Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

А нали се сещаш host за кой тип работа говори, какво завърши и т.н. Той най-много да остане без клиенти известно време и да се наложи да си намери работа в някоя кантора ако неговата не върви...

 

За 22" - аз нямам проблеми, 24 е по-добре а има и 26... още по-добре 27 на 2560х1440 който е IPS при това :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

....., защото в CV-то не можеш да си сложиш:

 

"

Трудов стаж

1998-2010 - собственик и управител на вече фалирала фирма

 

Умения

отлични ръководни функции

"

 

Нали се сещаш? Или ще трябва да почнеш от нулата на някоя работа, или ще трябва да се заробиш в дългове и да пробваш пак със собствен бизнес.

....Което абсолютно не е така! Добре е преди да говориш за гледката от другата камбанария, най-напред да се качиш на нея! ;)

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че би ми било удобно да работя на нещо повече от 22". К'во, на Джумаята ли да го държа. Дядо, с риск да се засегнеш си голяма глезла :) В желанието си да ти е комфортно си минал в друга крайност. Лично аз не мисля, че би било добре работното място да ти е прекалено удобно.

Link to comment
Share on other sites

Много е наивно да се говори, че е по-добре да си наемен работник... Направо не знам как да го коментирам, освен с баснята за гроздето.

Всеки, който има собствен бизнес в тая държава, заслужава адмирации. От друга страна, огромната част от наемните работници работят на 30-50% от възможностите си(колкото и да са скромни) и само чакат да свърши работния ден.

И за сметка на повечето обвързаности, извинявай, ама нищо не носи повече нерви от малоумни екземпляри около и над теб, които не можеш да уволниш лично...

 

@Antares Разменям 19"CRT, перфектно за 22" TFT Widescreen. :lol:

Link to comment
Share on other sites

....Което абсолютно не е така! Добре е преди да говориш за гледката от другата камбанария, най-напред да се качиш на нея! ;)

 

Ами просветли ме как е де. Защото ако дойде някой с такава характеристика при мен да му давам работа, голям е шанса да си отиде там от където е дошъл.

Не върви да се изплюеш и да замълчиш после.

 

Много е наивно да се говори, че е по-добре да си наемен работник... Направо не знам как да го коментирам, освен с баснята за гроздето.

 

 

И за сметка на повечето обвързаности, извинявай, ама нищо не носи повече нерви от малоумни екземпляри около и над теб, които не можеш да уволниш лично...

 

@Antares Разменям 19"CRT, перфектно за 22" TFT Widescreen. :lol:

 

Първия ред е без коментар. Лишен от аргументация.

 

Направи си фирма, спи си в офиса 2 седмици по ред, трепери всеки път като се появи конкурентна фирма на пазара, започни да търсиш работници и ще ми го кажеш това пак.

 

По едно време, колкото и да са малоумни, ако ти вършат работа, дори да имаш възможност да ги уволниш, няма да го направиш, защото преди това са се извървяли 10 също толкова малоумни, но за сметка на това и безполезни.

Link to comment
Share on other sites

Ами просветли ме как е де. Защото ако дойде някой с такава характеристика при мен да му давам работа, голям е шанса да си отиде там от където е дошъл.

Не върви да се изплюеш и да замълчиш после.

 

 

Първия ред е без коментар. Лишен от аргументация.

 

Направи си фирма, спи си в офиса 2 седмици по ред, трепери всеки път като се появи конкурентна фирма на пазара, започни да търсиш работници и ще ми го кажеш това пак.

 

По едно време, колкото и да са малоумни, ако ти вършат работа, дори да имаш възможност да ги уволниш, няма да го направиш, защото преди това са се извървяли 10 също толкова малоумни, но за сметка на това и безполезни.

Брей, брей..., брей....! Като те чете човек, ще реши, че говориш от собствен опит...

 

П.с. Ако ти трябва просветляване, довечера съм на твое разположение... (дано ти помогне да се сетиш какви глупости написа по-горе...)

