Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Format и Convert са две различни неща. Трябва да се внимава!

 

Ами най-малкото би трябвало да му е излезнал въпроса с потвърждение - дали е сигурен, че иска да направи операцията, тъй като данните ще бъдат затрити. А форматирането и преформатирането (конвертирането от една файлова система на друга) наистина "мъничко" се различават. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

И аз очаквах някакво предупреждение, но те бяха стандартни и не включваха изтриване и загуба. Някъде в самото начало може да го е пишело. То нищо не се е загубило, с една програма всичко се възстановява, но ще пада прехвърляне от хард на хард :)

Link to comment
Share on other sites

Днес правихме интервю за работа.

Четирима от пет човека отговориха на въпроса "Каква заплата би Ви мотивирала да започнете при над ?" 500-550лв/мес !!!!

Само един спомена 700-800лв и то с бонусите !!!

Link to comment
Share on other sites

Предполагам си зависи от работата все пак.

 

Не съм предполагал че има все още хора които се продават просто ей така само и само да имат работа.

Това си е лично мое мнение де.

Когато ходих на срещата за новата ми работа аз си имах цена и си я отстоявах и повярвай ми не беше никак близка до 550 лв ;)

Единия кандидат дори беше с магистърска степен и беше готов да работи за 500лв !

Link to comment
Share on other sites

Ами не винаги това зависи от тебе, повярвай ми. Дай да те оставя тебе за половин година без работа и после пак да те питам за колко ще почнеш работа. Сега, мене ми е ясно че принципно си прав, но дефакто не си :) Не ми се спори , но нещата зависят от гледната точка. Ти в момента имаш добре платена работа и можеш да си позволиш такива разсъждения :) Аз от друга страна съм без работа вече 4-5 месеца и като цяло 550лв заплата е някакво начало, колкото да не се мотам по цял ден и да се чудя накъде да хвана. Тая работа зависи от много неща и всеки си преценя за себе си. Не мисля че имаш право да съдиш хората за колко пари да работят, като се има на предвид, че работа за 500-550лв. на месец, не се намира под и над път.

Link to comment
Share on other sites

Как със спирт бе човек, нали след 5тото чистене на стъклата ако те спрат ще имаш 1 промил в кръвта вече wink.gif Освен ако не въртиш въздуха вътре в колата със спирт мирише та се къса.

 

Днес сипах по-сериозна доза, понеже и в казанчето още имаше. В момента е с 300 грама спирт. Тествах в движение с 80 - никакви грижи, никакви миризми. Вярно че понякога полъхва и то предимно лятото, но иначе нямам никакви проблеми. Абе вие като сте мераклии хранете хиените, които ви продават горе долу същото с малко боичка... Аз минавам с 20-30 лева на сезон.

Link to comment
Share on other sites

Ами не винаги това зависи от тебе, повярвай ми. Дай да те оставя тебе за половин година без работа и после пак да те питам за колко ще почнеш работа. Сега, мене ми е ясно че принципно си прав, но дефакто не си :) Не ми се спори , но нещата зависят от гледната точка. Ти в момента имаш добре платена работа и можеш да си позволиш такива разсъждения :) Аз от друга страна съм без работа вече 4-5 месеца и като цяло 550лв заплата е някакво начало, колкото да не се мотам по цял ден и да се чудя накъде да хвана. Тая работа зависи от много неща и всеки си преценя за себе си. Не мисля че имаш право да съдиш хората за колко пари да работят, като се има на предвид, че работа за 500-550лв. на месец, не се намира под и над път.

И двамата сме прави,но кажи ми как ще стане да се научат собственици/управители и т.н ,че трябва да се заплаща труда според ценза и уменията а не просто ей така "Давам 500лв" ?

Или по стар соц почин - Ние лъжем,че работим те ни лъжат,че ни плащат.

Link to comment
Share on other sites

И двамата сме прави,но кажи ми как ще стане да се научат собственици/управители и т.н ,че трябва да се заплаща труда според ценза и уменията а не просто ей така "Давам 500лв" ?

