Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Както винаги всяко нещо си има + и -, няма пълно щастие. Като вземеш стар апартамент, да, квадратите са реални, но да стане всичко като хората трябва да го изринеш вътре из основи, всякакви ел, ВиК и прочие. Отделно като се хванеш вътре е хубаво и вън изолация да си направиш. За такава работа си трябва сериозна сума пари, а бригада, хора и подобни, които да свършат тая работа са кът. Отделно, че ако си на зор и те почнат нещо да те мотат става една......

 

Ново строителство тук, както каза Ангел е една входна врата, вътре е на замаска и мазилка, от там насетне се оправяш. Тук идва въпроса, кой да ти го отвърши, ама поне нямаш да изриваш тонове боклуци и да трябва всичко, да се прави наново, а ще има само корекции по твое желание. Тук обаче върви въпроса с качеството на строителството. Един колега скоро ме срази на работа, дупча вика дупка да слагаме климатик и стената се нави на свредлото, не обратното...:D

 

Аз навремето бях тръгнал да купувам апартамент, който щях да взема изключително евтино, в блок строен 1962г. Така и не стана, но ако го бях взел вътре всичко щеше да се кърти до тухла, дограми, изолаци и от там насетне всичко от 0 като ново стрителство. В последствие минах на план Б, захванах сам да строя, като в тоя живот освен ако нямам, ама наистина, много, много мангизи, повече на тая не се хващам....... Изхабил съм нерви за 2 живота. За бумащината да не говоря, за една къща на 2 етажа имах 36 папки с проекти, на купчина бяха поне метър..... Ще кажеш, че строя не знам какво, а не една проста къща. Добре, че мина тая, та да си отдъхна вече.

Link to comment
Share on other sites

  

7 hours ago, w00x said:

А тук като купуваш "ново жилище", получаваш жилище с входна врата. Вътре е груб строеж. Влизаш и започваш ремонт.

 

 

2 hours ago, jozo said:

...

Хахаха, даам, аз в тези филми не влизам. Ще излезна "разведен" и побелял :lol: Хем и имам близки хора които и контакти ще ми дадат и т.н тук.. Мерси съм. 

Същата история и със строежа, мислили сме го, но в крайна сметка си е цирк в който не поискахме да влезем.  Пък и гледахме цирка за хора с много пари, на скъпо място .. И пак - отива днес, казва как иска нещото, връща се след няколко дена - направено по друг начин. 

В моят вариант, м/у "да, това е" и нанасянето, с целият процес на ипотека, продажба, моткане за едно друго, че и това отнема време.. 3-4 месеца +/- и си спинках на новото място. И брадата още побелява само на места :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mockingbird said:

Пробвах това:

https://www.beeradvocate.com/beer/profile/184/1402/
по препоръка на Гадо. Прилично питие, но ми идва много сладко…. Не е моето. И все пак наздраве!

Не е ли малко жега за такива червени ейлове ? 

 

edit: Аз така като гледам май ще дойда към 19:30-20 часа. 

 

@mIRCata Миро то май сме 3-4 човека. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, kotora said:

Не е ли малко жега за такива червени ейлове ? 

 

edit: Аз така като гледам май ще дойда към 19:30-20 часа. 

 

@mIRCata Миро то май сме 3-4 човека. 


Дишай дълбоко, и той ще докара фамилията и ще стане семейно събиране... Понеже сте бастуни, разбира се... Аз пък след вчерашната разпивка по повод видеонаблюдението на село заредих отново сача, поприбрах масата и пуснах миялната, изпрасках два коша воденички във фритюрника и запатках бири.... Довечера може да удуша някой от черните лебеди, отдавна им се каня на тия сладури ХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kotora said:

Видене 10 часа е бре :D 

 

Ама все пак е Петък, ден на майстора :) 

 

Такива са нещата напоследък... Между другото аз съм си сипАл още в 7, не бой се... Бориме стреса.... :effemine2:
Като се гледам обаче ще трябва пак да правя някаква пауза и тоя път бая дълга.... Дано не се налага само да давам 1800 евра... 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RaptoR said:


Аз съм вече на 10 бири - от тва по-готов :effemine2:

Мисир, пуши ли се в това кръчме, че съм си приготвил едни пури? :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Мисир, пуши ли се в това кръчме, че съм си приготвил едни пури? :lol:

По принцип има забрани за пушене в затворени помещения. Ама не знам ние в отворено или затворено ще сме.

ПП

Ще ни изтровиш децата с тия гУвна.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

По принцип има забрани за пушене в затворени помещения. Ама не знам ние в отворено или затворено ще сме.

ПП

Ще ни изтровиш децата с тия гУвна.

Не знам Мисира къде е резервирал. Ако е в затворено помещение много ясно, че няма да стане номера. Като свършим с узото и бирите - излизам навън. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

излизам навън

В тая жега в момента, предлагам да скачаш вътре - при рибите :)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mIRCata said:

В тая жега в момента, предлагам да скачаш вътре - при рибите :)

Може и това да стане - зависи колко узо ще ударим. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Аз пробвах шуменско бяло. Пак по препоръка от тук. Има доста приятен вкус. Ама ми идва силна, аз харесвам по-леки бирички. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...