Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Just now, w00x said:

 

 

Кое ще ме стигне? Ти някаква вещица ли си станал вече? Какво кълнеш такъв? Я се успокой малко, че нали знаеш, който нож вади..

 


Ще видиш, споко!!! :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, RaptoR said:

Ясене, ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ нищо не си разбрал. Да, идва служител, ако е коректен служител, и ти казва, че има намерения. Каквито и ще да са намерения. Разбира се, че може да спази законовите срокове, но може и да бъде ЧОВЕК. В зависимост от позицията си. Има пионки, които се менят на секундата без значение колко голяма заплата имат. Има хора, които изглеждат никакви, но са по-важни от всичко в една отборна игра.  

Намерения? Какви са тези глупости? "Мисля да си търся нова работа", това ли очакваш? Това е глупаво и автогол. И много често не работи така. Обадил ти се хед хънтъра, минал си няколко интервюта, дали са ти интересна оферта и си подписал .. Какво очакваш ? :)

Подписан договор с начална дата. Или на място даваш причина да остане(а може да не иска) и да се откаже от другият си договор, или знаеш датата. Нищо нелоялно няма в цялата история. Просто бизнес отношения. 

И това е валидно за всеки служител, от изпълнителният ти директор до чистачката.  Добре е да го знаеш, приеми го като безплатен урок ;)

Link to comment
Share on other sites

УРОК?!?!? Я се виж в огледалото, миличък. За теб като цяло концепцията за лоялност и корекност явно не съществува. Обаче аз например разбирам и приемам това като факт. А ти нямаш понятие за какво ти говоря. :laughing1:
Приеми ти ТОВА като доста скъп текст, който си получил безплатно. Макар че като гледам на теб работа няма да свърши :D

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Ако се докараш до там 1 човек ако се махне да е унищожително за бизнеса значи има проблеми в ръководенето му. Този е бизнеса, а не шефа. Вариантите са да стане съдружник, да се направи така, че да е заменим т.е 1 работа да са наясно с нея как става повече от 1 човек и да се припокриват или да се страда. Ако вместо да напусне го удари кола или нещо здравословно го отнесе? Какво се прави тогава? Че няма и да може телефона да вдигнеш да го питаш нещо. Най лошо е когато шефа знае за зависимостта си от такъв служител, а нищо не прави да промени ситуацията. И един ден става интересно. Кой както си го направи.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:

УРОК?!?!? Я се виж в огледалото, миличък. За теб като цяло концепцията за лоялност и корекност явно не съществува. Обаче аз например разбирам и приемам това като факт. А ти нямаш понятие за какво ти говоря. :laughing1:
Приети ти ТОВА като доста скъп текст, който си получил безплатно. Макар че като гледам на теб работа няма да свърши :D

Мхм, урок как работят такива взаимоотношения в "нормалният" свят. 

Ти така и не успя да ми отговориш какво би очаквал в тази съвсем естествена ситуация. Или ти звучи извънземно такова развитие на нещата и не знаеш ? :) Вярвам, че е второто. 

Лоялността и коректността е човека да продължи да си върши работата до края на договора както го е правил и преди това, ако има на кого - да предаде колкото може знания. Да остави документация и т.н.., да свърши това което зависи от него в предаването на работата си. И имаме съвсем чисто излизане от бизнес отношенията.

  

2 minutes ago, mIRCata said:

Ако се докараш до там 1 човек ако се махне да е унищожително за бизнеса значи има проблеми в ръководенето му. Този е бизнеса, а не шефа. Вариантите са да стане съдружник, да се направи така, че да е заменим т.е 1 работа да са наясно с нея как става повече от 1 човек и да се припокриват или да се страда. Ако вместо да напусне го удари кола или нещо здравословно го отнесе? Какво се прави тогава? Че няма и да може телефона да вдигнеш да го питаш нещо. Най лошо е когато шефа знае за зависимостта си от такъв служител, а нищо не прави да промени ситуацията. И един ден става интересно. Кой както си го направи.

Дори без кола

Отпуски, боледувания, болни деца.. Нормалните "ежедневни" неща. И гарантирано този човек няма да иска да остане, ако утре си намери същата работа, но с няколко колеги, за да не го безпокоят докато е на почивка ..

