Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

дебели ножове не стават.... аз имам няколко sog-a и не стават, а и ъгъла им е друг.... тях ги точа  на ръка с едно точило от Лидл ако не се лъжа.... диамантено с квадратоподобно с 4 различни грид-а.... честно казано с него точа и ножовете на косачката....  :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, Mockingbird said:

Някъде коментирахме точила за ножове….Искам да си взема нещо прилично за кухненските ножове и да си поддържам “туристическите” ножчета… не помня кой, се беше похвалил с едно настолно, дето се хваща за масата/плота….

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://knifeshop.bg/product/komplekt-za-zatochvane-lansky-lkc03

Това е истината и което бе препоръчано от Галицин като за начинаещи. Само да спомена, че към оня момент беше 85 лева и му се кумих аз... Взех иначе аналога от Алиекспрес, но още си стои немонтиран. Нямам нито място да го ситуирам, нито време да се занимавам. Засега. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, jozo said:

Тея дни не знам какво става, пияни ли карат, друсани ли, ама е някакъв ад. 

 

Най-големия дебил беше в сряда, малко преди Дебър един с лъскаво БМВ 3 коли ни метна в банкета.

 

Не искам да съм лош пророк, но дебилизмите на тоя път тепърва предстоят. Карам ежедневно по няколко пъти по него и откак го направиха вече има 3 тежки катасртофи с жертви и още толкова по-леки. Седмицата преди Коледа така се бяха размазали на Кемера, че цяла нощ и целия ден след това не успяха да махнат колите, та отбиваха цялото движение отново през Ягодово и Катуница. Отделно една кола изгоря цялата преди Кемера на една от отбивките. А смятай, още пътя дори не е пуснат официално целия за движение.

Вече трайно се кара със 120+.

Понеже изрязаха храстите отстрани и видимостта е малко по-добра, изпреварвания можеш да видиш на всякакви места, включително на моста на Кемера, примерно, или на големия завой преди отбивката за Садово. 

Пътя се ползва като ускорител на всички елементарни частици от аскюу, пръомай и кърджали (тия последните са най-бруталните) и е нещо страшно. 

Тази сутрин към 7 и нещо карам с около 80км/ч, защото имаше доста гъста мъгла и температура -3, особено между Садово и Чешнигирово, на няколко пъти ме изпревариха като спрял. В мъглата, при видимост 30-40 метра макс, регистрации Х и К. Та си мислех, че е не толкова въпрос до алкохол и наркотици, просто материала е лош. Просто Ганю нищо ново и хубаво не заслужава.

Направят му нов хубав път- тръгне с 200, утрепе някой;

Направят му тротоара пред блока- почне да си катери колата, натроши плочките;

Направят детска площадка с пързалки, люлки- некфи Ганювци-тийнове изгонят децата, накачорят се, изпотрошат всичко;

Направят градинка, междублоково пространство- след 2 седмици всичко е в кенчета, салфетки и шлюпки от семки.

Сложат му нови казани за разделно събиране- фърли си фаса вътре, запали го, два дена не може да се измирише квартала.

Никакво самосъзнание, никаква толерантност, никакво чувство за естетика,  нищо, Ганю иска да му е кално, да му е мизерно, да си грухти в кочината, да пие ракия и да псува телевизора и туй то. 

Link to comment
Share on other sites

То всичко това, мили мой, е на практика резултат от повсеместното и ТОТАЛНО изпростяване, оглупяване и опростачване на вече второ поколение в страната. 
Иначе към тия номера горе добавяш РА и СМ и картинката в Пловдив и региона е налице. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Mockingbird said:

Иии?

 

Ами, то беше за подарък. Точи си чудесно. Не съм го пробвал лично до момента, но май ще се наложи, защото собственичката се притеснява да го ползва. :D 

 

Ето това: https://www.graef.de/en/p/blade-sharpener-cx125/

 

2 hours ago, deus_pld said:

Направят му нов хубав път- тръгне с 200, утрепе някой;

Направят му тротоара пред блока- почне да си катери колата, натроши плочките;

Направят детска площадка с пързалки, люлки- некфи Ганювци-тийнове изгонят децата, накачорят се, изпотрошат всичко;

Направят градинка, междублоково пространство- след 2 седмици всичко е в кенчета, салфетки и шлюпки от семки.

Сложат му нови казани за разделно събиране- фърли си фаса вътре, запали го, два дена не може да се измирише квартала.

Никакво самосъзнание, никаква толерантност, никакво чувство за естетика,  нищо, Ганю иска да му е кално, да му е мизерно, да си грухти в кочината, да пие ракия и да псува телевизора и туй то. 

 

Вземе си гараж - спира пред него.

