Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

7 minutes ago, w00x said:

 

Това се случи със сградите до Колодрума. Доста по-скоро от 90-те беше. Дори в Господари на Ефира имаше репортаж.
А и с развиването на този лош навик от страна на строителите да извиват ръцете за още пари посред строежа на сградата, нищо добро не ни чака..


Ти имаш ли някаква бегла представа какво представлява ПИМК? Това не ти е Стоян Сариев или някой от другите измамници на дребно. 

 

5 minutes ago, plameni said:

 

Изобщо не става въпрос за забавяне и чакане.

Срок за първите три - 2.5 год.

Кога започват следващите? Дори да има презастъпване, т.е. да кажем, че след една година започват следващите, пак ще има период, в който първите жители са се нанесли, а на метри от тях ще се строи здраво. 

Каквито и технологии да се използват, пак ще има шум и прахоляци.


Не разбирам - какъв ти е проблема тука? То и тука под носа ми строят вече цяла година детска градина 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, RaptoR said:


Ти колко точно такива апартамента видя? Броят се на пръстите на ръцете. Много ясно, че те не влизат в схемата. И какво им е на цените за такъв комплекс? Тираджиите взимат по 3000 евро на месец. Цялата работна ръка е навън, скотува и къта пари. Поради някаква за мен абсолютно неразбираема причина масово се нахендрят млади хора с кредити за по 30-35 години, за да платят ей такива цени за ... много често за пълни глупости от строителна гледна точка... 


Последните 3-4 етажа са само такива апартаменти. На последните етажи са по цял етаж с частен асансьор, надолу са по 2 огледални апартамента на етаж. Надолу не съм гледал. Натъртва се обаче, че сградата ще е върха на лукса, а тези сгради идват с по 1лв (и нагоре) месечна поддръжка на квадрат от общата площ на апартамента.

 

5 minutes ago, RaptoR said:


Ти имаш ли някаква бегла представа какво представлява ПИМК? Това не ти е Стоян Сариев или някой от другите измамници на дребно. 

 

Да, това е ясно. Аз визирах изказването, че няма да стане като през 90-те, защото това се е случвало и доста по-скоро. Все още се случва. Достатъчно е човек да се огледа из града и да види колко изоставени жилищни кооперации има.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:


Последните 3-4 етажа са само такива апартаменти. На последните етажи са по цял етаж с частен асансьор, надолу са по 2 огледални апартамента на етаж. Надолу не съм гледал. Натъртва се обаче, че сградата ще е върха на лукса, а тези сгради идват с по 1лв (и нагоре) месечна поддръжка на квадрат от общата площ на апартамента.


Тези пентхауси е ясно какви хора ще ги вземат и няма да сме ние. Но те са 1% от обекта. Какво и кого греят? В София се търгува в центъра на 2000+ евра за квадрат - реално се търгува, колкото и лудо да звучи. Наскоро се продаде имот за 8 милиона. 

Link to comment
Share on other sites

Ясно ми е. Идеята ми е, че не може горе да има такива апартаменти, пък на долните етажи да е гето. Това не е Altered Carbon..

 

Ами, то в центъра на Пловдив има нови кооперации за по 2600 евро на квадрат. За София 2000 евро са дори малко. Около Докторската градина, цените отиват към 3000 - 4000 - 5000 евро на квадрат.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:

Не разбирам - какъв ти е проблема тука?

Каквито и технологии да се използват, пак ще има шум и прахоляци.

 

12 minutes ago, RaptoR said:

тука под носа ми строят вече цяла година детска градина

Не съм виждал детска градина на 17+ етажа, а ти, доколкото съм разбрал си на последен етаж. 

Нека строят на твоето ниво или над теб и тогава пак бих те попитал.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Ясно ми е. Идеята ми е, че не може горе да има такива апартаменти, пък на долните етажи да е гето. Това не е Altered Carbon..

 

Ами, то в центъра на Пловдив има нови кооперации за по 2600 евро на квадрат. За София 2000 евро са дори малко. Около Докторската градина, цените отиват към 3000 - 4000 - 5000 евро на квадрат.


То няма друг контингент! Освен чужденци да дойдат, но нещо не ми се струва възможно. 
В София около Докторската нищо никой не продава и ако случайно нещо изпадне цените са такива. Точно там се продаде тоя имот на безумна цена, която идваше май към 6000 евро квадрата.... Но където играят милиардерите, ние само четем по вестниците... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Каквито и технологии да се използват, пак ще има шум и прахоляци.

 

Не съм виждал детска градина на 17+ етажа, а ти, доколкото съм разбрал си на последен етаж. 

Нека строят на твоето ниво или над теб и тогава пак бих те попитал.


Да беше дошъл да видиш дали няма шум и прах. Особено като бутаха старата... И освен това тук говорим за съвсем друг тип сгради и начин на строителство. Те няма как да се появят с телепортация, трябва да се построят. На тебе това ли ти е зора - че някой ще строи 1-2 години в съседство? 

Link to comment
Share on other sites

От две години имам два строежа в непосредствена близост и знам точно за какво говоря.

Затова написах: Да му мислят първите новодомци.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, plameni said:

От две години имам два строежа в непосредствена близост и знам точно за какво говоря.

Затова написах: Да му мислят първите новодомци.


От строеж до строеж има огромна разлика. Особено предвид кой е изпълнителя. 
Аз друго си мисля - #КОЙ им даде тая кота на ПИМК? 

