Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Ангеле примера ти не е много удачен. Щото тоя хюндай е на 20 години, собственика му е някой тъпак дето не си поддържа колата или го прави при бай Ставри в гаража пред блока. 

 

Аз всеки път като съм ходил при моите газаджии и е имало нещо за смяна са ми мерили с газ детектор. 

А да смених си и бутилката, защото беше станала на 10 години. Половината ще карат нелегално, ще минат преглед само на Бензин ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И защо реши, че бутилката, и системата са на 20 години, а собственикът е тъпак? Защото така е по-удобно? :D

Примерът ми показва едно изключение. Както и твоята новина показва разни изключения.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, w00x said:

image.png


М'да, съпоставимо е наистина - допълнително слагана газова уредба, монтирана от кой знае кой гаражен "майстор" на кола на 15-20 години (тази на снимката) със сравнително нов автомобил и фабрична инсталация.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Случва се, ама не на 4 еднакви коли от 1 сервиз с едни и същи компоненти нали ? 

 

4 ягуара не са едно изключение ;) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, w00x said:

Има ли значение кой и как я е слагал, при положение, че тези същите се движат по пътя и се случва?

Разбира се, че има значение, просто даваш нещо тотално различно, като уж еквивалентен пример. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kotora said:

Случва се, ама не на 4 еднакви коли от 1 сервиз с едни и същи компоненти нали ? 

 

4 ягуара не са едно изключение ;) 

 

Явно има производствен дефект. Ще го оправят. Не е първото "устройство" с батерии, което има такъв проблем.

 

3 minutes ago, Antares said:

Разбира се, че има значение, просто даваш нещо тотално различно, като уж еквивалентен пример. 

 

Как е различно? Примерът показва, че автомобили, които не са електрически, също имат проблеми от такъв тип.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, w00x said:

Как е различно? Примерът показва, че автомобили, които не са електрически, също имат проблеми от такъв тип.


Да сравняваш дефект в допълнително слаган модул (неясно от кого и къде), който не е предвиден фабрично на 15-20 годишен автомобил с дефект във фабричен модул на сравнително нов автомобил е все едно да сравянваш фурна с климатик, защото и двете са топлинни машини и двете ползват електричество...

Link to comment
Share on other sites

Quote

Американската автомобилна компания "Форд" (Ford) изтегля над 2,9 милиона превозни средства, за да отстрани проблем с трансмисията им, който може да увеличи риска от катастрофи.

 

Quote

"Форд" (Ford) обяви в петък, че е изтеглил от пазара 100 000 американски хибридни превозни средства поради някои рискове, увеличавайки по този начин броя на изтегляните от пазара автомобили след поредица от докладвани пожари.

 

Quote

Американското подразделение на Mercedes-Benz заяви в четвъртък, че изтегля 292 000 автомобила ML, GL и R-класа от моделните години 2006-2012 г. заради проблеми със спирачките и призова собствениците да спрат да шофират незабавно

Quote

 

Toyota Motor Corp обяви днес, че ще изтегли 6,39 млн. автомобила от глобалния пазар заради дефекти, свързани с различни части – от управлението до седалките, предаде Ройтерс. Това е второто по големина изтегляне на коли в историята на компанията.

Най-големият производител на автомобили в света заяви, че не са му известни никакви катастрофи или наранявания от резултат от дефектите, установени в 27 модела на Toyota, сред които RAV4 SUV и Yaris. Дефекти са установени също и при моделите Pontiac Vibe и Subaru Trezia, които компанията произвежда за General Motors и Fuji Heavy Industries.

 

 

и т.н.

Нито е първия, нито ще е последният с производствени дефекти 

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим за Хонда с възглавниците Таката. Ебаси скандала беше това. Блъскаш се с 40, отваря ти се възглавницата и някой елемент ти резва сънната артерия.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:


Да сравняваш дефект в допълнително слаган модул (неясно от кого и къде), който не е предвиден фабрично на 15-20 годишен автомобил с дефект във фабричен модул на сравнително нов автомобил е все едно да сравянваш фурна с климатик, защото и двете са топлинни машини и двете ползват електричество...

 

Нещо не се разбираме.

Мен не ме интересува дали дефектира фабричен или допълнително слаган модул. Важното е, че колата се запалва. Интересува ли те дали колата на светофара до теб щегръмне, защото се е прецакала батерията, или защото се е прецакал допълнително поставения NOS/газова/метанова уредба?

Link to comment
Share on other sites

По друг повод съм давал коментар за статистиката:  

On 3/17/2021 at 6:51 PM, plameni said:

За разлика от MTBF, по отношение на повредите с дисковете съм като вица за блондинката и вероятността да срещнеш динозавър на улицата - 50/50. Или ще се случи, или няма да се случи :lol:

Защото MTBF е статистика от хиляди дискове, а когато ти е само един...

 

Статистика е, когато не те засяга лично, но ако се запали до теб, ще е друго.

Не бих съдил кой е прав и кой не в случая.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mIRCata said:

В случая - Пешо е прав, Ангел не е.

 

За кое не съм прав? Че неелектрическите автомобили също се запалват от неизправности? Ти сериозно ли?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Нещо не се разбираме.

Мен не ме интересува дали дефектира фабричен или допълнително слаган модул. Важното е, че колата се запалва. Интересува ли те дали колата на светофара до теб щегръмне, защото се е прецакала батерията, или защото се е прецакал допълнително поставения NOS/газова/метанова уредба?


Аз просто ти казвам, че примера, който даваш не е адекватен спрямо примера на kotora. Примерите, които plameni даде бяха адекватни.

Link to comment
Share on other sites

Зависи как гледаш на него : качеството на новите ел автомобили вс качеството на новите автомобили с ДВГ.

Или какъв е шанса колата до мен да се запали заради някакъв дефект?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mordeath said:

Добър вечер.

Добър вечер, приятно ми е да се запознаем. Аз съм на средна възраст, с благ характер и не пуша. Имам фетиш към китайки и се забавлявам на местните либерали. :) Забравих да кажа, че искам да живея в Русия и да изтребя половината свят. Вие какво ще кажете за Вас?

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, charmock said:

Добър вечер, приятно ми е да се запознаем. Аз съм на средна възраст, с благ характер и не пуша. Имам фетиш към китайки и се забавлявам на местните либерали. :) Забравих да кажа, че искам да живея в Русия и да изтребя половината свят. Вие какво ще кажете за Вас?

Дал ти бог добро,иначе за мен нищо.Само да попитам след като изтребите половината свят другата половина какво ще я правите и кои влизат в изтребената половина?

 

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...