Не знае къде е данъчното, хвърля си боклука на земята - да чистят, аз затва плащам данъци

Скарат му се, че прави нещо непозволено - Вика "Ей онзи също го прави бе, той да не е по-специален?"

Направят му забележка/напишат му глоба - Каже "Ее, то цялата държава цъфнала, точно това ви е проблема."

Сложат му знак с ограничение - "Той не е за мен, а за тия дето не могат да карат".

Сложат камери да следят скоростта - Закичи радар-детектор на стъклото, вика "Няма да им давам пари на тия мошеници".

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, w00x said:

Вземе си гараж - спира пред него.

Е как да спре вътре в него, като там са дървата, компотите и старата дограма от кухнята.

Link to comment
Share on other sites

Това с гаражите за мен винаги е било голяма енигма, особено за София, където гаражите са кът, вървят по 20К евро и има доста квартали, които са "предпочитани". В тях е навалица от хора, коли, кооперации, набутани са няколко квартала в едно, няма място никъде за нищо, нито къде да ходиш, нито къде да шофираш, нито къде да паркираш и тези, които имат гаражи, въпреки това са спрели отпред, а не вътре. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dunc said:

 и тези, които имат гаражи, въпреки това са спрели отпред, а не вътре. 

Защото имат по две коли, затова. Едната е вътре, другата отпред. Така с един гараж- два заека. Навсякъде битува мнението, че като си купиш гараж, заедно с него купуваш и тротоара отпред. 

 

От друга страна пък, от гледна точка на презастрояването и презаселването и тоталната липса на места за паркиране в определени квартали и райони, да стои това пространство празно си е малко прахосничество. В смисъл ако съм съвестен гражданин с две коли и един гараж, тогава втората трябва да я паркирам другде и да заема паркомясто, което теоретично би могъл да заеме някой друг, който няма гараж и съответно алетрнатива. А пък паркирайки на забраненото пред твоя си гараж индиректно освобождаваш паркомясто за някой друг. Та малко ту партс е работата. Но по принцип е забранено, да. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2022 at 6:19 PM, Mockingbird said:

Някъде коментирахме точила за ножове….Искам да си взема нещо прилично за кухненските ножове и да си поддържам “туристическите” ножчета… не помня кой, се беше похвалил с едно настолно, дето се хваща за масата/плота…


Това ти е комплекта. Можеш да държиш в ръка, да ползвай стойка или стяга. Ето и как се борави с точилото.

За съвършено заточване - хващаш се чирак при някой точлилар и след може би година и голям комплект камъни - правиш от всичко бръсначи. С тоя комплект - получаваш изключително остри кухненски ножове (и сатъри в моя случай). Успявал съм да си смъкна козина със сатър, но е излишна заигравка, отделно и ъгълът на заточване на сатър (за да работи като сатър) не е подходящ за бръснене :lol:

Link to comment
Share on other sites

Благодаря Пеше! Аз си имам няколко камъчета из гаража, но отнема много време и искам нещо по-бързо, най-вече за поддръжка. Няма да оправям разрушени ръбове, нито да правя нови…

 

Весела вечер на всички!

Link to comment
Share on other sites

Нова година, нов късмет.

Първия разговор на 3ти ще ми е да си подам предизвестието. Най-накрая се реших на тази стъпка.

Link to comment
Share on other sites

Много. Първа работа, та смятай.

Няколко пъти по-рано щях да се махам, но все изникваше причина да не правя такива сътресения.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Нова година, нов късмет.

Първия разговор на 3ти ще ми е да си подам предизвестието. Най-накрая се реших на тази стъпка.

Честито и добре дошъл в клуба. Аз го сторих наскоро. На 2-ри почвам на новото място :).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

все изникваше причина да не правя такива сътресения.

И при мен така беше. Айде ся да изчакам да се оженя, ай ся да изчакам да се роди бебето, а ся да изчакам да видя кво ще стане с болен роднина и накрая 10 години на първата ми работа. Накрая просто я смених тъпата работа, щото както бях подкарал, щях да си стоя там до пенсия.

Link to comment
Share on other sites

Надявам се новите ми грешки да са от типа що си взех този кабел вместо онзи или що си взех тази тениска вместо другата. :)

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mIRCata said:

Много. Първа работа, та смятай.

Няколко пъти по-рано щях да се махам, но все изникваше причина да не правя такива сътресения.

Колко да е много… Аз изкарах на третата само 14 години…:grin:

5 hours ago, plameni said:

Новата година наближава.

Време е да забравим за старите грешки... и да планираме нови.

:santa:

Абсолютно си прав!

 

ЧНГ! Да сте живи и здрави!

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mockingbird said:

Колко да е много… Аз изкарах на третата само 14 години…

Май месец щяха да станат 19 :)

То една част ми беше още като учех, малко "нелегално", ама пак.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...