Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Ако са такива нерви, особено пък генерирани от кофти среда - Шапката и чао чао :))) А и в момента в ИТ е рай, ако търсиш работа и ставаш за нещо :))

Пък по темата с носенето на служебен лаптоп по време на отпуска .. от много години винаги  се уверявам, че имам в себе си машина с достъп, но не мисля, че ми се е налагало да я отворя служебно повече от 1-2 пъти за час-два макс. За което ми беше платено  и отпуската възстановена за целият ден :)

А го правя изцяло по свое желание,  аз съм разлигавен, никой няма да ми каже копче за това, че нямам как да се свържа. Но би било странно

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Godfather said:

Това винаги е зловеща комбинация. :lol:

Мм дам при мен ситуацията е такава в момента. И при ревюто довода да не ми вдигат заплатата беше: еми имаш плаващ Performance. Което не значи нищо конкретно. При един QA, при никакъв планинг кво да стане... 

Link to comment
Share on other sites

Че да не си машина, че да правиш едно също с еднаква скорост, че търсят еднакъв перформънс. Те с хора ли работят или с роботи? Баси тъпотиите. Сега и без 1 QA ли остават?

Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, Godfather said:

Това наистина е кофти преживяване. 

Трябваха ми 9 месеца, за да мога да си стъпя на краката. Много се радвам, че нямах притискащи ме обстоятелства и имах спестен някой лев, та да мога да си го позволя. Ама и ми се бяха събрали три години, в които имах сватба, две командировки в чужбина (от едната се върнах с бял кичур), миграция от София в Пловдив (голяма грешка) и почти никаква почивка за това време.

Тааа... @mIRCata светът е голям и стреса дебне от всякъде. В сегашната фирма имам страхотни колеги и прекрасна работна среда, но ужасяващи проекти. Бил съм на места с интересни проекти и ужасяващи мениджъри, мястото, което ме довърши в края  на 17-та беше сравнително лека работа, но доста кофти екип и отвратителен пряк началник. Та това, че нещо теб те товари далеч не означава, че всички ги товари по същия начин :) Щото в момента малко ми звучиш като ония случай, дето го обсъждахме на срещата :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

 

 миграция от София в Пловдив (голяма грешка) 

 

Интересно ми стана дали момента не е бил подходящ или просто ти лиспва София. И аз като се прибрах в началото ми беше малко странно и мислих, че е грешка, но после всичко си дойде по местата :) Или просто при смяна на сферата в София имаш по - голям избор :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

Как се проявява един бърнаут? 

Безсъние, тревожност, загуба на тегло, физическа и психическа умора, разсеяност и несъсредоточеност. Неособено желание за социализация, депресивни състояния, мисли за самоубийство. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Че да не си машина, че да правиш едно също с еднаква скорост, че търсят еднакъв перформънс. Те с хора ли работят или с роботи? Баси тъпотиите. Сега и без 1 QA ли остават?

За сега не, ходих на 2-3 интервюта, порязаха ме мощно и се депресирах :D

 

Вчера един колега от фирмата ми спомена за една възможност, та ще видим какво ще стане :) 

 

Мен ме издразни начина по който премина всичко. Кажете нещо конкретно, еми плаващ ти е перформанса :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Няма защо да се депресираш от отказа на разни фирми и хора. Това е съвсем нормално нещо, с което трябва да се научиш да живееш. Било то заради работата или романтичните си отношения. Всяко отхвърляне дава нова възможност.

Link to comment
Share on other sites

Е да, мина ми вече, просто реших, че няма да си слагам срок за смяна на работата и ще изчакам до септември. Голяма работа, че няма да взимам повече пари 2-3 месеца. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Dunc said:

Безсъние, тревожност, загуба на тегло, физическа и психическа умора, разсеяност и несъсредоточеност. Неособено желание за социализация, депресивни състояния, мисли за самоубийство. 

Бих добавил (поне при мен) ниаккво желание за работа, никакво желание за правенето на каквото и да е било, ужасен спад на имунната система (през седмица болен). До мисли за самоубийство не стигнах, за щастие ме уволниха малко преди края на изпитателния срок, щото не знам дали в ония момент бих се престрашил аз да се махна.

 

51 minutes ago, Stasio said:

Интересно ми стана дали момента не е бил подходящ или просто ти лиспва София. 

