Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Има време... и той ще ме игнорира.

Накрая ще съм човекът форум! XD

Темата е "Какво Ви минава през главата", не вярвам да съм офтопик! хаха

 

Просто искам целият свят да разбере че ако чуя изречението "Имам проблем с компа, Станчо!" и ще се метна от някъде! Не, първо ще метна компютрите и после ще се метна и аз!

То човек да има служебен и домашен, ама някой "леваци" предпочитат да ми поднесат компа на ръка, без да казват нищо... и даже искат да им направя кафенце, "румсервис-закуска" и да им платя бензина не искат ли бе?

Link to comment
Share on other sites

Вземай по 50 лв и ще видиш как ще намалеят посещанията:beer::laughing:

Че и 50лв им са малко, ама за повече аз тряа сам да им бъркам в портмонето, но пък на това му се вика кражба! XD

То не ти дава сърце да им съдираш кожата... защото на думи всеки се води беден в тая държава хаха!

MountedKnight.gif

Тряа да почна така. "Колко ми излиза? -Ми 50лв за пц-нцето ииии 50лв за кафето! >_>"

Тамън няма да ми висят на главата. Пък и вместо да ги съдя за нанесени психически щети, направо си прибирам парите и точка.

Link to comment
Share on other sites

Ванчо, Пешо... не мислите ли че леко прекалявате на моменти. Ей тъй просто питам. Не че чета всичко което пише малкия Стенли ама колко му е да прескоча нещо. Форум е все пак - а тази тема е баш за глупости и няма как всичките глупости да ти харесат ама пък не си и длъжен да ги четеш.

 

За ценоразписа - ето това е верния ценораспис:

 

Обаждане с въпрос $ 10

Обаждане с тъп въпрос $ 20

Обаждане с тъп въпрос, като при това не можете точно да обясните проблема $ 30

Да настоявате, че аз съм некомпетентен защото не мога да разбера за какво точно става въпрос от неясните ви обяснения $ 1000

Задаване на въпрос, чийто отговор е в HELP - а $ 10 ( трябва да е повече ! )

Да ме питате трябва ли ви модем за да влезете в Интернет $ 20 независимо от отговора

Да ви задам въпроса "Какъв Windows ползвате?" и да ми се наложи после да употребя фразата "Виждате ли в долният ляв ъгъл едно квадратче , на което пише [start] ?" $ 20

Да ви обяснявам, че има разлика между e-mail адрес и потребителско име, и че в общия случай двете неща нямат много общо $ 30

Да ми кажете, че не съм прав да ви спирам accounta, защото сте закъснели с плащането само 3-4 дни пък и сумата е някакви мижави $ 25 $ 25 + лихви

Да ме питате защо не можете да се свържете към интернет и да отговорите на въпроса ми "Включен ли е външният ви модем ?" с плахото " Ама досега никога не съм го включвала и всичко си работеше" $ 20 + цената на силно успокоително

Да питате трябва ли да се свържете към нас за да прочетете mail-a си $ 20

Да ми обясните, че не трябва да ви взимам $ 20 за посещение на място, защото живеете близо до офиса ми $ 25

Да извикате някой приятел да ви преинсталира Windows-a, след което да ми се обадите да ми съобщите жизнерадостно, че интернет услугите ни не работят, а вие нищо не сте правили. $ 25

Да твърдите това след като съм дошъл на място и съм се уверил, че някой е инсталирал Windows 95 на мястото на Windows for Workgroups, и вие просто не сте забелязали $ 150 + цената на успокоителните

Да твърдите, че сте достатъчно компетентен да си настроите сам системата и не виждате защо трябва да дадете $20 за да дойде човек да ви направи настройките, след което да прекарам 20 минути на телефона в безуспешни опити да ви обясня що е то TCP/IP и с какво се то яде. $ 40

Да ми заявите, че искате e-mail адрес на кирилица, защото ще си пишете с хора от Русия $ 50 + цената на куршума.

Да ме питате каква е разликата между комутируем достъп и наета линия $ 5

Да ми заявите, че достъпът е бавен, защото сте се опитали да свалите едно филмче дълго само 5 минути и затова са ви били необходими поне 10. $ 15

Да ме помолите да върна e-mail съобщение, изпратено от вас преди 3-4 дни или ако не мога то поне да се обадя на получателя и да му кажа, че не сте искали да му го пращате $ 200

Да ме помолите да ви отворя пощенската кутия, да прочета съобщенията и ако има нещо интересно да ви го пратя по факса, защото нямате време да се занимавате с глупости $ 500

Да ми Forward-нете съобщение написано на кирилица, което не се чете и да ме обвините, че системите ни не работят, защото нищо не можете да прочетете $ 100

