Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Ухан има население два пъти колкото България сигурно и карантината я спазваха, защото иначе ядат дървото. У нас и в частност Пловдив, хората не разбират, че макар и преекспонирана до някъде, опасността я има и положението не е много розово и всякакви хора и откровени тъпанари се шлаят навсякъде. Да не говорим, че сред няколкото десетки хиляди, които се прибраха от Испания, Англия, Франция, Италия, със сигурност има доста заразени и заразни, които с цялата си наглост, вместо да се изолират за 15-на дни, тръгнаха да пъплят като изоглави, без изобщо да си дават сметка за последствията. Прост народ и изключително скапан мат'рял. На генерала съвсем не му е приятно да има карантина и народа да се чуди как ще закърпи положението след месец - два. Ние сме малка и сравнително бедна държава (говорим за тия дето бачкаме за ниска до средна заплата). Период с продължителна карантина ще доведе до изключително голям брой безработни (още първата седмица, някои шефчета съкратиха персонала и на улицата и борсата се оказаха над 10000 човека), които малко или много ще тежат на НОИ. Няма да има постъпления от данъци, осигуровки. Хората масово имат кредити, наеми, имат разходи за текущи задължения и сметки, за храна, едно или повече деца. Банките и да отсрочат вноските с 1, 2, 3 месеца, едва ли ще се навият за повече. Да не говорим, че след като почнат работа хората, вероятно ще трябва да компенсират изоставането. Ще стане страшно и това го знаят много добре. Много малки бизнеси ще фалират, ако са и семейни и това е единственото препитание за всички в семейството, още по-лошо. Човек, който няма какво да губи, няма какво да го спре да излезе на улицата, готов да линчува.

 

Нямаме достатъчно тестове. Ако минем 4-5 000 човека, които трябва да са хоспитализирани, ще се окаже, че няма подходящо оборудвани помещения, персонал и прочие. Затова гледат да ограничат колкото се може повече евентуални проблеми, да изкараме 1 месец под карантина, за да не караме след това 3 месеца примерно. Но много хора това не го разбират.

 

И т.н.

 

2 hours ago, vinyl_master said:

https://www.cross.bg/taiivan-dzhen-samo-1628381.html#.XoMeYnJS-Uk

 

Може би най-адекватните мерки взети от човек, знаеш какво прави. И този пример го нема по телевизията. Човекът, заради когото в Тайван няма епидемия от коронавирус.

 

 

Четох я статията преди няколко дни. Впечатляващи резултати от правилния човек, оказал се в точното време на точното място.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

При нас положението е следното:
- Ама аз не разбирам от тия неща! Аз съм министър, щото съм човек на онзи, не разбирам от разни корони и разни вируси.
Също като заместника си. Също като голяма част от веригата надолу. Също като всичките членове на комисии, комисийки и други, чиято основна роля е да взимат заплати и да препредават заповедите надолу, пък изпълнителния персонал да се чуди как да ги изпълни. И сега, когато е криза и се изисква някой с реална власт да вземе решение - той нито знае какво да прави, нито кого да попита. И резултатът е цирк. Реално нещо, което си мисля , че би свършило работа е разпускане на правителството и назначаване на кризисно такова, съставено от компетентни хора. Ама не виждам как някой ще пусне кокала, дори и в такава ситуация.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antares said:

При нас положението е следното:
- Ама аз не разбирам от тия неща! Аз съм министър, щото съм човек на онзи, не разбирам от разни корони и разни вируси.
Също като заместника си. Също като голяма част от веригата надолу. Също като всичките членове на комисии, комисийки и други, чиято основна роля е да взимат заплати и да препредават заповедите надолу, пък изпълнителния персонал да се чуди как да ги изпълни. И сега, когато е криза и се изисква някой с реална власт да вземе решение - той нито знае какво да прави, нито кого да попита. И резултатът е цирк. Реално нещо, което си мисля , че би свършило работа е разпускане на правителството и назначаване на кризисно такова, съставено от компетентни хора. Ама не виждам как някой ще пусне кокала, дори и в такава ситуация.

По тази логика не знам какво би трябвало да се направи с правителствата на Италия , или Испания? Може би трябваше да ги разстрелят по няколко пъти.

В момента Б-я се справя добре. Много по-добре от държави, които винаги сме сочили за пример.

Link to comment
Share on other sites

Дали е справедливо да приписваме този "успех"  на правителството ни? Италия и Испания са популярни туристически дестинации и дори и в този сезон от там минава огромно количество туристи. 
Аз си мисля, че нас ни спасява това, че сме гъза на географията.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Слушах, че само през сухопътните ни граници от обявяването на извънредно положение са се завърнали 150 000 българи, по въздух не казаха, нямам си идея това нормлен приток ли е или не, но това са адски много хора и те идват точно от огнищата, та наистина за сега България се държи.

