Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, mIRCata said:

А, да бе. Зорлем още повече да се вра във фейса с всякаква паплач. Предпочитам тук.


Слакър, паплачта дава инфото, не 2-3 души... Смятам знаеш как да си го пресяваш, нЪли... :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

Голяма каша с тия телескопи... Как мразя нещо грам да не го разбирам... Чета ей ТОВА ревю и точно се зарадвах, че като мене дават топ място на Astro Fi 102 Максутов-Касегрен WiFi с адаптер за смартфон и прочее и виждам с ужас - не става за директно наблюдение... Потънаха ми гемиите... И разглеждам сега ТОЯ списък откъм ревютно, ама .... пак се чудя какво и как... Все едно на патагонски ми говорят... 
Иначе компютърната истореия страшно ми харесва, защото има хиляди обекти запаметени в паметта и само казваш какво искаш да гледаш и той се самонасочва... 
 

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2022 at 7:50 AM, Antares said:

Смятай... да почнеш първата си работа на 73 :lol:

Кралицата била починала преди две години, ама те криели за да могат да и взимат пенсията.

Link to comment
Share on other sites

В колкото и хобита да съм се впуснал през годините съм видял, че купуването на продукт от най-високата серия като първи е лоша идея.


Според мен купи нещо сносно (не най-евтиното възможно), за да видиш какво и как ще ти хареса. Да видиш дали ще го ползваш също така. След като го ползвате известно време, ще разбереш какво не ти харесва, какво ти харесва, какво искаш да е по-добро и тогава вече може да купиш най-скъпия на света ако желаеш и покрива нуждите ти.

 

В тая връзка, виж продуктите на SvBony. Препоръчаха ми ги в един форум за орнитология, когато си търсех бинокъл. Купих продукт на SvBony на 50% от цената на по-известните марки, но със същото качество. Quality Control вероятно не е на същото ниво, разбира се, но моята бройка няма проблеми. За същите пари, които дадох за моя, можех да взема по-нисък клас бинокъл от по-добра марка, което нямаше да ми даде по-добър продукт.

 

Сампъл от един техен телескоп.

 

 Dragon Head Nebula

Link to comment
Share on other sites

Според мен изчакай, надали баш сега щерките ще почнат да се впускат в гледане на звезди/луната. Почна да става ладно вечер, а и сигурно няма да имат толкова свободно време като през лятото. 

Link to comment
Share on other sites

Аз за никъде не бързам. Но мразя нищо да не вдявам, а нямам време да уча, отделно то си е МНОГО време учене само на самата първична терминология относно апаратурата... А децата не ги мисли - луди са на тема небето. Постоянно се зяпа - сателит ли е, самолет ли е, извънземни ли са... Хич не им дреме от времето. 
На практика единственото нещо, което знам от години по темата е, че в града светлинното замърсяване е потресяющо и затова всички телескопи са горе в планината.... Преди време един от младите астроними на Рожен с дълга коса и мътен поглед, вероятно от сасване (понеже и говоренето му бе такова), но по-скоро от недоспиване, припомни този прост факт... Вие вика защо ми слите е построено това тук? :laughing1:
И като каза как някои от наблюдаваните обекти са толкова далеч, че докато светлината дойде до нас ситуацията е толкова различна, че ако е имало примерно динозаври при старта, сега може да имат поне трабанти... :rofl:   
Абе дайте да основем астробулфорум клуб ХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:


Абе дайте да основем астробулфорум клуб ХАХАХАХ

Аз съм много за, ако знаеш на Равногор какво небе има, пък и там било мястото с най-чистия въздух на балканите според НАСА, няма и светлинно замърсяване. :)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mockingbird said:

Давайте, от мен пържолите…..:grin:


Аз няма да забравя като мъчих физиката в СУ, имахме един кръжок по астрономия. Натоварихме се на влака към Владо Тричков, стигаме там, разполагат ентусиастите техниката и... цяла нощ гъсти облаци. После всички извадихме спиртните телескопи и... само веднъж съм се напивал по-лошо...

Link to comment
Share on other sites

Аз точно от това се страхувам най-много АХАХАХАХАХАХ
Само си представете картинката намазани до уши и телескопи за по 2 бона после виновни, че не са на фокус! :rofl:

Ама така пък може да обединим силите си! Всеки може да купи различен телескоп и така ще имаме цялата гама! 

ЕДИТ: Току що почнах да гледам новия Тор с водка и салата и като направи на Жан Клод шпагата вкарах зеле и моркови в чашата БАХАХАХАХАХ

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mockingbird said:

То това си му е част от чара….:beerchug


То тва в нашта група е пределно ясно, ама в един момент е по-безопасно децата да боравят с телескопите :rofl:

ЕДИТ: Натали Портман винаги е била с пилешки врат, ама тоя сбръчканак ме втриса! Кога овехте толко таа, тя е 5 години зад мене бре?!?!? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mockingbird said:

Тоа па, вехта била, ти па щот си много ‘арен…..:lol:


Ти гледа ли филма? Видя ли й врата?!?!? Рептилът сето умря имаше помалко бръчки по шията. И да - много по-арен съм! Откъм врат! :effemine2:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХ
За новиот Тор бре, качили са го в нашта листа и ся го гледам....

Мислете сериозно за астроклуба, аз обещавам ще взема най-скъпия телескоп  :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:


Ти гледа ли филма? Видя ли й врата?!?!? Рептилът сето умря имаше помалко бръчки по шията. И да - много по-арен съм! Откъм врат! :effemine2:

Ти и на цици май го докарваш по-добре от нея. :lol: :effemine3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...