Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

13 hours ago, w00x said:

Голяма работа... :D

Все едно малко други производители има.

EVGA просто правеха най-добрите видеокарти и тия идиоти направиха всичко възможно за да ги натирят. Когато се "оплаках" в онази тема, че мога сега да взема 3090 Ti на цената, на която взех EVGA 3090 FTW3, въпросната карта е точно FE на Емвдивия, което ще рече, че тия се бъзикат с основните си партньори както си искат, което пък е накарало управлението на EVGA да им тегли окончателно майните след толкова години (EVGA са им основен партньор още от основаването си през 1999). Сега си мисля, че вероятно следващия ми ъпгрейд ще е изцяло Team Red. При процесорите избора е ясен, но също така почти съм убеден, че RDNA 3 ще издуха и зелената конкуренция, защото последните нещо много си повЕрваха напоследък. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/15/2022 at 11:37 PM, deus_pld said:

За мое съжаление, Нина ми беше съученичка във френската, в един випуск бяхме, та я познавам и още навремето си беше малоумна.

 

Ко каза, КО?! Тая простата е стигнала до френската ?! Започвам да се срамувам, че е имало подобни тъпири в моята гимназия. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

EVGA просто правеха най-добрите видеокарти и тия идиоти направиха всичко възможно за да ги натирят. Когато се "оплаках" в онази тема, че мога сега да взема 3090 Ti на цената, на която взех EVGA 3090 FTW3, въпросната карта е точно FE на Емвдивия, което ще рече, че тия се бъзикат с основните си партньори както си искат, което пък е накарало управлението на EVGA да им тегли окончателно майните след толкова години (EVGA са им основен партньор още от основаването си през 1999). Сега си мисля, че вероятно следващия ми ъпгрейд ще е изцяло Team Red. При процесорите избора е ясен, но също така почти съм убеден, че RDNA 3 ще издуха и зелената конкуренция, защото последните нещо много си повЕрваха напоследък. :lol:

 

Най добрите видеокарти не са ли на Асус?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dunc said:

 

Ко каза, КО?! Тая простата е стигнала до френската ?! Започвам да се срамувам, че е имало подобни тъпири в моята гимназия. 

Не само че стигна, ами даже я завърши, хаха :) Беше д- или г-клас, не помня вече точно, випуск 2006. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, w00x said:

Най добрите видеокарти не са ли на Асус?

Не мисля. Не, че на Асус картите са лоши, но EVGA отделят повече внимание на детайлите и качествения контрол (то всъщност май това им направи бизнеса губещ - Емвдивия ги изцеждаха като лимони за марджина без да им пука и те нямаше къде да мърдат повече), да не говорим за поддръжката, особено на RMA. Асус имаха големи издънки напоследък с RMA, макар и не точно с видеокарти. На едни от интелските им дъна имаха партиди, в които един кондензатор към захранващата схема беше поставян наобратно (тук пак опираме до качествения контрол) и след това при определени условия кондензатора цъфва, което в някои случаи лесно може да подпали дъното, а това само по себе си вече е много сериозен проблем поне на този континент. На Асус им трябваше цяла година за да признаят за проблема и да почнат с мъка да задействат процеса на RMA. Иначе в бранша има и далеч по-големи издънки де. Преди година май ransomware беше налазил Гигабайт и разни RMA списъци с хиляди клиенти, изпратили гаранционни продукти с проблем в един момент се изпариха и тия образи не знаеха кое дъно, видеокарта, монитор и т.н. на кой клиент е и прочие уникални простотии. Не знам после какво направиха. То логиката е да си платят като попове на изнудвачите и да им декриптират информацията, ама кой знае какви пари са им искали. :lol:

 

Едит: Сега намерих информация за издънката на Гигабайт - естествено не са платили на изнудвачите (сигурно са им искали милиони) и са карали клиентите изпратили RMA продукт, да им пускат имейли отново с подробности какво точно са изпратили, серийни номера и прочие, демек попълване на въпросните списъци наново по трудния начин. :laughing1:

 

Едит 2: Я дя видим кой помни това? И да, скрийншота не е намерен в интернет, а е току-що направен.

image.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Я дя видим кой помни това?

 

Т'ва е нещо модерно и цветно.

Моите спомени са в зелено и черно. Или в бяло и черно, на телевизор София 31, модифициран като монитор. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

 

Т'ва е нещо модерно и цветно.

Моите спомени са в зелено и черно. Или в бяло и черно, на телевизор София 31, модифициран като монитор. :lol:

 

Е да, то и аз не си спомням да съм играл в цвят, ама оригинално играта го поддържа, а емулатора естествено няма проблем да го вади. Значи проблемът ми в момента е, че емулатора е на стандартна Линукс машина и сега се опитвам да го кача това нещо на Valve Steam Deck. Май трябва да отворя отделна тема за тази джиджавка, бая интересни неща могат да се правят на нея. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А вие пробвали ли сте това AYANEO? AYANEO: World’s First 7nm Handheld Gaming Device | Indiegogo

Преди време, когато още имаше 100-ина долара, ми беше доста любопитно какво ще излезе, сега има и 2-ра част.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, vikktor said:

А вие пробвали ли сте това AYANEO? AYANEO: World’s First 7nm Handheld Gaming Device | Indiegogo

Преди време, когато още имаше 100-ина долара, ми беше доста любопитно какво ще излезе, сега има и 2-ра част.

