сещаш? "Малка нощна музика", нали? Което далеч не е единственото хубаво нещо, което той е сътворил. Или Бах - сигурен съм, че го свърваш единствено с Токата и фуга в ре минор, а останалите стотици неща, които са не по-малко хубави?

Link to comment
Share on other sites

Като кажеш 'Бетовен', аналогията е или Темата на съдбата, или Одата на радостта, а това са само 2 темички от 2 части на 2 негови симфонии.

 

Moonlight Sonata. Любимата ми.

Link to comment
Share on other sites

Moonlight Sonata. Любимата ми.

 

И теб мога да попитам - имаш предвид само първата част, нали? Не, че нещо, но просто повечето хора нямат търпение да доизслушат втората и третата част.

 

П.П. Между другото по времето, когато си се раждал, свирех и трите части доста добре (дори и третата). Все още мога да изсвиря наизуст първата част, макар и да не съм я свирил от близо 20 години...то е като карането на колело - никога не се забравя. :music

 

 

Едит: Абе къде се запиля малкия Стенли, не се е появявал от края на миналата година...да не са го изяли вълците или пък да го е набарала някоя знойна вълчица и сега да му пие кръвчицата? :devil

Link to comment
Share on other sites

Проблемът с Вивалди е, че 99% от хората, които слушат музика за удоволствие, са слушали само 'годишните времена', а той всъщност има много други също толкова хубави произведения....което всъщност се отнася и за всеки от другите класици. Напр. колко неща от Моцарт, Бетовен и Бах си чул - сигурно не повече от пръстите на едната си ръка (и то най-вероятно само части от тези произведения). Като кажеш 'Бетовен', аналогията е или Темата на съдбата, или Одата на радостта, а това са само 2 темички от 2 части на 2 негови симфонии. Ами Моцарт - кое е първото нещо, дето се сещаш? "Малка нощна музика", нали? Което далеч не е единственото хубаво нещо, което той е сътворил. Или Бах - сигурен съм, че го свърваш единствено с Токата и фуга в ре минор, а останалите стотици неща, които са не по-малко хубави?

Бетовен например ми идва като аналогия - "Синфония номер 5", "Fur Elise", като първата ми аналогия определено е точно "Fur Elise".

Разубедих ли твоето силно убеждение за хората? Но от друга страна си прав-Музиката, литературата и т.н, както повечето неща в човешкият свят са необятна материя, за да чуеш всичко от всички и да прочетеш всички книги на всички писатели ти трябва доста повече от 1 живот.

Link to comment
Share on other sites

Бетовен например ми идва като аналогия - "Синфония номер 5", "Fur Elise", като първата ми аналогия определено е точно "Fur Elise". Да, забравих за нея...да е жив и здрав Клайдерман, че благодарение на него доби чак такава популярност.

 

Разубедих ли твоето силно убеждение за хората? Не, трябва да се постараеш повече. :))

 

Но от друга страна си прав-Музиката, литературата и т.н, както повечето неща в човешкият свят са необятна материя, за да чуеш всичко от всички и да прочетеш всички книги на всички писатели ти трябва доста повече от 1 живот. За музиката е същото.

Btw, по-правилното е "симфония", а Темата на съдбата е точно от нея (#5). :)

Link to comment
Share on other sites

Да, забравих за нея...да е жив и здрав Клайдерман, че благодарение на него доби чак такава популярност.

...

Не, трябва да се постараеш повече.

....

Btw, по-правилното е "симфония", а Темата на съдбата е точно от нея (#5).

Ами, прав си, симфония е, извинявам се за неграмотността.

А за постараването...предубеден човек няма как да се убеждава в друго ;)

От друга страна, сигурно си наясно, че аз всички класически произведения не съм ги свирил, както ти май беше писал, че си свирил някои от тях...

Нито съм завършил музикално училище, за да мога да ги издиктувам всичките, дори ако ме бутнат от сън. Просто оценявам музиката, хубавата класическа музика. Това е.

Link to comment
Share on other sites

Нито съм завършил музикално училище, за да мога да ги издиктувам всичките, дори ако ме бутнат от сън. Просто оценявам музиката, хубавата класическа музика. Това е.

 

Спокойно, и аз не съм завършил музикално училище. Обаче май ме разбра погрешно...да не мислиш, че аз ги знам всичките и имаш ли представа каква астрономическа цифра е това? Имах предвид, че може да си любител на класическата музика, но всъщност си чул твърде малка част от нея, за да може да си съставиш някакво мнение за всеки един композитор - едно, че на много малко композитори си слушал произведения и второ - слушал си само части от някои от най-известните им произведения, което дава само частична представа за творбата. Това е все едно аз да кажа, че имам представа за математиката като наука, при положение, че мога да се оправя само с таблицата за умножение. :))

Link to comment
Share on other sites

Класическата музика не е само до слушане, трябва много четене и желание да вникнеш в материята, за да знаеш какво точно слушаш! Като се запалих по класическа музика преди повече от година набързо си свалих каквито торенти има на известните композитори се почна едно слушане, а чак сега след безбройни дни ровене из Гугъл започнах да я чувам и леко да разбирам. В момента съм на вълна джаз и реге и все едно преоткривам нов свят. А от вчера след като изгледах Бялото слънце на пустинята, започнах да се опознавам с творчеството на Булат Окуджава и спецификата на руската музика.

Link to comment
Share on other sites

Вече като чуя Вивалди - годишните времена и ми се повдига. Това толкова пъти съм го слушал че не е истина въпреки че ми е любимите, след него поставям Паганини аз.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...