Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Новини от последните часове: Фреснки учени са подложили 40 човека на тест с лекарства за малария: Резултати след 6 дена 100% премахнат вирус.

 

Документи

 

elon.png.3ec952f3f83a35b777a16beab05d48ec.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

21 minutes ago, jozo said:

Ангеле, нали се сещаш какъв е процента на 80000 умрели при около 3 милиона население тогава и сега колко са умрели в световен мащаб при 8 милиярда? Щом си бос по математика да ти го сметна, да видим кое е по-опасно... Дори тогава не е умряло човечеството както го изкарват сега...

 

Да не говорим за смъртните случаи у нас. Много моля ама по основно заболяване от инсулт или инфаркт, дори Ковид-2020 не е, та да ми изкарват, че от вируса пукнали. Да бе да..

 

Защо съпоставяш процентите по онова време в България и днешно време в световен мащаб? Как изобщо това е адекватно сравнение? И не забравяй, че 80 000 от тогава са след края на епидемията. 1 година по-късно.  Тогава е нямало толкова усилен въздушен транспорт, както и такива мегаполиси, та епидемията се е разпространявала в пъти по-бавно. В момента все още сме на 2 месеца. Замисляш ли се изобщо колко от тези 160 000 човека (по днешни цифри на населението) ще са твои близки, приятели и познати? Защо говориш глупости? Как може да обезсмисляш 160 000 човешки живота? ЗА ГОДИНА! По цифрите на evropata, това са 60% над смъртността за миналата година. И това е ДОБАВЕНО към смъртността за миналата година.

 

2019-та починали - 100 000 души

2020-та починали - 260 000 души

 

"Аз не виждам проблем, хората си умират така или иначе."
-- jozo, Март 2020

 

Ти видя ли графиката, която ти показах? Това е от Испанската треска през 1920-та. Разликата видя ли я къде е при двата града?

 

Тук не говорим за новини, спекулации, конспирации или нещо друго. Тук говорим за цифри и статистика. От близко и далечно минало. Дори не е спекулация!

 

11 minutes ago, vinyl_master said:

Новини от последните часове: Фреснки учени са подложили 40 човека на тест с лекарства за малария: Резултати след 6 дена 100% премахнат вирус.

 

Документи

 

И аз четох преди седмица някъде, че лекарството за малария има ефект върху вируса и се тества клинично.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

  

 

Защо съпоставяш процентите по онова време в България и днешно време в световен мащаб? Как изобщо това е адекватно сравнение? И не забравяй, че 80 000 от тогава са след края на епидемията. 1 година по-късно.  Тогава е нямало толкова усилен въздушен транспорт, както и такива мегаполиси, та епидемията се е разпространявала в пъти по-бавно. В момента все още сме на 2 месеца. Замисляш ли се изобщо колко от тези 160 000 човека (по днешни цифри на населението) ще са твои близки, приятели и познати? Защо говориш глупости? Как може да обезсмисляш 160 000 човешки живота? ЗА ГОДИНА! По цифрите на evropata, това са 60% над смъртността за миналата година. И това е ДОБАВЕНО към смъртността за миналата година.

 

2019-та починали - 100 000 души

2020-та починали - 260 000 души

 

"Аз не виждам проблем, хората си умират така или иначе."
-- jozo, Март 2020

 

Ти видя ли графиката, която ти показах? Това е от Испанската треска през 1920-та. Разликата видя ли я къде е при двата града?

 

Тук не говорим за новини, спекулации, конспирации или нещо друго. Тук говорим за цифри и статистика. От близко и далечно минало. Дори не е спекулация!

 

 

И аз четох преди седмица някъде, че лекарството за малария има ефект върху вируса и се тества клинично.

Правя съпоставка на проценти, щото сега дори и малко не се доближават до това, което е било тогава. Истерията е в малко повече от колкото трябва, но въпреки всичко се съобразявам със ситуацията и си седя в къщи.

 

Пак питам ти видя ли смъртните случаи у нас? Според теб инсулт и инфаркт СЪПЪТСТВАЩИ заболявания ли са пък Ковид-19 основно? Ся остана и РАК да е съпътстващо заболяване и още сумати подобни..... Там и малките деца знаят, че настинка може да те тръшне...