Или по стар соц почин - Ние лъжем,че работим те ни лъжат,че ни плащат.

 

Съгласен съм с тебе, така е както го казваш, но се съгласи, че ако ти е огладнял задника няма да го мислиш толкова тоя проблем :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен точно, но е около 3, може и малко отгоре литра. Подсетихте ме сега като заговорихте, че е почти празно и днес ще заредя една доза.

А още по-добре е като цена..., метиловият спирт. Четири литра в туба излизат 10 - 12лв. Просто трябва да отидеш до който и да е магазин за химии. Проблемът обаче е, че ако караш с отворена клапа за външен въздух, вътре става някакъв ад (аз лично карам на рециркулация, защото смрадта от градските автобуси и разни таратайки ми е също толкова отвратителна)

Link to comment
Share on other sites

На шофьорска седалка - НИКОГА. Виж на дясната си пия смело.

 

Освен това аз рядко пия концентрат, момко. laughing.gif

 

---------------

 

Галински, при мен пуснеш ли да духа на стъклото няма вътрешна циркулация. Иначе и аз през цялото време съм на нея, защото ме подлудява смрадта на бараките по улиците. Обикновено карам с леко отворени предни прозорци и вътрешен кръг.

Link to comment
Share on other sites

Това официално вече е любимата ми песен. Страхотна е! Не знам как до сега не съм я чул. Хубаво, че беше GTA IV! А някой от потребителите тук са израстнали с нея сигурно!

 

 

Архитект от САЩ ще ми прави логото на фирмата :P

 

Архитектите трябва да правят сгради, не лога :) Покажи го после да го видим(я). Ще може ли?

Link to comment
Share on other sites

Архитектите трябва да правят сгради, не лога

Именно - аз съм толкова специален, че за мен оставят всякакви сгради и се захващат с лога/логота :)

Link to comment
Share on other sites

Архитект от САЩ ще ми прави логото на фирмата :P

Аз пък веднага се сетих за рендето на главната. Нали и тя е правена от архитект, а не от скулптор или който и да било свързан с изкуство. Та гледай и логото ти да не е плод на такъв гений ;)

А в крайна сметка с какво ще ти се занимава фирмата? Преводи?

Link to comment
Share on other sites

Kазваше мама - учи медицина, аз пък исках да съм поет...

То не пречи, двете не са взаимно изключващи се ,има много чалнати или с по-специална душевна ориентираност и при дофторите и при поетите,а и все още старите лекари казват,че медицината е изкуство :laughing:

Така че,Grimjaur,трябвало е да послушаш майка си :lol:

Link to comment
Share on other sites

Днес сипах по-сериозна доза, понеже и в казанчето още имаше. В момента е с 300 грама спирт. Тествах в движение с 80 - никакви грижи, никакви миризми. Вярно че понякога полъхва и то предимно лятото, но иначе нямам никакви проблеми. Абе вие като сте мераклии хранете хиените, които ви продават горе долу същото с малко боичка... Аз минавам с 20-30 лева на сезон.

На мен резервоара за течността ми е 7-8 литра. Понякога за едно прибиране до България свършва. Говоря за едната посока само. Именно за да не ми се налага да доливам на пътя се старая да не пръскам прекалено често. Друг проблем е измиването на фаровете. Прекалено много вода отива за тях sad.gif.

 

Галински, при мен пуснеш ли да духа на стъклото няма вътрешна циркулация. Иначе и аз през цялото време съм на нея, защото ме подлудява смрадта на бараките по улиците. Обикновено карам с леко отворени предни прозорци и вътрешен кръг.

Аз за това винаги слагам филтър с активен въглен на климатика. Отделно колата има някаква система когато има гадни миризими отвън автоматично да започва да върти въздуха вътре в колата.

Link to comment
Share on other sites

Не знам как е изкрънкала преподавателя ама й е писал 4 :D

 

Не съм учил съпротивление на материалите, но механиката я избутах с 4...да минава и заминава. Много ми е интересна, но да я слушам. Трябва ли да я чета....отиде. Същото е Динамиката, Физика и куп други щуротии...ама да ги слушам :):)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...