Link to comment
Share on other sites

За всеки влак има пътници, в момента оферирам отопление на Резиденпъл парк Лозен, като гледам, никога не бих дал толкова пари, дори и да ги имах за нещо подобно, но факта е че почти всичко е изкупено.

Другото нещо, това дето строят до пощата в кв. Тракия до нас, също е почти разпродадено...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

#КОЙ им даде тая кота на ПИМК?

Че какво и е на котата? Не е чудо невиждано. Най-високият е малко повече от близкия хотел в района.

Районът е незастроен и са си направили изчисленията.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Че какво и е на котата? Не е чудо невиждано. Най-високият е малко повече от близкия хотел в района.

Районът е незастроен и са си направили изчисленията.


Изчисленията не си ги правят те - има си разрешени коти за различните райони. Не че някой някога ги е спазвал. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vinyl_master said:

За всеки влак има пътници, в момента оферирам отопление на Резиденпъл парк Лозен, като гледам, никога не бих дал толкова пари, дори и да ги имах за нещо подобно, но факта е че почти всичко е изкупено.

Другото нещо, това дето строят до пощата в кв. Тракия до нас, също е почти разпродадено...

Баси, това до пощата ще е огромно. А там какви поля има, сигурно следващите 5 години ще ги наблъскат с Блокове. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Баси, това до пощата ще е огромно. А там какви поля има, сигурно следващите 5 години ще ги наблъскат с Блокове. 


Там е град в града... Не знам - изнасям се на село аз... Оставям апартаментите тука на децата и отивам да си слушам славеите... 

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам кой прави плановете на апартаментите ама кви са тия спални по 12 квадрата... Тристаен апартамент чиста площ 76кв... 

 

 

Тия хора от къде имат толкоз пари ? 4-5 сгради са напълно разпродадени :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Е при такива цени и ипотеки, що да не.  Не знам колко е задължителното самоучастие, та за по-лесно хванах цялата сума

0KJPLVY.png

 

 

Едит: Забравих да добавя, че спрямо наемите (бързо търсене без дълбаене), тази ипотека изглежда ОК Тристаен апартамент под наем, Апартаменти под наем Пловдив - alo.bg

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Абе като стана въпрос за ипотеки, я кажете на мен ще ми дадат ли такова нещо? Мога спокойно да хвърлям месечни суми поне за три такива ипотеки без да мигна, но всичките ми събрани пари са затворени в специални безданъчни сметки и не мога да тегля от там, без да ми отрежат главата с данъци. Технически мога, ама само за канадска ипотека. В коя банка е най-добре да отида и да ги поразпитам как стоят нещата?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Godfather said:

Абе като стана въпрос за ипотеки, я кажете на мен ще ми дадат ли такова нещо? Мога спокойно да хвърлям месечни суми поне за три такива ипотеки без да мигна, но всичките ми събрани пари са затворени в специални безданъчни сметки и не мога да тегля от там, без да ми отрежат главата с данъци. Технически мога, ама само за канадска ипотека. В коя банка е най-добре да отида и да ги поразпитам как стоят нещата?

Ако разпиташ, сподели какво са ти казали. Това си приказвахме с приятелката. От друга страна изпитвам страх от процедурата за нещо подобно. :laughing: Ще трябват няколко жертвоприношения :lol: 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Godfather said:

Абе като стана въпрос за ипотеки, я кажете на мен ще ми дадат ли такова нещо? Мога спокойно да хвърлям месечни суми поне за три такива ипотеки без да мигна, но всичките ми събрани пари са затворени в специални безданъчни сметки и не мога да тегля от там, без да ми отрежат главата с данъци. Технически мога, ама само за канадска ипотека. В коя банка е най-добре да отида и да ги поразпитам как стоят нещата?


Че защо пък да не ти дадат? Аз ще скрия факта, че си вселенски мисир и всичко ще е наред.... :laughing1:
И не ви чувам за петъка - ако ще сме само трима не виждам какво и как да резервирам - то резил. Айде ще взема жената и децата с мен да кажем... Претенцийки нещо няма ли? Накрая ще резервирам ВИП залата в Рибарника и ще направим комбинирано парти ХАХАХА

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Че защо пък да не ти дадат? Аз ще скрия факта, че си вселенски мисир и всичко ще е наред.... :laughing1:
И не ви чувам за петъка - ако ще сме само трима не виждам какво и как да резервирам - то резил. Айде ще взема жената и децата с мен да кажем... Претенцийки нещо няма ли? Накрая ще резервирам ВИП залата в Рибарника и ще направим комбинирано парти ХАХАХА

Е кво за петъка, колко пъти да повтарям, че съм ОК. Направо резервирай нещо и кой дошъл дошъл. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Е кво за петъка, колко пъти да повтарям, че съм ОК. Направо резервирай нещо и кой дошъл дошъл. :lol:


Абе бастун, как да резервирам зала за 12 и да ми додеш ти и Николчо? :laughing1:
Аз няма да се излагам тука, хората ме познават ХАХАХАХА

Link to comment
Share on other sites

Аз също ще дойда. Ще оценя ако е на пешеходно разстояние от центъра, защото колата ми е при бояджиите и няма да е готова до Петък.

 

Ривиерата на Каменица е добър вариант. Последно като бях поне.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...