Link to comment
Share on other sites

Когато в Италия смъртните от случаи от корона станаха десетки, все още се играеха мачове пред пълни трибуни, а туристите обикаляха необезпокоявани.

Когато в Италия смъртните от случаи от корона минаха 1000, в Испания все още се играеха мачове пред пълни трибуни, а туристите обикаляха необезпокоявани. Не знам чия е вината ....

Edited by Mobi
Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2020 at 10:45 AM, Lucky Luciano said:

 

@RaptoR Идеята за покрива е супер... Чудя се как да организирам стълбата за моето асансьорно, аз едва се качвам, какво остава за децата. Иначе покривът е чист, останаха 2-3 антени да изхвърля...

 

Абе ти с кава стълба си?!? Да не е вертикална метална? 

 

3 hours ago, netrootbg said:

Напълно съм съгласен за IQ-то на кака здравка и кмета. Чак да ти се иска тотев да се върне... Чак не мога да повярвам, че мога да напиша това нещо...


Помниш ли, когато казах, че предишният кмет беше прост, но новият е тъп. Което си е много по-тежък случай. :laughing1:

=================================

 

Относно абсолютните глупости на тема маски, ЧЕТЕТЕ ТУК. Статистиката няма как да ни излъже, освен ако не е манипулирана. Разбира се тук е важно да се отбележи, че има маски и маски. 

Относно вчерашния ми рейд през две КПП-та ще разкажа по-късно. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Mobi said:

 

В момента Б-я се справя добре. Много по-добре от държави, които винаги сме сочили за пример.

 

Точно щото се справяме добре, значи мерките работят и просто да се следи за тяхното спазване! То какво се случва, всеки ден трябва да се забрани да се прави нещо, трябва да се сложат огромни глоби и подобни, да се сложат СМС-и само и само да не се каже, че сме добре и да вземе да пропада кокала.

 

Относно кмета, аз не виждам да имаме такъв, по-скоро кметица с друг пост. И аз не знам къде ми дойде на акъла ама Тотю ще го търсим под дърво и камък....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lucky Luciano said:

 

Да.


Ти си почти безнадежден случай... Още една причина да купиш апартамента срещу мене... Давай преди да е поискал 120к евра хахахахаха

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

При нас положението е следното:
- Ама аз не разбирам от тия неща! Аз съм министър, щото съм човек на онзи, не разбирам от разни корони и разни вируси.
Също като заместника си. Също като голяма част от веригата надолу. Също като всичките членове на комисии, комисийки и други, чиято основна роля е да взимат заплати и да препредават заповедите надолу, пък изпълнителния персонал да се чуди как да ги изпълни. И сега, когато е криза и се изисква някой с реална власт да вземе решение - той нито знае какво да прави, нито кого да попита. И резултатът е цирк. Реално нещо, което си мисля , че би свършило работа е разпускане на правителството и назначаване на кризисно такова, съставено от компетентни хора. Ама не виждам как някой ще пусне кокала, дори и в такава ситуация.

 

 

Това, което на мен ми направи впечатление- обявиха миналата седмица новия медицински съвет, който да помага в решавана на проблеми, взимане на мерки и даване на препоръки и съвети. Те самите казаха, че не търсят слава, конфорнтиране със Кризисния щаб, дублиране и преповтаряне на функции и когато те се налага те също ще правят изявления. Също така там имаше хора, които говореха много по адекватно за цялата тази болест, епидемия, пандемия, зараза, вирус бла бла бла и са ги казвали тези неща още преди сформирането на този съвет. Таа.... от тогава досега нищо не се е чуло от тоя съвет, въпреки че там май има доста по- здраво стъпили хора на земята и по-разбиращи от Генерала- главен герой, като че ли нарочно ги заглушиха отвсякъде. Даже на следващия или по-следващия ден самият Генерал при зададен му въпрос относно мнението на Мед.съвета се отнесе доста пренебрежително и подигравателно към тях като към едва ли не някакви знахари. От известно време насам усещам и се дразня как въпросният началник на ВМА доста си е повярвал и се е взел на сериозно и се помислил за по-велик от колкото е. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, RaptoR said:


Ти си почти безнадежден случай... Още една причина да купиш апартамента срещу мене... Давай преди да е поискал 120к евра хахахахаха

 

След два месеца, ще му предложа реалната му цена. Може да е огладнял... Но искам в НА да пише, че с предаването на владението, ще получа и ключ от асансьорното, щот' ин'чи, нема сми...

И да махнеш кашона от телевизора, че ще пречи:grin:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

След два месеца, ще му предложа реалната му цена. Може да е огладнял... Но искам в НА да пише, че с предаването на владението, ще получа и ключ от асансьорното, щот' ин'чи, нема сми...

И да махнеш кашона от телевизора, че ще пречи:grin:


Виж ся, той само покрай обстановката на последния етаж е дигнал 10к, още 15к понеже аз съм отсреща, а покривът дори не е броен още :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Lucky Luciano said:

'начи ше си го продава още годииини...