Да ми се обадите и да ми крещите, че не можете да влизате в интернет, и след като съм рестартирал подред всички рутери да споменете бегло, че сте абониран само за електронна поща. $ 100

Да настоявате, че въпреки това не съм прав да не ви давам достъп до интернет $ 150

Да твърдите, че модема ви е супер ( цели $ 15 сте дал за него ) и въпреки това не задържа връзка повече от 30 минути $ 50 + цената на нов модем

Да ме карате да слушам обяснения от вида "Значи отивам с мишката върху онова червеничкото и там преди имаше едни такива, върху който можеше да се цъка, а сега има едни други и те са кръгли" $ 50 / час

Да искате някой да дойде безплатно в офиса ви за да оправи бозата останала след вашото любознателно цъкане с мишката $ 20

Налага ми се да изслушам обяснение на тема Интернет пазар в България и как трябва да внимавам в отношението си към вас, защото вече сте сменил 4-5 доставчика, които са се правели на важни и са ви затваряли телефона само като ви чуят името. $ 20 + цената на усилието да ви затворя телефона

Да дойда до офиса ви, след като много нервно сте се обадили по телефона за да кажете, че никакъв интернет нямате и да установя, че са ви прекъснали телефонната линия на модема, поради неплащане $ 25

Да ме извикате в офиса ви защото имате проблем с електронната поща и на място да установя, че всъщност сте искали да питате как точно се пуска компютъра, който сте купили вчера "от една друга фирма" $ 20 + транспортните разходи + цената на курс за копютърна грамотност

Да ми се обадите с проблем след като вече веднъж съм го решил $ 100

Да се опитвате да ме убедите, че не вие се бъзикате със софтуера, а нещо при мен не работи и точно това ви е проблема $ 200

Искате да дойда пеша до сградата ви за да реша проблема $ 5 / стъпка

Настоявате да дойда в друг град за да реша проблема $ 50 / км + бензина

Прекъсвате ме, докато аз се опитвам да реша нечий друг проблем $ 45 / час

Висите ми на главата и се опитвате да ме накарате да дойда с вас веднага $ 50 / час

Очаквате да ви кажа как точно съм решил проблема $ 50

Идвате да ми кажете, че нещо, с което се занимавам в момента не работи $ 70 / час

Искате да оправя нещо, което съм ви оправил вчера $ 75 / час

Занимавате ме с глупости, докато в стаята ви има друг системен администратор $ 150 / час

Да ме накарате да се завлека до офиса ви, а вие да си тръгнете веднага след като затворите телефона. $ 1500

Обаждате се с проблем, който "всички в офиса имат" и който "спира цялата работа". Не сте там когато се пребивам от бързане за да дойда, а никой в офиса не чувал за проблема. $ 1700

Правите си сам диагностика на проблема и ме информирате какво точно да направя $ 150

Вдигате ми кръвното като сам правите нещо, което съм ви казал да не правите $ 300

Оправям ви "счупената" мишка с mousepad $ 25

Оправям ви "счупената" мишка като изчиствам ролките $ 50

Оправям "счупеният " ви принтер като му слагам тонера $ 35

Оправям ви "счупеното" КАКВОТО И ДА Е като натискам копчето за включване $ 250

Да ви обясня, че не можете да влезете в определен сървър защото нямате account там $ 10

Да си забравите паролата, след като лично съм ви я татуирал на показалеца $ 25

Инсталирате си нещо на компютъра без да ме питате може ли $ 100 / нещо

Обръщате се към мен за поддръжка на нещото $ 150 / час ( независимо дали съм чувал или знам как работи нещото)

Разкливате Кока Кола върху клавиатурата $ 25 + цената на клавиатурата

Разливате Кока Кола върху монитора $ 50 + цената на монитора

Загубвам 30 минути да се опитвам да си преставя какъв точно е проблема ви и още 5 за да ви обясня как да го решите и накрая да чуя "А-а-а и в онази малка кутийка, която изскочи пишеше да направя точно това" $ 40

Налага ми се да използвам фразата: "Ние може би не сме най-правилните хора, с които да говорите за това. Защо не се обадите на номера написан на кутията, в която сте купили това" $ 55

Налага ми се да ви обърна внимание на нещо написано на стената с петсантиметрови букви $ 15

Ако аз съм написал нещото $ 45

Да ми се обадите за бавна връзка с FTP, WWW сървър, на който има MPEG архив като сървъра се намира в северно тамбукту $ 25

Да ми се обадите за това повече от веднъж $ 50

Да се занимавам с потребител, който се е самопровъзгласил за по-умен от мен, но ми се обажда по 2 пъти на ден за помощ $ 100 / час

Да се занимавам с неграмотни компютърни любители/ентусиасти $ 125 / час

Link to comment
Share on other sites

Мамка му! SolidWorks ме загуби като фен, още преди да съм го взел на сериозно... :tongue

