Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

36 minutes ago, DON_CHEFO said:

Ай сиктир, ве. И машината трябва да отварям? Май ще платя 300 кинта да я върна само... Много рЕзко се изнервих 

 

Ем, да бе, освен ако не можеш да го почистиш това без да отваряш. :D Дърпаш контейнера с водата и се вижда капака. Като отвориш капака, вътре ще видиш това от снимката. Трябва машината да е изключена, иначе няма да можеш да го извадиш. То се почиства лесно. Само се потапя във вода и после се изцежда. Освен това се чисти на големи периоди, а не постоянно. И като отвориш да почистиш него, можеш да почистиш останалата вътрешност, ако случайно е изпаднало мляно кафе и е омазало там.

 

Не е страшно, само така се изразих. :) Единствено контейнера с млякото е малко досаден, но се свиква.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ние в нас минахме през крупс, разни други машини, сега съм с едно дърто саеко, което шефа щеше да го хвърля. Прибрах си го и си го профилактирах. Прави средна хубост кафе, мели и правии други глезотии, минуса му е в дизайна, че се пълни тавата под него с вода доста бързо.

10 години си правих кафе на кубинка на старата работа, смея да твърдя че по-хубаво кафе не съм пил в тия условия. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Ем, да бе, освен ако не можеш да го почистиш това без да отваряш. :D Дърпаш контейнера с водата и се вижда капака. Като отвориш капака, вътре ще видиш това от снимката. Трябва машината да е изключена, иначе няма да можеш да го извадиш. То се почиства лесно. Само се потапя във вода и после се изцежда. Освен това се чисти на големи периоди, а не постоянно. И като отвориш да почистиш него, можеш да почистиш останалата вътрешност, ако случайно е изпаднало мляно кафе и е омазало там.

 

Не е страшно, само така се изразих. :) Единствено контейнера с млякото е малко досаден, но се свиква.

A филтъра? Така и не мога да го намеря. Всичко друго намерих. Жената я харесва, латето и то се наежи(напени) хубаво. Обаче пусто да опустее - еспресото от саекото е като мляко от цицата на Ева (първата жена) 

Link to comment
Share on other sites

Филтърът е в контейнера с водата. Един голям, бял, като такъв за кана за вода. Може и без него да работи. Погледни вътре и ще видиш слота за филтъра в контейнера, над дюзата. На капака също има оребрение, в което се задържа.

 

Изненадан съм, че няма в комплекта.

 

За кафето си виж настройката на мелачката. Може да не го мели достатъчно фино. Намира се в контейнера, в който се слагат зърната. Виж и температурата на водата в настройките. Има разни препоръки в нета за температура и размера на мелене, виж какво препоръчват хората и се ориентирай.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vinyl_master said:

 


На мен все ми се струва, че от кафемашината има смисъл, или ако пиете по много кафета, или ако много човека пиете кафе. За нас двамата една кубинка (купих си я от Милано :P) върши чудесна работа.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DON_CHEFO said:

A филтъра? Така и не мога да го намеря. Всичко друго намерих. Жената я харесва, латето и то се наежи(напени) хубаво. Обаче пусто да опустее - еспресото от саекото е като мляко от цицата на Ева (първата жена) 

Не знам колко ви е твърда водата, но за мен е по-добре са сложиш филтъра след като намериш мястото :))

Тя би трябвало и да си казва кога иска чистене, ако следваш режима би трябвало да си те изкара дълги години без проблеми. И ако забележиш нещо странно с вкуса, екстра почистване няма да и попречи. Само онова червеното което е показал вокса не си казва, че иска чистене при мен, та трябва да се сещам сам от време на време. 

А за еспресото наистина си поиграй с настройките за да си го нагласиш на вкус :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

15 бара, няма нужда. Като ще е дръжка гледаме 19 бара налягане. 

Това се нарича brewing group, не знам как точно да го преведа. Аз го чистя и смазвам веднъж в месеца.

Кафето от кубинка за мен е пълен балвоч... Много по-добре е да го правиш в джезве, по турски... 

Link to comment
Share on other sites

Ама това е полу-професионална машина все пак. Гледал съм разни ревюта. Изкарва добро налягане с постоянна температура на водата. Разгледай.

Link to comment
Share on other sites

Ще разгледам. Но както споменах леко ми дотяга вече това постоянно миене. Вярно, с дръжка почистваш само два елемента - вана и дръжка, но пък е след всяко кафе…:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ей, момци! Помпата си е помпа, но системата в кафе мафината е отворена, тоест няма в какво да нагъчи, че да вдигне налягане, ако кафето ви не е достатъчно ситно. Все пак това не е хидрофор, сещате се предполагам или да ви го обясня с димни сигнали от пръдни на елфи.

Link to comment
Share on other sites

Няма да лъжа. Ако си обичате хубаво еспресо и не пиете латета и тн.... Една хубава машина с дръжка е меден медец. Другото е за показване. (поне за мен). На жената й харесва. Аз се правя, че ми харесва и живота си върви. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Вие докарайте елфите. Пък аз ще ги ПРИНУДЯ.


ГЛЕДАМ СЕХИРь!!! :rofl:
 

1 hour ago, DON_CHEFO said:

Няма да лъжа. Ако си обичате хубаво еспресо и не пиете латета и тн.... Една хубава машина с дръжка е меден медец. Другото е за показване. (поне за мен). На жената й харесва. Аз се правя, че ми харесва и живота си върви. 


Стефче, СТЕФЧЕ, батьовата!!! КВО КАФЕ БЕ!!! Ей тука на бара да съберем форОма 
 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, RaptoR said:


Какво да ти кажа.... Оставяме настрана какви ги изпонасра в Дълбок Извор, че отпадните води на мандрата са съсипали реката, а оттам и Марица, резилите на чавето му в Първомай и прочее... 
Няма да простя обаче, че го оставиха да вземе Парка. В момента си го е направил лична хасиенда и харемът му е там - тоя уродлив селски пръч има 5 деца от 5 жени и всичките са там заедно! Жените си пият кафета и си бъбрят, децата групово бусче ги кара на училище... ТОТАЛЕН харем! 

Пет коври на едно място без да си избодат очите - явно им дава нещо по-специално, та няма да е само кафе. :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Godfather said:

Пет коври на едно място без да си избодат очите - явно им дава нещо по-специално, та няма да е само кафе. :lol:


Пет селски пръчки, фърли им пари и на опашка щи лижат квото кажеш! А тоя не си знае парите - селски бек, дет не си знае парите поне знаеш колко е зле ралтата
 

7 hours ago, DON_CHEFO said:

Ще трябва да дойдете до Мексико 


Ще дойда бе, миличък, и там ще мина с мулчера!!! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

За там Виза трябва ли хахах? 3-4 бона ще стигнат ли:D 

Би трябвало да стигнат. Лесно ще да е идването щом всяка втора полу-гола курва тип Джулиана Гани беше в Мексико. Последното ми ходене за 1 седмица... Обърнато в левове беше 2200 при два лева за долар 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
4 minutes ago, netrootbg said:

Айндховен. От там мога да те закарам или прибера. Единствено не знам дали ще съм там точно в този момент, че е лятото и не знам дали няма да съм в отпуска. Това би трябвало да го знам в скоро време.

 

Сега погледнах. Те билетите до Айндховен са по-скъпи от тези до Брюкселското летище... Уиз искат 340лв за round trip..

 

Абе, защо никой не е бил активен в тая тема от 17 дни?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...