Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, Ferante said:

О да, определено… това е един от важните компоненти да си щастлив. 

Съжалявам, но не ти вярвам. Искаш д кажеш, че предпочиташ да гърбиш вместо да си с жената и децата на някой плаж, после на планина.... 

2 hours ago, Antares said:

Още един прекрасен пример, показващ колко различни сме хората :)

Бих разбрал да си от Локо аз от Ботев. Бих разбрал да си демократ либераст или педераст(дали мисля, че те имат право да живеят - не), но не разбирам как може да се изправиш и без да мигнеш да ми кажеш, че обичаш да ходиш на работа. 

 

Отделно гледам, че много народ се хваща за пусти милиарди и ролс ройсове. За 5 до 20к долара на месец не ти трябва да си милиардер, а инвеститор с около и под 10 милиона. Милиона, не милиарда. И ковида и криптото преди две години дадоха такъв шанс. Че аз самия проиграх 1,000,000 додж койна на рулетки ама ги бях купувал на 0.0001 ли - не помня. Беше смешна цена. (някои са ги задържали до 50 и тн цента) 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DON_CHEFO said:

но не разбирам как може да се изправиш и без да мигнеш да ми кажеш, че обичаш да ходиш на работа. 

От примера ти със CEO-то на Кока Кола- много хора като него, направили милиони, не спират да работят. Няма нищо фантастично в това. 

Доста се спекулира с идеята,  че дори ако нямаме нужда от доходи, повечето хора биха се занимавали с нещо. Нещо което им харесва:))) Тук идва и казаното от Мирката, че е като ще работим поне да е нещо което харесваме. Тогава нещата се балансират горе долу, поне според мен. 

Иначе и теб те разбирам :)

Link to comment
Share on other sites

Бе ако мога, ще цъкам игри. Но пък и те омръзват.

Ако мога ще пътувам - поне свят да видя, ама и това е до време.

За сега работя, харесват ми като има някъв щур проблем и да му измисля решение - гъдел за мозъка.

 

Link to comment
Share on other sites

Пожелавам на всеки от вас да си намери работа, която обича :), която да му позволява да разрешава най-трудните проблеми в съвременото общество.

 

 

Веднъж “разглезели” се няма да искате да пипнете отново отекчителна и скучна позиция. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mIRCata said:

Бе ако мога, ще цъкам игри. Но пък и те омръзват.

Ако мога ще пътувам - поне свят да видя, ама и това е до време.

За сега работя, харесват ми като има някъв щур проблем и да му измисля решение - гъдел за мозъка.

 

Да, на мен също би ми омръзнало. 

Ще се разбере къде е истината, вероятно още в нашият живот. Комбинацията от автоматизация(chatgpt на openAI изби рибата) и идеи като базов доход ще променят доста неща в следващите 20-30 години. 

 

То сега след 2 седмици отпуска си почивам на работа.. :laughing:  Колко майтап, колко истина.. :)))

 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност дали някои от вас не сте си задавали въпроса, дали вашият манталитет и народопсихология са по-близки до тези на определено други народи отколкото на средностатистическият нашенец?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Ferante said:

Всъщност дали някои от вас не сте си задавали въпроса, дали вашият манталитет и народопсихология са по-близки до тези на определено други народи отколкото на средностатистическият нашенец?

 

Какъв точно е манталитетът на "средностатистическия нашенец"?

Имам си една собствена теория, че съвременните "нещастия" за България започват с избиране на голямото шопско село за столица, както и постепенното налагане на шопските "мъдрости" и поведение за национален манталитет.

Достатъчно е да се погледне къде започва българското Възраждане и къде стартира индустриалната революция у нас...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Ferante said:

Всъщност дали някои от вас не сте си задавали въпроса, дали вашият манталитет и народопсихология са по-близки до тези на определено други народи отколкото на средностатистическият нашенец?

От доста време си го мисля това нещо. В последните години виждам все повече разлика при мен. Явно времето извън страната оказва влияние. Другото е възрастта.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, netrootbg said:

От доста време си го мисля това нещо. В последните години виждам все повече разлика при мен. Явно времето извън страната оказва влияние. Другото е възрастта.