Link to comment
Share on other sites

Не се доближават, защото гледаш различни периоди в различни времена! Тогава умрелите са 1 000 000 души в рамките на година. Освен това КОВИД-19 е по-заразен от Испанския грип! Не стига, че може да пътува по-лесно през границите, а и е по-заразен!

 

Да. Съпътстващи са, защото сърцето и имунната система са слаби, което позволява на инфекцията да действа необезпокоявана. Това как е успокоение обаче?


Ти пак не разбираш нещо. Идеята не е да няма болни, а да се намали моментният приток на болни, което ще позволи да болниците да могат да реагират адекватно.


Представи си го като кино салон с капацитет от 100 места, за който има 200 човека зрители.

Някои хора са гледали вече филма (тези, които са със слаби симптоми на КОВИД-19 и могат да се лекуват вкъщи), а други не са го гледали и много искат да го гледат (тези, които трябва да бъдат хоспитализирани, за да живеят).

Без значение кой ще влезе на прожекцията (за лечение), ВСИЧКИ тези хора трябва да минат през регистратурата и някой да ги разпита дали са гледали филма, да ги подпита контролни въпроси и чак тогава да ги прати вкъщи или да ги пусне вътре.

 

Това е и проблемът. Че болните в кратък период от време са много и болниците не могат да ги поемат всичките за диагностициране и/или лечение. Ти не прочете ли, че в Италия гласуват закон, който ще оставя хората над 80+ просто да си умрат, защото няма къде да ги настанят? Колко пъти си чувал ти за подобен закон по време на грипния сезон? Нали се досещаш, че ако и това не помогне, тази възрастова граница ще падне на 70+, а после и на 60+? Как ще се чувстваш ако някой твой роднина над 60 годишна възраст се разболее от "грипчето" (не ти го пожелавам, разбира се!), има нужда от хоспитализация и не бъде приет в болница, защото няма места? И защо няма места? Защото Груйо от Плевен ходил на бар с температура, след като се прибрал от екскурзия в Милано, вместо да си седи у тях и да се лекува!

 

Ако инфекцията се разнесе във времето, за тези хора ще има легла, лекари, лекарства и консумативи.

Ако не се разнесе във времето и всички се заразят в рамките на 2 седмици - повечето сериозни случаи ще умрат.

И няма да умрат защото болестта е много по-различна от грип, а ще умрат, защото няма кой и къде да ги лекува!

И с нормална пневмония да си останеш вкъщи без да има кой да те лекува, ще си отидеш.

 

Тук говорим за ситуацията в Италия. В България се усетиха своевременно и реагираха адекватно. Но ако и тук се беше случило същото като в Италия, можеш да си сигурен, че 20+% от населението щеше да си отиде. Без значение дали има съпътстващи заболявания или не. Все пак и тази болест мутира като останалите. Възрастовата граница на критичната група ще падне с увеличаване на броя болни.

Link to comment
Share on other sites

Само искам да питам, хората получили масивен инфаркт и имащи примерно COVID-19 в коя статистика ще влязат? Защото сега последно е ясно че COVID-19 уврежда белия дроб, а не сърцето. Та просто питам??
Аз никога ама никога не съм казвал или писал, че не трябвад а се спазват мерките. Започнах от там, че баш пенсионерите са най-вече навън. Ама ме нарекоха сирак.

И да ще продължавам да твърдя че това е преекспонирано.

За който твърди, че никога не са се изграждали полеви болници, предлагам да прочетат за пандемията от вируса SARS. (Между другото това сега се води SARS-Cov-2) Та той също е коронавирус. Тогава в Китай също се строят полеви болници.

Ето Ви малко помощ от мен:

Цък!

Тази графика на развитието да Ви напомня нещо? Без жокери.

Или, претопляме старата манджа отново?

Тогава обаче удря най-силно Китай и Канада.

Та не е лошо да се проверяват тези неща. Да сега се е разпространила над много повече държави. И да кривата ще расте. Ама Вие какво искате по-точно да стоим затворени още 1 година ли? Представяте ли си света след нещо такова. Защото, колкото и да отричате то ще е много по-лошо за всички отколкото това което е сега.
Да много е жалко, че много ще загубят близките си. Но, едно е умерено притеснение и превантивни мерки, съвсем друго е да затваряме света.
П.С Аз съм от тези, които спазват препоръките по редица причини. Но това не значи, че ще повярвам на всичко което казват по телевизията.