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mIRCata said:

Ако се докараш до там 1 човек ако се махне да е унищожително за бизнеса значи има проблеми в ръководенето му. Този е бизнеса, а не шефа. Вариантите са да стане съдружник, да се направи така, че да е заменим т.е 1 работа да са наясно с нея как става повече от 1 човек и да се припокриват или да се страда. Ако вместо да напусне го удари кола или нещо здравословно го отнесе? Какво се прави тогава? Че няма и да може телефона да вдигнеш да го питаш нещо. Най лошо е когато шефа знае за зависимостта си от такъв служител, а нищо не прави да промени ситуацията. И един ден става интересно. Кой както си го направи.


Не, Слакър мой, НЕ! Копченатискаческата ти душичка не може да приеме, че например произволен човек може да взима петорно платата ти без да се напъва особено, освен мозъчно. И това МОЖЕ да зависи от един човек. Точно и само един човек. Подробности в залата при лебедите и есетрите. Щото те обичам.
 

4 minutes ago, ARPAnet said:

Мхм, урок как работят такива взаимоотношения в "нормалният" свят. 

Ти така и не успя да ми отговориш какво би очаквал в тази съвсем естествена ситуация. Или ти звучи извънземно такова развитие на нещата и не знаеш ? :) Вярвам, че е второто. 

 


Ясенчо, аз откъдето се връщам, ти няма и да отидеш, мили мой. Викай ура за компанията, за която работиш, че си от тия дето без копчета не могат си опраи гащите. Уроци ще ми дава той.... Баааахти - нагли сте понякога безбрежно. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Ясенчо, аз откъдето се връщам, ти няма и да отидеш, мили мой. Викай ура за компанията, за която работиш, че си от тия дето без копчета не могат си опраи гащите. Уроци ще ми дава той.... Баааахти - нагли сте понякога безбрежно. 

Е видя се от къде се връщаш де, Виденчо :) Ама аз заради този тип мислене на "вождове" напуснах страната, буквално 1 към 1, тааа мерси съм. Жалко за хората които трябва да търпят такъв тип отношение.

Да го цитирам, за да не се загуби :) 

 

1 hour ago, RaptoR said:


Знаех си, че си от племето индианци. Ама вождовете трябва да се слушат. Когато са те гледали с години. Щото, мили мой, да ми направиш курвачката да си тръгнеш преди да съм ти намерил заместник може да е унищожително за мен! Капиш?!? Даже няма да споменавам култура и възпитание тук. Ела, седни като човек с човека, а не като шерпа с вожда, поговори, кажи си болката, па ке се разбЕреме. Насила хубост не става. Някой някого като не може да удовлетвори - разделяме се. Ама да съм те отРанил, отгледал, научил 20 гОдин и да ми фърил листче насреща - ти си БОКЛУК и помияр, който е сукал доде може. Толкоз от вожда по тоя въпрос, кой разбрал, разбрал...
П.С. И кога не си станал вожд, не вини вождът, че е вожд. Да си станал. 

 

Link to comment
Share on other sites

На мен 16 години в малка фирма ми стигат и не искам за момента да се връщам в такава. Не ми пука, че главния нямало да знае, че съм там изобщо. Искам да си знам задълженията да ги изпълнявам и за това да получавам това, за което съм се подписал. Не всичко да ми е задължение, всичко да трябва да върша аз и за всичко съответно да съм виновен аз, като никъде не съм се съгласявал или подписвал да ги върша тези неща.

 

Сега ще имам възможност да потвърдя или отхвърля тезата си, понеже отивам в много голяма компания. Малко в двете крайности, но така се получи съвсем случайно. Сегашния ми работодател така и не ми повярва, че не съм си търсил целенасочено друга работа, а е плод на стечения на обстоятелствата.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


Не, Слакър мой, НЕ! Копченатискаческата ти душичка не може да приеме, че например произволен човек може да взима петорно платата ти без да се напъва особено, освен мозъчно. И това МОЖЕ да зависи от един човек. Точно и само един човек. Подробности в залата при лебедите и есетрите. Щото те обичам

Утре изкача една кака, врътва му главата и се мести в Мозамбик да търси просветление с гибоните. Тегли майни на парите и на всичко и тръгва по жената само по джапанки. Ко става? Нямам как да го задържиш, онази не чака. Фалираш?