Не е времето извън страната. Мен редовно ме бъркат с чужденец и редовно си задавам въпроса "какво правя тук", а не съм се задържал за повече от месец извън България.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:


Не е времето извън страната. Мен редовно ме бъркат с чужденец и редовно си задавам въпроса "какво правя тук", а не съм се задържал за повече от месец извън България.

Аз ще ти отговоря на този въпрос... "лекотата на живот от количеството пари" които правиш в България. Кажи ми, че греша. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ferante said:

Всъщност дали някои от вас не сте си задавали въпроса, дали вашият манталитет и народопсихология са по-близки до тези на определено други народи отколкото на средностатистическият нашенец?

Не знам дали моят манталитет е различен, но знам къде се чувствам най-добре. И ако не бяха децата с фактори като - образованието им, лесен старт за тях .. В момента щях да живея във вила някъде в Италия или може би на испански остров :D 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:


Не е времето извън страната. Мен редовно ме бъркат с чужденец и редовно си задавам въпроса "какво правя тук", а не съм се задържал за повече от месец извън България.

 

Кои ти черти подтикват хората да мислят така ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Не знам дали моят манталитет е различен, но знам къде се чувствам най-добре. И ако не бяха децата с фактори като - образованието им, лесен старт за тях .. В момента щях да живея във вила някъде в Италия или може би на испански остров :D 


Хаха, ще е реализираш мечтата - общо взето утре ще навършат 18 години и ще поемат по собственият път.  
 

Аз си мисля, че има по-оптимален вариант - да си на две места - едното за през летният сезон, а другото за през зимният. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ferante said:


Хаха, ще е реализираш мечтата - общо взето утре ще навършат 18 години и ще поемат по собственият път.  
 

Аз си мисля, че има по-оптимален вариант - да си на две места - едното за през летният сезон, а другото за през зимният. 

Лошото е, че и през двата сезона ти обичаш да си на работа :D

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DON_CHEFO said:

Лошото е, че и през двата сезона ти обичаш да си на работа :D

 
Че това не е проблем някой да ти плаща да си практикуваш хобитата. :D

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Както един колега разправяше като бяха за 1 месец на Остров Лимнос да карат Кайт: Почвах с бирата и узото от обяд :D Пък след тва работим ;) 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dunc said:

Кои ти черти подтикват хората да мислят така ?


Би било наивно да се опитвам да се самоанализирам. Вероятно доста неща - това, че съм висок, що годе слаб спрямо връстниците си, дългата коса, факта, че се усмихвам, а не съм по default мрачно мрънкало. А може и да е нещо съвсем различно. Ама е много комично като влезна в магазин или заведение и персонала ме заговори на развален английски :D

 

6 hours ago, DON_CHEFO said:

Аз ще ти отговоря на този въпрос... "лекотата на живот от количеството пари" които правиш в България. Кажи ми, че греша. 

Количеството пари, вероятно би било същото, дори по-добро спрямо цената на живота в почти всяка развита държава. Голяма съвкупност от малки неща са. Като може би най-голямото сред тях е, че не съм достатъчно амбициозен и кариерист.

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2023 at 4:57 AM, Godfather said:

Честит имен ден на @netrootbg и всички останали именици! Наздраве! :) :drunk:

 

On 1/7/2023 at 7:35 AM, Mockingbird said:

Честит празник на имениците! Нетрут, жив и здрав!

Мерси.

Link to comment
Share on other sites

  

6 minutes ago, kotora said:

Ангеле Гумите са оригинален размер с оригинални джанти. Могат да се слагат вериги. Не са рънфлат ;) 

 

Виж аз какво ти пиша, виж ти какво ми отговаряш. :D 

 

На моята кола, на най-големия оригинален размер с оригиналните джанти, не може да се слагат вериги. Дори май беше на най-големите 2 размера.

Виж си книжката ако не си, да ти е мирна главата.

Link to comment
Share on other sites

Видях съм проверил пише следното: могат да се слагат вериги с размер до 13.5мм на веригите :) Тези които гледах на Konig, са с размер 12мм. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...