П.С. 2 Или всички чакат някое добре забравено лекарство и ваксина, които лекуват тази Божия напаст и съответно да се напълнят гушите на големите фармацевтични компании, плюс населението да е "тествано" вече как ще реагира пред подобна "заплаха".

П.С 3 И тъй като съм 100% сиугрен, че в СЗО има много по-големи специалисти в областта на епидемии, пандемии и вируси, отколкото в която и да е държава, четете какво препоръчват те. Само казвам, че те никога не са казвали че "затварянето" на цели държави ще доведе до спад или ограничаване или спиране на заразата. Особено в международен план. Но ще доведе до сериозни икономически и социален проблем.

Китай пак да кажа не ги гледайте с карантините. То и в Северна Корея няма заразени ако се вярва на властите, ама всички знаем как са ги "излекували" там.

 

 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Няколко пъти споменах SARS. Не знам защо го споменаваш сякаш никой не се е досетил. С тази разлика, че този е по-заразен!

 

1 година? Периодът от заразяване до смърт е 17 дни. Това означава, че за 20 дни изолация и мерки, почти всичко ще изчезне. Ако всички ги спазват обаче!

 

Аз пак ще кажа, че не говоря изобщо за това, което казват по телевизията. Там гледам само цифрите за България, разпространението и някакви евентуално нови мерки и ограничения, с които трябва да се съобразявам.
Говоря за цифри. От сегашната инфекция. От САРС през 2002-ра. От Инспанската треска през 1920-та. Цифри, графики и проценти. И цифрите показват, че държавите, които са увладяли епидемията са тези, които са наложили ограничения и карантини. Другите са в положението на Италия.

 

Link to comment
Share on other sites

Значи от другата седмица да очакваме спад в Италия така ли? Че там вече са под карантина 10 дни. Да видим.
А Германия някой ще я спомене ли с над 13 000 случая и само около 40 смъртни случая досега.

Т.е. всяко правило си има изключения. Както и всички прибиращи се днес от чужбина мургави българи. Да не мислите че някой ще ги постави под карантина или те ще я спазват.

Ерго откога ги броим тея 17-20 дни?

Питам защото специалисти по инфекциозни болести и вирусолози, казват 3 месеца за да се преборим. Та вече не знам на кого да вярвам.

Той и "Генерла" каза, че Грип Б е по-опасен ама... след една седмица настъпиха времна на изпитания :grin:

При тези епидемии и пандемии всичко е много относително.
И пак добавям, аз съм на мнение, че тук специално проблема ще дойде от претоварване на Здравната ни система, която и без вируси е в клинична смърт.

Ама там темата е друга.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, evropata said:

А Германия някой ще я спомене ли с над 13 000 случая и само около 40 смъртни случая досега.

Сметни си го като процент и го сравни с инфлуенца. 

 

image.png.33f10aa4b098f9e8221dbc9cffd64a73.png

Link to comment
Share on other sites

Малко късно им дойде карантината обаче.

Ще я споменем. А знаеш ли защо имат по-малко смъртни случаи? Защото здравната им система е по-подготвена от тази на Италианците и могат да си лекуват болните. Още едно потвърждение, че не е опасна самата болест, а разболяването на голяма група хора по едно и също време. Решението е ограничаване на разпространението на заразата.

 

Нали ти казах от кога. Средно 17 дни е периодът от заразяване до смърт.

 

3 месеца, защото не всеки ще се затвори вкъщи да чака да отмине, а ще се разхожда по улиците без да има крещяща нужда от това, ще се среща с приятели и ще продължи да разнася болестта по други хора! Ти какво друго обяснение имаш за 3-те месеца при положение, че болестта трае не повече от 20 дни и още 72 часа след излекуване?

 

Аз съм оптимистично настроен. Дори и с мерките, които са предприети в момента, ако хората се държат разумно, скоро ще се отбележи спад на болните и малко след това ограниченията ще отпаднат.

 

Нали и аз това се опитвам да кажа от одеве?! Че ще се претовари системата, а не че вирусът е толкова опасен.

Link to comment
Share on other sites

Ти мани, ми втория не го знаят къде е. Излезнал човекът и не се върнал...:grin:

Държавата не знае кой крак ѝ е ляв, кой десен. Днес на автогара Европа, пристигнали мангали, полицията ги спряла да чакат лекари да ги прегледат, лекарите не дошли, полицаите им събрали адресите от личните карти и ги пуснали да си ходят С ОБЩЕСТВЕНИЯ транспорт... К'о да кажеш, то е no comment...