Има ред причини някой да се наложи да се махне бързо. Коректе, некоректен няма значение - ситуацията налага да се махне. И ако това е фатално за бизнеса, значи е кофти наредена работа. Шефа да е зависимия.  Ако излезе в отпуска, като не може без него, значи ли, че му се звъни мон стоп да се пита за това или онова като е толкова важен? Това само би накарло дадения служител да трупа мегативи още повече

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jozo said:

На мен 16 години в малка фирма ми стигат

Въпроса е и към Мирката .. 16 години са много, нямаше ли момент в който започна да се притесняваш, че са прекалено много и връщането на "трудовият пазар" може да е трудно? Интересно ми е

3 minutes ago, jozo said:

Сегашния ми работодател така и не ми повярва, че не съм си търсил целенасочено друга работа, а е плод на стечения на обстоятелствата

Кис-кис :D Честно казано, от Април 2010-та не съм си сменял работата заради мое търсене. Да са живи и здрави Линкедин

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ARPAnet said:

Е видя се от къде се връщаш де, Виденчо :) Ама аз заради този тип мислене на "вождове" напуснах страната, буквално 1 към 1, тааа мерси съм. Жалко за хората които трябва да търпят такъв тип отношение.

Да го цитирам, за да не се загуби :) 

 

 


Наглец си, миличък, стабилен наглец. Фани земи глей Жоро - в ПЪТИ те минава, ако и да няма колибка в Чехия, а в съседство на една от моите. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

Наглец си, миличък, стабилен наглец. Фани земи глей Жоро - в ПЪТИ те минава, ако и да няма колибка в Чехия, а в суседство на една от моите. 

Па нема лошо, аз да не съм на състезание :) Само мога да се радвам на успехите му, съвсем без ирония :)

Което няма нищо общо с вижданията ми към организирането на бизнес и отговорностите в това отношение. Та независимо от Жоро, ти си в кардинална грешка :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mIRCata said:

Утре изкача една кака, врътва му главата и се мести в Мозамбик да търси просветление с гибоните. Тегли майни на парите и на всичко и тръгва по жената само по джапанки. Ко става? Нямам как да го задържиш, онази не чака. Фалираш?

Има ред причини някой да се наложи да се махне бързо. Коректе, некоректен няма значение - ситуацията налага да се махне. И ако това е фатално за бизнеса, значи е кофти наредена работа. Шефа да е зависимия.  Ако излезе в отпуска, като не може без него, значи ли, че му се звъни мон стоп да се пита за това или онова като е толкова важен? Това само би накарло дадения служител да трупа мегативи още повече


Ако съм наел пикльо като Ясен - ДА! Ама ноуп - нищо общо. Човекът ми е стабилен, може да ми е баща и т.н. неща, които казах, че в залата при лебедите, бастун!!!

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

Въпроса е и към Мирката .. 16 години са много, нямаше ли момент в който започна да се притесняваш, че са прекалено много и връщането на "трудовият пазар" може да е трудно?

Ми много са, но в един момент нещата се натрупват, пада пердето и каквото сабя покаже. То мен ме потърсиха, не съм се навирал аз. И то от фирма, която преди време пак ме бяха търсили. Харесали ме, но точно за предните две други позиции се разминахме и сега ми се обадиха за 3та. И нещата се получиха. Хем ще се развия като знания, хем ще е нова сфера, ще разширя контактите.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ARPAnet said:

Въпроса е и към Мирката .. 16 години са много, нямаше ли момент в който започна да се притесняваш, че са прекалено много и връщането на "трудовият пазар" може да е трудно? Интересно ми е

Кис-кис :D Честно казано, от Април 2010-та не съм си сменял работата заради мое търсене. Да са живи и здрави Линкедин

 

Имам много такива моменти. В началото стана като един колега по-горе, ожених се и имах други приоритети. После се роди детенце, пак нещата отидоха в друга посока. После жена ми беше дълго без работа, нямаше как да рискувам да останем без кьорав лев и така годините си минаваха. Иначе ако трябва да съм искрен, това е 3-ти път, в който тръгвам по път да ми се явява възможност за смяна на работата. Първите 2 пъти имаха условия, които хич не ми допаднаха и отказах. Сега пак има нещо, което не ми допада, но съм готов да го глътна заради другите плюсове.

