Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вижте какво е времето първо, да не запере някакъв брутален дъжд баш тогава, ако ще се запазва отвън де.  Аз към 19 часа ще гледам да съм в Пловдив. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RaptoR said:

И не ви чувам за петъка...

Аз също се ослушвам, но не смея да потвърдя, че ме е тряснало нещо вирусно и не знам на 100% дали ще съм ОК до тогава.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antares said:

Аз също се ослушвам, но не смея да потвърдя, че ме е тряснало нещо вирусно и не знам на 100% дали ще съм ОК до тогава.


Ъммммм, има узо на местО.... :laughing1:

Николчо, залата не е отвън, но и е отвън - едно е сигурно, дъжд не ни плаши. Ще млатите пресни риби от гръцко обаче, да няма некой лигльо после. И ако някой падне в езерото при есетрите - щото е буквално до масата, няма да го вадя доде не го окълват черните лебеди! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Абе като стана въпрос за ипотеки, я кажете на мен ще ми дадат ли такова нещо? Мога спокойно да хвърлям месечни суми поне за три такива ипотеки без да мигна, но всичките ми събрани пари са затворени в специални безданъчни сметки и не мога да тегля от там, без да ми отрежат главата с данъци. Технически мога, ама само за канадска ипотека. В коя банка е най-добре да отида и да ги поразпитам как стоят нещата?

Ще ти пратя контактите на моята банкерка. Мисля няма да имаш проблеми. Лошото е, че е голям балон с имотите, огромен дори.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:


Ъммммм, има узо на местО.... :laughing1:

Николчо, залата не е отвън, но и е отвън - едно е сигурно, дъжд не ни плаши. Ще млатите пресни риби от гръцко обаче, да няма некой лигльо после. И ако някой падне в езерото при есетрите - щото е буквално до масата, няма да го вадя доде не го окълват черните лебеди! 

Е кой не харесва пресни риби от гръцко ? 

 

Последно Рибарника ли ще е ? 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Ще ти пратя контактите на моята банкерка. Мисля няма да имаш проблеми. Лошото е, че е голям балон с имотите, огромен дори.

Благодаря Ванка! Въпреки балона, мисля, че тук все още се намират интересни неща. Щото има балони и балони. Ако дойдеш да видиш при нас какво става, ще разбереш истинските мащаби на балона. :lol:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Godfather said:

Благодаря Ванка! Въпреки балона, мисля, че тук все още се намират интересни неща. Щото има балони и балони. Ако дойдеш да видиш при нас какво става, ще разбереш истинските мащаби на балона. :lol:


При вас в Канада не знам, ама Стефчо ми праща разни работи от време на време - тва не е истина просто... Коптори по четвърт милион и т.н... Наскоро гледах пак THE BIG SHORT. И след това пиейки питието си си мислех колко са тъпи американците... Точно тогава трябваше да изринат целия Уолстрийт и да изгорят всичко, барабар със шибаните евреи.... Пет трилиона от спестявания, пенсии и т.н. на хората у въздуха... И тва само там... 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Godfather said:

Благодаря Ванка! Въпреки балона, мисля, че тук все още се намират интересни неща. Щото има балони и балони. Ако дойдеш да видиш при нас какво става, ще разбереш истинските мащаби на балона. :lol:

Аз за малко по - друг балон говоря. Още преди години имаше проучване как над 30% от жилищата в София са празни. В Пловдив в момента не знам дали не е и повече. Строи се адски много, а населението не се увеличава толкова. От друга страна преди не толкова години купих апартамент на събота пазара за 470 евро квадрата + 3 подземни гаража за 45000 лева. В момента мога да ги продам на повече от двойна цена.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:

При вас в Канада не знам

Тия на юг при Стефчо могат само да ни дишат праха. Я познай тази изгнила дупка за колко беше продадена наскоро? Парцела на съборетината е има-няма 400 квадрата, щото както виждаш двор няма, оградите на съседите са на един масур място, а на метър отпред вече е тротоара.

 

Айде да не те измъчвам - $1.5 милиона. :lol:

ПП. Забравих най-важното - това е най-изтърбушения район, пълен с пияници, наркомани, пройдохи и всякакви съмнителни елементи.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Коптори по четвърт милион и т.н.

Ммм то и при нас няма да купиш кой знае какво за толкова, в долари :))

Няколко малки къщи, последната е вече изцепка за цената която и искат, но цената като такава не е :)

Това са около Прага, можеш да си обърнеш цените от CZK в каквото харесваш :))

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/bustehrad--u-kaplicky/2167536476

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/bustehrad--/719976796#img=21

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/bustehrad-bustehrad-zeberova/2321209692#img=9

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/beroun-beroun-mesto-paloucek/1772725836

 

 

Е не са Ванкувърски цени, там се мерят с Лондон 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mockingbird said:

Ти пък?!? За тая дупка? WTF?

Нали ти казах, че при нас балона има едни съвсем други ... извънземни мащаби. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Нали ти казах, че при нас балона има едни съвсем други ... извънземни мащаби. :lol::rofl:


Бахти, тва ако гръмне не ми се мисли... Ся ми кажи, че някой с мозък ще отпусне ипотека за тва и се гръмвам... Та милион и половина рубли не струва.... Не, не - тва да ми го подариш няма да го взема, щото има тежко влагане да го оправя... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mockingbird said:

Говорете ми после за балони в България, баси… Тук направо цените са си разумни….