Link to comment
Share on other sites

Добре, нека видим колко различна ще е картинката след 20 дни.

Само за протокола, аз и семейството си спазваме всички препоръки така или иначе.

Това което исках да кажа и в началото, паниката е в повече. А паника и страх убиват повече от някой си вирус. Да не стане в последствие в Европа заради Икономическия срив, който предстои, да измрат повече хора от глад, отчаняние, депресия и самоубийства, отколкто от този вирус.

Link to comment
Share on other sites

Какъв ще е тоя икономически срив за 1 месец?

Половината фирми си работят от вкъщи по старому. Други си работят от офисите с повишено внимание и мерки за безопастност.

Други имат повече работа и поръчки, отколкото са имали общо за последните няколко месеца.

Не работят само кафенетата, дискотеките и магазините за дрехи и дрънкулки. Повечето от магазините си имат сайтове, които продължават да приемат поръчки и да правят доставки.
Ресторантите също работят, но не с клиенти. Правят доставки.

 

Казваш, че паниката около инфекцията е в повече, а създаваш паника около евентуален икономически срив. Която е в повече. Последици ще има без съмнение, но надали ще са толкова големи, колкото биха били ако 30% от населението почине от някакъв си вирус, който е като грипа. И не защото не могат да бъдат излекувани, а защото е нямало кой да ги излекува поради големите цифри хора разболели се едновременно.

Link to comment
Share on other sites

Това за икономически срив не го казвам аз, а го казват специалисти, които вярвай разбират от това повече от мен и теб.

Икономиката не е само ресторанти и барове.

Забравяш една голяма група свързана с туризма, авиокомпаниите и прочее. Надявам се поне да си наясно, че тези отрасли да се възстановят ще отнеме повече от един месец, много повече. И впрочем повечето споменати от теб заведения, магазини за дрънкулки и ресторанти са свързани с туризма като отрасъл.
И не говоря само в България, а всички държави, чийто туризъм ще пострада.

Link to comment
Share on other sites

Икономиката отидЕ по дяволите. Изобщо в самото начало сме на поредната рецесия, която ще е дваж по-страшна от тая 2008г. От вкъщи можем да работим изключително нисък процент. Другите? Тези с кредити, дето са от заплата до заплата? Ко ги правим? Заплатата като я няма, ко прайм с кредит, ток, вода, телефони, лизингче, храна? Изобщо положението ще е оранжево-карамбозово, въпрос на време...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, w00x said:

Какъв ще е тоя икономически срив за 1 месец?

Половината фирми си работят от вкъщи по старому. Други си работят от офисите с повишено внимание и мерки за безопастност.

Други имат повече работа и поръчки, отколкото са имали общо за последните няколко месеца.

Не работят само кафенетата, дискотеките и магазините за дрехи и дрънкулки. Повечето от магазините си имат сайтове, които продължават да приемат поръчки и да правят доставки.
Ресторантите също работят, но не с клиенти. Правят доставки.

 

Случайно да си чувал думичката Производство?

Имаш ли представа какво означава нарушена верига от доставки на съставни компоненти?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм икономист и не смея да дам прогноза.

Най-вече, защото това което виждам е безпрецедентно.

Последствията и начина, по който виждам нещата ги оставям за себе си, дано много да греша.

 

Всеки колега осмелил се да даде такава го прави в огромни диапазони и сумати условности.

Моля спрете да говорите глупости за неща, които не разбирате.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, plameni said:

 

Случайно да си чувал думичката Производство?

Имаш ли представа какво означава нарушена верига от доставки на съставни компоненти?

 

От какво е нарушена веригата извинявай, при положение, че заводите в голяма част са роботизирани, останалите все още си работят, логистичните и куриерски компании - също. Единствено може да има забавяния в доставките.
Никой не е наложил забрана на хората да работят. Забрани им се да се събират на големи групи, което е и логично ако искаш да ограничиш разпространението на нещо. Затова се затвориха заведенията, кината, музеите и магазините за не жизнено важни неща.
Да не би да става икономическа криза, когато цели заводи/цехове затварят лятото за по 2 седмици и пускат всичкия персонал в отпуск?