 

Не ползвам Линкедин, но ме намериха по други канали, без аз да съм ровил. Не вярват, ама тяхен проблем.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  

3 minutes ago, mIRCata said:

Ми много са, но в един момент нещата се натрупват, пада пердето и каквото сабя покаже. То мен ме потърсиха, не съм се навирал аз. И то от фирма, която преди време пак ме бяха търсили. Харесали ме, но точно за предните две други позиции се разминахме и сега ми се обадиха за 3та. И нещата се получиха. Хем ще се развия като знания, хем ще е нова сфера, ще разширя контактите.

Това е готино, и рядко :)) Но нямах предвид смяната сега - ясно е, че щом си тръгнал нещата ще се нагласят 

По-скоро дали през изминалите години не си се замислял - май е време да си сменя работата, заради натрупаните години на едно място. Един вид "да видим какво и как го правят другите". Върти ми се в главата от известно време, та заради това ми стана интересно :)

2 minutes ago, jozo said:

Имам много такива моменти. В началото стана като един колега по-горе, ожених се и имах други приоритети. После се роди детенце, пак нещата отидоха в друга посока. После жена ми беше дълго без работа, нямаше как да рискувам да останем без кьорав лев и така годините си минаваха. Иначе ако трябва да съм искрен, това е 3-ти път, в който тръгвам по път да ми се явява възможност за смяна на работата. Първите 2 пъти имах условия, които хич не ми допаднаха и отказах. Сега пак има нещо, което не ми допада но съм готов да го глътна заради другите плюсове.

Ясно, причините ги разбирам, но изглежда са ти минавали подобни на моите мисли :)) 

5 minutes ago, jozo said:

Не ползвам Линкедин, но ме намериха по други канали, без аз да съм ровил. Не вярват, ама тяхен проблем.

Това им е работата :)) Нека де :)))

Това ми е от любимите неща, изненадата, че някой си тръгва. Колкото по-уникален и трудно заменим - толкова по-голяма изненадата. Дори ако всички наоколо са повтаряли - намерете и втори такъв или реорганизирайте, иначе ще духаме супата :laughing:

И винаги сме "изненадани", като със снега всяка зима :laughing: 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

  

Това е готино, и рядко :)) Но нямах предвид смяната сега - ясно е, че щом си тръгнал нещата ще се нагласят 

По-скоро дали през изминалите години не си се замислял - май е време да си сменя работата, заради натрупаните години на едно място. Един вид "да видим какво и как го правят другите". Върти ми се в главата от известно време, та заради това ми стана интересно

Няколко пъти, но точно като Жоро - кредит, дете, второ, жената заплатата за никъде ако с мен не се получи нещо. Отделно основния ми опит е внещо, което вече не се котира толкова и докато натрупам знания в новите неща времето се натрупа. И аз за мен си скам да знам, че като се хвана с нещо, ще мога да го свърша, а не да почна да прескачам от фирма на фирма, както ги има и такива. Но нещата се промениха. Времето ще покаже прав или крив съм.

Link to comment
Share on other sites

Реално погледнато гробищата са пълни с незаменими хора. Приказка, която научих от един стар вожд преди около 25 години... НО пак да повторим - отношението, разбирателството, коректността.. Или чиста проба катилщина. 
На мен и нож в гърба са ми забивали, и с съм плащал и живот, който не съм отнел... И т.н. неща, които покОчите тука не са сънували. Ама ще ми дават акъл.... Бахти наглата сволоч, честно... Извинете ми френския, ма просто избива изотдолу сега като изплуват спомени от тежки моменти. И мислете малко като ги пляскате снтенциЙтиЙЙЙ от които нямте грам понятие. И бъдете здрави и щастливи в новите си начинания. И не ми разваляйте повече новата година. 