Все още не мога да свикна с потресаващата селяния и простотия тук. К'вото и ще село да е София, средното ниво на хората е в пъти по-високо от това, което виждам тук. Наблюденията ми от няколко пловдивски работодателя, наблюденията и на жена ми са сериозен феодализъм. Отделно градът става все по-претъпкан и по-претъпкан, трафика и мърсотията почват да догонват София, но заплатите и възможностите за работа - не толкова.
В момента работя за Софийска фирма дистанционно и определено нямам намерение повече да търся работа в пловдивски фирми. Бих предпочел 2-3 пъти в месеца да ми се налага да пътувам до София, отколкото да работя за някой от местните феодали.
Отделно, градски транспорт, пътища, организация на движението и въобще инфраструктура - Пловдив е няколко десетилетя назад.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Все още не мога да свикна с потресаващата селяния и простотия тук. К'вото и ще село да е София, средното ниво на хората е в пъти по-високо от това, което виждам тук. Наблюденията ми от няколко пловдивски работодателя, наблюденията и на жена ми са сериозен феодализъм. Отделно градът става все по-претъпкан и по-претъпкан, трафика и мърсотията почват да догонват София, но заплатите и възможностите за работа - не толкова.
В момента работя за Софийска фирма дистанционно и определено нямам намерение повече да търся работа в пловдивски фирми. Бих предпочел 2-3 пъти в месеца да ми се налага да пътувам до София, отколкото да работя за някой от местните феодали.
Отделно, градски транспорт, пътища, организация на движението и въобще инфраструктура - Пловдив е няколко десетилетя назад.

 

За съжаление съм съгласен с повечето неща, които си казал. В София все пак зависи къде живееш :) Теб съм те засичал в Младост (там живях и аз) и на мен лично много ми харесва този квартал. В София силно избягвам да карам ако имам удобен рейс или метро (разстояние, което го взимам за 10-13 мин без трафик ми отнема около час с трафик. След няколко такива случки спрях с уговорките директно след работа, които включват думата кола) :) Тук една вечер след 19:00 исках да си хвана рейс да ме закара до Гладстон и на спирката пишеше 30 минути :D Просто реших, че вместо да чакам да се разтъпча малко и за същото време бях до там :D И на двете места има плюсове и минуси, въпроса е дали и как ще ги реализираш :) 

Link to comment
Share on other sites

Мм да и в двата града има плюсове и минуси. В Пловдив мога да стигна до центъра пеша за 15 минути, в София никакъв шанс. Поне съм на такава локация, че имам граднски транспорт на 1 минута от вкъщи. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stasio said:

 

За съжаление съм съгласен с повечето неща, които си казал. В София все пак зависи къде живееш :) Теб съм те засичал в Младост (там живях и аз) и на мен лично много ми харесва този квартал. В София силно избягвам да карам ако имам удобен рейс или метро (разстояние, което го взимам за 10-13 мин без трафик ми отнема около час с трафик. След няколко такива случки спрях с уговорките директно след работа, които включват думата кола) :) Тук една вечер след 19:00 исках да си хвана рейс да ме закара до Гладстон и на спирката пишеше 30 минути :D Просто реших, че вместо да чакам да се разтъпча малко и за същото време бях до там :D И на двете места има плюсове и минуси, въпроса е дали и как ще ги реализираш :) 

 

Стига бе, сериозно- 30 минути ?! Че за толкова от тракия до центъра ще стигнеш.  В София съм в Бояна и там дори събота и неделя, рейсовете, които се водят селски уж, са на по 20 минути. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dunc said:

Стига бе, сериозно- 30 минути ?! Че за толкова от тракия до центъра ще стигнеш.  В София съм в Бояна и там дори събота и неделя, рейсовете, които се водят селски уж, са на по 20 минути. 

Като добавим и, че тия табла рядко уцелват, също шофьорите на (гр)адския транспорт редовно подминават спирките, в сума автобуси е без кондуктор и в пикови часове трябва да преплуваш през морето от хора, за да стигнеш до шофьора. А контроли си минават.
Та в Пловдив, ако искаш да стигнеш за предвидимо време - ползваш кола или палиш свещ и се качваш на колелото. Или ако си с нетрадиционна ориентация - тротинетката. И после що е такъв ужас трафика. Ама понеже в Пловдив сме големи гъзари - градския транспорт се обслужва от частни фирми, които са толкова "наши" хора, че са буквално недосегаеми за закона и си правят каквото искат.

Link to comment
Share on other sites

Аа да плюс на София е, че вече можеш да си купуваш билет с картата директно в автобуса/трамвая/тролея :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, vikktor said:

Как се проявява един бърнаут? 


По-добре да не разбираш... Аз вече явно изкуфявам, но вече трудно издържам на тежък стрес - едно че нямам грам останали нерви и второ - амортизиран съм тотално психически. 

Link to comment
Share on other sites

Тъста обикновенно казва или "това е от нередовно пиене" или "малко пиене". Ама съдейки от деня на сбирката - няма да е от това.

Ърябва да се търси решение. Спортуване, нещо друго за намаляване на стреса, щото това ама никак не е добре.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Focal Aria 948

 

Но в тая сметка от скрийншота има едни 40кг, които не съм сигурен откъде идват.

Дано ти паснат на усилвателя, че аз тези дни тествах за няколко дена едни Infinity Alpha 50 и нещо хич не останах очарован, а са висок клас колони.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...