Не са, вярвай ми... Много далеч от всякакъв разум са. Аз се чудя как може да има будали да пазаруват на тия цени... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, netrootbg said:

Аз за малко по - друг балон говоря. Още преди години имаше проучване как над 30% от жилищата в София са празни. В Пловдив в момента не знам дали не е и повече. Строи се адски много, а населението не се увеличава толкова. 

 

Вчера си говорихме с едни приятели, как живеят в нови кооперации, където има по 3-4 заети апартамента само от 12...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, RaptoR said:


Не са, вярвай ми... Много далеч от всякакъв разум са. Аз се чудя как може да има будали да пазаруват на тия цени... 

Виж ся, работя в сферата от години и имам някакви наблюдения. Че цените, които търсят са двойни (понякога тройни и повече, но това зависи от много фактори) спрямо себестойността, не означава непременно балон. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mockingbird said:

Виж ся, работя в сферата от години и имам някакви наблюдения. Че цените, които търсят са двойни (понякога тройни и повече, но това зависи от много фактори) спрямо себестойността, не означава непременно балон. 

 

А това, че жилище с "инвестиционна цел" закупено на моментните цени, се "избива" от наем за 50 години, означава ли, че са балон? :) 

Или пък 30% заетост на новите жилища? Почти всичко по комплексите е празно.

Какво става, когато поради някаква причина, по-голяма част от тези, купували с "инвестиционна цел" решат, че искат да продават?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Не са, вярвай ми... Много далеч от всякакъв разум са. Аз се чудя как може да има будали да пазаруват на тия цени... 

Честно казано почвам да губя надежда, че тоя балон ще се спука. И почвам сериозно да се замислям да си слагам примката...

Link to comment
Share on other sites

Ако на сегашните цени от 1600 евро на квадрат, с цел инвестиция, се купи 70кв апартамент (който ще е кутия реално), излиза 220 000лв. С 50 000лв за някакъв ремонт (което май няма как да се случи в момента точно), ако се дава под наем за 1000лв на месец, след 30 години ще си на 0 горе-долу. В тая сметка се слагат ипотека 2,6% с 20% начална вноска, 70лв месечна поддръжка към кооперацията (по 1лв на квадрат, 840лв на година) и 1000лв разходи годишно по поддръжка на апартамента.

 

А 1000лв наем са много за Пловдив, особено за двустаен, какъвто ще е тоя 70кв апартамент (с общи площи).

Link to comment
Share on other sites

Новото строителството правят такива мизерии със квадратурата. Безбожно количество общи части. Мерят от средата на стената квадратурата и какво ли още не. Ако трябваше да си взимам жилище в момента, щях да си купя парцел извън града и да си построя американски тип къща. Има доста добри фирми вече в Бг които се занимават с такива неща. От друга страна какви цени искат за парцели на къра....

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Antares said:

Честно казано почвам да губя надежда, че тоя балон ще се спука. И почвам сериозно да се замислям да си слагам примката...

Има един момент при инвестиции в акции. Има хора които все чакат да се спука някой балон и да купят едва ли не на безценица. Примерно някои компании правят ръст по 50% за даден период от време. Да речем, че нещо стане, но корекцията е 30% надолу. Има едни 20% които са пропуснати. Много е относително, разбира се. Няма гаранция, че и да има корекция, ще паднат с много. До преди няколко месеца цените на имотите в София все още бяха по - ниски от пикът през 2008-ма. В момента не знам как са.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Ако на сегашните цени от 1600 евро на квадрат, с цел инвестиция, се купи 70кв апартамент (който ще е кутия реално), излиза 220 000лв. С 50 000лв за някакъв ремонт (което май няма как да се случи в момента точно), ако се дава под наем за 1000лв на месец, след 30 години ще си на 0 горе-долу. В тая сметка се слагат ипотека 2,6% с 20% начална вноска, 70лв месечна поддръжка към кооперацията (по 1лв на квадрат, 840лв на година) и 1000лв разходи годишно по поддръжка на апартамента.

 

А 1000лв наем са много за Пловдив, особено за двустаен, какъвто ще е тоя 70кв апартамент (с общи площи).

Грешна ти е представата, бако... Или в нашата мила пумярщина нещата са много у гъза. Не купуваш апартамент/и за да го изплатиш.. Евентуално децата ще облажат. Купуваш за да си изкараш парите от евентуално покачване на цените и да влезеш на по-голяма сделка и така докато те заровят. Обаче нашите мили педелалюбци-демократи и на това искат да сложат края. кор да убие всеки шибан демократ педало-нвгъролюбец. По един на кол трябва да се бучи всеки ден.... Докато те и миндилите с украински знаменца не свършат един път и завинаги. Измет прокажена. кор да убие и федовете дето зарриха луната, че ми изгубиха 5 цифрено портфолио. 

 

Ако не си играл между май и ноември 2020 като мен(и аз не играх от страх) ... Залагам всяко доларче, че все още се клокваш ин всеки божи ден. Дано Господ се смили и даде още един шанс и на нас низврегнатите да се пенсионират преди пенсионна възраст. Чума ли ще има, ковид 2030 ли ще е... Ама да има парса на маркета... 

 

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...