Link to comment
Share on other sites

Ама не става само с Отношение, всички работим за пари това е истината и колкото и да е добро отношението, колегите, работата и т.н. Винаги се опира до това. Перфектни фирми няма Жоро го е казал по-горе, сипват ти още и още неща да вършиш и накрая ти си виновен за всичко. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

Ама не става само с Отношение, всички работим за пари това е истината и колкото и да е добро отношението, колегите, работата и т.н. Винаги се опира до това. Перфектни фирми няма Жоро го е казал по-горе, сипват ти още и още неща да вършиш и накрая ти си виновен за всичко. 


Чакай сега, миличък, ако парите са ти проблема - отиваш и казваш, че парите са ти проблема. Нататък нещата се решават от самосебе си. Или ще видиш точно колко си заменим или ще получиш това, което заслужаваш. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:

 


Видене - позволи ми да разкритикувам основна концептуална твоя грешка - приемаш прекалено навътре и присърце дискусия, която другите не взимат толкова насериозно. Ако приемаш дружески съвет - просто затвори браузъра и иди виж к'во правят домашните ти - хабиш прекалено много нерви за прекалено глупави неща :beerchug

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antares said:


Видене - позволи ми да разкритикувам основна концептуална твоя грешка - приемаш прекалено навътре и присърце дискусия, която другите не взимат толкова насериозно. Ако приемаш дружески съвет - просто затвори браузъра и иди виж к'во правят домашните ти - хабиш прекалено много нерви за прекалено глупави неща.


Не са глупави, мили мой, никак не са глупави. И много добре знаеш колко лично приемам сериозните неща. Като честта например... 

Link to comment
Share on other sites

  

5 minutes ago, mIRCata said:

Няколко пъти, но точно като Жоро - кредит, дете, второ, жената заплатата за никъде ако с мен не се получи нещо. Отделно основния ми опит е внещо, което вече не се котира толкова и докато натрупам знания в новите неща времето се натрупа. И аз за мен си скам да знам, че като се хвана с нещо, ще мога да го свърша, а не да почна да прескачам от фирма на фирма, както ги има и такива. Но нещата се промениха. Времето ще покаже прав или крив съм.

Ясно. Да, смяната на технология/направление извън актуалната фирма е трудно и отнема време, особено ако не искаш да се върнеш няколко стъпки назад, което никой не иска :D 

Поне не ми минават пълни глупости през главата, хубаво е да се чуе и чуждо мнение :)) А и ме впечатли по-ранният пост с "първата работа" :))

Иначе за подскачането от фирма във фирма, поне във София - личното ми мнение е, че на доста места се създаде култура на постоянни малки повишения, което затруднява живота на други фирми. Тези постоянни повишения водят до други  интересни  ситуации във времето пък. Забавно е :)

4 minutes ago, kotora said:

Ама не става само с Отношение, всички работим за пари това е истината и колкото и да е добро отношението, колегите, работата и т.н. Винаги се опира до това. Перфектни фирми няма Жоро го е казал по-горе, сипват ти още и още неща да вършиш и накрая ти си виновен за всичко. 

Отношението си е отношение, нищо лошо . Но много често зад "отношение" се крие забравяне/прехвърляне на задължения и отговорности. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ARPAnet said:

 Ясно, причините ги разбирам, но изглежда са ти минавали подобни на моите мисли :)) 

Това им е работата :)) Нека де :)))

Това ми е от любимите неща, изненадата, че някой си тръгва. Колкото по-уникален и трудно заменим - толкова по-голяма изненадата. Дори ако всички наоколо са повтаряли - намерете и втори такъв или реорганизирайте, иначе ще духаме супата :laughing:

И винаги сме "изненадани", като със снега всяка зима :laughing: 

 

 

 

Далеч съм от идеята, че съм незаменим, но трудно ще ме заменят в сегашни времена. Просто сега ако имаш свестен работник трябва да го цениш и коткаш, не да го мачкаш и да си изненадан после, че те изоставя. При все, че идваха други хора във фирмата и си заминаваха, аз продължавах да седя. Стана нещо като дълга връзка, помислиха че съм се вързал до живот и няма да мръдна. Сигурно за това са в ступор в момента.