Link to comment
Share on other sites

Мамка му! SolidWorks ме загуби като фен, още преди да съм го взел на сериозно... :tongue

 

Ама ти си мислил някога да му ставаш фен?... Има и по-интелигентни неща (и то доста по-интелигентни) от SolidWorks, не се излагай.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми, че годините си минават. Гледам разни хора все ми пеят ще фалираш, не се хващай, малък си, ти да не си мислиш, че си най-хитрия...еми да ги е*а! Колкото и да си хитър с бачкане за някой друг не се правят пари - за краткото си битие това го прозирам даже аз. Ебахти! Писна ми да слушам акъли от "умни" хора на държавни длъжности или работещи за 800лв заплата - и после да си говорим как не ни стигат парите.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми, че годините си минават. Гледам разни хора все ми пеят ще фалираш, не се хващай, малък си, ти да не си мислиш, че си най-хитрия...еми да ги е*а! Колкото и да си хитър с бачкане за някой друг не се правят пари - за краткото си битие това го прозирам даже аз. Ебахти! Писна ми да слушам акъли от "умни" хора на държавни длъжности или работещи за 800лв заплата - и после да си говорим как не ни стигат парите.

единствено трябва да те притеснява ако тия хора ти определят кредитния лимит ;)

 

а иначе докато не фалираш 2-3 пъти не можеш да бъдеш сигурен че идеята е била неуспешна.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

единствено трябва да те притеснява ако тия хора ти определят кредитния лимит ;)

 

а иначе докато не фалираш 2-3 пъти не можеш да бъдеш сигурен че идеята е била неуспешна.

Абсолютно вярно!

 

-------------------------------------------------

 

Някой гледа ли преди малко по БТВ предаването на тема - Ощетени ли са авторските права и книгоиздателите от качването на книги в електронен вариант за некомерсиални цели....?

Имаше някаква идея за нещо, но се получи пълно нищо. Най- забавната част беше изакването на Негово Мениджърско Величие Я. Колев. Според същото изакване, то видите ли нямало закон точно срещу това, ама в ГДБОП били получили някакви сигнали от неясно къде и кой.... и понеже администраторите на читанката (примерно)... щото си криели съоръженията - значи имало извършено престъпление... Направо настръхнах когато същият започна да се плюнчи, че - видите ли в щатите подготвяли някакъв закон касаещ дори правото ти да дадеш на друг за прочит, закупена от тебе книга... Жалка история.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми, че годините си минават. Гледам разни хора все ми пеят ще фалираш, не се хващай, малък си, ти да не си мислиш, че си най-хитрия...еми да ги е*а! Колкото и да си хитър с бачкане за някой друг не се правят пари - за краткото си битие това го прозирам даже аз. Ебахти! Писна ми да слушам акъли от "умни" хора на държавни длъжности или работещи за 800лв заплата - и после да си говорим как не ни стигат парите.

 

70% от населението на държавата работи за по-малко от 800лв. Така я изстреля тая цифра, сякаш не стига и за баница, еле пък ако живееш при родителите си.

 

И ДАЛИ с бачкане за някой друг не се правят пари? Май не си много сигурен.

 

Собственият бизнес освен евентуалните по-високи доходи ти носи и повече нерви, повече обвързаност с работата и по-малко личен живот.

 

Пък и нали все някой трябва да ти работи? Ако всеки се хващаше да си прави собствен бизнес, защото не може да прави пари като работи за някой друг, то собствениците сами щяха да си работят по фирмите, а с фирма с 1 работник няма да направиш състояние. Може да си сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че съм в някакво полусенено, полуреално състояние. От няколко дни съм супер странна. Сякаш не съм в кожата си. Поздрав за всички!!!

Link to comment
Share on other sites

70% от населението на държавата работи за по-малко от 800лв...

 

Аз го казвам в мисъл, че това е все едно "целта" - въпросната сума.

w00x никой не говори за "състояние", а за що годе нормален живот. Пък и нали ужким темата е само за "минаване" :) да не я почваме тук - един път вече в една друга тема станаха едни мармалади ако помня.

Link to comment
Share on other sites

Скукааааааааааааа!!!! Отивам да правя обици, че да ми мине малко главата...

Link to comment
Share on other sites

Скукааааааааааааа!!!! Отивам да правя обици, че да ми мине малко главата...

После ако искаш се обади да ги пробваме двамата :lol:

И днес ще е един мързелив,изпълнен с тъпотия ден,ама както казва един приятел : "ШАНС"!!

Link to comment
Share on other sites

И ДАЛИ с бачкане за някой друг не се правят пари? Май не си много сигурен.