Link to comment
Share on other sites

Брей, брей..., брей....! Като те чете човек, ще реши, че говориш от собствен опит...

 

П.с. Ако ти трябва просветляване, довечера съм на твое разположение... (дано ти помогне да се сетиш какви глупости написа по-горе...)

 

Аз ще се сетя какво съм написал, защото това ми е мнението по въпроса. Не е като да съм го измислил ей сега. И не, не говоря от собствен опит. Нямал съм фирма, но имам наблюдения и не един собственик на фирма ми е казвал, че би предпочел да работи на високоплатена позиция, отколкото да има собствен бизнес.

Link to comment
Share on other sites

Full HD на по-малко от 24" за офис работа е смърт! Очите ти на 3-тия час са компот! Мигаш на парцали и не виждаш изобщо.

 

Разликата от това да работиш за някой и ти да си собственика се състои и в това, че аз като остана без работа, ще си намеря нова. Ти като фалираш (въпреки, че до колкото знам нямаш фирма в смисълът обсъждан тук), оставаш без нищо. Ако си работил в собствената си фирма може и да имаш основа, но ако си бил от ония шефове дето само обикалят и размахват пръст, си взимаш пръста и си го навираш в ....., защото в CV-то не можеш да си сложиш:

 

"

Трудов стаж

1998-2010 - собственик и управител на вече фалирала фирма

 

Умения

отлични ръководни функции

"

 

Нали се сещаш? Или ще трябва да почнеш от нулата на някоя работа, или ще трябва да се заробиш в дългове и да пробваш пак със собствен бизнес.

 

 

Смешно е да твърдиш, че да си наемен работник е по-добре от собствен бизнес... Добре е дори в някои случаи е почти задължително да поработиш като наемник преди да създадеш собствен бизнес, но дотам...

Link to comment
Share on other sites

"Смешно е да го твърдиш."

"Не си прав"

"Наивно е да се твърди"

 

Ама аргументи - нъцки. Аз поне се аргументирах.

 

Има хора дето работят за по 7000лв на месец. Собствениците на колко от по-малките фирми вадят по толкова всеки месец?

 

И дайте да се уточним за какво говорим, защото да си късам гъза да се задържа на пазара и да се задоволявам с по 1300лв на месец чиста печалба дето си я прибирам в джоба, само и само да нямам началник, някакси не ми се вписва като "печеливш собствен бизнес".

Link to comment
Share on other sites

За да взимаш по 7к на месец, трябва да си инвестирал поне 15 години в учене и опит!

Какъв аргумент да ти дадем, не знам...

Не е въпроса само колко взимаш, а какво ПРИТЕЖАВАШ. Имаш БИЗНЕС, а не трудов договор.

Link to comment
Share on other sites

Че колко ти трябват за печеливша фирма? 2 години?

 

Какво значение има какво притежаваш? Ти за да имаш собственост ли си я направил тая фирма, или за да ти вади пари?

Link to comment
Share on other sites

Моля някой да намери предната тема за "работа" и да продължим там - аз не се справям нещо с търсачката.

__________________

 

Колкото и да не исках да пиша пак ...

 

w00x не знам ти за какво ми говориш, но аз ти говоря за посредническа дейност и реализация на вече готови стоки. Т.е. управление на малък обект за продажба на стоки за потребление в район без конкуренция.

 

А за наемния труд.

Имам колеги работещи по 6 месеца в кантори без да им се плати - и после те, ще ви искат хонорар на вас за съвети :unsure:

Хората работещи като административен персонал -

а) работят на 20% от възможността си поради

- неудовлетвореност от работното място/работата/заплатата

- не им достига персонал ама работодателя си мисли, че ги дои и те му връщат/раздут е щата ама си траят и пият кафе

- колкото и труд да положат, никога не могат да свършат всичко (или така си мислят)/клатят си по цял ден краката

- държат се като господ с клиентите

б) скъсват се от бумащина и

- мислят си, че тяхната Работа крепи света и, че тая работа е "тяхна"

- мислят си, че работодателя им е нормален и ще им вдигне заплатата, накрая свършват на 40 изперкали и със съсипани нерви

- си мислят, че така вършат работа (а само дефинират лошо "администрация")

- държат се като господ с клиентите

 

Еми, Не. Не става. Още повече пък ако стигнем до вариант ...