 

Защо не се обсъждат и фирмите, които в момента процъфтяват заради създалото се положение? Или те се водят на друга икономика?

 

Не съм икономист. Не мога да обсъждам. Гледам само логиката и логиката ми показва, че подобни спирания за една-две седмици има и при нормално функциониране на държавата. Цели фирми затворени за отпуск. Някой се разболял за 1 седмица и т.н. И пак да кажа, че фирмите си работят и в момента. За сега. И аз, и майка ми, и баща ми сме на работа. Аз не съм чул до момента за някой, който е пратен да си седи вкъщи. Най-вероятно има в някои сфери, но щом аз не съм чул за това, значи не са чак толкова много.

Ако тези, които мрънкат, че имало забрани без да има нужда, не си седнат на гъзовете, всичко ще бъде блокирано принудително и тогава вече ще стане лошо.

В момента карантината е препоръчителна. Надявам се да не стане принудителна.

Link to comment
Share on other sites

Ето де ще ти дам един, мен ми казаха да си седя вкъщи и не работя. Няма как да бачкам дистанционно, както и много други. Поне преди тая истерия успяхме да си погасим кредити и прочие, та това да не ме тревожи.

 

Понеже бачкам с електроника, а както и на малките деца е ясно всичко идва от Китай, нас вече ни удари проблема. Хайде платки и т.н. има алтернативи, но всички други компоненти са от къде - Китай естествено. Те почват да работят, ама нас ще затворят и колелото се завърта. То си вървят наеми, срокове за плащане и прочие, всеки в такива времена ще си търси парите до последно. Ето авиокомпании намалят полети, туризма с ранни записвания отива подяволите и прочие. Не всичко още в тоя свят е IT да му трябва само комп и нет и да си бачка от тях.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, w00x said:

 

От какво е нарушена веригата извинявай, при положение, че заводите в голяма част са роботизирани, останалите все още си работят, логистичните и куриерски компании - също. Единствено може да има забавяния в доставките.

 

Много филми гледаш. Тотално си се откъснал от действителността.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evropata said:

Това което исках да кажа и в началото, паниката е в повече. 

 

Единственото ти смислено изказване по темата.Поздравления.

 

wOOx не всичко е барове и кафета,производството отидЕ на кино,туристическия сезон и той е на път...Хората дето могат да работят от дома си са пренебрежимо малко,на фона на останалите.Работодателите в момента ги тресе треска,във нашата фирма на входа мерят температурата на работещите с безконтактни термометри,раздават маски,ръкавици,торба с витамини на всеки,някой само да кихне и е аут при лекаря,правят всичко само и само да няма болни,щото един да се зарази и край.Щетите ще са колосални.Целия it отдел,счетоводство,маркетинг,личен състав и тн се изнесоха да работят от къщи,на всички до един купиха ударно чисто нови Делл-ове,смартфони,мобилен интернет,кой каквото иска няма лимит,само и само да няма болни и работата да върви...Моя кум има автобусна фирма,купиха на лизинг чисто нови автобуси за по 200к евро,и край,затварят граници,няма договори,няма екскурзии,лизинга обаче тече...Абе страшно е просто не е за говорене...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, jozo said:

Ето де ще ти дам един, мен ми казаха да си седя вкъщи и не работя. Няма как да бачкам дистанционно, както и много други. Поне преди тая истерия успяхме да си погасим кредити и прочие, та това да не ме тревожи.

 

Понеже бачкам с електроника, а както и на малките деца е ясно всичко идва от Китай, нас вече ни удари проблема. Хайде платки и т.н. има алтернативи, но всички други компоненти са от къде - Китай естествено. Те почват да работят, ама нас ще затворят и колелото се завърта. То си вървят наеми, срокове за плащане и прочие, всеки в такива времена ще си търси парите до последно. Ето авиокомпании намалят полети, туризма с ранни записвания отива подяволите и прочие. Не всичко още в тоя свят е IT да му трябва само комп и нет и да си бачка от тях.

 

Добре, съжалявам, че на теб ти се е отразило. Не предпочиташ ли обаче да е така за 2 седмици, отколкото за 2 месеца, защото всякакви загубеняци се мандахерцат по улицата безпричинно и са потенциални носители или заразени?

 

Китайците до 1-2 седмици най-късно ще започнат пак да работят. Почти съм сигурен. Даже вече започнаха да си пращат пратките от ebay.