Това се оказва пълен боклук - прегледай ревютата на известните ютубъри. Да не говорим, че е няколко пъти по-скъпо от Стийм Дек. :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Едит 2: Я дя видим кой помни това? И да, скрийншота не е намерен в интернет, а е току-що направен.


Не можа да ме спечели. От ония игри нищо не ме е лепвало така пред екрана като Принца.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antares said:

Не можа да ме спечели. От ония игри нищо не ме е лепвало така пред екрана като Принца.

Самото изпълнение на играта беше доста впечатляващо по онова време. Иначе геймплея не е нищо особено - играта се превърта за нула време и след това естествено вече омръзва. Но пък си остава класика. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Красота :grin:

 

Хаха, и аз я помня точно така :laughing:

 

5 hours ago, Godfather said:

Едит 2: Я дя видим кой помни това? И да, скрийншота не е намерен в интернет, а е току-що направен.

 

Аз се върнах на Heroes 3, но ти направо към зората на времето :laughing:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

Самото изпълнение на играта беше доста впечатляващо по онова време. Иначе геймплея не е нищо особено - играта се превърта за нула време и след това естествено вече омръзва. Но пък си остава класика. :)

Тази и други подобни игри си остават класика за нас, щото идват от времето, когато игрите се правеха от нърдове за нърдове и ги играеха само нърдове.
Днес игрите са мейнстрийм, всички ги играят, правят се от мета корпорации, таргетиращи обикновения Джо и динозаври като нас трябва да се задоволяват с тук-таме някое инди заглавие, за да си спомним едно време :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antares said:

Тази и други подобни игри си остават класика за нас, щото идват от времето, когато игрите се правеха от нърдове за нърдове и ги играеха само нърдове.
Днес игрите са мейнстрийм, всички ги играят, правят се от мета корпорации, таргетиращи обикновения Джо и динозаври като нас трябва да се задоволяват с тук-таме някое инди заглавие, за да си спомним едно време :)

Е тва е друга, доста дълга тема, дето трябва да я обсъждаме на маса. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Скрийншотът е от Каратеката. Имах я на една дискета от ония меките и я играехме с брат ми на първия ни компютър, някъде в един друг живот в началото на 90-те. По-скоро брат ми като по-голям играеше, аз подскачах отстрани :lol: 

Имахме също Принца на Персия, Волфенщайн 3Д и една Формула 1, която беше всичко на всичко в 4 цвята и с отвратителен звук :D 

Прекрасно беше...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, w00x said:

Формулата беше супер.

 

 

 

Точно за тази говорех, мъчех се тази сутрин да се сетя как се казваше точно играта :D 

Този неподражаем звук, хахаха

Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2022 at 9:53 PM, DON_CHEFO said:

Цитирам: Ще те изпукам с чука за пържоли в малкото мозъче...като казва думата мозъче отива зад мен и показва баш къде ще ме изшие да те се мъча, а да приключа веднага бахах. Иначе няма страшно - дали сме си пасове за известни личности. Она иска братята Хемсуърт...аз искам почти всяка цицеста актриса :rolleyes:


И пак рева :rofl:

 

On 9/18/2022 at 12:20 PM, Dunc said:

 

Ко каза, КО?! Тая простата е стигнала до френската ?! Започвам да се срамувам, че е имало подобни тъпири в моята гимназия. 


Не един и двама съм видЕл, ама па таа троши тъпомера отсекъде. Изобщо съм изненадан, че в гимназия е била... 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Antares said:


Не можа да ме спечели. От ония игри нищо не ме е лепвало така пред екрана като Принца.


И Волфа, и Х уинга... На принца мисля де клавиатури строших 

 

8 hours ago, Godfather said:

Е тва е друга, доста дълга тема, дето трябва да я обсъждаме на маса. :lol:


В плевнята на Асен с телескопи. Аз вече поръчах детския в пристъп на водка... 
 

7 hours ago, deus_pld said:

Имахме също Принца на Персия, Волфенщайн 3Д и една Формула 1, която беше всичко на всичко в 4 цвята и с отвратителен звук :D 

Прекрасно беше...


На формулата също една клавиатура замина... Имаше обаче май една по-стара и от тая. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RaptoR said:


И Волфа, и Х уинга... На принца мисля де клавиатури строших 

Аз се включих по-късно - на TIE Fighter. Там с баща ми борехме кой ще направи повече точки на мисия.
Иначе никоя игра не е трошила повече хардуер от FIFA... Две клавиатури съм сменил, а корпуса на първия ми компютър изглеждаше като катастрофирал с 200...

Link to comment
Share on other sites

Аз много харесвах PRIVATEER ама така и не можах да го изиграя... Бахти като помисля колко точно игри изобщо не съм докарвал до финал и ми става лошо... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...