Ти изчакай да тръгнат цените надолу па тогава ке го гониме.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Antares said:

Дали е справедливо да приписваме този "успех"  на правителството ни? Италия и Испания са популярни туристически дестинации и дори и в този сезон от там минава огромно количество туристи. 
Аз си мисля, че нас ни спасява това, че сме гъза на географията.

 

Телото като го хване разтройството, г*за на географията страда най-много, цапа се най-много и нещата често идват изневиделица, баш кога въпросния г*з не е подготвен за тях :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Интересна теория:

 

Пробив! Има връзка между ваксината БЦЖ и смъртността от COVID-19

 

Quote

Тези страни, в които не е имало универсална ваксинация с БЦЖ, като Италия, Нидерландия и САЩ, са пострадали най-много. Освен това ваксинацията с БЦЖ намалява и случаите на зараза с новия коронавирус", констатират авторите на анализа. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2020 at 8:29 PM, w00x said:

За какво да ме пратят по-точно в затвора? Аз не разпространявам фалшива информация и конспирации. Коментирам и споделям реални случки.

Дори не съм написал, че въпросната жена е починала от коронавируса. Освен ако аз не пропускам нещо..

Личните истории са лични, защото са се случили на нас, а не защото трябва да се пазят в тайна.
А аз мога да имам "импакт фактор" и без да съм модератор. Това е напълно субективно.

 

Има разлики в параметрите, но не са нощ и ден. И не сме нито аз, нито ти хората, които трябва да направят тестовете на технологиите преди да им сложим лиценза. Не сме ние и хората, които могат да ги замерят независимо от въпросните хора дали въпросният лиценз, за да видим дали има някаква вреда. Поне аз не мога. Ако ти можеш - давай. Направи тестове и покажи на хората. Вероятността някой да повярва на човек с реални резултати е по-голяма от това да повярва на някой, който обикаля с шапката от фолио и крещи на хората в главата си.

въпроса е в подбора на вида информация и начина на изнасянето й.

щото едно е да кажеш  ВСИЧКИ ЩЕ ХВАНАТ ТРИПЕР, ако чукат марийка.

Друго е "аАе слагай гуми, че мое да фанеш нещо от онаа Мима общата".

И двете носят  неприязън към фриволното поведение на марийка, и не могат да минат през #metoo цедка, ама има разлика в интонациите.

 

съгласен съм - не съм аз или ти дето издават лицензи за мобилните оператори. да, мога да направя измерванията, но не и безплатно, защото  доходите ми не позволяват да поддържам лаборатория като хоби. ако искаш питай ме пак след 10-15 години кат остарее технологията достатъчно, та уредите на третичния пазар да са достъпни за простосмъртни.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Изключително наглият резак Хасан Адем с коронен грип :laughing1:

На това му се вика карма. Сега обаче стадото малоумници веднага ще си намери повод да се изпокрие и да спре да работи. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, plameni said:

Хаха, стига бе, тия са от моя университет. Значи аз имам такава ваксинация, за вас не знам.  :)

Link to comment
Share on other sites

в.Марица от много години вече е жълто-кафяв кликбейт кенеф. Там единственото вярно е датата, но и тя следва да се проверява на още едно място, за всеки случай.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, deus_pld said:

в.Марица от много години вече е жълто-кафяв кликбейт кенеф. Там единственото вярно е датата, но и тя следва да се проверява на още едно място, за всеки случай.

В случая нищо не са измислили. Първото нещо, което направих е да проверя за първоизточника, защото ме заинтригуваха със споменаването на университета, в който преподавам. Ето оригинала на изследването.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не са измислили, но и са превели само част от статията, колкото да си оправдаят сензационното заглавие.

Ето ТУК например е същият материал, но много по-коректно поднесен, по-обстоен и без гръмки заглавия от типа на "ШОГ", "БОНБА", "СЕНЗАЦИОННО" и тн. кукички за кликбейт.

Това, за което се говори лежи по-скоро на статистически анализ на данни- забелязали са, че в държави с голямо покритие на туберкулозната ваксина има по-ниска заболеваемост от Ковид-19. Но тепърва в няколко различни научни института започват реални изследвания дали наистина има медицинска връзка между двете неща, или е по-скоро съвпадение. 

По принцип, ако действително има подобна връзка, това би било добра новина за България, понеже имаме едно от най-добрите покрития на БЦЖ-ваксината в Европа. Даже преди няколко години някои от ре-имунизациите с БЦЖ отпаднаха, понеже наистина бяха твърде много.

Link to comment
Share on other sites

Е да де, ти какво очакваше - Марица да представят нещата като в научно списание, толкова си могат завалиите, пък и нали трябва да се гонят сензации. Въпросът е, че не са го карали изцяло и директно с измислиците през просото. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...