Те спират да работят за 2 седмици и по време на Китайската нова година обаче. Тогава пак ли става икономически срив? Вярно е, че тогава може да се подготвиш, защото ваканцията им е очаквана, но все пак..

 

Историята се повтаря. Това, което се случва сега, се е случило и през 1920-та с Испанската треска. Икономическите последици тогава не са били причинени от затварянето на градовете за 2-3 седмици, а от умрелите хора и липсата на работна ръка, тъй като повечето излекувани са били с трайни проблеми! Защото ако не се спре сега за 2-3 седмици, после възстановяването ще отнеме години. Точно затова най-доброто решение е ограничаването на инфекцията. И тъй като хората са животни и не могат да се контролират самички, трябва да им се наложат забрани. Защото ако имаше трезво мислещо общество, те по собствено желание щяха да спрат да ходят по кафетата, ресторантите и дискотеките. Тогава пък ресторантите и дискотеките щяха да започнат да се оплакват, че плащат заплати, а никой не ходи в тях, и щяха да затворят по собствена инициатива.

 

Ето ви и една интересна статия по въпроса за ефекта върху икономикате след Испанската треска.

 

http://theconversation.com/coronavirus-and-spanish-flu-economic-lessons-to-learn-from-the-last-truly-global-pandemic-133176

 

Ето още един доклад за Испанската треска.

 

https://www.stlouisfed.org/~/media/files/pdfs/community-development/research-reports/pandemic_flu_report.pdf

 

Quote

Summary Most of the evidence indicates that the economic effects of the 1918 influenza pandemic were short-term. Many businesses, especially those in the service and entertainment industries, suffered double-digit losses in revenue. Other businesses that specialized in health care products experienced an increase in revenues. Some academic research suggests that the 1918 influenza pandemic caused a shortage of labor that resulted in higher wages (at least temporarily) for workers, though no reasonable argument can be made that this benefit outweighed the costs from the tremendous loss of life and overall economic activity. Research also suggests that the 1918 influenza caused reductions in human capital for those individuals in utero during the pandemic, therefore having implications for economic activity occurring decades after the pandemic.

 

35 minutes ago, plameni said:

 

Много филми гледаш. Тотално си се откъснал от действителността.

 

Ами... добре. Нека така да е.

 

32 minutes ago, HEMO said:

wOOx не всичко е барове и кафета,производството отидЕ на кино,туристическия сезон и той е на път...Хората дето могат да работят от дома си са пренебрежимо малко,на фона на останалите.Работодателите в момента ги тресе треска,във нашата фирма на входа мерят температурата на работещите с безконтактни термометри,раздават маски,ръкавици,торба с витамини на всеки,някой само да кихне и е аут при лекаря,правят всичко само и само да няма болни,щото един да се зарази и край.Щетите ще са колосални.Целия it отдел,счетоводство,маркетинг,личен състав и тн се изнесоха да работят от къщи,на всички до един купиха ударно чисто нови Делл-ове,смартфони,мобилен интернет,кой каквото иска няма лимит,само и само да няма болни и работата да върви...Моя кум има автобусна фирма,купиха на лизинг чисто нови автобуси за по 200к евро,и край,затварят граници,няма договори,няма екскурзии,лизинга обаче тече...Абе страшно е просто не е за говорене...

 

С това само потвърждаваш написаното от мен. Производството продължава, но със засилени мерки. Вашата фирма намалила ли е броя на продукцията, която издава? Най-вероятно дори и да я е намалила по някаква причина, то не е драстично и пак успявате да си покриете поръчките.

 

А ако се спазват предписанията и туристическият сезон ще бъде спасен, защото до тогава няма да има пандемия. Обаче НЕ. Трябва да се съберем с познати и да висим по градинките на групи, защото "времето е много хубаво"!

Ако не се спазват предписанията обаче и засилените мерки няма да помогнат, и всичко ще бъде затворено принудително. Както казах - тогава вече става лошо.

 

Но.... покрай сухото гори и мокрото. Ако се стигне до там, можем да се сърдим на тези, които предпочетоха да се бият в гърдите как това е "само грип", вместо да си сведат главата и да си седят по домовете в свободното време.

Link to comment
Share on other sites

А, Иран как аджеба са след Китай и Италия по заразени, как се е стигнало до там ми е много конспиративно...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...