в) някой знае как се работи и

- всички го мразят

- не е спуснат от шефа (като а) и б))

- тормозят го на работното място (колегиалните отношения в Бг са странни)

- винаги накрая си тръгва сам или е принуден

 

Хеле пък ако в) е дама. Правят й живота ад - точно тия които са най-некомпетентни и спали с най-много хора на работното място или по "горните етажи".

Аз за тези неща имам преки впечатления и то предостатъчно. Иначе сме копали и канали за полагане на тръби, боядисвали сме, окабелявали (знаем как) ... еми плащат ти 15на % от реалния пазарлък и след 17:00 "Ама на'иш ли, аз щото съм готен батко ти плащам толкова, ако беше при някой друг като куче щеше да работиш за 10лв на ден - а си отвориш устата за пари те чакат ония гадните вместо мен!"

Link to comment
Share on other sites

Супер много ме обърка с този си пост.

 

Не говорим за юристи.

 

Не бях запознат с твоя случай и затова не го коментирах.

 

Просто ти казах, че могат да се вадят повече пари на заплата, отколкото със собствен бизнес и нервите, и притесненията са по-малко.

Link to comment
Share on other sites

@w00x ако работиш в голяма фирма, на заплата, и отговаряш за 150-200 човека нервите, стреса и отговорностите не са много повече от колкото да си имаш малък или среден бизнес, така че аргументите ти не са много правдиви.

 

Отделно пък, колко са тея работни места, на които си седиш и си клатиш краката и ти дават 7000 лв заплата? Мислиш ли че оня тип не си е скъсал гъза преди това за да ги взима тея пари? Или че в момента не си го скъсва, когато му се наложи?

Link to comment
Share on other sites

Ами прочетете за мениджъра и маймуните. Много полезна и интересна книжка.

Link to comment
Share on other sites

 

....Просто ти казах, че могат да се вадят повече пари на заплата, отколкото със собствен бизнес...

Кажи къде тва !?

... и нервите, и притесненията са по-малко.

Виж..., за това си прав..., но пък който го е страх от мечки... не ходи в гората! ;)

Link to comment
Share on other sites

hoste почти ти съчувствах и аха-аха да се съглася с теб, ама стигнах до частта с каналите и 15% от реалната цена на труда ти и размислих. удобно пропускаш елементите с дължимите от работодателя данъци и осигуровки върху твоя труд, както и оценката на нужните материали и инструменти за да извършваш труда си и още няколко дребни детайла.

Link to comment
Share on other sites

Главата ми е компот... Мамка му и прасе! Но ще уважа Форумната сБИРка.

 

Наско, пак да попитам къде ми е газа! ph34r.gif

 

Ангеле, наистина говориш небивалици, а и нямаш никакъв опит. Т. нар. ти наблюдения едва ли са адекватни. Повече по въпроса на масата довечера beer.gif

Link to comment
Share on other sites

@w00x ако работиш в голяма фирма, на заплата, и отговаряш за 150-200 човека нервите, стреса и отговорностите не са много повече от колкото да си имаш малък или среден бизнес, така че аргументите ти не са много правдиви.

 

Отделно пък, колко са тея работни места, на които си седиш и си клатиш краката и ти дават 7000 лв заплата? Мислиш ли че оня тип не си е скъсал гъза преди това за да ги взима тея пари? Или че в момента не си го скъсва, когато му се наложи?

 

Изобщо не съм твърдял обратното. Правдиви са ми аргументите, защото работиш в голяма фирма на заплата, отговаряш за 200 човека и печелиш повече от малкия бизнесмен.

 

И кой говори за клатене на крака? Българска работа. Ти му говориш за работа, той мисли каква ще да е тая работа, дето да можеш да си клатиш краката и да взимаш много пари.