 

25 minutes ago, RaptoR said:


Чакай сега, миличък, ако парите са ти проблема - отиваш и казваш, че парите са ти проблема. Нататък нещата се решават от самосебе си. Или ще видиш точно колко си заменим или ще получиш това, което заслужаваш. 

 

2 пъти съм повдигал и въпроса за пари, като и двата пъти отговора беше един и същ "няма възможност за повече. В момента, в който казах че напускам почнаха да ми предлагат едни суми, а иначе нямаше възможност.....

 

Сега определено ще ми е много трудно, ще бачкам нещо, което никога не съм работил. Мотивацията обаче ми е на макс, да уча нови неща, макар закъснял във времето, но аз съм от хората, които не се отказват лесно. От около 2 години, казвам че ще ми писне и отивам в ИТ и стана както Ангел каза, внимавай какво си пожелаваш. :lol: В нашата родина се убедих, че ако искаш адекватно заплащане или трябва да си в ИТ или да си търговец. Средно положение е изключение.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

Аз на моя сегашен работодател, му дадох предизвестие много преди да трябва, както ми е по договор, точно защото са били донякъде лоялни с мен толкова години. Дадох им предизвестие точно като получих офертата за новата ми позиция. Нито бях длъжен, нито нищо. Отделно, че много пъти с един от колегите ми сме ги информирали, къде има проблеми, кое не е както трябва според нас. Та аз съм чист пред съвестта си и за това им казах, че не искам да се караме или да си разваляме отношенията. Просто искам да се развивам и да вървя напред, вече не съм на 20 години, да си позволя да тъпча на едно място.

 

Иначе как да не ида в ИТ, условията които предлагат(не само финансовата част) ги няма никъде другаде. Офертата, която ми дадоха ама никак не е за изпускане и няма как да ми предложат дори малка част от това в момента...

От няколко страници чета за развитие и вървене нагоре...ако компанията ти се казва Епъл...до къде "нагоре" мислиш, че може да стигнеш...или мислиш, че искаш да стигнеш? Аз или съм много различен, или зверски тъп. Я кариера не сакам, а пари, които да мога да инвестирам, че да си бие шута възможно най-скоро преди годините за пенсия. Така стана и със сегашната ми работа. Третираха ме като съсобственик (от към отговорност), псуваха ме като каруцар (без да преувеличавам), а ми плащаха като на чистач. Намерих си друга работа, напуснах и шефа ми предложи пари, които ако бях отказал - трябваше някой да ме застреля на място. Сега и отговорностите са повече и псувните са повече....но чека е от "докторските" - та ми е на кура. Парите се откланят лека по лека по робинхудове, крипто и пенсионни фондове и МИЛЕЯ, ЧАКАМ и КОПНЕЯ за момент, в който ще им се изсера на бюрото....колкото и далече в бъдещето да е...само този момент ме крепи и дава сили да работя. Нищо друго....нито чест, нито кариера и най-малко добре свършена работа. Ей го на - сега уж почивка - он ми звъни от Мексико, че имали проблем на един обект. Ми ако аз бях далеч от компа също....както трябваше да бъда

2 hours ago, w00x said:

 

С това дето го е написал, не ми изглежда като да си държи на персонала.
А ти си тръгнал по големи корпорации с хиляди служители и търсиш шефове, които да ти знаят името (образно казано). Иди в по-малка фирма и може и на теб да държат, ако това търсиш. Иначе си работи за заплатата, свиркай си и приеми, че началниците 2 нива над теб, може дори да не разберат, че си там.

Тия с големите корпорации....за тях си само цифри - колко правиш или губиш. Шурето за съжаление го уволниха по зуум на 11тата му годишнина за 5 минути, седмица пред тази Коледа. Работа ли, работодател ли....единсвено мисля как да се махна. Работник и работодател работят за две различни неща - така е било и така ще бъде. И докато разменяме време за ЗАПЛАТА - ще ни шибат както намерят аз добре...вие си мислите каквото си искате и колко сте незаменими и тн...докато не дойде Мъск и не ви "изшие" за 2 секунди.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...