 

Собственият бизнес освен евентуалните по-високи доходи ти носи и повече нерви, повече обвързаност с работата и по-малко личен живот.

 

Разликата между това да работиш за друг и ти да си собственика поне за мен е огромна. Като начало не мога да разбера как някой ще прави нещо и ще го зареже точно в еди колко си часа защото работното му време свършило. Ама готово или не - какво му пука. Ми не знам на мен ми пука винаги.

 

Освен това когато ти си шефа ти определяш правилата а не играеш по такива определени от някой друг част от които ти се струват нелогични или просто ти би го направил по друг начин.

 

И не на последно място аз поне не познавам много фирми които биха предоставили нещо друго на работниците си освен необходимия минимум и всичко над него биха нарекли "излишна глезотия". Последния пример е с моя монитор. Ти да си чул българска фирма с програмисти (google не са) да се "набута" за подобна техника? За работните столове няма и да почвам че там темата ми е изключително болна. Верно на повечето момчета не им и прави впечатление и не им пука особено защото така е навсякъде, което е в основата на трагедията.

Link to comment
Share on other sites

Ти да си чул българска фирма с програмисти (google не са) да се "набута" за подобна техника? За работните столове няма и да почвам че там темата ми е изключително болна. Верно на повечето момчета не им и прави впечатление и не им пука особено защото така е навсякъде, което е в основата на трагедията.
Абе не е с програмисти, ама съвсем скоро подменихме около 20 сносно работещи CRT монитора с 19" TFT Wide.
Link to comment
Share on other sites

Че 19 е санитарния минимум ще ме извиняваш. 15 и 17 инчови изобщо правят ли вече. Това при положение че 22" FULLHD samsung е около 300лв a сигурно може и по-евтино да се намери нещо като HannsG.

 

Всичко с разделителна способност под 1680х1050 не става за работа особено от програмисти.

 

 

А да допоясня: Това да работиш за себе си не е предпоставка за забогатяване, изобщо дори. И е прав w00x за това че е много по-ангажиращо, обаче аз така се чуствам по-свободен и мога да избирам кога какво да правя. И да си направя сам комфорта на работното си място а не да чакам някой друг да се грижи за това. Ей тук е голямата разлика.

Link to comment
Share on other sites

Разликата между това да работиш за друг и ти да си собственика поне за мен е огромна. Като начало не мога да разбера как някой ще прави нещо и ще го зареже точно в еди колко си часа защото работното му време свършило. Ама готово или не - какво му пука. Ми не знам на мен ми пука винаги.

 

Освен това когато ти си шефа ти определяш правилата а не играеш по такива определени от някой друг част от които ти се струват нелогични или просто ти би го направил по друг начин.

 

И не на последно място аз поне не познавам много фирми които биха предоставили нещо друго на работниците си освен необходимия минимум и всичко над него биха нарекли "излишна глезотия". Последния пример е с моя монитор. Ти да си чул българска фирма с програмисти (google не са) да се "набута" за подобна техника? За работните столове няма и да почвам че там темата ми е изключително болна. Верно на повечето момчета не им и прави впечатление и не им пука особено защото така е навсякъде, което е в основата на трагедията.

 

 

Че 19 е санитарния минимум ще ме извиняваш. 15 и 17 инчови изобщо правят ли вече. Това при положение че 22" FULLHD samsung е около 300лв a сигурно може и по-евтино да се намери нещо като HannsG.

 

Всичко с разделителна способност под 1680х1050 не става за работа особено от програмисти.

 

 

А да допоясня: Това да работиш за себе си не е предпоставка за забогатяване, изобщо дори. И е прав w00x за това че е много по-ангажиращо, обаче аз така се чуствам по-свободен и мога да избирам кога какво да правя. И да си направя сам комфорта на работното си място а не да чакам някой друг да се грижи за това. Ей тук е голямата разлика.

 

Full HD на по-малко от 24" за офис работа е смърт! Очите ти на 3-тия час са компот! Мигаш на парцали и не виждаш изобщо.

 

Разликата от това да работиш за някой и ти да си собственика се състои и в това, че аз като остана без работа, ще си намеря нова. Ти като фалираш (въпреки, че до колкото знам нямаш фирма в смисълът обсъждан тук), оставаш без нищо. Ако си работил в собствената си фирма може и да имаш основа, но ако си бил от ония шефове дето само обикалят и размахват пръст, си взимаш пръста и си го навираш в ....., защото в CV-то не можеш да си сложиш:

 

"

Трудов стаж

1998-2010 - собственик и управител на вече фалирала фирма

 

Умения

отлични ръководни функции

"

 

Нали се сещаш? Или ще трябва да почнеш от нулата на някоя работа, или ще трябва да се заробиш в дългове и да пробваш пак със собствен бизнес.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...