 

Никой не дава много пари за нищо. Трябва да се поемат отговорности и много хора да зависят от теб.

 

 

Питайте го SMARTbomber дето няма фирма и работи като авио диспечър, колко пари взима и вижте дали не са повече от средностатистическият бизнесмен.

 

 

С тая разлика, че ако остане без работа, той ще смени летището, а бизнесмена, ако е вложил всичките си пари в опити за закърпване на положението, ще се изнесе на палатка.

 

 

Link to comment
Share on other sites

hoste почти ти съчувствах и аха-аха да се съглася с теб, ама стигнах до частта с каналите и 15% от реалната цена на труда ти и размислих. удобно пропускаш елементите с дължимите от работодателя данъци и осигуровки върху твоя труд, както и оценката на нужните материали и инструменти за да извършваш труда си и още няколко дребни детайла.

Подвел съм те като не съм упоменал липсата на "договор" и трудови отношения ;)

 

_________

 

Иначе има и хора, които създават работни места и са коректни - за тях, хвала. Дано има повече. За съжаление голямата част са не дотам дребни тарикати.

Link to comment
Share on other sites

Ами размислих...То газовете и книгите щях да ги разхвърлям, за да има място за креватчето, ама в крайна сметка реших да си намаля работното пространство. Така че, няма газ.

:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

С тая разлика, че ако остане без работа, той ще смени летището, а бизнесмена, ако е вложил всичките си пари в опити за закърпване на положението, ще се изнесе на палатка.

 

Ей там е разликата. Малко като с комара - трябва да знаеш кога да спред и кога положението е неспасяемо. Освен това защо смяташ че бизнеса неминуемо фалира? Ей това през цялото време не мога да го разбера. Или че печели колкото да не е без хич? Ако е така - да, по-добре започвай да работиш на заплата за друг - очевидно не можеш да се оправиш и не си за тази работа. Ама не с всички и всичко е така...

 

 

 

Не мисля, че би ми било удобно да работя на нещо повече от 22". К'во, на Джумаята ли да го държа. Дядо, с риск да се засегнеш си голяма глезла :) В желанието си да ти е комфортно си минал в друга крайност. Лично аз не мисля, че би било добре работното място да ти е прекалено удобно.

 

Глупости говориш. Верно, всичко зависи какво правиш. Ако че пишеш някакъв текст или ще ровищ нещо с браузър не ти трябва кой знае колко пространство, но за програмиране и дизайн трябва колкото може повече. Аз ако мога ще закача още 2 монитора на основната машина да станат общо 4 ще е върха (ама нямам къде да ги сложа в момента). На тестовата машина и 1 стига но ако имам място и 2 бих ги направил. И имам идея какво да държа на всеки от тях. Така превключването на програми и примигването ще го намаля до минимум. И вместо да цъкам просто ще си врътна главата. Ако не вярваш ела да ти покажа как работя и ще ме разбереш.

 

И пак казвам - ако мислиш че прекалявам с лиготиите - погледни хората в гугъл с какви монитори са и по колко.

Link to comment
Share on other sites

стига сте го яли де. човека просто каза че монетата има две страни. всеки е прав и всяко решение си има и силни и слаби страни.

а тва че монетата има и ръб е друга бира. и маса има даже. от време на време и стойност.

 

 

 

тия хапове са много яки - чувствам се почти като човек. дали да не дръпна още 2-3?

Link to comment
Share on other sites

mobo, днес и на мен така "пратихме ви една финансова информация, дали сте я прегледали"... и понеже след мен на завоя едно такси се натискаше да ме изпреварва отдясно та не успях да реагирам правилно и го почнах с "абе вие няма ли да ме оставите на мира, що не си е***е майката..." после се сетих че не е най-правилния начин да ги разкарам досадниците ама като ме буташе и му теглих 1 каруцарска на онзи досадник вместо на таксито :lol:

Link to comment
Share on other sites

За всички любители на Световното по футбол и вувузелите е следния поздрав:

"Джа-Джа-Джабулани-Джабулани, Путку Мафанииииии ..." :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...